FUJIFILM X100 stříbrný (+ originální pouzdro + SDHC 16 GB)

Kód produktu: 4011881

Fotoaparát Fujifilm Finepix X100 je dalším revolučním počinem firmy Fujifilm. Fotoaparát s hybridním OVF/EVF hledáčkem, který se jak chameleon mění z optického na elektronický dle potřeby. Ačkoli se jedná o kompaktní fotoaparát, disponuje "zrcadlovkovým" snímačem o velikosti APS-C, monofokálním objektivem, který vede fotografa k dialogu s fotografovaným objektem, místo aby si dál vedl svůj voyeurský monolog z povzdálí. Hlavně však navrací hledáčkovým fotoaparátům jejich zašlou čest a slávu. Fujifilm Finepix X100 je určen pro ty z nás, kteří mají respekt k fotografii, k člověku i k životu samotnému.
Více o produktu »

 • 12,3 Mpx CMOS snímač / obrazový procesor EXR
 • Vysoce světelný (F2,0) monofokální širokoúhlý objektiv (35 mm ekv. 135)
 • Hybridní OVF/EVF hledáček
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 12,3 Mpx CMOS snímač / obrazový procesor EXR
 • Vysoce světelný (F2,0) monofokální širokoúhlý objektiv (35 mm ekv. 135)
 • Hybridní OVF/EVF hledáček
 • Možnost manuálního nastavení expozice
 • Automatické (AF-S/AF-C) i manuální (MF) zaostřování
 • Fotografování do formátu RAW
 • Videosekvence v HD kvalitě (1280x720)
 • Stereofonní záznam zvuku
 • Stylový design / spolehlivé mechanické provedení
 • Průměr filtrového závitu 49mm

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X100 stříbrný (+ originální pouzdro + SDHC 16 GB)

Vzhled a ergonomie

Fotoaparát Fujifilm Finepix X100 staví na základech dálkoměrných filmových fotoaparátů, s jejichž výrobou má firma dlouholetou tradici. Ostatně fotoaparát se ke svým kořenům přiznává klasickým vzhledem, kde je vše, tak jak má být. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu hledáčku EVF/OVF a clonového kroužku. Ty jsou umístěny v blízkosti objektivu či přímo na něm. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou " trendy rychlokvašku" hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Snímač a objektiv

Monofokální objektiv Fujinon Super EBC Coating s širokoúhlým ohniskem 23 mm (35 mm ekv. 135, f/2,0, makro od 10 cm) a vysokou světelností F2,0 zahrnuje ve své optické soustavě, skládající se z 8 prvků v 6 skupinách, členy, které minimalizují optické vady, a proto se u něj můžete těšit výtečným snímkům s bohatou škálou barevných odstínů a plným přenosem kontrastu fotografované scény. Ohnisková vzdálenost 35 mm je mezi fotografy oblíbené ohnisko, to proto, že ačkoli se jedná o širokoúhlé ohnisko, nedochází u něj k výraznějšímu zkreslení perspektivy a zobrazuje realitu tak, jak ji vnímá lidský zrak. Světelnost F2,0 je jak přínosem v prostředí s nízkou intenzitou osvětlení, tak je i nositelem malé hloubky ostrosti, což dodá výslednému snímku na hloubce. Objekty umístěné mimo rovinu zaostření budou rozostřené a světelné zdroje získají příjemný bokeh.

Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 12,3 Mpx CMOS snímač o velikosti APS-C. Snímač má silou oporu v obrazovém procesoru EXR. Citlivost snímače je možné navýšit z původní citlivosti 100 ISO až na hodnotu 12 800 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků. Pořízené snímky jsou zapisovány v obrazovém formátu JPEG či RAW* ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

*výhoda formátu RAW je v tom, že se v podstatě jedná o syrová data, kterým lze přiřadit více hodnot (vyvážení bílé, černý a bílý bod, jas a kontrast, saturaci barev, ale i barevnou hloubku a barevný profil), aniž by došlo k poklesu kvality. Samotná možnost volby bitové hloubky kanálu je pro dosažení prvotřídních výsledků a širokého množství barevných odstínů natolik důležitá, že se bez ní profesionální tvůrci neobejdou.

Expoziční režimy

Fotoaparát Fujifilm Finepix X100 je určen především pro pokročilé fotografy, kteří dávají přednost vlastnímu nastavení před motivovými režimy. Pro ně je přístroj vybaven programovou automatickou (P), prioritou času (Tv) v rozmezí 30 - 1/4000 sec. , prioritou clony (Av) v rozsahu f/2,0 - 16, ale i plným manuálním nastavením (M) a kompenzací expozice +/-2 EV (v krocích po 1/3 EV).

Další funkce

Videosekvence v HD kvalitě (rozlišení 1280 x 720). V režimu kontinuálního fotografování lze pořídit až 5 snímků za vteřinu. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Klasický hledáček, na který jsme zvyklý z filmových fotoaparátů doznal v podání X100 výrazných změn a nebyla by to firma Fujifilm, kdy mu nedodala nového významu. Nyní skrze hledáček můžeme nejen klasicky zaostřovat, ale také v něm můžeme sledovat již pořízené snímky. Jak je to možné? V mechanismu je totiž umístěno polopropustné zrcátko, jež lze v případě potřeby přepnutím páčky nahradit za zabudovaný LCD monitor s vysokým rozlišením 1 440 000 bodů. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem.

Stránky výrobce (ENG)
První náhledové snímky

Rozměry a hmotnost:
127 x 75 x 54 mm

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X100
Black Leather Case
Silver Metal Lens Cap
Popruh
Nabíječka
USB kabel
akumulátor NP-95

 

Firmware k produktu FUJIFILM X100 stříbrný (+ originální pouzdro + SDHC 16 GB)

Nejnovější aktualizace firmwaru (verze 2.00) řeší požadavky uživatelů, podstatně zvyšuje výkonnost automatického i manuálního ostření a nabízí více pohodlí.

Hlavní prvky aktualizace firmwaru

1. Zlepšení funkce AF

(1) Zvýšení rychlosti AF
V porovnání s předchozí verzí firmwaru je k dispozici přibližně o 20% rychlejší AF za různých světelných podmínek, např. při velmi jasných i tmavých scénách a rovněž při měnící se ohniskové vzdálenosti.

(2) Lepší zaostřování při fotografování zblízka
V porovnání s předchozí verzí firmwaru je nejmenší vzdálenost fotografovaného objektu od přední čočky objektivu před přechodem do režimu makro kratší přibližně o 30%.

2. Lepší manuální ostření

(1) Přidání funkce „Focus Peak Highlight“ pro manuální ostření
Aktualizace firmwaru přináší funkci „Focus Peak Highlight“, jíž jsou vybaveny přístroje FUJIFILM X100S a X20. Tato funkce pomáhá fotografovi s přesným a citlivým manuálním zaostřením tím, že pomocí vysokého kontrastu zvýrazní obrys fotografovaného objektu.

(2) Lepší funkčnost
Přesné zaostření je nyní snadnější díky zobrazení záběru při malé hloubce ostrosti, s použitím otevřené clony, při ostření pomocí elektronického hledáčku či LCD displeje.

3. Lepší funkčnost

(1) Rychlejší zapnutí
Čas potřebný k zapnutí fotoaparátu byl zkrácen přibližně o 0,2 vteřiny (V režimu QUICK START (rychlé zapnutí) [OFF]).

(2) Funkce volby oblasti zaostření
Dříve probíhala volba oblasti zaostření při podržení tlačítka AF na zadní straně fotoaparátu. U nové verze firmwaru se po stisknutí tlačítka AF objeví obrazovka volby oblasti zaostření, na níž lze oblast zaostření zvolit.

Více informací o aktuálním firmwaru

Parametry produktu

Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | S hledáčkem
Velikost snímačeAPS-C (DX, crop 1,5×)
Barva fotoaparátustříbrná
Počet efektivních pixelů (Mpx)12
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)12800
Min. ohnisková vzdálenost35
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost LCD displeje2,8"
Hledáčekelektronický
Expoziční režimyautomatika | manuál M
Blesksystémová patice
Bezdrátové rozhraníne
Druh pamětiSDHC
NapájeníLi-Ion
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AVACOM Fujifilm NP-95

AVACOM Fujifilm NP-95

AVACOM Fujifilm NP-95

Baterie Avacom Fujifilm NP-95 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná
Doprava zdarma

Sluneční clona LH-X100 pro fotoaparát Fujifilm FinePix X100.

2 190,-
FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

Adaptér Fujifilm AR-X100 umožňuje použití filtrů M49 na fotoaparátu Fujifilm X100. Na adaptér lze rovněž nasadit sluneční clonu LH-X100.

990,-
JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

Sluneční clona JJC LH-JX100 je možnou alternativou k originální sluneční cloně. V kompletu je zahrnuta clona LH-JX100 i adapter LA-49X100.

890,-
JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná

JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná

JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná
 • Fuji Finepix X100, X100s a X100T
 • skládá se ze dvou částí, sluneční clony LN-RC49 a adaptéru na filtry LA-49X100
790,-

Příslušenství k produktu FUJIFILM X100 stříbrný (+ originální pouzdro + SDHC 16 GB)

AVACOM Fujifilm NP-95

AVACOM Fujifilm NP-95

AVACOM Fujifilm NP-95

Baterie Avacom Fujifilm NP-95 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná

FUJIFILM LH-X100 sluneční clona pro sérii X100 stříbrná
Doprava zdarma

Sluneční clona LH-X100 pro fotoaparát Fujifilm FinePix X100.

2 190,-
FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

FUJIFILM redukce AR-X100 na závit 49 mm stříbrná

Adaptér Fujifilm AR-X100 umožňuje použití filtrů M49 na fotoaparátu Fujifilm X100. Na adaptér lze rovněž nasadit sluneční clonu LH-X100.

990,-
JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

JJC clona LH-JX100II stříbrná pro Fujifilm X100/100T/100F

Sluneční clona JJC LH-JX100 je možnou alternativou k originální sluneční cloně. V kompletu je zahrnuta clona LH-JX100 i adapter LA-49X100.

890,-
JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná

JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná

JJC adaptér + clona 49 mm LN-RC49s pro Fujifilm X100/100T/100F stříbrná
 • Fuji Finepix X100, X100s a X100T
 • skládá se ze dvou částí, sluneční clony LN-RC49 a adaptéru na filtry LA-49X100
790,-

Poradna k produktu

FUJIFILM X100 stříbrný (+ originální pouzdro + SDHC 16 GB)

Přidat příspěvek
 • Martin
  Odpovědět

  X100

  Martin 11.05.2014 17:30:07
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se u posledního kusu tohoto fotoaparátu, který nabízíte, nejedná o vystavený kus. Dále bych se Vás rád zeptal, o jaké konkrétní pozdro a SD kartu, které prodáváte spolu s fotoaparátem se jedná.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:X100

   Jakub Valdivia 12.05.2014 16:03:39
   Dobrý den,

   jedná se o vystavený kus. Jako pouzdro se dodává: http://obchod.fotoskoda.cz/fujifilm-pouzdro-lcx100-kozene-pro-x100/ a paměťová karta je značky Pretec, Class 10.
 • Tomáš
  Odpovědět

  Počet Ks

  Tomáš 09.05.2013 11:48:50
  Dobrý den, chtěl bych se optat kolik cca kusů máte ještě skladem jestli bude x100 dostupná ještě za 14 dní děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Počet Ks

   Jakub Valdivia 10.05.2013 14:44:54
   Dobrý den,je mi líto, ale fotoaparát Fujifilm X100 již není součástí naší nabídky.
 • Tomáš
  Odpovědět

  Počet Ks

  Tomáš 07.05.2013 15:42:32
  Dobrý den, chtěl bych se optat kolik cca kusů máte ještě skladem jestli bude x100 dostupná ještě za 14 dní děkuji.
  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: Počet Ks

   Pavel Galler 07.05.2013 16:09:52
   Dobrý den,je poslední kus skladem.
 • michael12
  Odpovědět

  Tištěný manuál v anglickém jazyce?

  michael12 26.09.2012 21:54:08
  Dobrý den,dnes jsem si u Vás v Praze zakoupil tento skvělý stylový fotoaparát. Nicméně mě překvapilo, když jsem doma po rozbalení krabice s dodávaným příslušenstvím zjistil, že je v něm tištěný manuál pouze v německém jazyce. Chtěl jsem se Vás proto zeptat, zda je to tak v pořádku? Spíše bych očekával, že buďto bude tištěných manuálů více v různých jazycích a nebo - pokud bude opravdu pouze jeden - tak že bude v angličtině. Německy bohužel neumím. Vím, že se dá stáhnout anglická verze manuálu v elektronické verzi (PDF), ale přesto by mne zajímalo, zda v mém konkrétním balení tento manuál nechyběl a pokud ano, zda ho od Vás mohu dodatečně obdržet.Předem moc děkuji za odpověď.Michael
  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: Tištěný manuál v anglickém jazyce?

   Pavel Galler 27.09.2012 10:04:39
   Dobrý den,zřejmě Vám při prodeji zapoměli dát český tištěný manuál. Za což se omlováme. Návod si můžete vyzvednout na oddělení, nebo Vám ho mohu zaslat poštou.
 • Milan
  Odpovědět

  X100

  Milan 23.09.2012 17:05:39
  Dobrý den,promiňte možná věštecký dotaz:Uvažuji o koupi X100 ,při jeho poměrně hodně velké prezicnosti,ale i ceně-máte nějaké srovnání s obdobnými a eventuelně výhled na očekávatelnost poruchovosti?Díky Milan
  • Pavel Galler
   Odpovědět

   RE: X100

   Pavel Galler 24.09.2012 16:09:02
   Dobrý den,obdobný model je například od firmy Olympus: www.fotoskoda.cz/eobchod/p4013093-cz-olympus-em5-cerny-+-1250-mm.Nadměrná poruchovost bych řekl u těchto fotoaparátů není.
 • martin
  Odpovědět

  X100-předsádka

  martin 17.07.2012 20:49:08
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda vůbec,a pokud,tak kdy bude v prodeji "předsádka" WCL-X100 včetně dostupnosti firmware 1.30. Díky. Martin
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: X100-předsádka

   Jakub Valdivia 24.07.2012 10:59:32
   Dobrý den,ano uvedená bude na prodejně skladem ale prozatím ji české zastoupení Fujifilmu nemá a proto nemohu vám garantovat datum dodání stejně tak i s novým firmwarem.
 • petr
  Odpovědět

  ostření

  petr 03.06.2012 13:18:36
  Zdravím. Měl jsem již tento přístroj před rokem asi dva měsíce. Nyní jsem ji jej znovu zakoupil. myslel,jsem, že by nový firmware mohl přinést zlepšení rychlosti ostření,především ve venkovních světelných podmínkách. Ale je to stále stejné. Když ostřím doma v místnosti tak je ostření docela pohotové a rychlé. Ale venku za denních světelných podmínek je to minimálně dvakrát tak pomalejší, po namáčknutí spouště je prodleva než začne zaostřovat. Je to stejné jako u původního firmware. Nevíte někdo proč tomu tak je, že je ostření venku na denním světle o tolik pomalejší než v místnosti za horších světelných podmínek? Škoda také malé výdrže baterie. Cca 3 hodiny v zapnutém stavu. Díky Petr .
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: ostření

   Jakub Valdivia 04.06.2012 14:27:34
   Dobrý den Petře,zde firmware příliš nepomůže, fotoaparát má prostě pomalejší zaostřování. Při ostření vevnitř může být více kontrastních bodů kterých se fotoaparát chytne a tím pádem může být o něco pohotovější. Jinak mě nenapadá nic dalšího jako důvod proč ostří v různých podmínkách jinou rychlostí.
   • petr
    Odpovědět

    RE: RE: ostření

    petr 04.06.2012 15:02:00
    Zdravím Jakube. Už jsem na to přišel. Je to clonou na objektivu. Ta prostě sama reaguje na světlo a stahuje se pokud je fotoaparát na jasném světle a pokud je v místnosti nebo ve špatných světelných podmínkách tak je clona na objektivu roztažená. Takže když se začne ostřit venku na světle tak se clona nejdříve roztáhne a pak se přizpůsobí nastavené cloně,kdežto uvnitř je už clona roztažená tak je ostření rychlejší. Je škoda, že clona v objektivu sama reaguje na světlo. Toto dělá i Leica X1, kterou mám také. A jak rychlé je u ní ostření víme asi všichni :-)
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: RE: RE: ostření

     Jakub Valdivia 04.06.2012 16:38:44
     Dobrý den Petře,děkuji za informaci tohle mě opravdu nenapadlo a docela mě tento systém nastavení clony zarazil, nepřijde mi to moc užitečné.
 • Radek Pokorný
  Odpovědět

  dostupnost a splátky

  Radek Pokorný 22.05.2012 11:36:32
  Dobrý den,bude možné ve čtvrtek 23.5. v podvečerních hodinách zakoupit jeden kus Fuji FinePix X100 s koženým pouzdrem LC-X100 na splátky? V kolik nejpozději musím přijít, abychom stihli úvěr vyřídit? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: dostupnost a splátky

   Jakub Valdivia 23.05.2012 20:37:28
   Dobrý den Radku,ano Fujifilm X100 máme skladem a nejpozději o půl sedmé by se měl úvěr začít vyřizovat.
 • Pepa
  Odpovědět

  Drátěná spoušť

  Pepa 07.10.2011 15:21:19
  Dobrý den,rád bych se zeptal jakou drátěnou spoušť k X100 koupit.Děkuji
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Drátěná spoušť

   Petr Brynda 08.10.2011 10:48:18
   Dobrý den Pepo, jakoukoliv z následujících www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp?fc=6&po=0&hlenazev=dr%E1t%ECn%E1%20spou%9A%9D .
 • Pavel
  Odpovědět

  servis

  Pavel 30.08.2011 22:24:23
  Dobrý den, vybírám fotoaparát kompaktních rozměrů s velkým čipem, původně jsem myslel na kompakt s výměnými objektivy ale nakonec to vypadá že přece jen zvolím X100, ale chtěl bych se zeptat jaký má u nás zajištěn servis? A je možné aby se u tohoto kompaktu s nevýměnným objektivem dostal prach na čip? U snímatelných objektivů se to dá snadno vyfouknout ale co v případě tohoto nevýměnného objektivu? A co hledáček? je nějak chráněn proti vnikání prachu? Možná Vám připadají moje otázky hloupé ale často fotím i v prostředí kde o prach není nouze, srazy vojenských veteránů a pod. :-)
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: servis

   Petr Brynda 31.08.2011 15:47:12
   Dobrý den Pavle, vniknutí prachu nelze nikdy vyloučit. S ohledem na velmi precizní konstrukci tohoto fotoaparátu to však nepředpokládám za pravděpodobné ať již v případě hledáčku (ten je z obou stran kryt sklem), či snímače. Servis je zajištěn u autorizovaného servisu www.awh.cz/ , kde se opravují i další značky fotoaparátů, jedná se o profesionální pracoviště s dlouholetými zkušenostmi. Používám dlouhodobě obdobný fotoaparát, který se nemůže pochlubit takovým zpracováním a navzdory tomu, že již se mnou procestovat velký kus světa na jeho snímači žádný prach není.
 • upacz
  Odpovědět

  problém

  upacz 26.06.2011 16:41:56
  Dobry den. Resim nasledujici problem. Zakoupil jsem ve FotoSkoda X100. Byl jsem smiren s jistymi nedostaky v obsluznem sw, nebo-li fw. Po jeho aktualizaci na oficialni verzi 1.10 resim nasledujici problem. Fotoaparat neumoznuje nastaveni rezimu zaostrovani. Tlacitko AF neregauje, nabidka REZIMY ZAOSTROVANI je prosedivele a neaktivni. Dosti zasadni bug. Prosim o radu, jak tento problem vyresit. PS. Reset do tovarniho nastaveni nepomohl. Diky Jakub Jelinek
  • upacz
   Odpovědět

   RE: problém

   upacz 26.06.2011 16:43:11
   Vyřešeno a uzavřeno. Diky. JJ
 • Pavel Skořepa
  Odpovědět

  Závit objektivu

  Pavel Skořepa 12.04.2011 17:32:56
  Nikde jsem o to nic nenašel. Má na objektivu závit pro filtry? Případně jaký je jeho průměr?
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Závit objektivu

   Petr Brynda 12.04.2011 22:48:46
   Dobrý den Pavle, k připevnění filtrů slouží adaptér. Ten bohužel není v současné době dostupný. Rozhodně je však naším cílem nabídnout ho našim zákazníkům, hned jak to bude možné.
   • pavel Skořepa
    Odpovědět

    RE: RE: Závit objektivu

    pavel Skořepa 23.04.2011 23:52:11
    Dobrý den, už je známo kdy bude k dostání adaptér pro filtry a bleksy EF-20, EF-42?
    • Martin Stacha
     Odpovědět

     RE: RE: RE: Závit objektivu

     Martin Stacha 27.04.2011 11:43:23
     Dobrý den, pane Skořepo,bohužel zatím nemáme žádné zprávy.
 • Ing. Antonín Vajčner
  Odpovědět

  Externí blesk

  Ing. Antonín Vajčner 11.04.2011 17:50:54
  Existuje externí blesk, vhodný pro tento fotopřístroj? Takový, který využije funkce, které umožňuje propojení přes kontakty v kolejničkách.
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Externí blesk

   Petr Brynda 12.04.2011 15:23:47
   Dobrý den pane inženýre,Fujifilm k novému fotoaparátu představil blesky EF-20, EF-42 v současné době však není známo, kdy dorazí do Evropy.
 • Petr Š
  Odpovědět

  X100

  Petr Š 08.04.2011 16:43:19
  Zdravím. Tak jsem dnes s velikou radostí tento přístroj u Vás zakoupil a jsem více než nadšený. Tímto chci velice poděkovat za ochotu prodejního týmu FotoŠkoda, zvláště pak panu Fraňkovi a panu Knotovi. Díky Petr Š.
 • Zitka
  Odpovědět

  Chyba nebo záměr ?

  Zitka 08.04.2011 11:06:36
  Měl jste vůbec někdy v ruce skutečný dálkoměr ? Toto jednoznačně NENÍ dálkoměrný hledáček (měření vzdálenosti paprskem) - dopouštíte se klamání zákazníků, přestože jste na to byl upozorněn a přestože to sám výrobce zdůrazňuje.
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Chyba nebo záměr ?

   Petr Brynda 08.04.2011 12:44:33
   Dobrý den pane Zitko, na tuto problematiku jsem již odpovídal v diskuzi výše. Klamání zákazníků se nedopouštíme. Existuje pasivní i aktivní dálkoměrné systémy. Ve fotografii se používá převážně první skupina. V tomto případě je zrcadlová paralaxa nahrazena digitálním senzorem, na principu to však nic nemění. Doporučuji Vám prostudovat si následující odkaz www.finepix-x100.com/en/story/viewfinder ,který celou problematiku vysvětluje.
   • Petr Brynda
    Odpovědět

    RE: RE: Chyba nebo záměr ?

    Petr Brynda 08.04.2011 12:47:50
    Schéma funkce pak najdete i na www.finepix-x100.com/en/x100/hybrid-viewfinder .
    • Zitka
     Odpovědět

     RE: RE: RE: Chyba nebo záměr ?

     Zitka 08.04.2011 14:28:15
     Leonard Goh Senior writerThe Fujifilm FinePix X100 is shaped like a rangefinder camera, but it is not one. This is because the shooter doesn't have the rangefinder focusing mechanism, which keeps the subject sharp by aligning two images in the optical viewfinder. Instead, the X100 employs contrast-detection autofocus, which is typically used in digicams. Compared to the Leica M9 – well Steve… don’t sell or give away your M9! The X100 is not a rangefinder camera and is not an alternate for the M9.
     • Jakub Škraban
      Odpovědět

      RE: RE: RE: RE: Chyba nebo záměr ?

      Jakub Škraban 08.04.2011 15:01:41
      Dobrý den, Uznávám, že máte pravdu, přesto si dovolím jistý dodatek. Hledáček sice vychází z principu galileova hledáčku, ale navíc využívá prizma, které se běžně vyskytuje v konstrukcích dálkoměrných fotoaparátů. Když jsem zpracovával text k fotoaparátu, neměl jsem v úmyslu mystifikovat, ale přiblížit přístroj běžnému uživateli. Proto, pokud se cítíte být ukřivděn, omlouvám se.S pozdravem, Jakub Škraban
    • Zitka
     Odpovědět

     RE: RE: RE: Chyba nebo záměr ?

     Zitka 08.04.2011 13:40:09
     Já to mám prostudované dávno a trvám na tom, že tvrdit, že optický Gaussův hledáček v kombinaci s EVF je nějakým "vývojem" dálkoměru je nesmysl. Ale dělejte jak myslíte - když chcete z lidí dělat blbce .. .
     • Petr Brynda
      Odpovědět

      RE: RE: RE: RE: Chyba nebo záměr ?

      Petr Brynda 11.04.2011 00:15:58
      Dobrý den, opravdu nemáme v úmyslu někoho mystifikovat. U nových technologií se vždy najde mnoho odborníků, kteří je rozdělují do různých skupin. Je samozřejmé, že pravověrným fotografům pracujícím s fotoaparáty Leica či Bessa může odlišnost vadit. Náš pohled však vždy respektuje funkční skupinu a ta je v tomto případě stejná. Obdobně by asi vadilo geodetovi či příslušníkům armády nazývat dálkoměry fotoaparáty jako Leica M6 apod. Obávám se, že diskuze vytržená z kontextu v tomto směru není příliš směrodatná, protože vždy se dají najít protichůdné názory. Právě proto se snažíme držet při zařazování nových technologií stejných pravidel.
     • Zitka
      Odpovědět

      RE: RE: RE: RE: Chyba nebo záměr ?

      Zitka 08.04.2011 13:42:10
      Sorry Galileův.
 • JonSnih
  Odpovědět

  Působivé fotografie zachycené X100

  JonSnih 02.03.2011 20:49:38
  Pokochejte se:www.flickr.com/photos/ramdiboy/
 • koule
  Odpovědět

  Cena

  koule 10.02.2011 17:09:12
  Dobrý den,stále ještě nemáte nějaký alespoň širší interval, ve kterém by se mohla pohybovat cena tohoto fotoaparátu?Děkuji
  • petr
   Odpovědět

   RE: Cena

   petr 10.02.2011 21:20:41
   Cena v USA je už stanovena na 1.200 dolarů. V Anglii už ho nabízejí za 1.020 liber.Cena u nás se tak bude pohybovat kolem 30 tisíc. Sluneční clona a pouzdro není v balení. To je z oficiálních stránek Fuji. Ať už je tady krasavec :-)
 • petr
  Odpovědět

  Black

  petr 07.02.2011 21:38:47
  Zdravím. Jsou už nějaké zprávy i o černém provedení? Díky Petr
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Black

   Petr Brynda 08.02.2011 12:11:23
   Dobrý den Petře, v současné době ne.
 • petr
  Odpovědět

  X100-doplňky

  petr 27.01.2011 01:54:20
  Zdravím Budete k tomuto přístroji nabízet také nějaké originální příslušenství,jako je sluneční clona,pouzdro,nebo baterie? Díky Petr
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: X100-doplňky

   Petr Brynda 27.01.2011 09:32:14
   Dobrý den, vždy nabízíme k fotoaparátům kompletní sortiment příslušenství. Tento model však ještě oficiálně nebyl uveden na trh, informace o příslušenství tak nemáme k dispozici.
 • jan
  Odpovědět

  typ fotoaparatu

  jan 14.12.2010 18:47:26
  Dobry den,Bohuzel neznam presne ceskou terminologii, ale predpokladam, ze dalkomerny fotoaparat znamena typ rangefinder (tedy klasicky Leica). Fujifilm x100 rangefinder neni, vyslovne to uvadi vyrobce na propagacni strance tohoto fotoaparatu.Zdravim/Jan
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: typ fotoaparatu

   Petr Brynda 15.12.2010 02:34:51
   Dobrý den, nejedná se o dálkoměrný fotoaparát v pravém slova smyslu. Po funkční stránce ho tak však lze nazývat. Mechanické spřažení se zaostřováním objektivu a středové okénko pro kontrolu zaostřovací roviny zde nahrazuje digitální displej. Neměl jsem sice v ruce funkční exemplář, troufnu si ale tvrdit, že zaostřování probíhá v manuálním režimu velmi obdobně jako u fotoaparátů typu Leica.
 • Vilém
  Odpovědět

  Fuji Finepix x100

  Vilém 05.11.2010 13:38:01
  dobrý den, rád bych se zeptal, jaká je asi očekávaná maloobchodní cena tohoto přístroje a kdy bude k dispozici? děkuji, s pozdravemVeverka
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Fuji Finepix x100

   Petr Brynda 07.11.2010 20:34:30
   Dobrý den pane Veverko, podle dostupných informací bude fotoaparát v prodeji od prvního čtvrtletí roku 2011. Informace o ceně zatím nejsou k dispozici a lze ji pouze odhadovat. Na fotoaparát se velmi těšíme a budeme usilovat, abychom Vám ho mohli nabídnout co nejdříve.
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...