Langhans Vodičkova 707/37, Praha 1

Palác Langhans

Centrální poloha mezi pulzujícím životem Vodičkovy ulice a zelenou oázou Františkánské zahrady.
20 kroků od zastávky tramvaje, 80 kroků od stanice metra, za rohem od Václavského náměstí.

Palác Langhans

Historický Palác Langhans patří odjakživa fotografii

Palác Langhans patří již od nepaměti mezi nejvýznamnější místa spojená s fotografií a důležitými osobnostmi. Dům byl postaven v roce 1870 známým českým architektem Františkem Tesařem. O deset let později zde založil Jan Nepomuk Langhans svůj fotografický ateliér. Ten se stal mezi Pražany natolik oblíbeným, že si J. Langhans palác o dva roky později zakoupil, stal se majitelem a vytvořil zde Ateliér Langhans, který se i přes konkurenci 40 fotografických firem stal nejvýznamnějším a nejoblíbenějším své doby. Následovníkem J. Langhanse byl jeho zeť, Viktor Meisner, který s tradicí ateliéru pokračoval až do roku 1949, kdy byl během komunistického převratu zrušen a o dva roky později byl archiv ateliéru nenávratně zničen. Až po roce 1989 byl palác v rámci restitucí navrácen původním majitelům, rodině Meisnerů. Ta se rozhodla palác zrekonstruovat a při přípravném vyklízení prostorů objevila rodina několik krabic s negativy z Langhansovy Galerie osobností, které byly vidět na výstavě v pražském Rudolfínu.

Výstavy, workshopy, besedy a FotoŠkoda Fest

Díky spolupráci s předními českými fotografy zde vznikají zajímavé výstavy, na které navazují besedy či workshopy přímo s fotografy a to buď průběžně během celého roku, nebo v rámci FotoŠkoda Festu, který se koná tradičně dvakrát do roka a probíhá celých deset dní. Fotografický festival FotoŠkoda fest je věnovaný všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Na festivalu mají všichni příznivci fotografie jedinečnou příležitost si vyměnit své zkušenosti, něčemu novému se přiučit nebo si poslechnout známé osobnosti a mistry v oboru, kterými např. jsou Antonín Kratochvíl, Robert Vano, Jan Šibík, Sára Saudková, Tomáš Třeštík, Daniel Vojtěch, Martin Stranka, Petr Jan Juračka a další.

Nepřehlédněte

Langhans kavárna Člověka v tísni

Centrum Člověka v tísni v prostorách bývalé galerie Langhans je místem inspirace, setkávání a diskuse lidí, kteří se zajímají o stav současného světa. V kavárně je servírována fair trade káva Mama Coffee. Věříme, že vám zachutná!

Presto meat Market

Z Karlína k nám zavítá Presto meat Market - spojení originální gastronomie a moderní řeznické technologie. Těšte se na burgery, steaky, hot dogy nebo tortilly z nejlepších surovin a další dobroty! Ani vegetariáni nepřijdou zkrátka.

Pěšky

Za rohem od Václavského náměstí

Tramvají

20 kroků od zastávky tramvaje Vodičkova

Metrem

80 kroků od stanice metra Můstek

Autem

1 000+ kroků z nejbližšího parkoviště

Letadlem

19 200+ kroků z letiště Václava Havla

Prague Square Hostel

Prague Square Hostel je výhodné ubytování v Praze, ve dvou až osmi lůžkových pokojích nebo v apartmánu pro 5 osob - více informací o hostelu v centru Prahy. Už není třeba platit zbytečně mnoho za hotel v centru nebo bydlet mimo centrum!

Hotel Rokoko

EA Hotel Rokoko**** se nachází přímo v centru Prahy na Václavském náměstí v budově památkově chráněného Paláce Rokoko. V bezprostřední blízkosti je řada historických a kulturních památek, muzeí, restaurací, divadel, kin, klubů apod. Snídaně se podávají v originálních prostorách divadelní kavárny. Možnost parkování v nedalekých garážích.

Residence Královský Vinohrad

Útulný penzion umístěný v tiché, staré části Prahy, nazývané "Královské Vinohrady" Vám nabízí ubytování v příjemných pokojích vybavených starožitným nábytkem.

Čekejte prosím...