Fotoexpedice - Kostarika

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Kostarika, exotický ráj nabízející úchvatnou podívanou pro milovníky zvířat, rostlin, moře, čistých pláží i neklidných sopek. To všechno vás čeká na fotoexpedici, na které vás budou doprovázet zkušený lektor a profesionální fotograf Jaroslav Hora a průvodce Jiří Ježek. Poznejte s nimi ta nejkrásnější místa Kostariky!

Nechte se uchvátit krásami Kostariky

Karibské pobřeží Kostariky nabízí nespočet kouzelných zákoutí, kde žijí četní živočichové a kvetou exotické rostliny. Zároveň ještě stále odolává davovému turismu, takže si to všechno budete moci vychutnat tařka o samotě. Čeká tu na vás klid, pohodářský karibský způsob života a přátelská atmosféra.

Co všechno spolu s fotografem Jaroslavem Horou a průvodcem Jiřím Ježkem zažijete? Těšit se můžete na nenáročné výlety do džungle, deštných pralesů nebo národních parků, na ochutnávku nejkvalitnějšího kakaa, poplujete s krokodýly a zamíříte za opicemi, bazlišky nebo lenochody. Vydáte se i k sopkám. Zároveň se ubytujete přímo uprostřed kouzelné přírody.

Expedici si užijí jak fotografové, tak ti, kteří fotografii tolik neholdují. Celkem vás bude 8-15, takže bude dostatek prostoru na individuální konzultace jak s Jaroslavem Horou, tak s Jirkou Ježkem.

Program

 • 1. den - z Prahy do San José

Hned první den přejedeme do Puerto Viejo na karibském pobřeží, kde se ubytujeme v autentických bungalovech uprostřed džungle. Ale nemusíte se bát, moře je nedaleko, pouhých 150 metrů odtud. Podle aktuálního letového řádu je možné, že přiletíme v noci - v tom případě bude večeře nahrazená obědem následujícího dne.

 • 2. den - Playa Cocles, Chiquita, Uva

Začneme snídaní a následnou relaxací na panenských plážích Playa Cocles, Chiquita a Uva, kde takřka nepotkáte živáčka. Úchvatné scenerie doplní deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytvářejí unikátní mikroklima. Kdo bude mít zájem, může zajít na procházku do Puerto Viejo, kde spatříme první lenochody. Den zakončíme večeří.

 • 3. den - Rio Tortoguero

Třetí den nás čeká snídaně a po ní tříhodinová plavba z Limónu, kde kdysi údajně kotvila i loď Kryštofa Kolumba, po řece Rio Tortoguero. Ta ohraničuje stejnojmenný národní park. Budeme si moci vychutnat zážitek v podobě tropické fauny a flóry - těšit se můžete na kajmany, leguány, bazilišky, lenochody, želvy nebo opice a několik druhů ptáků. Odpoledne se zastavíme ve městě Limón a den završíme na opuštěné pláži na pobřeží a následně večeří.

 • 4. den - národní park Cahuita

Po snídani přejedeme do národního parku Cahuita, kde si dáme osmikilometrovou túru vedenou po jednoduše přístupných stezkách. Kromě charakteristického porostu se pokocháme i kraby, lenochody, ještěrkami, motýly, několika druhy opic nebo mývaly a nosály. V této džungli několikrát narazíme na takřka kýčovité bílé písečné pláže ověnčené palmami, které přímo vybízejí ke koupání. Můžete zde také šnorchlovat u korálového útesu (fakultativní).

Pokud byste radši něco kratšího, můžete se jenom projít k některé z fotogenických pláží a zpátky po stejné trase. Všichni si pak odpočineme v příjemném prostředí pod stromy, na které k večeru přilétají vzácní tukani. Poté se vrátíme na ubytování a navečeříme se.

 • 5. den - Manzanillo a exkurze na kakaovou plantáž

Jakmile se nasnídáme, podíváme se do nejjižnější kostarické vesnice Manzanillo, kde navštívíme vyhlídku na útesu v tamním národním parku. Lámající se vlny o mohutnou skálu patří k nejkrásnějším pohledům na pobřeží.

Odpoledne prozkoumáme kakaovou plantáž a v průběhu tří hodin se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná criollo se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky provoněnou plantáží se můžete těšit také na ochutnávku mnoha druhů kakaa s mnoha druhy typického karibského ovoce.

A protože se celou dobu budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, budeme mít velkou šanci spatřit tukany nebo pestrobarevné žabky, chybět nebude ani výhled na moře. Poté se vrátíme a povečeříme.

 • 6. den - Limón, Río Matina

Východy slunce jsou vždycky fotogenické, představte si je v této oblasti! Právě v tento den za ním vyrazíme a budte mít navíc možnost pozorovat tukany. Poté se lodí vydáme do Limónu a dojedeme až do delty řeky Río Matina, kde se ocitneme mezi krokodýly. A to v žádné rezervaci, nýbrž v divoké přírodě. Schválně - troufnete si přiblížit se k těmto až 5 metrů dlouhým krokodýlům?

Nebojte se, bezpečí nám budou zajišťovat zkušení místní průvodci, kteří se zároveň postarají o mimořádný zážitek. Po něm si odpočineme na pláži a navečeříme se.

 • 7. den - národní park Braulio Carrillo

Po snídani zamíříme do centrální horské oblasti přes národní park Braulio Carrillo. Kdo bude chtít, můžete se také projet lanovkou skrze džungli nebo navštívit herpetárium a motýlí zahrady (fakultativní). Ubytujeme se pod aktivní sopkou Poas (2 708 m n. m.), opět ukrytého v srdci přírody.

 • 8. den - Poas, vodopád La Paz

Posilnění snídaní se ti, kteří budou chtít, mohou vydat ke kráteru sopky Poas ve stejnojmenném národním parku a podívat se na gejzír uvnitř (fakultativní). Procházka k vyhlídkám je velmi příjemná a nikterak náročná. Odpoledne se pak zastavíme u vodopádu La Paz Waterfall a poté se vrátíme do nového ubytování, kde si odpočineme v přihlehlých zahradách.

Pokochat se tam můžeme krásnými květinami a stromy a velmi pravděpodobně také kolibříky nebo motýly. Po setmění se vydáme na pozorování mnoha druhů žabek, které jsou aktivní jen v noci. Těšit se můžete na krásně zbarvené druhy, které jsou dalším ze symbolů Kostariky. Tyto vzácné druhy není snadné nalézt, ale když se za nimi vydáme společně, je úspěch téměř zaručen! Poté se vrátíme zpět.

 • 9. den - ze San José do Prahy

Po snídani přejedeme zpět do San José, odkud poletíme zpět do Čech. Pokud budeme mít dost času, v krátkosti uvidíme i krásy hlavního města.

 • 10. den

Návrat do Čech.

Doprava

 • letecky
 • na místě pronajatým vozem

V ceně je zahrnuto

 • ​letenky až do výše 25 000 Kč
 • ubytování (dvoulůžkové pokoje / bungalovy se sociálním zařízením) - 8x nocleh
 • 8x snídaně
 • 6x večeře
 • doprava na místě
 • profesionální fotograf, který vám pomůže s fotografováním místní fauny a flóry
 • průvodce pro fotografy i nefotografy
 • výlety včetně dopravy a vstupů (s výjimkou těch, které nejsou pevnou součástí programu, jsou tzv. fakultativní)
 • 2 výlety lodí
 • pojištění storna zájezdu včetně covid pojištění

V ceně není zahrnuto

 • aktuálně Kostarika vyžaduje speciální pojištění, které zajistíme ve spolupráci s vámi
 • jiné případné vstupy a strava (kromě výše vyjmenovaných)

​Doporučené vybavení pro fotografy

 • zrcadlovka / bezzrcadlovka ideálně s náhradním tělem, objektivy
 • objektivy si s delším ohniskem (více než 300 mm; u APS-C těl více než 200 mm)
 • stativ / monopod
 • čelovka / svítilna
 • repelenty do tropických oblastí (např. u nás dostupný Predator)
 • pokud se nechystáte fotit ve velké míře, připravte si alespoň mobil a spoustu dobré nálady :)
Fotoexpedice - Kostarika
Jídlo Příroda Zvířata

Fotoexpedice - Kostarika

74 900,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Fotoexpedice - Kostarika

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Příroda Zvířata

Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava

Fotografování zvířat patří k jedné z nejoblíbenějších (a zároveň i nejobtížnějších) disciplín mezi amatéry i profesionálními fotografy. Jak focení správně načasovat, jak překonat mříže,...

LektorPetr Jan Juračka
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 690,-
Bez termínu
Fotovýlet - "Potůčkovky"
Fotovýlet - "Potůčkovky"
Krajina Příroda

Fotovýlet - "Potůčkovky"

Vydejte se s námi na fotovýlet zaměřený na specifickou krajinářskou fotografii. Pojeďte s námi fotit potůčky a vodopády! Celodenním výletem vás provede zkušený lektor a fotograf Jaroslav...

LektorJaroslav Hora
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín28. 11. 2021
2 590,-
> 3 volných míst
Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky
Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky
Příroda Zážitek Zvířata

Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky

Pro všechny milovníky přírody a nadšence do fotografování zvířat máme připraven netradiční fotovýlet s nevšedním zážitkem. Pojeďte s námi na kurz, kde není třeba dlouho vyčkávat a kde se...

LektorJaroslav Hora
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Fotovýlet - Moravské Toskánsko
Fotovýlet - Moravské Toskánsko
Krajina Příroda Zážitek

Fotovýlet - Moravské Toskánsko

Zúčastněte se s námi putování za krásami a zážitky v Moravském Toskánsku na Jižní Moravě. Užijte si pod vedením dvou lektorů intenzivní třídenní kurz zaměřený na fotografování nádherně...

LektorJaroslav Hora
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín-
7 900,-
Obsazeno
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím