FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)
FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)

FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)

Fujifilm
Kód produktu: 4012849

Fujifilm FinePix HS30EXR je rychlý a všestranný kompaktní ultrazoomový fotoaparát. S manuálně ovládaným objektivem s rozsahem 24-720mm (30x opt. zoom) a EXR CMOS snímačem docílíte kontroly nad vašimi snímky. Fotoaparát je vybaven elektronickým hledáčkem s rozlišením 920 000 pixelů a 3" výklopný TFT LCD displejem. Ačkoli je určen především již zkušeným fotografům, velmi snadno si s ním poradí i začínající autoři. Díky akumulátoru typu Lithium-ion výdrží až 600 snímků na jedno nabití.
Více o produktu »

 • 16 Mpx BSI EXR CMOS (1/2")
 • 30x optický zoom
 • 24 mm širokoúhlý objektiv (24-720 mm)
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16 Mpx BSI EXR CMOS (1/2")
 • 30x optický zoom
 • 24 mm širokoúhlý objektiv (24-720 mm)
 • 3,0" LCD monitor / 460 tisíc bodů
 • EVF hledáček / 920 tisíc bodů
 • Full HD video / HDMI
 • 12 800 ISO
 • EXR AUTO, P, M, S (Tv), A (Av)
 • stabilizace CMOS Shift I.S.
 • elektronický hledáček

Parametry

Popis produktu FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)

Vzhled a ergonomie

Fujifilm Finepix HS30EXR se vyrábí v černém provedení. Ačkoli se nejedná o fotoaparát, které by bylo možné vložit do kapsy, může plnit funkci vašeho společníka, ať už vyrazíte kamkoli. Nejnápadnějším prvkem je zoomový objektiv, nad nímž je umístěný výklopný blesk a po straně bateriový grip. K mání jsou i sáňky pro externí blesk. Vzadu je umístěn výklopný 3,0" LCD monitor s rozlišením 460 tisíc bodů a širokým pozorovacím úhlem. Displej je dostatečně světlý a zřetelný pro přehledné přehrávání exponovaných snímků.
 

Snímač a objektiv

Objektiv Fujinon s 30x optickým zoomem (24-720 mm ekv. 135, f/2,8-5,6, super makro od 1cm) je vhodný pro fotografování makra, krajiny, portrétu a vzdálených objektů. Průměr filtrového závitu je 58 mm. Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 16 Mpx EXR CMOS (1/2") využívající technologii BSI. Fotoaparát díky snímači vyniká v přirozeném podání barevných odstínů a výrazně nižším výskytu elektronického šumu při vyšší citlivosti.

 

Citlivost senzoru je možné z původní citlivosti 100 ISO, navýšit až na hodnotu 12 800 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW* ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC, případně na interní paměť o kapacitě 25 MB. Dvojí ochrana proti rozmazání snímků v sobě kombinuje digitální stabilizaci využívající vysoké citlivosti senzoru a mechanicky stabilizovaným snímačem kompenzujícím chvění ruky. Tato důmyslná kombinace snižuje riziko rozmazání na absolutní minimum. *výhoda formátu RAWExpoziční režimy

Celá řada potřebných funkcí a scénických režimů např.:

Face-detection – rozpoznání lidské tváře s rychlým zaostření.
Face Recognition – jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit).
SR AUTO – rozpozná stávající situaci a přiřadí ji vhodný scénický režim.
Multiexpozice – např.: pro panoramatické snímky v režimu Motion Panorama 360 (stačí jen držet spoušť a pohybem ruky zachytit krásu před vámi)
Motion Remover – vymazání rušivých objektů.
Low-light – složením několika dílčích snímků v jeden eliminuje rušivý elektronický šum u snímků s vyšší citlivostí ISO.

Pokročilý režim EXR Auto – okamžitě rozpozná jednu z 103 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR).
HR – vysoké rozlišení při ideálních světelných podmínkách.
SN – ideální kompromis mezi vysokou citlivostí a nízkým šumem při zhoršených světelných podmínkách.
DR – širší dynamický rozsah pro scény s velkým kontrastem.
K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR.

Fotoaparát je také vybaven jak prioritou clony (A), prioritou expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i možností volby plného manuálu (M) a manuálním zoomování prostřednictvím prstence na objektivu.

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix HS30EXR disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920x1080 bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Při kontinuálním snímání je možné pořídit 8 fps v plném rozlišení (16 Mpx) a 11fps v nižším 8 Mpx rozlišení. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm (PROVIA / VELVIA / ASTIA / BW / Sepia), které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. V praxi se jistě osvědčí funkce elektronická vodováha, která pomáhá vyrovnávat horizont.
 

Rozhraní napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Li-Ion akumulátor NP-W126 napájí fotoaparát životadárnou energií, která v případě lithiových baterií umožní pořídit až 600 snímků. (dle normy CIPA).

FUJIFILM FINEPIX HS30

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
130,6 x 96,6 x 126 mm při 637 g (687 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm FinePix HS30EXR
akumulátor NP-W126
USB kabel
AV kabel
poutko na ruku
návod
CD-ROM se software
sluneční clona

Poradna k produktu

FUJIFILM FinePix HS30EXR (+SDHC8GB)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace