DVD Světlo 1

Kód produktu: 1120350

Práce se světlem je svým způsobem magie. Tajemná dovednost, kterou když fotograf ovládne, může zdánlivě bez námahy vykouzlit ze zcela obyčejné situace nezapomenutelnou fotku. Světlo je to, co často dělá rozdíl mezi dobrou a špatnou fotografií. Práce s ním je pro fotografa naprostý základ a vlastně tou nejzásadnější dovedností vůbec.
Více o produktu »

990,- 818,- bez DPH
222 929 032 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu DVD Světlo 1

Měli jste někdy možnost pozorovat zkušeného fotografa při práci? Jak zdánlivě lehce a bez námahy kouzlí se světlem, které se podřizuje jeho vůli a odhaluje tu nejkrásnější možnou tvář jeho modelky? Zkoušeli jste pak sami jeho postup napodobit a zjistili, že se podobným výsledkům ani neblížíte? Řekneme Vám proč. Naučíme Vás o světle přemýšlet jinak a vysvětlíme Vám, jak dosáhnout dechberoucích výsledků s téměř jakoukoliv technikou. Zjistíte, že kvalita fotografa ani světla není přímo úměrná ploše, jakou v jeho ateliéru zabírají softboxy.

V několika kapitolách se postupně naučíte, jak nad světlem přemýšlet ještě před focením (takže už nikdy při focení nebudete mít pocit, že jste ztracení a nevíte co dělat). Dozvíte se, jaké jsou základní typy svícení a jak je třeba je přizpůsobit konkrétním lidem tak, aby jim to vždy slušelo. Jak vytvořit světlem jakoukoliv atmosféru i náladu, a to kdekoliv od portrétu jednoho člověka až po rozlehlou scénu. Vyzkoušíte si, jak logicky využít jakýkoliv počet záblesků od jednoho až po několik tak, aby výsledek vypadal stále úchvatně. Provázet Vás bude jako obvykle Stanislav Petera, přední český módní a reklamní fotograf.

DVD Světlo #1

První blok bude teoretický. Naučíte se v něm to nejdůležítější - totiž jak začít světlo jinak vnímat a přemýšlet o něm. Povíme si o logice, kterou se řídí svícení jakkoli rozsáhlých scén a vysvětlíme si, co to vlastně znamená 'kreslit světlem'.

V druhém bloku začneme se světlem pracovat a kreslit. Ukážeme si, proč se u svícení musíme řídít tím, co sluší našemu modelu a na praktických příkladech se naučíte několik základních způsobů, jakými se dá svítit lidská tvář - položíme tak základy, se kterými dokážete nasvítit kohokoliv. Předvedeme si také chyby, kterých je třeba se vyvarovat.

Třetí blok je věnovaný protisvětlu a zákonitostem, kterými se řídí. Naučíme se, jak můžeme jednoduchými postupy opticky zeštíhlit modelku nebo navodit atmosféru slunečného dne. Ukážeme si také chyby, kterých byste se měli vyvarovat.

Ve čtvrté části poskládáme všechny dosavadní zkušenosti dohromady u svícení celé postavy a předvedeme si, jak vypadá fotografie, nasvícená postupy které jsme se zatím naučili.

V závěrečné páté části si předvedeme rozdíl mezi měkkým a tvrdým světlem, vysvětlíme si, kde se které používá a tím první DVD zakončíme.

Obsah DVD: Všechny techniky jsou podrobně vysvětlené tak, abyste se k podobným výsledkům mohli dopracovat i sami, ať už máte jakoukoliv techniku. Součástí DVD jsou také výsledné fotografie včetně plánků rozmístění světel.

Poradna k produktu

DVD Světlo 1

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...