Filtr

Zobrazte si akce v kalendáři nebo v seznamu

Máte už zaplacené vstupné?

Při doobjednání akcí použijte stejný email jako při původní objednávce a my vám vstupné v nákupním košíku odečteme!

27.05.2019

Dopolední program

27.05.201910:00 - 11:30Petr Jan Juračka: Můj život s DJIPřednáška
10:00 - 11:30Petr Jan Juračka: Můj život s DJIPetr Jan Juračka

Ačkoliv je značka DJI známá převážně jako výrobce dronů, nabízí portfolio tohoto výrobce také kamery a stabilizátory pro začátečníky i profesionály. Petr Jan Juračka, známý svými výbornými snímky pořízenými ze vzduchu, vám představí modely pro mladé vlogery, stabilizátory pro natáčení se zrcadlovkami i profi kamerami a také produkty určené do kapsy každého z nás.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: DJI
Petr Jan Juračka photoPetr Jan Juračka
27.05.201910:00 - 11:30Základy kompozice fotografiePřednáška
10:00 - 11:30Základy kompozice fotografiePavel Scheufler

Fotografie není jen o ovládání přístroje. Jsou obecná pravidla, která předurčují, co na snímku vypadá dobře, co naopak ruší a čemu je dobré se tedy vyhnout. Prezentace Pavla Scheuflera je o psychologii fotografické tvorby, kompozici, o využívání barev, kontrastu a symboliky, a o různých tricích. A hlavně o tom, jak vytvořit snímek, který vás potěší.

Více informací
Obsazeno 100,- s DPH
27.05.201912:00 - 13:30Hasselblad - portrét na (vý)střední formátPřednáška
12:00 - 13:30Hasselblad - portrét na (vý)střední formátJiří Královec

To, čemu se Jirka věnuje, by bylo možné definovat jako něco mezi portrétem a reklamní fotografií na straně jedné a dokumentem na straně druhé. Cizí mu není ani móda a fashion fotografie. Na přednášce vám představí projekt "V jiném světle", který tento mladý fotograf fotografuje ve spolupráci s Red Bullem. V praktické části si pak ukážete focení portrétu pomocí fotoaparátů značky Hasselblad - středoformátů, které dokáží fotografii vtisknout netradiční rozměr.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Hasselblad
27.05.201912:00 - 13:30Úvod do SONY systémuPřednáška
12:00 - 13:30Úvod do SONY systémuJan Tichý

Poznejte sílu SONY systému! Specialista a SONY fotograf Jan Tichý vám představí všechna pro (a třeba i proti) fototechniky, jejíž obliba poslední dobou raketově roste. Dozvíte se o přednostech systému, doporučených nastavení, poznáte objektivy a další příslušenství. Celá přednáška bude doprovázena promítáním ukázkových fotografií nafocených na související produkty.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý

Odpolední program

27.05.201914:00 - 15:30Na krajinu s OlympusemPřednáška
14:00 - 15:30Na krajinu s OlympusemMarek Ondráček

Krajinářská fotografie patří mezi nejoblíbenější fotografické disciplíny. Má však svá specifika jak co do samotného přístupu a způsobu fotografování, tak co se fotografické techniky a jejího nastavení týče. Fotografická technika Olympus má přitom pro krajinářskou fotografii mnoho dispozic a výhod; některé zjevné, jiné méně nápadné. Od kompaktních rozměrů a odolnosti, až po speciální funkce jako je High Res Shot - ať jste jejich současnými majiteli, zvažujete jejich pořízení nebo máte o dané téma čistě všeobecný zájem, tato přednáška vám představí důvody, proč jsou fotoaparáty Olympus vynikajícími nástroji pro fotografování krajiny a jak z nich pro tyto účely dostat maximum.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Olympus
27.05.201916:00 - 17:30Jak nefotit "zadarmo"?Přednáška
16:00 - 17:30Jak nefotit "zadarmo"?Jiří Šebek

Živíte se focením a nevíte, jak správně stanovit cenu? Stalo se vám, že po vás chtěl klient slevy či další fotky navíc, až jste měli pocit, že fotíte zdarma? Evidujete si své náklady a veškerý čas, který strávíte prací pro klienta? Víte, jak vyjednávat a vést obchodní jednání? To vše a ještě další věci s vámi probere Jiří Šebek, profesionální fotograf architektury. Jiří se focení věnuje několik let a za tu dobu absolvoval již desítky obchodních jednání. Předá vám své zkušenosti a tipy v obchodních dovednostech, které také získal jako vedoucí marketingového oddělení.

Více informací
1 - 3 volná místa 250,- s DPH
Garant kurzu: Sony
Jiří Šebek photoJiří Šebek
27.05.201916:00 - 17:30Manuální ostření na moderních fotoaparátechPřednáška
16:00 - 17:30Manuální ostření na moderních fotoaparátechMichael Prouza

Manuální ostření – opomíjená dovednost, která v dobách ne až tak vzdálených, rozhodovala, zda pořídíte vůbec nějaké použitelné záběry. Má ještě dnes, ve světě kde se většina výrobců předhání v rychlosti autofokusu, co nabídnout? Má manuální objektiv nějaké výhody oproti těm s autofokusem? Dá se ještě na dnešních zrcadlovkách manuální ostření efektivně používat? Na tyto a další otázky najdeme odpovědi přímo na přednášce. Získané informace si budete moci vyzkoušet na připravené scéně. A pokud nemáte vlastní manuální objektiv nemusíte zoufat, k vyzkoušení budou špičkové objektivy ZEISS.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Zeiss
27.05.201916:00 - 17:30Zimní Island: Drsná krajina s otevřeným srdcemPřednáška
16:00 - 17:30Zimní Island: Drsná krajina s otevřeným srdcemVilém Veverka

Vilém Veverka představí svůj nejnovější cyklus, přednášku a diashow "Zimní Island". Jeho heslem je "jen to nejlepší je dost dobré" a řídí se jím i při záznamu "vnitřní emoce", zachycení a sdílení prožívaného okamžiku. Scény někdy až notoricky známé staví do nového kontextu a dívá se na ně zcela autentickým pohledem. Byt' snímky působí na diváka čistě a harmonicky, autor přiznává, že mnohdy byly vytvořeny za mimořádně náročných klimatických podmínek, či jejich realizace představovala velké fyzické nasazení. Není však podstatné, jaký příběh během fotografování autor prožíval, nebo co vše musel pro záběr podstoupit. Dobrá fotografie, má-li být více než řemeslo, musí mít sama o sobě schopnost sdělení, bez přidaného komentáře a dodatečného „parfému“ v podobě uměle vytvořeného příběhu, který by před kritickým divákem cokoliv obhajoval. Autor fotografuje technikou Sony a Carl Zeiss.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Vilém Veverka photoVilém Veverka
27.05.201918:00 - 19:00Až na vrcholPřednáška
18:00 - 19:00Až na vrcholJan Šimánek

Kameraman Honza Šimánek dělá velký artový celovečerák o Adamu Ondrovi s ambicí na celosvětovou distribuci. Nemá to být žádné komerční video, která se o něm běžně točí. Vedle toho točil v Himalájích pro Mall.tv seriál o Petru Juračkovi (Ze života fotografa), a právě tato dvě témata ve své přednášce spojí.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Peak Design
Jan Šimánek photoJan Šimánek
27.05.201918:00 - 19:30Dalekohledy a sportovní optika NikonPřednáška
18:00 - 19:30Dalekohledy a sportovní optika NikonMichael Jurák

Společně s Michaelem Jurákem se ohlédnete do historie a podíváte se, jak se vyvíjela sportovní optika Nikon a co se pod tím pojmem vlastně rozumí. Dozvíte se, jaké technologie a technická řešení vývojáři v Nikonu při výrobě použili, a lépe poznáte i své přístroje. Co se skrývá za značkami na těle dalekohledu? Z jakých dalekohledů máte na výběr? Jak se používají a do jakých skupin se dělí dálkoměry? Tohle a spoustu dalších poznatků, třeba o puškohledech, se na přednášce dozvíte.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
27.05.201918:00 - 19:30Terapie světlemPřednáška
18:00 - 19:30Terapie světlemDavid Gaberle

