FUJIFILM FinePix SL240 + brašna na záda
Sleva
FUJIFILM FinePix SL240 + brašna na zádaFUJIFILM FinePix SL240 + brašna na zádaFUJIFILM FinePix SL240 + brašna na zádaFUJIFILM FinePix SL240 + brašna na záda

FUJIFILM FinePix SL240 + brašna na záda

Fujifilm
Kód produktu: 4012851

Ultrazoomový EVF fotoaparát Fujifilm Finepix SL240 je určen do ruk začínajících fotografů a občasných uživatelů fotoaparátu, kteří touží po velké přiblížení. Kromě toho nabízí i širokoúhlý záběr pro případ, že se ocitnete v úzkých.
Více o produktu »

 • 14 Mpx CCD (1/2,3")
 • 24x optický zoom
 • 6,7x digitální zoom
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 14 Mpx CCD (1/2,3")
 • 24x optický zoom
 • 6,7x digitální zoom
 • 24 mm širokoúhlý objektiv (24-576mm)
 • 3,0" LCD monitor / rozlišení 460 tisíc bodů
 • 0,2" EVF hledáček / rozlišení 200 tisíc bodů
 • HD video / HDMI
 • Citlivost 10-1600 ISO / při nižším rozlišení až 6400 ISO
 • SR AUTO
 • Mechanická stabilizace CCD Shift
 • Výdrž až 300 snímků na jedno nabití

Parametry

Popis produktu FUJIFILM FinePix SL240 + brašna na záda

Vzhled a ergonomie

Digitální fotoaparát Fujifilm Finepix SL240 je vyráběn v černém barevném provedení, a ačkoli se nejedná o fotoaparát, které by bylo možné vložit do kapsy, může plnit funkci vašeho společníka, ať už vyrazíte kamkoli. Nejnápadnějším prvkem, který upoutá vaši pozornost je zoomový objektiv s úctyhodným přiblížením, nad nímž je umístěný výklopný blesk a po straně bateriový grip. Vzadu je nejvíce místa vyhrazeno 3,0" LCD monitoru s rozlišením 460 tisíc bodů a širokým pozorovacím úhlem. Displej je dostatečně světlý a zřetelný pro přehledné přehrávání exponovaných snímků. Pro pohodlnější komponování záběru je fotoaparát vybaven i elektronickým hledáčkem o rozlišení 200 tisíc bodů. K dispozici je celá řada voličů, které umožňují přímou volbu konkrétní funkce.

Snímač a objektiv

Objektiv Fujinon s 24x optickým zoomem (24-576 mm ekv. 135, f/3.1-5.9, super makro od 2 cm) vám poskytne plný komfort jak v situacích, kdy budete fotografovat široké krajinné scenérie či živý pouliční ruch, tak i tehdy, budete-li chtít fotografovat vzdálené objekty. Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 14 Mpx CCD (1/2,3"). Citlivost senzoru je možné z původní citlivosti 100 na 1600 ISO a v nižším rozlišení až na hodnotu 6 400 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC. Dvojí ochrana proti rozmazání snímků v sobě kombinuje digitální stabilizaci využívající vysoké citlivosti senzoru a mechanicky stabilizovaným snímačem kompenzujícím chvění ruky. Tato důmyslná kombinace snižuje riziko rozmazání na absolutní minimum.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix SL240 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). SR AUTO rozpozná stávající situaci a přiřadí ji vhodný scénický režim. V režimu Panorama je snadné pořídit panoramatické snímky (stačí jen držet spoušť a pohybem ruky zachytit krásu před vámi). Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven jak prioritou clony (A), prioritou expozičního času v rozmezí 8-1/2000 sec. (S), tak i možností volby plného manuálu (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix SL240 disponuje videosekvenci v HD rozlišení (1280x720 bodů) při rychlosti snímání 30 fps a mono záznamem zvuku. Při kontinuálním snímání je možné pořídit až 8 snímků za vteřinu (v nižším S rozlišení). Funkce Photobook assist se vám stane spolehlivým průvodcem při tvorbě fotografického alba. Fotografie tak můžete organizovat do vytvořených složek (např.: dovolená apod.) a následně je nechat vytisknout přesně tak, jak jste sami zadali.

Rozhraní napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Li-Ion akumulátor NP-85 napájí fotoaparát životadárnou energií, která v případě lithiových baterií umožní pořídit až 300 snímků. (dle normy CIPA).

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
122 x 93 x 100 mm při 470 g (510 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm FinePix SL240
akumulátor NP-85
kabel USB
kabel AV
poutko na ruku
návod
CD-ROM se software
sluneční clona

Poradna k produktu

FUJIFILM FinePix SL240 + brašna na záda

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace