Fotoexpedice - Namibie

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

16 dní v Namibii - dechberoucí zemi, která člověka fascinuje ve všech směrech. Národní parky plné majestátných zvířat, krásné pouště a další neuvěřitelné scenérie. Garantujeme, že to bude zážitek na celý život.

Pár slov k Namibii

Namibie - to je obrovská plocha s pouze cca 2 500 000 obyvateli, nádhernou přírodou, obrovským množstvím zvířat, kde můžeme potkat ještě zvířata žijící mimo park ve volné přírodě: nosorožce, žirafy, pouštní slony, antilopy atd.

Etosha je unikátní národní park, solná pánev, která zabírá převážnou část parku, dává scenériím i zvířatům bělavý ráz a věřte, že fotku z Etoshi bez problémů poznáte se 100% jistotou. Zvířata v Namibii jsou opravdu divoká, žijí přirozeně ve svém prostředí. V Namibii je nejstarší poušť světa Namib s nejvyššími dunami na světě, do které se zamilujete na první pohled a ve spojení s Mléčnou dráhou na obloze a hvězdami od jednoho konce horizontu přes celou klenbu a až k horizontu druhému vás poušť Namib dostane na celý život. Namibie je oázou bezpečí na africkém kontinentě. Díky jedné z nejnižších hustot osídlení na světě a minimální kriminalitě. Pokud se umíte chovat ve volné přírodě, pak se není čeho obávat.

Výborná infrastruktura - Namibie má skvěle udržovanou silniční síť. Páteř tvoří několik asfaltových silnic spojujících větší města. Zbytek jsou prašné, ale skvěle udržované a poměrně velmi široké silnice, na kterých můžete bez problémů jezdit 100km/h. Nepotkáte moc aut. Někdy žádné.

A to nejdůležitější?
Namibie je nejen podle nás jednou z nejfotogeničtějších zemí na světě. Jsou zde pouště, hory, kopce, travnaté savany, moře, kamenitá údolí, vyschlé řeky, písečné duny, neuvěřitelně pestrá fauna a flóra…
Opravdu každý fotograf si zde najde to své.

Program expedice

Program je kompletně podřízen focení a kvalitě ubytování tak, abychom si expedici maximálně užili a měli v obou případech maximální komfort.
 

DEN 1

 • Odlet Praha/Vídeň, pravděpodobně noční let.

DEN 2

 • Přílet do Windhoeku (zatím podle možných/dostupných letenek v ranních nebo dopoledních hodinách), celní formality, víza, převzetí aut a přesun směrem k našemu prvnímu fotografickému místu, směrem ke Kolmanskopu. Cestou nákup zásob a hlavně vody. ​Přesun směrem ke Kolmanskop. Ubytování na trase.

DEN 3

 • Přejezd do Luderitz (ubytování). Budeme projíždět přes Aus. Krása toho místa nám vytáhne fotoaparáty z brašen a určitě se tam chvilku zdržíme. V opuštěném „diamantovém“ městečku zafoukaném pískem, Kolmanskopu, kterým budeme projíždět, opět sundáme krytky objektivů a budeme lovit atmosféru tohoto tajemného místa. Budeme doufat, že se nám poštěstí dojet na pobřeží Atlantického oceánu před západem slunce.

DEN 4

 • Z Luderitz se vydáme k nádherné poušti Namib, do Sesriem. Cestou budeme projíždět opět přes Kolmanskop a přes Aus. V Sesriem budeme ubytovaní uvnitř parku, takže navečer budeme relaxovat a nabírat síly na zítřejší opravdu brzký ranní odjezd k dunám, kde budeme mít šanci zachytit nádherné ranní světlo ještě než přijedou první turisté. Zvolili jsme tuto nákladnější variantu, abyste si mohli opravdu užít focení bez davů.

DEN 5

 • Brzký ranní odjezd k dunám, Deadvlei a Sosusvlei. Focení mrtvých stromů v pánvi Deadvlei a pískových dun v Sussusvlei, možná se poštěstí potkat přímorožce, který zapózuje. Návrat do lodge a relaxace u bazénu nebo s fotoaparátem kolem lodge, jelikož pouštní krajina při západu slunce odkrývá nádherné fotogenické scény. Odpoledne se vydáme směrem na sever, ke Swakopmundu. Ubytujeme se v Solitaire nebo Cha-re.

DEN 6

 • Ranní odjezd směrem ke Swakopmundu. Projedeme Walvis Bay, hlavní namibijský přístav, kde možná zahlédneme plameňáky. Projedeme Swakopmund, kde si můžeme užit německou koloniální atmosféru s řízkem a bavorským pivem u oběda. Budeme se přesunovat po pobřeží Atlantiku směrem k Henties Bay, kde budeme nocovat. Henties Bay - městečko pod dunami Namibu, náš cíl: dostat se co nejblíže Skeleton Coast. Ubytování: Henties Bay.