Fotografování je určitou formou meditace. Je nezbytné se při něm soustředit na přítomný okamžik. Zároveň fotoaparát funguje jako médium, které nám pomáhá postupně měnit perspektivu a vnímání okolního světa. Světlo jako takové je naprosto zásadní pro utváření nálady prostředí, v kterém žijeme. Pokud budeme trénovat citlivost vůči světlu, můžeme se postupně stát mnohem citlivější vůči jemným nuancím světa kolem nás. Jak fotit tak, abychom se neustále vyvíjeli a jestli je možné využít fotoaparát jako terapeutický nástroj se dozvíte na přednášce Davida Gaberleho.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Fujifilm

28.05.2019

Dopolední program

28.05.201910:00 - 11:30Norsko a Myanmar očima Martina ZemanaPřednáška
10:00 - 11:30Norsko a Myanmar očima Martina ZemanaMartin Zeman

Modrozelené světlo vytvářející čarovné křivky nad hlavou i pouliční trhy na pozadí buddhistických památek. To jsou zážitky Martina Zemana, které si přivezl z Norska a Myanmaru. Na přednášce se s vámi podělí o to, co všechno zažil na cestě do Norska a jak složité bylo vrátit se s několika snímky polární záře, i o zajímavé fotografie, které si přivezl z Myanmaru, země s přeslazeným čajem a především plné milých a přátelských lidí.

Více informací
Více než 3 volná místa
Martin Zeman photoMartin Zeman
28.05.201910:00 - 11:30Vysoké ISO - mýty a faktaPřednáška
10:00 - 11:30Vysoké ISO - mýty a faktaMichael Jurák

citlivostech ISO se na internetu i v časopisech věnovaných fotografii hodně mluví. Často se hodnotí schopnost fotoaparátů zaznamenávat snímky s vysokou hodnotou citlivosti ISO. Okolo tohoto tématu se vyskytuje ale také množství nepřesných informací. Zde si ukážeme a povíme, jak to s citlivostí je a jaké jsou možnosti práce s ISO. Dozvíte se více o digitálním šumu, jak s ním účinně pracovat a hlavně proč není třeba se ho obávat.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
28.05.201910:00 - 11:30Zatočte se začátečnickými chybamiPřednáška
10:00 - 11:30Zatočte se začátečnickými chybamiLuděk Bouška

Známe to všichni, vždyť učený z nebe nespadl a vždycky nějakou chvíli trvá, než v nějaké činnosti získáme potřebnou rutinu. A s focením je to zrovna tak. Jestli si tedy ještě nejste úplně jistí v kramflecích třeba v tom, kdy vlastně použít vysokou citlivost ISO, proč je dobré hlídat si čas i když fotíte v prioritě clony, proč máte někdy černé fotky, když nastavíte prioritu času a nebo taky proč jsou kamarádovy fotky hezčí, když jste fotili stejnou věc a stejným nastavením, je tato přednáška určena právě vám.

Více informací
1 - 3 volná místa 100,- s DPH
Luděk Bouška photoLuděk Bouška

Odpolední program

28.05.201912:00 - 15:00Základy postprodukce v Adobe Photoshop Lightroom CCPřednáška
12:00 - 15:00Základy postprodukce v Adobe Photoshop Lightroom CCVáclav Křížek

Chcete se zlepšit v dnes již nezbytném kroku tvoření kvalitních fotografií pro prezentaci na webu/eshopu, tisku nebo prostě proto? Chcete dostat z vašeho fotoaparátu maximum a naučit se to využít ve váš prospěch? Základem je jednoduchý a přitom přehledný systém ukládání, třídění a úpravy fotografií, který nabízí Adobe Photoshop Lightroom CC. Půjdeme od samého začátku nahrání fotografií až po finální export a archivaci dat. Od nahrání RAW snímku, přes jeho úpravy, až po export JPEG. V několika hodinách zjistíte, že je to hračka! (Přineste si i pár fotek na USB, které byste chtěli zkusit upravit přímo na přednášce. Pokud nám zbyte čas, vrhneme se na to společně!)

Více informací
Více než 3 volná místa 250,- s DPH
Václav Křížek photoVáclav Křížek
28.05.201913:00 - 14:30Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
13:00 - 14:30Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Kateřina Babíková

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně se společně přesuneme na místo konání.

Více informací
Obsazeno
28.05.201915:30 - 17:00Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
15:30 - 17:00Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Kateřina Babíková

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně se společně přesuneme na místo konání.

Více informací
Obsazeno
28.05.201916:00 - 17:30Focení dětí mi přináší radost a dobíjí energiiPřednáška
16:00 - 17:30Focení dětí mi přináší radost a dobíjí energiiPavlína Kubíčková

Pavlína Kubíčková je zkušenou fotografkou, která se zaměřuje na focení newborn a dětí v ateliéru i exteriéru. V jejím portfoliu najdete rodinné fotografie, svatby i portréty. Jejím tématem jsou především lidé, ke kterým přistupuje vždy profesionálně a přátelsky. Dokáže komunikovat s klienty tak, aby se cítili příjemně a měli dobrý pocit z focení i výsledných fotografií. Focení dětí je sice náročná disciplína, ale Pavlína se s vámi podělí o rady a tipy, jak nejlépe zvládnout focení dětí a rodičů tak, aby focení bylo zábavou a vznikly přirozené fotografie.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Fujifilm
28.05.201916:00 - 17:30Od prvních krůčků až k Czech Press PhotoPřednáška
16:00 - 17:30Od prvních krůčků až k Czech Press PhotoJiří Šebek

Jiří Šebek začal fotografovat v roce 2004. Ze začátku se jednalo o pouhý koníček stylem pokus, omyl. Jiří však postupně objevil vášeň ve fotografii architektury a časem se vypracoval mezi nejznámější české fotografy architektury. Se svou sérii "Chrámy nové doby" vyhrál v roce 2016 soutěž Czech Press Photo. Na přednášce vám Jirka představí svou cestu, jak se postupně stal profesionálním fotografem architektury, a ukáže vám, co mu pomohlo a čeho se vyvarovat.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Sony
28.05.201916:00 - 17:30Skateboarding očima profesionálaPřednáška
16:00 - 17:30Skateboarding očima profesionálaMichal Jirák

Fascinují vás extrémní sporty? Navštivte besedu s ambasadorem firmy Olympus, Michalem Jirákem, který vás seznámí s jedním z nich. Skateboarding je jeho vášní ve všech směrech. Stejně jako fotografie je jistým druhem umění, sebevyjádření a životního postoje. Co ho na světě dřevěných prken přitahuje? Jak se k tématu dostal a co vše stojí za pořízením kvalitního snímku v prostředí, kde každá vteřina hraje neuvěřitelnou roli?

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Michal Jirák photoMichal Jirák
28.05.201918:00 - 19:30Etika ve fotožurnalismu a novinářská fotografie jako součást propagandyPřednáška
18:00 - 19:30Etika ve fotožurnalismu a novinářská fotografie jako součást propagandyMichal Čížek

Fotografie se snadno může stát prostředkem manipulace. Víte, co se s fotografií (ne)smí dělat v postprodukci a co by měl obsahovat popisek snímku, abyste získali přesnou představu o kontextu? Víte, jakým způsobem vlády a nadnárodní firmy používají fotografie a další obrazový materiál ke své propagandě? Na mnoha příkladech z fotografické historie vám toto i důležitost fotografické etiky zvláště v dnešní době ukáže Michal Čížek, několikanásobný držitel ocenění Czech Press Photo.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Michal Čížek photoMichal Čížek
28.05.201918:00 - 19:30Jak se fotografováním (u)živitPřednáška
18:00 - 19:30Jak se fotografováním (u)živitVojta Herout

Fotíte často a rádi a chtěli byste se posunout z pozice nadšeného amatéra ještě o kousek dál, kdy už vám za focení budou lidé platit? Přijďte se inspirovat povídáním Vojty Herouta! Vojta je všestranným fotografem, který na volné noze začínal s focením prakticky od píky před více než deseti lety. Za fotografii "Václav Havel nakukuje" získal první místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii "Lidé, o kterých se mluví". Ve své přednášce vám skrze své fotografie ukáže mnoho cestiček, s jejichž pomocí se ve fotografování dají vydělávat peníze.

Více informací
Obsazeno
28.05.201918:00 - 19:30Od fotky k hudebním videoklipůmPřednáška
18:00 - 19:30Od fotky k hudebním videoklipůmCzech Vibes

Od první fotky na Instagramu až po natáčení hudebních videoklipů. Čtyřletá cesta započala pouhou vášní a vnitřním pocitem, který se nedal nesdílet se světem, a touha po všem vizuálním se nakonec spojila s hudbou. Přijďte si poslechnout vyprávění dua Czech Vibes o cestě ke spojení tří uměleckých žánrů.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Peak Design
Czech Vibes photoCzech Vibes
28.05.201918:00 - 19:30První kroky se zrcadlovkou CanonPřednáška
18:00 - 19:30První kroky se zrcadlovkou CanonMichal Tvrdík

Pomůžeme vám porozumět fotografickým zásadám a dosáhnout tak ještě lepších snímků. Osvětlíme si výhody zrcadlovek oproti kompaktům i to, jaké jsou velikosti a typy snímačů. U snímačů se dále zaměříme na jejich využití a také si vyjmenujeme klady a zápory menších senzorů APS-C. Vysvětlíme princip zrcadlovky a naučíme vás efektivně pracovat se základními expozičními režimy. Zaměříme se na práci s ohniskovými vzdálenostmi a perspektivou. Nastíníme použití různých nastavení vyvážení bílé a picture style. Navíc si ukážeme kompoziční pravidla, abyste byli připraveni ovládnout svou zrcadlovku a získat brilantní snímky, jaké od ní očekáváte.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík

29.05.2019

Dopolední program

29.05.201910:00 - 11:30Analogová černobílá fotografie v digitální doběPřednáška
10:00 - 11:30Analogová černobílá fotografie v digitální doběJosef Duchoslav

Vrátíme se do 19. století a povíme si něco málo o vývoji klasické ČB fotografie. Následně se budeme věnovat analogové ČB fotografii v dnešní digitální době: jak to vlastně funguje, co s naexponovaným negativem, jak získat z vyvolaného negativu fotografii. Povíme si něco o pracovních postupech vyvolávání negativů, zvětšování snímku na fotopapír a co vše k tomu potřebujeme. Seminář je pro každého, kdo by si rád zkusil klasickou černobílou fotografii.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Josef Duchoslav photoJosef Duchoslav
29.05.201910:00 - 11:30Pohyb ve tměPřednáška
10:00 - 11:30Pohyb ve tměMartina Houdek

Martina je specialistka na fotografování ve tmě. Zaměřuje se převážně na fotografování tanců všeho druhu. Pokud se i vy chcete naučit, jak zvládnout pořizovat fotografie pohybu v nejnáročnějších podmínkách tmavých barů, kde atmosféru dotváří většinou pouze ostré červené světlo, ale i v tmavých venkovních prostorách a dalších lokalitách, doražte! Dozvíte se podle čeho zvolit techniku, jak ji správně použít a zatočíte se tmou jednou provždy! Tanec povznáší, ale poznatky určitě využijete i při zachycování dalších pohybových aktivit!

Více informací
Obsazeno
29.05.201912:00 - 13:30Od zmáčknutí spouště po tisk aneb Domácí fotostudio se vším všudyPřednáška
12:00 - 13:30Od zmáčknutí spouště po tisk aneb Domácí fotostudio se vším všudyJan Kaiser

Práce fotografa nekončí zmáčknutím spouště, její podstatná část právě tímto krokem začíná. Víte, jak vybrat vhodný monitor a zkalibrovat ho? Jak si nastavit správu barev a připravit si snímky k tisku, aby vypadaly jako na monitoru? Jan Kaiser vás těmito zapeklitostmi provede a poradí i těm, kteří chtějí mít celý proces až po samotný tisk pod svou kontrolou: dozvíte se, podle čeho si vybrat tu nejlepší fototiskárnu a především, jaký fotografický papír pro svůj snímek použít, abyste vyzdvihli jeho atmosféru a charakter. Na závěr přednášky se můžete těšit na malý dárek - přineste si s sebou svůj nejlepší snímek a dodejte mu fyzickou podobu, jakou si ty nejlepší fotografie zaslouží!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Jan Kaiser photoJan Kaiser
29.05.201912:00 - 13:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonPřednáška
12:00 - 13:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonOldřich Drnec

Představíme vám rozdíly ve využívání a ovládání základních a vyšších těl EOS. Naučíme vás využívat clonu jako prostředek práce s hloubkou ostrosti. Doporučíme, jaké clonové číslo zvolit u konkrétních žánrů, aby hloubka ostrosti odpovídala vašim představám, což oceníte nejen při pořizování úchvatných portrétů. Naučíme vás pracovat s expozičním časem. Budete připraveni dle dané situace zvolit ten nejvhodnější expoziční režim na vaší zrcadlovce. Představíme vám výhody různých typů hledáčků, osvětlíme pojmy, které se k hledáčkům vážou a naučíme vás v něm sledovat důležité informace. A mnoho dalšího!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Oldřich Drnec photoOldřich Drnec

Odpolední program

29.05.201914:00 - 15:30Koncertní fotografiePřednáška
14:00 - 15:30Koncertní fotografieJiří Štarha

Máte rádi hudbu a fotografii? Pak je tato přednáška právě pro vás. Dozvíte se, jak nastavit fotoaparát pro focení koncertu. Jak a co si před koncertem připravit. Různé techniky snímání, dvojexpozice, výběr objektivů. Jirka je zároveň muzikant a zná tedy prostředí hudby více než dobře. Předá vám zkušenosti, jak fotit pod podiem, ale i z podia. Zlehka se budete bavit i o postprodukci koncertní fotografie.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Jiří Štarha photoJiří Štarha
29.05.201914:00 - 15:30Začínáme natáčet video se zrcadlovkouPřednáška
14:00 - 15:30Začínáme natáčet video se zrcadlovkouDavid Růžička

Rádi natáčíte, ale nevíte jak na to? Jsou Vaše videa roztřesená a neostrá? Nevíte, co s jednotlivými záběry? Nebo se prostě jen chcete dozvědět víc o funkcích, které fotoaparáty pro natáčení umožňují? David Růžička vám poradí jak na technicky správně provedená videa, která podpoří vyprávění Vašeho příběhu od detailů po celek.

Více informací
Obsazeno
29.05.201915:30 - 16:30NOVOFLEX - precizní příslušenství pro ty nejnáročnějšíPřednáška
15:30 - 16:30NOVOFLEX - precizní příslušenství pro ty nejnáročnějšíLuděk Bouška

Jestliže se ve fotografické branži už nějakou dobu pohybujete, určitě jste se setkali s nejrůznějším příslušenstvím značky Novoflex. Proč jeho ceny patří k těm vyšším a neseženete ho v běžných fotoobchodech? Jak to, že si tuhle značku volí ti nejnáročnější fotografové? A jak je možné, že výrobky podobné těm originálním se značkou Novoflex nenajdete u jiných výrobců, kteří by je prodávali za zlomek ceny? Na tyhle a samozřejmě i spoustu dalších otázek vám odpovíme na workshopu, kde si budete moci také prakticky vyzkoušet příslušenství, které Novoflex vyrábí ze špičkových materiálů a s dokonalou přesností, jak jsme zvyklí u výrobků “Made in Germany”. Na workshopu vyzkoušíme fotografování makra s využitím makroměchu a makrosáněk, vyzkoušíte si ale také výhody jednotlivých typů stativových hlav.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Novoflex
Luděk Bouška photoLuděk Bouška
29.05.201916:00 - 17:30Fotka a sociální sítě okem sportovcePřednáška
16:00 - 17:30Fotka a sociální sítě okem sportovceDušan Zapalač

Máte účet na Instagramu? A víte o něm úplně všechno? Jak se zviditelnit, jak s ním pracovat a jak ho využít pro svou prezentaci? V pár desítkách minut se s vámi Dušan Zapalač podívá na fotografování a fungování sociálních sítí, naprosto otevřeně, upřímně a bez servítků.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Peak Design
29.05.201916:00 - 17:30GR 221: Méně známá MallorcaPřednáška
16:00 - 17:30GR 221: Méně známá MallorcaSylvie Korbařová

Mallorca? Každý si hned představí písečné pláže, moře a koupání. Co když je to ale jinak a tento středomořský ostrov skrývá i něco dalšího? Zatouláme se na dálkovou trasu GR 221, která prochází nádherným mallorským pohořím Serra de Tramuntana. 120 km krajinou, kde se střídá divoká příroda a horský terén s krajinou kulturní, která je protkána vydlážděnými chodníky a schůdky. GR 221, to je trasa, která pomůže začít těm, co s dálkovými treky váhají, a zároveň nezklame ty, co už jich za sebou pár mají! Kromě všeobecnějšího povídání o trase se zaměříme i na praktické stránky treku, jako proč se cesta jmenuje "Dry stone route", jak je to se značením, co si s sebou sbalit za vybavení do batohu a taky jak je to s focením, když si takhle přecházíte ty hory.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Sylvie Korbařová photoSylvie Korbařová
29.05.201916:00 - 17:30Zeiss na MěsíciPřednáška
16:00 - 17:30Zeiss na MěsíciMichael Prouza

20. července 2019 oslavíme 50. výročí jednoho z historických milníků v dějinách lidstva: přistání člověka na Měsíci. Objektivy ZEISS byly u toho a i díky nim máme dnes již ikonické snímky, které změnily vnímání naší planety a přinesly inspiraci mnoha dalším generacím. Toto však zdaleka není jediná spolupráce ZEISS a NASA. Přijďte zjistit nejen to, co všechno stojí za vývojem objektivů pro vesmírný program Apollo, ale i další perličky a speciality, které si ZEISS za 173 let své existence připsal na konto, a podíváme se i na některé aktuální projekty.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza
29.05.201918:00 - 19:30Jak fotit na cestáchPřednáška
18:00 - 19:30Jak fotit na cestáchRadomír Lev a Oldřich Drnec

Každý si chceme z dovolené a výletu přivést krásné fotky, které zaujmou nejen nás, ale i ostatní, kteří budou albem listovat. Udělat zajímavou a originální fotku z cest ale vyžaduje mnohem víc než jet do dechberoucí přírody nebo do místa s krásnou architekturou. Na co všechno dbát, jak se na cesty připravit a jakou techniku si s sebou vzít, na to vám při přednášce odpoví Oldřich Drnec a Radomír Lev.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Canon
29.05.201918:00 - 19:30Každodenní životPřednáška
18:00 - 19:30Každodenní životKevin V. Ton

Co je to vlastně street photo? Jaká technika se ukrývá ve fotobrašně správného streetaře? Je vůbec možné fotografovat lidi na ulici a jaké tabu s tím souvisí? Přijďte na Kevinovu přednášku a nechte se inspirovat jeho fotografickým posláním, jehož hlavní náplní je převážně fotografování lidí na okraji společnosti. Zamyslete se při projekci fotografií z jeho nekonečného souboru pouličních fotografií, zastavte a s pokorou sledujte každodenní život kolem nás.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Kevin V. Ton photoKevin V. Ton
29.05.201918:00 - 19:30Natáčení na koncích světaPřednáška
18:00 - 19:30Natáčení na koncích světaPetr Horký

Severní pól, Amazonie, poušť Gobi, s Adamem Ondrou na skalních stěnách, v egyptských vykopávkách - jak se točí v těchto podmínkách na různých koncích světa? A na kolik kamer (a kameramanů)? To se dozvíte ze zkušeností cestovatele a filmaře Petra Horkého.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Panasonic
Petr Horký photoPetr Horký
29.05.201918:00 - 19:30Zara Wildmoons - cesta fotografaPřednáška
18:00 - 19:30Zara Wildmoons - cesta fotografaZara Wildmoons

Zařiny fotografie pracují s poetikou, která může leckomu evokovat fin de siècle. Objekty zahaluje do barokizujícího šerosvitu a mísí ho se zkušeností ze současného Berlína či Kalifornie. Zachycuje příběhy, nevypráví je však celé a vybízí tak diváky, aby pátrali po tom, co se odehrává za odrazem. V přednášce vám fashion a umělecká fotografka Zara přiblíží svou tvorbu a dozvíte se také o VOGUE TALENTS, do nichž ji VOGUE Italia zařadil letos v únoru.

Více informací
Více než 3 volná místa
Zara Wildmoons photoZara Wildmoons

30.05.2019

Dopolední program

30.05.201910:00 - 11:30Firemní portréty, nuda. Ani náhodou!Přednáška
10:00 - 11:30Firemní portréty, nuda. Ani náhodou!Honza Tichý

Focení portrétů ve firmách se může zdát oproti focení divé zvěře na safari či dechberoucích krajin jako nudná disciplína. Ale vůbec tomu tak není. Na příkladech z reálných zakázek vám ukážu, co všechno profese fotografa firemních portrétů v dnešní době obnáší. Že je zapotřebí vnímat portréty v kontextu vizuální prezentace společnosti, a proto dojde i na focení portrétů s kamiony. Jak zorganizovat focení 100členného týmu, aby nakonec vše klaplo, i když vás ráno vrátný nechce do společnosti pustit? Co obnáší focení generálních ředitelů, kteří nemají času nazbyt a podřízení z nich mají strach, a přesto na portrétu musí působit mile a uvolněně? A nakonec, že i focení na bílé ateliérové plátno se dá pojmout mnoha tvůrčími způsoby. Možná vám pak firemní portréty přijdou stejně dobrodružné a tvůrčí jako focení tygra v Africe nebo reportáž ze života šamanů na Sibiři.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Honza Tichý photoHonza Tichý
30.05.201910:00 - 11:30Laďte své fotografie, nikoli monitorPřednáška
10:00 - 11:30Laďte své fotografie, nikoli monitorMiroslav Švec

Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla vaše práce marná a výsledek byl dle vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení. Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a vyrobíte ICC profil pro fotografické editory. Až doposud pomocí kalibrační sondy. Ale co to vůbec ICC profil je? A co sonda, kolik stojí? A zvládnu já vůbec správné nastavení monitoru? Ano, zvládnete. A nyní i bez sondy. Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se věnovat pouze svým fotografiím. Monitor udělá všechno nastavení automaticky za vás.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Eizo
30.05.201910:00 - 11:30Sebedůvěra portrétního fotografaPřednáška
10:00 - 11:30Sebedůvěra portrétního fotografaTereza Linhartová

Přijďte na besedu o portrétní fotografii s Terezou Linhartovou, která se focením portrétů živí již několik let. Beseda bude probíhat formou přednášky, kde Tereza poodhalí svoje fotografické know-how a také formou volné diskuze, kde bude prostor pro vaše otázky, které ohledně portrétu máte. Řeč bude o zkušenostech, které fotografa posouvají dále a dodávají mu pocit sebejistoty a dozvíte se více o tom, co nám brání, abychom se řádně ocenili, a jak naše myšlení ovlivňuje veškeré dění okolo nás.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Fujifilm
30.05.201912:00 - 13:30Analog žije! Jak na něj?Přednáška
12:00 - 13:30Analog žije! Jak na něj?Tomáš Mareček

Pro správného analogového mága je cesta s negativem do minilabu zapovězená! :) Naučte se pod vedením Tomáše Marečka, jak si doma vyvolat své negativy a dodat tak snímkům ještě větší vnitřní hodnotu! Seznámíte se s typy a formáty filmů, rozdíly mezi nimi a vhodnost použití, s druhy vývojek, push a pull procesem, kompletní přípravou na vyvolání a dalším souvisejícím vybavením. Neopomeneme ani praktickou část jako je příprava chemie, založení filmu do tanku, vyvolávání, praní, sušení... zkrátka projdeme celý vyvolávací proces od A - Z!

Více informací
Více než 3 volná místa
Tomáš Mareček photoTomáš Mareček
30.05.201912:00 - 13:30Studentský film a jeho výroba od A po ZPřednáška
12:00 - 13:30Studentský film a jeho výroba od A po ZJan Hadraba

Pro někoho může znít studentský film jako práce mladých lidí, kteří si ve volném čase jen tak natáčí krátký snímek. Realita je taková, že pokud chcete, aby váš krátkometrážní film měl nějakou úroveň, musíte tomu věnovat klidně půl roku svého života. Přijďte si poslechnout od Honzy Hadraby, jak taková výroba probíhá od psaní scénáře, castingu herců, hledání lokací, shánění financování přes samotnou výrobu až po zvukovou a obrazovou postprodukci a promítání v kinech. Třeba i ve vás vzplane filmařská vášeň!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Jan Hadraba photoJan Hadraba

Odpolední program

30.05.201914:00 - 15:30180 let fotografiePřednáška
14:00 - 15:30180 let fotografiePavel Scheufler

Malá zamyšlení a diskuse nad velkými díly z dějin fotografie. Známý historik fotografie, který v Centru FotoŠkoda realizuje cyklus Fotohistorie inspirací, vás provede po vybraných známých i méně známých ikonách historie fotografie od jejich počátků po současnost. Co z nich bude inspirovat, varovat, případně někdy i rozesmívat?

Více informací
Více než 3 volná místa
Pavel Scheufler photoPavel Scheufler
30.05.201916:00 - 17:30AntifotografiePřednáška
16:00 - 17:30AntifotografieKryštof Korč

Výtvarný svět a s ním i fotografie se po celou dobu na svém okraji věnuje ohledávání možných hranic média. Kryštof je právě tím experimentátorem, kterého baví tyto hranice překračovat a to nejen na úrovni samotných fotografií, ale i různými zásahy do fotografické techniky. Přednáška si dává za úkol spíše inspirovat, než poskytnout konkrétní postupy. Kryštof na ní představí průřez svými projekty a nechá vás nahlédnout do světa, kde se focení neobejde bez kufříku nářadí a fotoaparát nemá být jen předmětem na focení, nýbrž také součástí kreativní práce.

Více informací
Více než 3 volná místa
Kryštof Korč photoKryštof Korč
30.05.201916:00 - 17:30Jak vyprávět příběh prostřednictvím videaPřednáška
16:00 - 17:30Jak vyprávět příběh prostřednictvím videaMartin Janeš

Nejdůležitější věcí při natáčení není správné nastavení závěrky nebo clony. Hlavní není ani to, jakou kameru používáte. Tím nejdůležitějším je vyvolat v divákovi emoce. A toho docílíte především tím, že budete správně a cíleně vyprávět svůj příběh. Během mé přednášky se podíváme na to, jak byste měli k vašemu videu přistupovat, naťukneme video nejenom z pohledu kamery, ale také režie, ukážeme si techniky a postupy, které vám k výše zmíněnému pomohou, a povíme si také, proč je YouTube zatracovaná platforma.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Peak Design
30.05.201916:00 - 17:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumPřednáška
16:00 - 17:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumMichal Tvrdík

Workshop je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích, a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu. Rozebereme si volby nastavení bracketingu a využití režimu HDR v praxi. Ukážeme si možnosti přesného nastavení WB a kreativní práci s ním. Projdeme také ovládání různých režimů ostřících systémů, včetně volby autofokusového bodu/zóny.

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
30.05.201918:00 - 19:30Nastartujte dobrodružstvíPřednáška
18:00 - 19:30Nastartujte dobrodružstvíPetr Slavík

Petr vám vedle dechberoucích horských fotografií a úžasných zážitků z "trailů" prozradí tipy, jak tvořit sportovní fotografii v extrémních podmínkách a jakou výbavu a techniku brát na horskou výpravu, kde se počasí mění takřka z minuty na minutu. Zažijte vyprávění o volnosti, přátelství a tvorbě bez hranic.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Panasonic
Petr Slavík photoPetr Slavík
30.05.201918:00 - 19:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuPřednáška
18:00 - 19:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuMichal Tvrdík

Zaměříme se na ovládání, nastavení a menu. Do detailu si rozebereme expozici např. dlouhou závěrku, režim Bulb, předsklopení zrcátka. Porozumíte vyvážení bílé z hlediska posunu, bracketingu a využití nastavení referenčního snímku. Budeme se věnovat možnostem kreativního využití blesků Speedlite a nadřízeným jednotkám. Naučíme vás naplno využít ostřící systém a jeho sofistikované možnosti, které různá těla nabízejí: režim výběru oblasti AF, AF body/zóny, sledovací citlivost, zrychlení/zpomalení sledování, automatické přepínání AF bodu, nastavení mikro adjustmentu a dalších, abyste byli připraveni precizně zachytit ten správný moment.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
30.05.201919:00 - 22:00Párty s Danem Vojtěchem a Martinem PřívratskýmPřednáška
19:00 - 22:00Párty s Danem Vojtěchem a Martinem PřívratskýmDan Vojtěch

Neformální setkání s Danem Vojtěchem, Martinem Přívratským a týmem Nikon za doprovodu hudby, fotografií a videí v jejich novém ateliéru Tomorrow 55. Přidejte se k nám a vytvořte spolu s námi kreativní příjemnou atmosféru. EXTERNÍ KURZ: sraz přímo v ateliéru Tomorrow 55.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Dan Vojtěch photoDan Vojtěch

31.05.2019

Dopolední program

31.05.201910:00 - 11:30Analog žije! Jak na něj?Přednáška
10:00 - 11:30Analog žije! Jak na něj?Tomáš Mareček

Pro správného analogového mága je cesta s negativem do minilabu zapovězená! :) Naučte se pod vedením Tomáše Marečka, jak si doma vyvolat své negativy a dodat tak snímkům ještě větší vnitřní hodnotu! Seznámíte se s typy a formáty filmů, rozdíly mezi nimi a vhodnost použití, s druhy vývojek, push a pull procesem, kompletní přípravou na vyvolání a dalším souvisejícím vybavením. Neopomeneme ani praktickou část jako je příprava chemie, založení filmu do tanku, vyvolávání, praní, sušení... zkrátka projdeme celý vyvolávací proces od A - Z!

Více informací
Více než 3 volná místa
Tomáš Mareček photoTomáš Mareček
31.05.201910:00 - 11:30Pořádek v zakázkách jednou provždy!Přednáška
10:00 - 11:30Pořádek v zakázkách jednou provždy!Karel Dytrych

Kapitán Freelo.cz vás naučí, jak si snadno zorganizovat práci na vašich (nejen fotografických) projektech. Přednáška bude zaměřena pro fotografy, grafiky a další podobné profese, ve kterých se pracuje převážně na dlouhodobějších zakázkách. Součástí workshopu budou i pravidla efektivní komunikace nebo ukázky z praxe jak se třeba pomocí Freela daří organizovat výrobu Albert magazínu. Naučte se s Karlem zorganizovat si čas a přestaňte zapomínat!

Více informací
Více než 3 volná místa
Karel Dytrych photoKarel Dytrych
31.05.201910:00 - 11:30Tajemství fotografických filtrůPřednáška
10:00 - 11:30Tajemství fotografických filtrůRadek Plíhal

Na co jsou dobré fotografické filtry? Slouží opravdu jen jako ochrana objektivu, nebo mají i jiný účel? Co je to polarizační filtr, jak ho správně použít a jak využít jeho možnosti na 100 %? Jsou přechodové filtry v době vyspělých editačních programů k něčemu dobré? Proč si zbytečně ubírat vzácné světlo šedými neutrálními filtry? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět nad stovkami fotografií pořízených bez filtrů a následně s nimi.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: B+W
31.05.201912:00 - 13:30Foto vs. video objektivyPřednáška
12:00 - 13:30Foto vs. video objektivyMichael Prouza

Foto objektivy a video objektivy, optika jako optika, ne? Jak je tedy možné že ani ty nejdražší foto objektivy často nedosahují cen těch nejnižších řad video objektivů? Zjistěte zda je vůbec možné/vhodné používat k natáčení foto objektivy, případně které a co by měly splňovat. Co je to „dýchání“ objektivů, proč se používají anamorfické objektivy a jaké jiné nároky klade natačení videa na konstrukce objektivů? To vše si ukážeme na portfoliu objektivů ZEISS, firmy která je držitelem tří technických Oskarů právě za jejich video objektivy. Jejich produkty jsou v Hollywoodu jako doma!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Zeiss
Michael Prouza photoMichael Prouza

Odpolední program

31.05.201913:00 - 14:30Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
13:00 - 14:30Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Kateřina Babíková

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně se společně přesuneme na místo konání.

Více informací
Obsazeno
31.05.201914:00 - 15:30Posviťte si na natáčení videa!Přednáška
14:00 - 15:30Posviťte si na natáčení videa!David Kašpárek

Chcete zjistit, jak správně nastavit fotoaparát SONY Alpha na natáčení videa? Co které funkce znamenají a hlavně, jak vytěžit z fotoaparátu co nejvíce? S Davidem Kašpárkem projdete celé video menu, nastavení tlačítek, typy funkcí a spoustu dalšího.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
David Kašpárek photoDavid Kašpárek
31.05.201914:00 - 15:30Právní nástrahy ve fotografiiPřednáška
14:00 - 15:30Právní nástrahy ve fotografiiAndrea Pavelcová

Kde leží hranice mezi kreativitou a právem? Co všechno a koho si můžete vyfotit? Jaké nástrahy na vás číhají v autorském zákoně? Co si pohlídat ve smlouvě a jak chránit své fotografie? Co všechno můžete s fotkou dělat v onlinu a co už je naopak přes čáru? Praktický seminář s právničkou, která mluví lidskou řečí, neohání se paragrafy a s foťákem procestovala celý Island.

Více informací
Více než 3 volná místa 150,- s DPH
Andrea Pavelcová photoAndrea Pavelcová
31.05.201915:30 - 17:00Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Přednáška
15:30 - 17:00Fotokniha - mějte své vzpomínky stále po ruce!Kateřina Babíková

Rádi byste vytvářeli kreativní a hlavně vlastní FotoKnihy? S naším lektorem, který vás provede celým procesem vytvoření fotoknihy v programu FotoŠkoda Designer, vám to půjde hravě. Během přednášky se dozvíte, jaké jsou možnosti výběru rozměrů, povrchů a jak fotoknihu v našem speciálním programu krok za krokem vytvořit. Uvidíte, že pro tvorbu nápaditých dárků a netradičních vzpomínkových fotoalb není třeba složitých grafických programů ani dovedností! EXTERNÍ KURZ: sraz Centrum FotoŠkoda - Info stánek; následně se společně přesuneme na místo konání.

Více informací
Obsazeno
31.05.201916:00 - 17:30Himálaj aneb S foťákem kolem osmitisícovkyPřednáška
16:00 - 17:30Himálaj aneb S foťákem kolem osmitisícovkyTomáš Havel

Nechte se provést nejvyšším pohořím na světě a přijďte si poslechnout, ale hlavně se podívat na to, jaká je Himálaj doopravdy. Jedinečný Manaslu Circuit Trek je dlouhý přes 120 pěších kilometrů a s krosnou na zádech a foťákem v ruce to je opravdový zážitek. Tomáš vám prozradí čerstvé zážitky z vysokohorského treku a poradí vám, jak se na cestu připravit, co si vzít s sebou nebo kdy vyrazit. Čeká vás pořádná porce fotek plných neokoukaných scenérií i (ne)všedního života místních obyvatel.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Peak Design
31.05.201916:00 - 17:30První kroky se zrcadlovkou CanonPřednáška
16:00 - 17:30První kroky se zrcadlovkou CanonMichal Tvrdík

Pomůžeme vám porozumět fotografickým zásadám a dosáhnout tak ještě lepších snímků. Osvětlíme si výhody zrcadlovek oproti kompaktům i to, jaké jsou velikosti a typy snímačů. U snímačů se dále zaměříme na jejich využití a také si vyjmenujeme klady a zápory menších senzorů APS-C. Vysvětlíme princip zrcadlovky a naučíme vás efektivně pracovat se základními expozičními režimy. Zaměříme se na práci s ohniskovými vzdálenostmi a perspektivou. Nastíníme použití různých nastavení vyvážení bílé a picture style. Navíc si ukážeme kompoziční pravidla, abyste byli připraveni ovládnout svou zrcadlovku a získat brilantní snímky, jaké od ní očekáváte.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Michal Tvrdík photoMichal Tvrdík
31.05.201918:00 - 19:30Jak fotit na cestáchPřednáška
18:00 - 19:30Jak fotit na cestáchRadomír Lev a Oldřich Drnec

Každý si chceme z dovolené a výletu přivést krásné fotky, které zaujmou nejen nás, ale i ostatní, kteří budou albem listovat. Udělat zajímavou a originální fotku z cest ale vyžaduje mnohem víc než jet do dechberoucí přírody nebo do místa s krásnou architekturou. Na co všechno dbát, jak se na cesty připravit a jakou techniku si s sebou vzít, na to vám při přednášce odpoví Oldřich Drnec a Radomír Lev.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Canon
31.05.201918:00 - 19:30Jak mě vášeň k jídlu přivedla na cestu foodblogerstvíPřednáška
18:00 - 19:30Jak mě vášeň k jídlu přivedla na cestu foodblogerstvíCat & Cook

Co obnáší práce foodblogerky, jak se kvůli blogování o jídle musí člověk naučit fotit a točit videa a jak to souběžně vypracovat až k vydání kuchařky? Ivčina přednáška bude nejen o focení jídla, ale také o příběhu, jak se rozhodla jít cestou blogování na plný úvazek a následně vydání knihy na vlastní pěst. Kolik to stojí, co všechno k tomu potřebujete a jaký má kniha aktuálně úspěch? Přijďte si zamlsat!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Cat & Cook photoCat & Cook
31.05.201918:00 - 19:30Kudy vede cesta do galerií a do obýváků vašeho zákazníkaPřednáška
18:00 - 19:30Kudy vede cesta do galerií a do obýváků vašeho zákazníkaMiloš Nejezchleb

Přednáška, na které se dozvíte podrobnosti celého procesu vzniku umělecké konceptuální fotografie. Která část její tvorby je nejdůležitější a jak je těžké přetavit dobrou myšlenku na začátku do kvalitního výsledku na konci. Autor odhalí zákulisí vzniku svých projektů, například jak moc je důležitá příprava a proč někdy trvá i několik měsíců. V neposlední řadě Miloš prozradí svůj pohled na to, co by měla fotka mít, aby měla šanci na úspěch v mezinárodních soutěžích a galeriích.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Miloš Nejezchleb photoMiloš Nejezchleb

01.06.2019

Dopolední program

01.06.201910:00 - 11:30Best of concertsPřednáška
10:00 - 11:30Best of concertsVojtěch Kubec

Od roku 2012 do roku 2018 cvakla závěrka bezmála 100 000krát. Jak se rozhodnout, kam se postavit a jak nastavit foťák? Co si vzít za výbavu a co naopak nechat doma? Jaké fotky nechat a co vymazat? Jaké úpravy je potřeba udělat v počítači a co nezachráníme a musíme zvládnout na místě? Výběr toho nejlepšího a odpovědi na tyto otázky se dozvíte na přednášce Vojty Kubce.

Více informací
Více než 3 volná místa
Vojtěch Kubec photoVojtěch Kubec
01.06.201910:00 - 11:30Portrétní fotografie teoretickyPřednáška
10:00 - 11:30Portrétní fotografie teoretickyFilip Barták

Na přednášce si shrneme základní pravidla portrétu tak, aby fotografovaný vypadal přirozeně. Povíme si, jak pracovat s expozicí, jak a kam ostřit a jak využít zaostřovací režimy. Řekneme si i něco o tom, jaká ohniska jsou pro portrét a různé portrétní scény vhodná a proč, i jak pracovat s přirozeným světlem. Zkušený lektor a fotograf Filip Barták vám zodpoví jakékoli dotazy, které během přednášky vyplynou.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
01.06.201911:00 - 12:30Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
11:00 - 12:30Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaspecialista Centra FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
Obsazeno
01.06.201912:00 - 13:30Když fotograf přírody fotí dětiPřednáška
12:00 - 13:30Když fotograf přírody fotí dětiMichal Krause

Dlouhodobý projekt je nejen vynikající cestou k podstatnému zlepšení dovedností, ale skýtá také příležitosti, jak zachytit lépe témata, která jinak opomíjíme nebo fotograficky odbýváme. Michal běžně fotí wildlife, a tak si musel prošlapat svou cestu k povedeným fotografiím vlastních dětí. Uvědomil si, že nechce tvořit aranžované snímky, ale zachycovat ve fotografiích každodenní příběhy tak, aby probouzely vzpomínky a emoce i po letech – tak vznikl projekt každodenního fotografování, který trvá již třetím rokem. Přijďte se podívat na jinde nepublikované osobní fotografie, inspirovat se a poslechnout si, co vám podobný projekt může přinést, jak se na něj připravit, aby neskončil dřív než začne, a jak si jej užívat jako radost a ne trpět jako otravnou povinnost. Zároveň se dozvíte spoustu tipů pro focení vašich dětí.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Michal Krause photoMichal Krause
01.06.201912:00 - 13:30Levou zadní! aneb Nastavení fotoaparátu SONY krok za krokemPřednáška
12:00 - 13:30Levou zadní! aneb Nastavení fotoaparátu SONY krok za krokemJan Tichý

Menu SONY fotoaparátů může některým uživatelům připadat velmi komplikované a stresující. Přijďte si poslechnout doporučené nastavení (pro fotografování) od Honzy Tichého a uvidíte, že to zase taková hrůza není. Zjistíte na co si dávat pozor a jak dostat z vašeho fotoaparátu maximum.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Sony
Jan Tichý photoJan Tichý
01.06.201912:00 - 13:30Rád fotím přírodu - krajina a zvířata očima Vaška KřížkaPřednáška
12:00 - 13:30Rád fotím přírodu - krajina a zvířata očima Vaška KřížkaVáclav Křížek

Vašek fotí a dokumentuje přírodu jako celek, aby poukázal na nutnost ochrany živočíchů, rostlin i jejich přirozeného prostředí. To je v posledních letech jeho hlavní motivací. Na přednášce si řeknete a ukážete, co se v danou chvíli snažil zachytit, jak se na to připravil, čím vše to dokumentoval a sami uvidíte, zda se mu to povedlo či nikoliv. Přijďte společně s ním vypnout od všedních starostí a potichu proplouvat fascinující přírodou...

Více informací
1 - 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Václav Křížek photoVáclav Křížek

Odpolední program

01.06.201913:30 - 15:00Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaPřednáška
13:30 - 15:00Zpracování fotografií v Centru FotoŠkodaspecialista Centra FotoŠkoda

Patříte k těm, kteří si rádi uchovávají vzpomínky i ve fyzické podobě? Přijďte si od našich specialistů poslechnout, jak můžete udělat vzpomínky ještě barevnější a dozvědět se mnoho užitečných informací souvisejících s objednáváním a zpracováním vašich fotografií. Představíme vám celé zázemí Centra FotoŠkoda a uvidíte krok za krokem, jakse zpracovávají fotografie menších formátů klasickou mokrou cestou na minilabu i tisk velkoformátových tisků na plotrech v našem DTP studiu. Na flashce si přineste svou oblíbenou fotografii, kterou vám vytiskneme s sebou domů!

Více informací
1 - 3 volná místa
01.06.201914:00 - 15:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonPřednáška
14:00 - 15:30Ovládněte svoji zrcadlovku CanonJan Berghauer

Představíme vám rozdíly ve využívání a ovládání základních a vyšších těl EOS. Naučíme vás využívat clonu jako prostředek práce s hloubkou ostrosti. Doporučíme, jaké clonové číslo zvolit u konkrétních žánrů, aby hloubka ostrosti odpovídala vašim představám, což oceníte nejen při pořizování úchvatných portrétů. Naučíme vás pracovat s expozičním časem. Budete připraveni dle dané situace zvolit ten nejvhodnější expoziční režim na vaší zrcadlovce. Představíme vám výhody různých typů hledáčků, osvětlíme pojmy, které se k hledáčkům vážou a naučíme vás v něm sledovat důležité informace. A mnoho dalšího!

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
01.06.201914:00 - 15:30Příběhy Stanislava PeteryPřednáška
14:00 - 15:30Příběhy Stanislava PeteryStanislav Petera

Přednáška vás zavede do vzdálených a neobvyklých světů Stanislava Petery. Jeho hrdinové rozehrávají příběhy plné napětí, dobrodružství a někdy i mystiky. Co ale obnáší focení samotné? Jak se dostat k buddhistickým mnichům vysoko v Himalájích a půjčit si od nich na focení celý klášter? Kde v Mongolsku sehnat hordu Čingischánových bojovníků v dobových kostýmech a jak se s nimi domluvit? Autor vás provede svým procesem tvorby, který je všechno možné, jen ne snadný a hladký. Vždyť mnoho z fotografií vznikalo na opravdu odlehlých a nehostinných místech naší planety ve velmi obtížných podmínkách. Fotografy potěší i technické detaily, které autor zmiňuje a přehršel řešení problémů, na které při focení narazil.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Stanislav Petera photoStanislav Petera
01.06.201914:00 - 15:30Výhody lehkého fotosystému v horáchPřednáška
14:00 - 15:30Výhody lehkého fotosystému v horáchVítek Ludvík

Vítek Ludvík je považován především za fotografa a kameramana adrenalinových sportů, portfolio mu zaplňují také portréty nebo produktová fotografie. Jeho snímky ho vynesly do společnosti špičky světových fotografů free sportů. Volný čas s chutí tráví v horách, kam si s sebou bere i fotovýbavu Olympus. Přijďte si poslechnout, jak zachytit snímky, ze kterých mrazí, a jak se sbalit do hor, aby vám záda poděkovala a vy odjížděli s kýženými fotografiemi.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Vítek Ludvík photoVítek Ludvík
01.06.201916:00 - 17:30Digitální safari: S Olympusem říší zvířatPřednáška
16:00 - 17:30Digitální safari: S Olympusem říší zvířatPetr Bambousek

Víte, jak se fotí tropická příroda? Přijďte se zaposlouchat do vyprávění o setkání se zvířaty, která známe často jen z knížek nebo bezpečí zoologické zahrady. Vyprávění profesionálního fotografa zvířat Petra Bambouska vás zavede do zákulisí vzniku fotografií, které pořídil na svých expedicích. Můžete se těšit na příběhy fotografií pořízených na Borneu, v Botswaně, Malajsii, Ekvádoru, Madagaskaru, Pantanalu, ale i na jeho výletech po Evropě.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Petr Bambousek photoPetr Bambousek
01.06.201916:00 - 17:30I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadloPřednáška
16:00 - 17:30I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadloPetr Klempa

Ač to může znít zvláštně, Petr o sobě prohlašuje, že jeho tvorba se ubírala jistým směrem právě proto, že je velký lenoch. Nesnáší, když nosí v batohu přílišnou zátěž v podobě velkého množství techniky, a tak už téměř dva roky fotí výhradně na malý kompakt se zabudovaným objektivem - bez možnosti změny ohniska. Na besedě bude hovořit o vývoji postprodukce a celkové stylistice svého rukopisu. Bude vyprávět také o tom, jak se postupem času dopracoval k tomuto konceptu a jak to ovlivnilo jeho tvorbu. Možná vám poodhalí i techniky postprodukce v Lightroomu. :)

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Leica
Petr Klempa photoPetr Klempa
01.06.201918:00 - 19:30Filosofie svícení aneb Na cestách se Stanislavem PeterouPřednáška
18:00 - 19:30Filosofie svícení aneb Na cestách se Stanislavem PeterouStanislav Petera

Fotografické projekty Stanislava Petery se často odehrávají na odlehlých místech naší planety, kam není možné brát velký tým nebo hodně techniky. Přitom není výjimkou, že si Stanislav kvůli náladě fotografie potřebuje upravit nebo pozměnit atmosféru celého prostředí. Kromě modelů je někdy nezbytné nasvítit třeba celý buddhistický klášter či uličku starého čínského města. Jak to ale udělat, když cestujete nalehko, všechna fotografická technika se vám musí vejít do jednoho batohu a na nasvícení lokace máte dvacet minut? Přednáška bude o tom, jak udržet práci se světlem jednoduchou, kompaktní a rychlou. Bude také o tom, jak vytvořit světelnou atmosféru, která nechá v divákovi silný dojem a pomůže odvyprávět příběh, který máte jako fotograf v hlavě.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fomei
Stanislav Petera photoStanislav Petera
01.06.201918:00 - 19:30Ondřej Neff: S lidem foťáckým je mi dobře.Přednáška
18:00 - 19:30Ondřej Neff: S lidem foťáckým je mi dobře.Ondřej Neff

Ondřej Neff je mezi fotografy znám jako jeden z nejaktivnějších popularizátorů fotografie u nás. Jeho server Digineff.cz oslavil letos 20 let a to si žádá slovo autora. Na své besedě, kterou bude moderovat Václav Křížek, nám poví svůj názor na to, jakým směrem se dnešní fotografie ubírá, jaké je zažít akci typu Photokina nebo co si myslí o současné prezentaci fotografií na sociálních sítích. Prostor bude samozřejmě i pro dotazy z publika.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Ondřej Neff photoOndřej Neff
01.06.201918:00 - 19:30Teď, nebo nikdy aneb Fotografie jako životní cestaPřednáška
18:00 - 19:30Teď, nebo nikdy aneb Fotografie jako životní cestaLukáš Martínek

Lukáše můžete znát z instagramového účtu @lukasmartinek, který založil před dvěma lety. Zhruba ve stejnou dobu si pořídil svůj první fotoaparát a vyrazil na své první zahraniční dobrodružství na vlastní pěst. Jak se stalo, že se úplnou náhodou začal fotografii věnovat, co pro něj fotka znamená, jak mu cestování změnilo myšlení i životní priority a jaké mají sociální sítě pozitivní i negativní dopady na jeho fungování, se dozvíte na jeho přednášce, kde bude mimo jiné hovořit i o tom, proč se rozhodl vrhnout se na dráhu fotografa na plný úvazek už po dvou letech s fotoaparátem a co všechno se v jeho světě za poslední dva roky díky výše zmíněným událostem změnilo.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Fujifilm
Lukáš Martínek photoLukáš Martínek
01.06.201918:00 - 19:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumPřednáška
18:00 - 19:30Vytěžte ze své zrcadlovky Canon maximumJan Berghauer

Workshop je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích, a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu. Rozebereme si volby nastavení bracketingu a využití režimu HDR v praxi. Ukážeme si možnosti přesného nastavení WB a kreativní práci s ním. Projdeme také ovládání různých režimů ostřících systémů, včetně volby autofokusového bodu/zóny.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer

02.06.2019

Dopolední program

02.06.201910:00 - 11:30Fotolovy aneb Proč jsem přešel z FF na OlympusPřednáška
10:00 - 11:30Fotolovy aneb Proč jsem přešel z FF na OlympusRostislav Stach

Full frame je klasika a mnoho fotografů na ni nedá dopustit. Někdy to ale nemusí znamenat, že je výhodnější. Přijďte si poslechnout příběh fotografa zvířat Rostislava Stacha o tom, jak přešel z full frame na bezzrcadlovku Olympus a co ho k tomu vedlo.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Olympus
Rostislav Stach photoRostislav Stach
02.06.201910:00 - 11:30Portrét a inscenovaná fotografie s využitím přirozeného světlaPřednáška
10:00 - 11:30Portrét a inscenovaná fotografie s využitím přirozeného světlaAngelo Purgert

Fotografie je malba světlem. Všude, kde se nachází v jakékoliv podobě a nebo množství světlo, tam lze fotografovat. Naučte se využívat světlo ve svůj prospěch. Každý z vás tak bude schopen vytvořit zajímavé fotografie na vysoké úrovni! Na přednášce s Angelem Purgertem si přijdou na své úplně všichni - začátečníci, pokročilí i profesionálové. Dozvíte se o práci s denním světlem a s fototechnikou, když se světla nedostává, jak pracovat s ISO a hloubkou ostrosti a vůbec jak na působivý portrét, a to i na základě know-how, které vám lektor prozradí.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Tamron
02.06.201910:00 - 11:30Příběhy fotek ze stránek módních magazínůPřednáška
10:00 - 11:30Příběhy fotek ze stránek módních magazínůLaura Kovanska

Laura Kovanska patří k předním československým portrétním a fashion fotografům s publikacemi ve vysoce profilovaných časopisech v zahraničí. Na besedě s fotografkou se dozvíte zákulisní informace a příběhy doprovazející vznik fotografií pro nejznámější magazíny jako italský Vogue, Vanity Magazín, VICE a mnohé další. Zákulisní fotky z backstage, zážitky s modelkami i z cest - přijďte si poslechnout Lauru a dozvíte se, jak se tvoří módní editoriál pro tištěné časopisy od přípravy až po publikaci.

Více informací
Obsazeno
02.06.201910:00 - 11:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuPřednáška
10:00 - 11:30Zrcadlovka Canon do posledního šroubkuJan Berghauer

Zaměříme se na ovládání, nastavení a menu. Do detailu si rozebereme expozici např. dlouhou závěrku, režim Bulb, předsklopení zrcátka. Porozumíte vyvážení bílé z hlediska posunu, bracketingu a využití nastavení referenčního snímku. Budeme se věnovat možnostem kreativního využití blesků Speedlite a nadřízeným jednotkám. Naučíme vás naplno využít ostřící systém a jeho sofistikované možnosti, které různá těla nabízejí: režim výběru oblasti AF, AF body/zóny, sledovací citlivost, zrychlení/zpomalení sledování, automatické přepínání AF bodu, nastavení mikro adjustmentu a dalších, abyste byli připraveni precizně zachytit ten správný moment.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Jan Berghauer photoJan Berghauer
02.06.201912:00 - 13:30Černá & bílá, základní stavební kámen fotografiePřednáška
12:00 - 13:30Černá & bílá, základní stavební kámen fotografieMarek Lampart

Černobílá fotografie tady byla dávno před barevnou a má co říci dodnes. Černobílá fotografie nechává kreslit světlo ještě více než fotografie barevná. Naučte se využívat přirozeného světla, nejlepšího, které můžeme mít jako fotografové k dispozici, a přeměňte snímek v něco víc než pouhý cvak, a to i v podmínkách, kdy máte jen omezené možnosti. Detaily jsou důležité, proto se naučíte vnímat fotografii jako celek, kdy i na milimetrech záleží. Řekneme si, proč má smysl fotit v černobílém náhledu, když je RAW barevný. Nenechte se omezovat představami druhých, proměňte svůj jedinečný pohled na fotografii v originální snímek, z něhož bude dýchat váš rukopis.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Nikon
02.06.201912:00 - 13:30Mirrorless, nebo zrcadlovka?Přednáška
12:00 - 13:30Mirrorless, nebo zrcadlovka?Michael Jurák

Chcete se pořídit nový fotoaparát, ale nevíte, jestli investovat do zrcadlovky, nebo by vám naopak více vyhovoval mirrorless? Přijďte se poradit s Nikon specialisty a hlavně vyzkoušet, kdy je výhodnější mít zrcadlovku a kdy bezzrcadlovku.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Nikon
Michael Jurák photoMichael Jurák
02.06.201912:00 - 13:30Mongolsko: Po stopách předkůPřednáška
12:00 - 13:30Mongolsko: Po stopách předkůVáclav Šilha

Mongolsko je zemí mnoha tváří. Vysoké pohoří Altaje, tundra, poušť Gobi nebo nekonečné pastviny. I když je tato země řídce osídlená, i v tom nejnehostinnějším místě žijí lidé. Jejich těsné spojení s přírodou je v dnešním světě již málo vídanou věcí. Přednáška, která trvá 90 minut, nás zavede k mongolským pastevcům, ke kazašským orlím lovců, k mongolské minoritě Tsaatanů a v neposlední řadě také k návratu koní Převalského organizovaným Zoo Praha.

Více informací
Více než 3 volná místa
Garant kurzu: Canon
Václav Šilha photoVáclav Šilha

Odpolední program

02.06.201914:00 - 15:30Umělecký aktPřednáška
14:00 - 15:30Umělecký aktJiří Růžek

Na této besedě vám Jiří Růžek přiblíží svou tvorbu a provede vás základy fotografování uměleckého aktu - oboru, v němž letos slaví patnáctileté působení! Jeho charakteristickým stylem je „jednoduché“ a originální svícení a nenáročný, přesto efektivní styling. Jak sám říká - při fotografování aktu je zapotřebí značná dávka citu i podvodů a o tom všem se na přednášce rozhovoří. Není nic horšího než nesoulad mezi fotografovými představami a modelčinými očekáváními. Otázkou, na kterou vám Jiří odpoví je i to, kde jsou hranice toho, co je povoleno.

Více informací
Obsazeno
Garant kurzu: Fujifilm

Změna programu vyhrazena.

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací