Fotovýlet - Razovity | FotoŠkoda

Fotovýlet - Razovity

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

Znáte Ostravu a její krásy a zajímavosti? Během této expedice se zaměříte na focení industriálních staveb spojených s těžbou uhlí, ale také na tak trochu jiné fotografování zvířat v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava.

Program

1. DEN

 • Fotografování v areálu Větřní jámy Vrbice. Bývalý důl z let 1911–1922 je ukázkou průmyslové secese od architekta Františka Fialy. Sloužil pouze k odvětrávání důlních plynů a k fárání horníků. Uhlí se zde netěžilo, ale vozilo se překopem na důl František v Přívoze.
 • Konzultace nafocených fotografií.

2. DEN

 • Fotografování v areálu dolu Louis / Jeremenko. Jedná se o bývalý černouhelný důl ve Vítkovicích, který je i po skončení těžby nadále funkční, slouží k odčerpávání důlních vod z dolů v ostravském revíru. K vidění a fotografování jsou k dispozici 2 těžní věže, přičemž jedna, kladivového typu, je už poslední v ostravsko-karvinském revíru, dále strojovny, ohlubně (ústí šachty) atd.

DALŠÍ MÍSTA NA 1. A 2. DEN (PODLE TOHO, JAK SE ZDRŽÍME U MÍST VÝŠE)

 • Výstup na jedinou činnou sopku v ČR – stále hořící haldu Ema, ze které je výhled na celou Ostravu a Beskydy.
 • Dolní oblast Vítkovice – vysoké pece, lze vylézt na VP1, kde je rozhledna a kavárna, koksovna, plynojem, důl Hlubina...
 • Bývalý důl Petr Bezruč / Terezie – těžní věž dolu Petr Bezruč je dostupná pěšky z haldy Ema. Toto místo bude brzy změněno a těžní věž bude součástí nákupního centra Lidl.
 • Hornické muzeun Landek s budovami a těžní věží dolu Eduard Urx / Anselm. Landek je název kopce nad soutokem řek Odry a Ostravice a nachází se zde významné archeologické naleziště doby kamenné, kde byly v ohništích nalezeny zbytky černého uhlí. K focení je zde kromě budov a těžní věže i možnost nafocení řetízkové šatny a venku jsou vystaveny důlní stroje pro těžbu uhlí. Kromě návštěvy ohlubně a fárání 2 metry pod zem se místo dá projít zadarmo.
 • Důl Michal / Petr Cinger v Michálkovicích – bývalý černouhelný důl, dnes muzeum s několika prohlídkovými okruhy.
 • Výdušná jáma Ignát / Jan Šverma postavená v roce 1902. Zajímavá pouze tím, že má kruhovou, zděnou těžní věž zkombinovanou s ocelovou. Zahrála si v detektivním seriálu "Stíny v mlze".

​3. A 4. DEN

 • Zoologická zahrada a botanický park Ostrava
 • Budeme fotografovat zvířata na volných travnatých výbězích, zvířata bez mříží v průchozích voliérách, orchideje a užitkové rostliny jižních zemí ve skleníkovém komplexu a areál Velkého ostravského lesa.

A těšit se můžete také na nejedno překvapení! :)

Ubytování

 • dvou-/třílůžkové pokoje se snídaní (jednolůžkový pokoj na dotaz)

Cena zahrnuje

 • vedení během workshopu - k dispozici vám budou tři lektoři - Martin Ševčík, Tomáš Hanzelka a Jaroslav Hora
 • ubytování v hotelu se snídaní
 • 2x vstup do ZOO a jízda safari expresem
 • vstupy do těžebních prostor
 • vstup do dolu Michal
 • Dopravu na místo budeme řešit případnou spolucestou z Prahy přes Brno, ale dá se i krásně pohodlně vlakem. Na místě jezdíme vozy lektorů.

Proč jet s námi

Proč jezdit s námi? Máme pro vás hned 10 důvodů!

Doporučené vybavení

 • Využijeme úplně všechna ohniska od širokoúhlých až po ta dlouhá na focení zvířat v ZOO.
 • Vhodný může být i polarizační filtr.

Kdo vás bude provázet

Martin Ševčík o sobě říká: "Fotografování se s přestávkami věnuji již od sedmé třídy základní školy, kdy se mi poprvé dostal do ruky fotoaparát s měchem, nejspíše po dědovi. Od té doby mě fotografování chytlo a drží mě až dodnes. Jediné vzdělání, které se mi v tomto oboru dostalo, byl fotografický kroužek v domě pionýrů a mládeže v Havířově, kde jsem se naučil mokrý proces výroby fotografie, který jsem ale s rozvíjející se technikou opustil a nyní fotím digitální zrcadlovkou Canon. Jelikož jsem měl ještě jeden koníček, a tím bylo letecké modelářství, tak jsem nyní skloubil dva koníčky do jednoho a pořídil jsem si dron, s kterým mohu nejen létat, ale i pořizovat neobvyklé letecké snímky. Ve fotografii nemám vyhraněné téma, rád fotím přírodu a industriální stavby, ale nebráním se ani jiným žánrům. Mé fotografie můžete nalézt na stránkách i na Facebooku.

Jaroslav Hora je fotograf, cestovatel, štír a životní optimista. Majitel a jednatel firmy Horus EYE s.r.o., který se fotografování věnuje již od roku 1980. "Mým prvním fotoaparátem byl fotoaparát FED vydaný u příležitosti LOH v Moskvě v roce 1980. Pamatuji si, že mezi první mé fotografie patřil portrét slepice u babičky na dvorku :) V současné době jsem již zaměřen na fotografování s cestovatelskou tématikou a také komerční fotografování pro firmy. Od roku 2013 se věnuji osobně i pořádání a lektorování fotografických kurzů, workshopů a výletů."

Fotovýlet - Razovity
Architektura Zážitek Zvířata

Fotovýlet - Razovity

11 900,-
Termín
Volná místa
4 dny
Čtvrtek 8. červen 2023, 6:00
až Neděle 11. červen 2023, 23:59
externí kurz
více než 3

Fotovýlet - Razovity

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

Další kurzy

Fotografování architektury
Fotografování architektury
Architektura

Fotografování architektury

Zúčastněte se kurzu s výraznou osobností české fotografie v oblasti architektury - Jiřím Šebkem. Dozvíte se, jak lépe ovládat svůj fotoaparát, naučíte se správně komponovat a exponovat a...

LektorJiří Šebek
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín-
2 890,-
Obsazeno
Noční fotografie města
Noční fotografie města
Architektura Nízká hladina osvětlení Street

Noční fotografie města

Osvojte si fotografování při nízké hladině osvětlení. V pražských uličkách si ukážeme, jak správně nastavit fotoaparát, pobavíme se o vhodném příslušenství a o všech úskalích, které...

LektorJaroslav Hora a Miroslav Zigo
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 490,-
Bez termínu
Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava
Příroda Zvířata

Fotografujeme zvířata - ZOO Jihlava

Fotografování zvířat patří k jedné z nejoblíbenějších (a zároveň i nejobtížnějších) disciplín mezi amatéry i profesionálními fotografy. Jak focení správně načasovat, jak překonat mříže,...

LektorPetr Jan Juračka
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 890,-
Bez termínu
Fotografování staré Prahy
Fotografování staré Prahy
Architektura Nízká hladina osvětlení Zážitek

Fotografování staré Prahy

Naučte se během dvoudenního kurzu fotit starou Prahu! Během kurzu si osvojíte techniky, jak správně komponovat architekturu a jak exponovat při východu a západu slunce. Kurzem vás provede...

LektorJiří Šebek
Lokalita-
Nejbližší termín-
3 990,-
Bez termínu
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...