DEN 7

 • Odjezd směr Torra Bay, Skeleton Coast. Pojede se po pobřeží, po solné silnici: vlevo Atlantik, vpravo duny, projedeme bránou UGAB GATE do parku, kde jsou pobřežním zasypané vraky lodí – v současné době, pokud budeme mít štěstí, najdeme 2 vraky, které písek úplně nepohřbil. Směrem na Torra Bay je odbočka na Cape Cross s obrovskou tulení kolonií. Od pobřeží zamíříme do vnitrozemí nádhernou krajinou k Palmwag, kde budeme nocovat. Palmwag je v unikátním krajinném prostředí velmi málo navštěvovaná oblast se zvířaty (pokud nám bude přát štěstí, můžeme vidět pouštní slony, lvy, nosorožce, sudokopytníky...).

DEN 8

 • Bude nás čekat cca 6 hodinový přejezd k vodopádům Epupa, které leží na hranicích s Angolou. Řeka Kunene zde přímo tvoří hranici. Jedeme před obdobím dešťů, takže je neuvidíme v plné síle, ale krása tohoto místa vám i tak vezme dech. Cestou už budeme potkávat jedince místních kmenů (Himby, Herery, Owamby…), kteří v této oblasti žijí. Nádherný barevný etnický chaos uvidíme v Opuwu, posledním větším městem před Epupou. Večer nás bude čekat focení vodopádů se sluncem za zády. Nocování: Epupa Falls Lodge.

DEN 9

 • Kdo se ráno nenechá ukolébat nádherným šuměním vody a nebude si chtít přispat, může fotit vodopády s baobaby v protisvětle, může si projít malou vesničkou Epupa a poznat místní usedlíky. Určitě nás zaujmou výrobky Himbů: náramky, náhrdelníky, korále, košíčky. Je fajn podpořit místní komunitu nákupem jejich výrobků. A krásně se s nimi smlouvá… :)

  Během dopoledne se vypravíme na návštěvu do himbské vesnice, kde nám nádherné Himbky zatančí, zazpívají, pozvou nás do svých obydlí a my budeme moci do sytosti fotit. Odpoledne přejedeme do města Opuwa, kde budeme i nocovat. Zájemci, které uchvátí divoká a nádherná atmosféra kmenů, jejichž příslušníci do Opuwa jezdí/chodí nakupovat zásoby, prodávat dobytek, může jít ještě navečer fotit.

DEN 10

 • Brzy ráno vyjedeme směrem k národnímu parku Etosha, cca 2 hodiny cesty a východní bránou GALTON vjedeme do parku. Západní část parku byla otevřena pro veřejnost až v roce 2015, jsou zde napajedla, kde si užijeme hojnost divokých zvířat, které se sem stahují, před obdobím dešťů. Cestou do kempu už budeme hledat zvířata a zcela jistě je potkáme u napajedel. Dolonite Camp, kde budeme ubytováni, je umístěný na kopci s nádherným výhledem do krajiny.

DEN 11

 • Časný ranní odjezd k napajedlům, abychom využili ranního světla. Návrat do kempu, snídaně, zabalení věcí a pomalu budeme přejíždět parkem k dalšímu ubytování v Okaukueju. Cestou se zastavíme v nejnovějším kempu v parku, v Olifantsrus, který je pouze pro auta se stany. Olifantsrus jsou bývalá sloní jatka a pozůstatky po zabíjení slonů a jejich porcování jsou zde zachované jako memento pro budoucí generace. Okaukuejo má jedno z nejnádhernější napajedel v parku, je osvícené celou noc a opravdu s vysokou pravděpodobností je možné zde potkat kriticky ohrožené nosorožce černé.

DEN 12

 • Program bude stejný jako předešlý den: kdo bude chtít, tak brzký ranní odjezd k napajedlům, abychom zachytili ranní světlo a divoká zvířata. Poté návrat a snídaně, zabalení a klidný přesun parkem k dalšímu ubytování v Halali. Cestou budeme stavět u napajedel a můžeme vyhlásit soutěž, kdo první uvidí lva nebo slona… I Halali má nasvícené napajedlo, kde zájemci místo spaní můžou celou noc (jako v Okaukueju) čekat na žíznivá zvířata.

DEN 13

 • Ani tento den se nebude lišit od předchozích. Kdo ještě nebude mít dost ranního focení, tak brzký ranní odjezd k napajedlům, abychom opět zachytili ranní světlo a divoká zvířata. Poté návrat a snídaně, zabalení a klidný přesun parkem se zastávkami u napajedel v této části parku k východní bráně. Můžeme se zastavit v pevnosti Namutoni, u které je vyhlášené napajedlo Klein Namutoni. Vyjedeme východní bránou Namutoni a přejedeme do Roy's Rest Camp, kde bude naše strategické ubytování pro možnost ranního přejezdu ke kmeni Ju Hoansi (původní obyvatelé pouště). Nocování: Grorfontain.

DEN 14

 • Ranní přesun ke komunitě Ju Hoansi, kde s nimi můžeme tancovat, zpívat, poslouchat jejich příběhy nebo vyrazit na lov do pouště. Je to nesmírně milý a přátelský národ a focení s nimi si opravdu užijeme. V pozdním odpoledni se přesuneme do ubytování v Grootfontainu.

DEN 15

 • Určitě neodjedeme, aniž bychom navštívili místo s největším dopadeným meteoritem vcelku, Hoba meteoritem. (Byl dokonce v roce 1955 prohlášen národní památkou.) Je největším meteoritem (v kuse), který byl kdy nalezen. A je zároveň i největším kusem přirozeně se vyskytujícího železa na povrchu Země. Váží 60 tun (rozměry jsou zhruba 3 x 3 metry). Předpokládá se, že na Zemi spadl před 80 000 lety a byl objeven zcela náhodou, když na něj při orání země narazil místní farmář v roce 1920. Tam, kde meteorit dnes leží, leží pravděpodobně od svého dopadu. Vědci si ale dosud lámou hlavu s tím, že nezanechal prakticky žádný kráter.) Potom se už budeme přesunovat směrem k Windhoeku. Ve městě Okahandja ještě navštívíme vyhlášené tradiční trhy s místními výrobky, bylo by škoda nevyužít příležitosti nakoupit poslední dárky nebo suvenýry. Dojedeme do Windhoeku, kde bude naše poslední noc.

DEN 16

 • Odlet směr Evropa

Ubytování

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích vyšší střední třídy minimálně se snídaní v ceně (odkazy na ubytování vám zašleme)

Doprava

Letecky. Na místě terénními automobily.

V ceně je zahrnuto:

 • Nadstandardní ubytování se snídaní.
 • Doprava po destinacích.
 • Vstupy.
 • Všechny nutné poplatky.
 • Strava dle rozpisu v itineráři - svačiny a obědy z nakoupených zásob.
 • Pojištění storna zájezdu.
 • Cestovní připojištění.
 • Pojištění CK proti úpadku.

V ceně není:

 • Jídlo a pití nad rámec ubytování.
 • Letenky - cena se pohybuje aktuálně 14.580 - 20.000,- Kč (s jejich nákupem vám rádi pomůžeme) - nechceme zbytečně navyšovat cenu zájezdu a vydělávat na letenkách.
 • Návštěva u Himbů nebo Křováků - na srazu si do mluvíme aktivitu, která se vám bude líbit viz: https://www.lcfn.info/ovahimba/programs-rates .

Proč jet s námi

 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora, průvodce, kteří znají region a místní podmínky.
 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy.
 • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu.
 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné

Doporučené vybavení

 • Objektivy všech ohnisek včetně teleobjektivů na fotografování zvířat.
 • Stativ.
 • Polarizační filtry.
 • Náhradní baterie, nabíječky baterií.
 • Čelovka/příruční svítílna.
 • Čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoapráty.
 • Obuv kvalitní turistická, není ale nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobně.
 • Dalekohled.
 • Plavky.

Informace k aktuální situaci

Namibie bude! V tuto chvíli je před odletem, resp. příletem doložit testem, že jste covid negativní - test nesmí být starší než 72 hodin. Nově nemusíte test podstupovat na namibijské straně a nemusíte se bát ani žádných omezení. Odlétat budeme z Vídně, dopravu tam vám samozřejmě zajistíme. O detailech vás budeme včas informovat.

Fotoexpedice - Namibie
Krajina Příroda Zvířata

Fotoexpedice - Namibie

109 900,-
Termín
Volná místa
18 dní
Čtvrtek 4. listopad, 6:00
až Neděle 21. listopad, 23:59
externí kurz
Obsazeno

Fotoexpedice - Namibie

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

Další kurzy

Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Příroda Zvířata

Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava

Fotografování zvířat patří k jedné z nejoblíbenějších (a zároveň i nejobtížnějších) disciplín mezi amatéry i profesionálními fotografy. Jak focení správně načasovat, jak překonat mříže,...

LektorPetr Jan Juračka
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 690,-
Bez termínu
Fotovýlet - Vltavské vyhlídky
Fotovýlet - Vltavské vyhlídky
Krajina Zážitek

Fotovýlet - Vltavské vyhlídky

Máte rádi přírodu a krajinářskou fotografii? Navštivte s námi proslulé i méně známe vyhlídky, které lemují dominantu vodních toků v ČR - Vltavu. Výhledy, které se nám naskytnou mají své...

LektorJaroslav Hora
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 590,-
Bez termínu
Fotovýlet - "Potůčkovky"
Fotovýlet - "Potůčkovky"
Krajina Příroda

Fotovýlet - "Potůčkovky"

Vydejte se s námi na fotovýlet zaměřený na specifickou krajinářskou fotografii. Pojeďte s námi fotit potůčky a vodopády! Celodenním výletem vás provede zkušený lektor a fotograf Jaroslav...

LektorJaroslav Hora
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín28. 11. 2021
2 590,-
> 3 volných míst
Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky
Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky
Příroda Zážitek Zvířata

Fotovýlet - Fotografujeme sysly a veverky

Pro všechny milovníky přírody a nadšence do fotografování zvířat máme připraven netradiční fotovýlet s nevšedním zážitkem. Pojeďte s námi na kurz, kde není třeba dlouho vyčkávat a kde se...

LektorJaroslav Hora
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím