Fotografujeme s Leicou - portrét a bokeh

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Zafoťte si s Leicou a uvidíte, že to bude láska na první zmáčknutí spouště. Tentokrát jsme pro vás připravili photowalk zaměřený na fotografování modelky v přilehlém okolí Paláce Langhans, na kterém si vyzkoušíte především portrétní fotografii a práci s bokehem. Po cestě si ale můžete užít i focení architektury, streetfota a hlavně práci s přirozeným světlem. A hlavně - budete si moci vyzkoušet nejnovější přírůstek - Leica Q2! Těšit se můžete rovněž na zahraniční návštěvu - tentokrát k nám zavítá Christian Chladek - známý rakouský fotograf, který je šéfem Leica akademie Austria.

Chytit a nepustit

Technické informace a užitečné tipy se dozvíte od Leica specialisty z našich řad - Tomáše Marečka i přímo z Leica, odkud k nám zavítá rakouský fotograf Christian Chladek, který zaštiťuje profesionální workshopy Leica Akademie.

 • Na místě budou k zapůjčení a otestování vybrané fotoaparáty Leica včetně novinky Leica Q2 (Leica Q2, Q, M10, SL a CL).
 • Každý účastník bude mít k dispozici svůj vlastní fotoaparát (mix typů)!

S sebou

 • S sebou si nezapomeňte vzít vlastní paměťové karty a dva doklady totožnosti pro možnost zápůjčky.

Znáte náš Leica Boutique?

 • První a jediný, který je v České republice otevřen od roku 2012!
 • TIP: Přečtěte si na našem blogu, co Leica Boutique je a co vše v něm najdete. Nejnovější informace z Leica světa můžete sledovat na novém Facebooku Leica Boutique Prague.

Leica Q2

 • Plnoformátový snímač, který má nyní rozlišení 47 Mpx.
 • Prachu i voděodolné tělo (IP 52).
 • Pevný, neměnný 28 mm objektiv s perfektní světelností f/1,7.
 • Možné snímat i "výřez" odpovídající 75 mm objektivu (původní Q umělo jen 28, 35 a 50 mm).
 • Tělo ještě odolnější vůči prachu i vodě.
 • 4K, C4K i 120 FPS FHD video.
 • Wi-Fi s Bluetooth LE.
 • Výdrž na baterii až 350 snímků.
 • Sériové snímání až 10 sn./s.
 • 2 nastavitelné Fn tlačítka.

Produktová karta

 

Leica

Německá firma Leica vytvořila během své více než 100leté historie několik milníků, které úzce souvisí s dějinami fotografie. Prvním prototypem kinofilmového fotoaparátu je Ur-Leica z roku 1914 a první sériově vyráběný přístroj byl do výroby zaveden roku 1925. Dokumentární fotografové, tak měli rázem možnost pořídit více snímků na jednu roličku filmu. O prozíravosti tohoto kroku svědčí celosvětový boom v oblasti živé fotografie, která se dodnes těší velké oblibě fotografů.
 

PRODUKTOVÁ NABÍDKA

Christian Chladek

Má oficiálně na starosti provoz a rozvoj Leica Akademie Rakousko, věnuje se veškerým fotografickým Leica Workshopům a produktovým školením.

 Leica Photography - portrait and bokeh

Try taking a photo with a Leica. It’s like love at first shutter release. We’ve prepared our latest photowalk and this time we invite you to try some model photography in the surrounding area of the Langhans Palace, with a focus on portrait photography and bokeh work. Along the way you can also enjoy taking shots of the architecture, urban photography and mainly working with natural light.

Hold on tight

 • You’ll learn technical information and useful tips from Leica specialists – our own Tomáš Mareček and straight from Leica comes Austrian photographer Christian Chladek, who oversees the professional workshops of the Leica Akademie.
 • You can borrow and try out Leica cameras with various lenses on site - including new camera Leica Q2, and trust me when I tell you they’re hard to put down.
 • Each participant will be provided with their own camera!

What to pack

 • Don’t forget to take your own memory cards and two types of identification document if you want to borrow equipment.

Leica

During the past more than one hundred years, the German company Leica has reached several important milestones in the history of photography. The first prototype of the 35 mm camera was the Ur-Leica from 1914 and the first serially produced device began production in 1925. It allowed documentary photographers the ability to take multiple pictures on a single role of film. The foresight behind this concept can be seen in the worldwide boom of live photography, which still enjoys great popularity with photographers today.
 

PRODUCT OFFER

Christian Chladek

Is officially in charge of the day-to-day operations and further growth of Leica Akademie Austria, devotes his time to Leica Workshops and product training.

Doporučená výbava

vlastní paměťová karta

Garant tohoto kurzu je Leica

Leica
Fotografujeme s Leicou - portrét a bokeh
Portrét Street

Fotografujeme s Leicou - portrét a bokeh

250,-
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Fotografujeme s Leicou - portrét a bokeh

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
LokalitaAteliér
Nejbližší termín1. 2. 2020
2 290,-
> 3 volných míst
Street photo
Street photo
Street

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět pohotově měnit...

LektorVojtěch Kubec
Lokalita-
Nejbližší termín-
1 590,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaGalerie Langhans - suterén,...
Nejbližší termín11. 1. 2020
2 990,-
> 3 volných míst
Noční fotografie města
Noční fotografie města
Architektura Nízká hladina osvětlení Street

Noční fotografie města

Osvojte si fotografování při nízké hladině osvětlení. V pražských uličkách si ukážeme, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíme se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které...

LektorJaroslav Hora
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín-
2 090,-
Obsazeno
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací