FUJIFILM FinePix S1
FUJIFILM FinePix S1FUJIFILM FinePix S1FUJIFILM FinePix S1FUJIFILM FinePix S1

FUJIFILM FinePix S1

Fujifilm
Kód produktu: 4014203

Společnost FUJIFILM představila počátkem tohoto roku (2014) první fotoaparát typu bridge na světě odolný působení povětrnostních vlivů – FinePix S1. Přístroj S1 překypuje novými technologiemi pro lepší pořizování snímků a kreativnější využití. Nabízí vše, co lze od fotoaparátu typu bridge očekávat, mimo jiné objektiv s 50× zoomem a výkonnou stabilizací obrazu, bezdrátovou komunikaci či funkci záznamu videa ve formátu Full HD – to vše v robustním, prachotěsném a vodotěsném těle.
Více o produktu »

 • Světově 1. fotoaparát ve kategorii bridge odolný vůči povětrnostním vlivům (proti vodě a prachu odolný)
 • Objektiv Fujinon s 50× optickým zoomem (24–1200 mm)
 • Světelnost f/2,8–5,6
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Světově 1. fotoaparát ve kategorii bridge odolný vůči povětrnostním vlivům (proti vodě a prachu odolný)
 • Objektiv Fujinon s 50× optickým zoomem (24–1200 mm)
 • Světelnost f/2,8–5,6
 • Super Makro od 1 cm
 • Full HD video (1080p / 60 fps) s 5 osou stabilizací obrazu
 • Elektronický hledáček
 • Jedno dotykový bezdrátový přenos & dálkové ovládání
 • Pokročilé filtry pro videa a fotografie

Parametry

Optický zoom50x
Stabilizace obrazu5 osá
Rozlišení v Mpx16,8
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | výklopná

Popis produktu FUJIFILM FinePix S1

 

Foťte dál i tam, kde ostatní už to vzdali
Pokud začnou padat trakaře, většina kompaktních fotoaparátů a přístrojů typu bridge rychle zmizí v taškách a kapsách, aby neutrpěly škodu. S1 je ale jiný. Díky svému tělu odolnému působení povětrnostních vlivů. Můžete jej bez obvyklých obav používat v mokrém či prašném prostředí a fotografovat i důležité okamžiky, které si ostatní musejí nechat ujít. Díky integrované konstrukci objektivu a těla a utěsnění cca. 70 oblastí je možno fotografovat v terénu bez obvyklých obav spojených s počasím, ročním obdobím nebo jinými fotografickými podmínkami.

Kvalitní, všestranná konstrukce objektivu
Přístroj S1 je vybaven nově vyvinutým objektivem Fujinon s 50x optickým zoomem (ekvivalent 24-1200 mm s vysokou světelností v rozsahu F2.8-F5.6 a stabilizací obrazu o 3.0 clonová čísla fungující na principu posunu objektivu. Široký rozsah ohniskových vzdáleností a režim Super Macro (umožňující uživatelům zaostřit na fotografované objekty již ze vzdálenosti 1 cm) nabízí obrovský rozsah fotografických stylů od scénických snímků při krátké ohniskové vzdálenosti po značně přiblížené záběry na teleobjektiv.

Díky začlenění 2 asférických čoček a 4 čoček typu ED do konstrukce objektivu tvořené 13 optickými členy uspořádanými v 11 skupinách bylo možno úspěšně dosáhnout vysoké obrazové kvality při nižší míře výskytu aberace a zároveň vynikající ostrosti od středu obrazu po jeho okraje v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. Optické členy jsou opatřeny unikátní vícevrstvou technologií povrchové úpravy Fujinon Super EBC, která omezuje tvorbu duchů a odlesků, takže je možno pořídit ostré, čisté snímky i v náročných fotografických podmínkách, například v protisvětle.

Možnosti dále rozšiřuje 100x inteligentní digitální zoom Fujifilm, jenž díky nově vyvinuté technologii zpracování signálu nabízí obrazovou kvalitu srovnatelnou s optickým zoomem. Práci při takovém zvětšení usnadňuje nové tlačítko zkrácení ohniskové vzdálenosti, které uživateli umožní zkontrolovat kompozici rychlým rozšířením zorného pole pro případ, že fotografovaný objekt ztratíte z hledáčku.

Jemnější snímky a rychlejší fotografování
Díky kombinaci nově vyvinutého systému redukce šumu a snímače ?,3-palcového snímače CMOS s rozlišením 16,4 milionu pixelů a zadním podsvícením dokáže fotoaparát S1 pořizovat jasné, čisté snímky i v tmavých scénách při nastavení citlivosti až ISO 12800. Paralelní zpracování nového procesoru fotoaparátu S1 využívajícího více CPU zkrátilo reakční časy, takže maximální rychlost automatického ostření činí pouhých 0,14 s, čas nutný k zapnutí cca. 0,68 s, odstup mezi jednotlivými snímky cca. 0,65 s a maximální rychlost sériového snímání cca 10,0 snímků/s. To vše s pomocí paměťových karet typu SD splňujících standardy rychlého rozhraní UHS-1 znamená možnost rychlého fotografování bez toho, že byste zmeškali jakoukoli fotografickou příležitost.

 

Lepší záznam videa
Fotoaparát S1 nabízí přesný záznam videa ve formátu Full HD (1920 x 1080, 60p), přičemž jeho kvalitu podstatně zvyšuje nově vyvinutá stabilizace obrazu v 5 osách a 3D redukce šumu. Optická a elektronická stabilizace obrazu v 5 osách snižuje míru rozmazání obrazu způsobeného svislým, vodorovným a otáčivým pohybem během záznamu, k němuž často dochází při chůzi. Plynulost dále zvyšuje použití postranní páčky, jejímž prostřednictvím lze přepínat mezi dvěma rychlostmi zoomu. Tato páčka umožňuje uživateli plynule a volně ovládat zoom levou rukou, tlačítko závěrky pak pravou rukou. V rychlém režimu je fotoaparát schopen rychle přiblížit snímaný objekt.

Funkce 3D redukce šumu využívá více snímků ke zlepšení kvality obrazu při snímání na vysokou hodnotu citlivosti a usnadňuje expozici vašich videoklipů. Fotoaparát FinePix S1 je rovněž vybaven funkcí rozpoznání videoscény, která automaticky nastaví správnou expozici pro dané podmínky, takže uživatel se může soustředit pouze na vlastní natáčení. Dále lze použít osm vyspělých uměleckých filtrů  a rozšířit tak kreativní výraz videoklipů. Natáčení je rychlejší než kdy dříve díky speciálnímu tlačítku pro natáčení videa. A konečně, přístroj disponuje i režimem zpomaleného přehrávání Slow Motion, jenž natáčí rychlostí až 480 snímků za vteřinu. Pro urychlení editace nabízí fotoaparát S1 funkce pro zpracování videoklipů, např. Movie Trimming pro vystřižení nechtěných částí a Movie Join pro spojování samostatně natočených klipů a jejich uložení v podobě jediného souboru pro usnadnění následné editace přímo ve fotoaparátu. Zlepšena byla rovněž kvalita zvukového záznamu při natáčení videa, a to díky filtru potlačujícímu šum větru a tiché konstrukci objektivu (během změny ohniskové vzdálenosti a automatického ostření).

Bezdrátové ovládání spouště a sdílení
Fujifilm S1 nabízí funkci dálkového ovládání prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu, přičemž Wi-Fi konektivitu lze využít rovněž pro zasílání fotografií a videoklipů do chytrých telefonů a počítačů. Stačí stáhnout a nainstalovat nově vyvinutou aplikaci Fujifilm Camera Remote, stisknout speciální tlačítko Wi-Fi přímo na fotoaparátu a můžete maximálně využít komunikaci s fotoaparátem pomocí bezdrátové sítě LAN, a to nejen k expozici na dálku, ale rovněž ke změně ohniskové vzdálenosti nebo doladění kompozice či záznamu videa.
Stejně snadno lze zasílat snímky do chytrých telefonů a tabletů, kde si je můžete prohlédnout v celé jejich kráse. Bezdrátovou komunikaci s přístrojem S1 lze využít i pro snadné zálohování fotografií a videa v počítači.

Skvělé funkce znamenají skvělé snímky
Fotoaparát Fujifilm S1 není žádné ořezávátko z hlediska funkcí, jimiž je vybaven. Disponuje vším, co dnešní nároční fotografové požadují, a přitom se ovládá opravdu snadno. Jeho elektronický hledáček má rozlišení 920 tisíc bodů pro lepší reprodukci scény při silném slunečním světle. Rozměrný, zřetelný, výklopný LCD displej usnadňuje kompozici snímků blízko země, např. pokud fotografujete květiny, nebo naopak z výšky, např. pokud natáčíte přes dav lidí.

Správnému zaostření při manuálním ostření napomáhá funkce Focus Peak Highlight, která zvýrazňuje kontury fotografovaného objektu a další kontrastní oblasti, pokud jsou zaostřeny. Přístroj S1 rovněž pořizuje snímky v režimu RAW a nabízí tak více volnosti při jejich vyvolávání. Kromě běžných režimů P, A, S, M nabízí volič režimů rovněž volbu C (custom, vlastní) umožňující uživateli uložit si často používaná nastavení a rychle na ně přepnout. Funkční tlačítko pak představuje  rychlou cestu k nastavením, jako je vyvážení bílé nebo citlivost ISO. Kreativní možnosti rozšiřuje výběr formátů snímku – 1:1, 3:2, 4:3 a 16:9. Vyspělé filtry přístroje S1 umožňují uživateli realizovat umělecký výraz přímo ve fotoaparátu. Na výběr je celkem 10 různým uměleckých efektů – Pop Color, Dětský fotoaparát, Miniatura, Částečné barvy, High Key, Jemné rozostření, Cross Screen, Dynamický tón, Fish Eye a Low-Key.

Fotoaparát S1 umožňuje rychlé zpracování několika snímků pro záznam více fotografií s různým nastavením expozice a jejich následné sloučení do výsledného High Dynamic Range (HDR). Režim Morión Panorama pak uživatelům umožňuje vytvořit panoramatickou fotografii v rozsahu 360? pouhým stisknutím spouště a otočením kolem dokola. Funkce se snadno ovládá a výsledek je vynikající, zejména v případě krajinářské fotografie.

Celkový obrázek o přístroji S1 doplňuje funkce Interval Shooting, která automaticky pořizuje snímky v intervalech definovaných uživatelem. Interval mezi snímky může činit až 10 minut, celková doba fotografování až 6 hodin.

Speciální příslušenství
Fotografické možnosti přístroje S1 rozšiřují sluneční clona (LH-S1) a závitový adaptér (AR-S1) umožňující nasazení filtrů o průměru 72 mm. Nabíječka baterie (BC-85A) znamená, že během práce s fotoaparátem můžete nabíjet náhradní baterii, přičemž přístroj S1 je možno nabíjet i přes počítač pomocí USB kabelu nebo standardně ze zásuvky pomocí napájecího adaptéru. Nabíjení je tedy snadné prakticky kdykoli. Nízká spotřeba energie a vysoká kapacit baterie umožňují pořídit až cca. 350 snímků.

(Informace čerpané z tiskové zprávy)

Parametry produktu

Optický zoom50x
Stabilizace obrazu5 osá
Rozlišení v Mpx16,8
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost24
Max. ohnisková vzdálenost1200
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | výklopná
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy
Bezdrátové rozhraníWi-Fi
Video výstupano
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůne
Velikost snímače1/2,3"
Nejrychlejší čas závěrky1/2 000
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 60p
NapájeníLi-Ion
Rozlišení LCD (px)922 000
Barvačerná
Zařazení kompaktuUltrazoom | Odolný fotoaparát | Cestovatelský | Rodinný | S hledáčkem | EVF zrcadlovka
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AVACOM Fujifilm NP-85

AVACOM Fujifilm NP-85

*****
(1 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-85

Baterie Avacom Fujifilm NP-85 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

390,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM blesk EF-20

FUJIFILM blesk EF-20

*****
(1 recenze)
FUJIFILM blesk EF-20
 • Malý a skladný blesk je ideálním doplňkem k fotoaparátu Fujifilm Finepix X100
 • Disponuje TTL automatikou a vertikálně výklopným reflektorem (až o 90°)
 • Směrné číslo 20
2 990,-
Další podobné produkty

Podobné produkty

FUJIFILM XF10 černý

FUJIFILM XF10 černý

FUJIFILM XF10 černý
1 set Poukaz na fotoslužby
 • 24,2 MP snímač APS-C CMOS
 • 3,0 palcový barevný LCD dotykový displej s poměrem stran 3: 2
 • Standardní citlivost výstupu ISO200 - ISO12800, rozšířená citlivost ISO100 - ISO51200
12 990,-
Poslední kus
SONY CyberShot DSC-HX400V černý

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

*****
(1 recenze)
SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Poukaz na fotoslužby
 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
11 990,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

*****
(5 recenzí)
PANASONIC Lumix DMC-FZ1000
Recenze Poukaz na fotoslužby
 • 20,1 Mpx 1" snímač
 • 4K záznam videa (s možností snížení rozlišení)
 • perfektní ergonomie těla inspirovaná DSLR
14 590,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

*****
(3 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý
Recenze Poukaz na fotoslužby

Původní cena

14 590,-
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
13 990,-
Poslední kus

Příslušenství k produktu FUJIFILM FinePix S1

AVACOM Fujifilm NP-85

AVACOM Fujifilm NP-85

*****
(1 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-85

Baterie Avacom Fujifilm NP-85 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

390,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM blesk EF-20

FUJIFILM blesk EF-20

*****
(1 recenze)
FUJIFILM blesk EF-20
 • Malý a skladný blesk je ideálním doplňkem k fotoaparátu Fujifilm Finepix X100
 • Disponuje TTL automatikou a vertikálně výklopným reflektorem (až o 90°)
 • Směrné číslo 20
2 990,-

Podobné produkty produktu FUJIFILM FinePix S1

FUJIFILM XF10 černý

FUJIFILM XF10 černý

FUJIFILM XF10 černý
1 set Poukaz na fotoslužby
 • 24,2 MP snímač APS-C CMOS
 • 3,0 palcový barevný LCD dotykový displej s poměrem stran 3: 2
 • Standardní citlivost výstupu ISO200 - ISO12800, rozšířená citlivost ISO100 - ISO51200
12 990,-
Poslední kus
SONY CyberShot DSC-HX400V černý

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

*****
(1 recenze)
SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Poukaz na fotoslužby
 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
11 990,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

PANASONIC Lumix DMC-FZ1000

*****
(5 recenzí)
PANASONIC Lumix DMC-FZ1000
Recenze Poukaz na fotoslužby
 • 20,1 Mpx 1" snímač
 • 4K záznam videa (s možností snížení rozlišení)
 • perfektní ergonomie těla inspirovaná DSLR
14 590,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý

*****
(3 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý
Recenze Poukaz na fotoslužby

Původní cena

14 590,-
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
13 990,-
Poslední kus

Poradna k produktu

FUJIFILM FinePix S1

Přidat příspěvek
 • Kazda Vladimir
  Odpovědět

  slunecni clona

  Kazda Vladimir 02.06.2015 v 10:35:06

  Man fotoaparat fujifilm finepix S1 v navodu je odkaz na slunecni clonu jako prislusenstvi. Nemohu ji nikde sehnat ani u vas ji na strankach nemate. Lze ji objednat?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:slunecni clona

   Jakub Valdivia 02.06.2015 v 11:39:48

   Dobrý den, zde je sluneční clona: http://www.fotoskoda.cz/fujifilm-lh-s1-slunecni-clona/ . Bohužel není skladem a dodavatel ji může naskladnit až za několik měsíců.

 • Jaromír Adámek
  Odpovědět

  Fujifilm FinePix S1

  Jaromír Adámek 20.02.2015 v 07:59:27

  Žádám o zdělení zda má tento fotoaparát plnohodnotné České meny aby to nebyla nějaká slátanina.Za odpověd děkuji

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Fujifilm FinePix S1

   Jakub Valdivia 20.02.2015 v 08:13:26

   Dobrý den, fotoaparát má plnohodnotné české menu.

 • Petr Ján
  Odpovědět

  Dotaz na světelnost

  Petr Ján 28.06.2014 v 19:23:17

  Mám dotaz na clony . Při prioritě clony (A) je k dispozici kolik clon .U několika fotoaparátů jsem zjistil že pouze 2,8 - 5,6 - 8(nebo 11) zajímalo by mne jak je na tom tento fotoaparát . Díky Petr

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz na světelnost

   Jakub Valdivia 01.07.2014 v 14:46:00

   Dobrý den, i zde je stejný rozsah světelnosti.

 • Petr Ján
  Odpovědět

  CENA A DOSTUPNOST?

  Petr Ján 20.04.2014 v 17:14:39

  Dobrý den Kdy bude tento fotoaparát v prodeji a jeho cena +-???? Děkuji Ján

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:CENA A DOSTUPNOST?

   Jakub Valdivia 24.04.2014 v 14:57:35

   Dobrý den, fotoaparát budeme mít v průběhu května, ale cenu nám zatím bohužel české zastoupení Fujifilmu nezjistilo.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací