Polský Balt - fotoexpedice

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Fotoexpedice za krásou nekonečných písečných pláží polského Baltu, písečnými dunami a tajemnými ruinami, které u břehu moře zůstaly z dob druhé světové války. Národní parky s písečnými dunami, mořská pobřeží, majáky, torpédové stanice. Krajinářské fotografování, dlouhé expozice, architektura, noční fotografie i cestovatelská reportáž. To vše pod vedením dvou profesionálů Jaroslava Hory a Tomáše Vocelky.

Program

 • DEN 1

Cesta do Gdyně, ubytování a večerní fotografování města.
 

 • DEN 2 

Gdyně a okolí

Budeme fotografovat město a pojedeme na nedaleké zbytky takzvané Torpedownie poblíž Gdyně. Kousek od pobřeží stojí v moři železobetonová ruina bývalé německé torpedové stanice, kde se během druhé světové války pracovalo na vývoji a zkouškách torpéd. K ruině vedou mořem nekonečné řady kůlů, na nich dříve stála mola. Je to jedno z nejtajemnějších a nejfotogeničtějších míst na pobřeží polského Baltu, zvláště vhodné pro fotografování s dlouhými expozicemi.

Ubytování: Gdyně - v dvoulůžkových pokojích se snídaní.
 

 • DEN 3 a 4

Písené pláže u letoviska Łeba.

Vyrazíme na pláž, která se o Łeby táhne desítky kilometrů na západ i na východ, zaměříme se na minimalistické snímky pobřeží s malebnými řadami kůlů, vedoucími daleko do moře, pobřeží s kmeny a padlými stromy i na odrazy východu či západu slunce v kalužích, které se vytvářejí  v písku na pláži a odrážejí barevnou oblohu. 

Písečné duny ve Słovinském národním parku.

Pohyblivé duny pod sebou pohřbily vesnici, teď postupně “požírají” pobřežní borový les. Z písku trčí seschlé větve korun stromů, které už jsou z velké části pohlceny pískem. Lokalita je zajímavá i tím, že ji kdysi německá armáda využívala jako tréninkové místo pro jednotky, které pak posílala do Afriky. 

Maják Stilo postavený v roce 1906, jeden z pouhých dvou polských celokovových majáků, stojící v borovém lese na písečné duně asi kilometr od pobřeží. Fotografování na pobřeží u majáku, kde se nacházejí železobetonové zbytky zařízení, zvaného nautofon, které v případě mlhy vydávalo varovný zvuk. 

Ubytování: Łeba - v dvoulůžkových pokojích (bez stravování - vybavená kuchyňka).
 

 • DEN 5 a 6

Svinoústí a Międzyzdroję

Postupně navštívíme hlavně tyto lokality:

Międzyzdroję, kde se podobně jako v českých Karlových Varech pořádají filmové festivaly a má i vlastní chodník slávy, podobný tomu v americkém Hollywoodu.

Budeme fotografovat nejdelší betonové molo na polském pobřeží Baltu, které vybíhá plných 395 metrů do moře. Zaměříme se také na rybářské bárky, odstavené na pláži, na jejichž stěžních vlají barevné vlaječky.

Vydáme se také do blízkého Svinoústí, kde je na kose vybíhající daleko do moře postaven krásný maják, připomínající svou podobou větrný mlýn. Kromě toho je ve Svinoústí možnost fotografovat industriální krajinu velkého průmyslového přístavu i vojenské opevnění, které zde využívala německá a pak i polská armáda.

Ubytování: Międyzdroję - v dvoulůžkových pokojích se snídaní. 
 

 • DEN 7

 Balíme, odjíždíme - návrat do Prahy v cca 17:00 hodin.

Program a itinerář může být pozměněn kvůli povětrnostním či organizačním podmínkám.

V ceně je zahrnuto

 • Doprava osobními automobily.
 • Technické poradenství po celou dobu.
 • Ubytování v dvoulůžkových pokojích se snídaní.
 • Minimálně 1 lektor.

V ceně není zahrnuto

 • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (můžeme jej případně zajistit)

Proč jet s námi

Proč jezdit s námi? Máme pro vás hned 11 důvodů!

Doporučené vybavení

 • Objektivy všech ohnisek, ale primárně postačí základní nebo širokoúhlejší objektiv.
 • Stativ/monopod.
 • ND filtry 64 až 100 000.
 • Čelovka/příruční svítílna.

Kdo vás bude provázet

Tomáš Vocelka je fotograf a novinář na volné noze. Hlavní část práce nyní odvádí pro zpravodajský web Aktuálně.cz, pro který fotografuje a také připravuje rubriku Foto. Je držitelem Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy / Grant Prahy. Získal ocenění Commended na prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards a je finalistou mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year 2016. Specializuje se na reportážní, leteckou a krajinářskou fotografii.

Jaroslav Hora je fotograf, cestovatel, štír a životní optimista. Majitel a jednatel firmy Horus EYE s.r.o., který se fotografování věnuje již od roku 1980. "Mým prvním fotoaparátem byl fotoaparát FED vydaný u příležitosti LOH v Moskvě v roce 1980. Pamatuji si, že mezi první mé fotografie patřil portrét slepice u babičky na dvorku :) V současné době jsem již zaměřen na fotografování s cestovatelskou tématikou a také komerční fotografování pro firmy. Od roku 2013 se věnuji osobně i pořádání a lektorování fotografických kurzů, workshopů a výletů."

Polský Balt - fotoexpedice
Krajina Příroda

Polský Balt - fotoexpedice

22 900,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Polský Balt - fotoexpedice

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Fotografujeme zvířata - zoo Jihlava
Fotografujeme zvířata - zoo Jihlava
Příroda Zvířata

Fotografujeme zvířata - zoo Jihlava

Fotografování zvířat patří k jedné z nejoblíbenějších (a zároveň i nejobtížnějších) disciplín mezi amatéry i profesionálními fotografy. Jak focení správně načasovat, jak překonat mříže,...

LektorPetr Jan Juračka
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 990,-
Bez termínu
Vltavské vyhlídky
Vltavské vyhlídky
Krajina Zážitek

Vltavské vyhlídky

Máte rádi přírodu a krajinářskou fotografii? Navštivte s námi proslulé i méně známe vyhlídky, které lemují dominantu vodních toků v ČR - Vltavu. Výhledy, které se nám naskytnou, mají své...

LektořiJaroslav Hora, Miroslav Zigo
Lokalita-
Nejbližší termín-
3 190,-
Bez termínu
Potůčkovky
Potůčkovky
Krajina Příroda

Potůčkovky

Vydejte se s námi na fotovýlet zaměřený na specifickou krajinářskou fotografii. Pojeďte s námi fotit potůčky a vodopády! Celodenním výletem vás provede zkušený lektor a fotograf Jaroslav...

LektorJaroslav Hora
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 990,-
Bez termínu
Lofoty, Vesterály a polární záře - fotoexpedice
Lofoty, Vesterály a polární záře - fotoexpedice
Krajina Zážitek

Lofoty, Vesterály a polární záře - fotoexpedice

Vydejte se s námi na osmidenní expedici za krásnou přírodou na Lofoty a Vesterály! Staňte se lovci polární záře, vyfotografujte si soby, losy, velryby, ale především krásné přírodní...

LektorVOJTa Herout
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín18. 9. 2024
37 900,-
> 3 volných míst
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...