FUJIFILM X-H1 tělo

Fujifilm
*****
4.8 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4015448

FUJIFILM X-H1 je nejvýkonnějším fotoaparátem řady X, tedy i nejvýkonnějším fotoaparátem Fujifilm se snímačem menším než 43,8 x 32,9 mm – tedy středoformátem. X-H1 je zároveň prvním fotoaparátem řady X, jenž obsahuje 5-osou, 5,5 EV vestavěnou obrazovou stabilizací (IBIS) a novou simulací filmu Eterna, která slouží k vynikající video reprodukci. Samozřejmostí je excelentní reprodukce barev, 4K (4096x2160) video, FHD s 120 FPS a další řada vlastností a funkcí, která ve špičkovém dnešním fotoaparátu musí být.
Více o produktu »

 • APS-C 24,3 Mpx snímač bez optického Low-Pass filtru
 • oceňovaný vysokorychlostní procesor X-Processor Pro
 • 5-osá, až 5,5 EV stabilizace
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 95%

Fujifilm dnes vyrábí jedny z nejlepších bezzrcadlovek vůbec. Dokáže oslovit i profesionály, kteří vyžadují naprosto nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Model X-H1 je určen také profesionálům, ovšem těm, kteří preferují především rychlost a pohotovost. Zcela nové tělo s velkým a pohodlným gripem,...

 • perfektní kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • bezkonkurenční barevné podání
 • celokovové tělo odolné proti povětrnostním vlivům
 • baterka by mohla mít o něco větší výdrž

Ukázkové snímky

Základní popis

 • APS-C 24,3 Mpx snímač bez optického Low-Pass filtru
 • oceňovaný vysokorychlostní procesor X-Processor Pro
 • 5-osá, až 5,5 EV stabilizace
 • podpora nové profesionální řady objektivů MK
 • plnohodnotné 4K video (4096x2160) 24p F-log, 200 Mbps, FHD s až 120p
 • Robustní a vysoce odolné tělo fotoaparátu – odolnost proti prachu, vodě ale i teplotám do -10 stupňů Celsia
 • 0,5“ velký elektronický hledáček s extrémním rozlišením 3,69 Mpx, zpožděním zobrazení pouze 0,005 sekundy a obnovovací frekvencí 100 Hz
 • výklopný 3“ displej se rozlišením 1,03 Mpx, vrchní (stavový) LCD displej 1,28“ – stejný jako na středoformátu GFX 50
 • vylepšené ovládání s devatenácti modifikacemi založené na zpětné vazbě od profesionálních fotografů

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X-H1 tělo

Skvěle vyvážené, kompaktní, lehké a robustní tělo

Kompaktní a poměrně lehké tělo fotoaparátu X-H1 váží 673 g (včetně paměťové karty a baterie), je odolné proti prachu a vodě a je schopno provozu při nízkých teplotách až do -10 °C. Využívá v porovnání s X-T2 o 25 % silnější magnéziové slitiny. FUJIFILM modifikoval systém pro uchycení objektivu, díky čemuž nabídne X-H1 kompaktní velikost a lehčí tělo fotoaparátu, které dokáže zajistit vysokou přesnost a velkou odolnost vůči nárazům a jiným způsobům deformace. Zvětšení částic pokrývající povrch fotoaparátu zajišťuje vysoce kvalitní oděru odolný povrch s tvrdostí 8H.

FUJIFILM X-H1Vynikající funkčnost

Mechanické ovladače umožňují intuitivní ovládání všech základních nastavení fotoaparátu, včetně rychlosti závěrky, citlivosti ISO, kompenzace expozice, režimy pohonu a měření. Tato nastavení lze kdykoli upravit, a to i v době, kdy je fotoaparát vypnutý. Na zadní straně je zaostřovací páčka, kterou lze pohybovat nahoru/dolů, doprava/doleva a diagonálně a tak rychle provádět změny zaostření. Zadní LCD obrazovku lze vyklápět třemi směry: při fotografování na šířku se vyklápí nahoru a dolů, při fotografování na výšku pak nahoru. Obrazovka je umístěna v optické ose objektivu i při jejím naklopení, čímž umožňuje snadné pořizování fotografií z nadhledu i podhledu. Rozlišení má 1,04 milionu obrazových bodů. Navíc je na fotoaparátu umístěn další 1,28“ LCD displej, a to na horní části fotoaparátu. Toto je prvek převzatý ze středoformátového fotoaparátu FUJIFILM GFX 50S, jež dovoluje okamžitý náhled informací o nastavení snímání.

Vylepšené ovládání s devatenácti modifikacemi založené na zpětné vazbě od profesionálních fotografů:

 • Fotoaparát využívá designu s velkým gripem a novým tvarem tlačítka spouště, aby bylo dosaženo stabilního pocitu při držení fotoaparátu.
 • Fotoaparát má nejtišší zvuk závěrky ze všech fotoaparátů řady X, což z něj dělá ideálního společníka pro focení do stiuací jako je focení zvířat v přírodě nebo svatební obřady.
 • Na zadná část fotoaparátu bylo nově přidáno tlačítko AF-ON. To umožňuje jednodušší obsluhu autofokusu palcem, což dovoluje fotografovi soustředit se a používat ukazováček pouze na stlačení spouště. Další modifikace byly přidány, aby se zlepšila ovladatenost fotoaparátu, jako například zvětšení tlačítek na zadní část fotoaparátu a také vylepšení povrchu předních a zadních otočných ovladačů.
 • X-H1 má také joystick, jež usnadňuje rychlý a přesný přesun zaostřovacímu bodu.?

FUJIFILM X-H1První fotoaparát řady X s redukcí světelného blikání a vylepšenými AF algoritmy, jež přináší vyšší stabilitu focení

Módy redukce světelného blikání jsou nezbytné pro halovou sportovní fotografii. X-H1 tak umožňuje stabilní expozici při sériovém snímání, a to i při fluorescenčním nebo rtuťovém světle.

Vylepšením AF algoritmu bylo navíc dosaženo následujících zlepšení výkonu:

 • Světelný limit pro fázovou detekci autofokusu byl vylepšen přibližně o 1,5 expozičních kroků z 0.5EV do -1.0EV, tím se zvedla přesnost a rychlost autofokusu v prostředích, kde je málo světla.
 • Limit minimální clony pro fázovou detekci byl zvýšen z F8 na F11. Například i při použití objektivu XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR s telekonvertorem XF2X TC může být použita fázová detekce autofokusu.
 • Zásadní zvyšení výkonu AF-C při používání zoomu přináší výhody hlavně při focení sportů, anebo tam, kde se focené objekty nepředvídatelně pohybují.
 • Objekty, jako například detailní povrchové struktury, divocí ptáci a divoká zvířata, které se dříve daly jen obtížně zachytit s fázovou detekcí autofokusu, se teď dají zachytit ve vysoké rychlosti a s velkou dávkou přesnosti.

Vybraná specifikace

 • sekvence snímání s až 14 snímky za vteřinu (elektronická závěrka), 11 sn./s mechanická závěrka s bateriovým gripem VPB-XH1), 8 sn./s. bez něj
 • velmi kvalitní vestavěný mikrofon s 24bit/48 kHz
 • první fotoaparát rady X s redukcí světelného blikání a vylepšenými AF algoritmy, jež přináší vyšší stabilitu focení
 • při využití doplňkového vertikálního bateriového gripu VPB-XH1 budete moci pořídit přibližně 900 snímků na jediné nabití.

Snímač a procesor

FUJIFILM X-H1

Fotoaparát X-H1 je vybaven 24,3MP X-TransTM CMOS III, snímačem APS-C bez low pass filtru, který se pyšní nejvyšším výkonem z celé řady X a také vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu X-Processor Pro, který zajišťuje výjimečnou reprodukci barev a odstupňování tónů u fotografií i videí s vysokou citlivostí ISO (až 51 200 – standardně 12 800) a nízkým šumem.

Pokud je FUJIFILM X-H1 používán v kombinaci s vysoce kvalitními FUJINON objektivy, a ve spojení s unikátní technologií reprodukce barev, jež byla vyvinuta značkou FUJIFILM před více než osmi desetiletími, produkuje X-H1 nadstandartní snímky v bezkonkurenční kvalitě, zachycující ty nejjemnější detaily foceného objektu.

Stabilizace

X-H1 je prvním modelem řady X, který obsahuje 5-osou vestavěnou stabilizaci (IBIS) s účinností 5,5 EV a dále také redukci otřesů, jež zvyšuje kvalitu snímků např. při sportovní fotografii. Obsahuje 3-osé akcelometry, 3-osé gyroskopické sensory a speciálně vyvinutý duální procesor. Díky tomu dosahuje vysoké rychlosti přibližně deset tisíc kalkulací za sekundu.

Následující technické inovace byly vyvinuty pro podporu vysoce přesného výkonu:

 • V procesu výroby obrazové stabilizace je používáno laserové měřící zařízení, které kontroluje plochost a pozici komponentu s dvakrát větší přesností než u standartních komponentů.
 • Každý fotoaparát je také v rámci montážního procesu zkontrolován a nastaven tak, aby bylo zajištěno, že i s použitím obrazové stabilizace zůstává obrazový senzor na svém místě s naprostou přesností, jako je tomu u předchozích modelů řady X.
 • K redukci mikro-vibrací způsobených chodem mechanické závěrky byl použit nový pružinový mechanismus.
 • Fotograf si může také vybrat mezi použitím elektronické první lamely závěrky nebo standardní elektronické závěrky, které prakticky zamezí vibracím a využívají maximálního benefitu obrazové stabilizace.

Pohotové zaostřování

Vysoká rychlost zpracování a použití vylepšení algoritmů výrazně zlepšily základní výkon funkce autofokusu, kdy došlo k zlepšení výkonu při zaostřování na světelné body, špatně osvětlené předměty a objekty s jemnou a drobnou texturou jako je ptačí peří či zvířecí srst, které byly dříve slabinou AF pomocí detekce fáze.

Přístroj X-H1 rovněž disponuje uživatelským nastavením AF-C, které zajišťuje ještě větší přesnost při zaostřování na pohybující se objekty (focus-tracking). Toto nastavení si můžete nastavit dle vlastní potřeby tak, abyste optimalizovali vlastnosti AF podle typu pohybů foceného objektu.

Elektronický hledáček

Elektronický OLED hledáček o velikosti 0,5“ s extrémně vysokým rozlišením 3,69 Mpx dokáže zobrazit až 100 snímků za vteřinu, přičemž si udržuje poměr zvětšení 0,75x (100% zobrazení scény) a prodlení displeje 0,005 vteřiny.

FUJIFILM X-H1

4K video

Fotoaparát podporuje nahrávání videa s vysokými hodnotami bitrate 200 Mbps pro video v rozlišení 4K, takže vzniká záznam s vysokým rozlišením s minimálními kompresními artefakty. Vysoká kvalita zvuku díky zabudovanému mikrofonu (24 bit/48 kHz).

Fotoaparát má dohromady dvacet vylepšení, co se funkcionality a výkonu týče, mezi ně patří například 1080/120p vysokorychlostní video mód (1/2, 1/4 a 1/5 rychlost) pro nahrávání působivého zpomaleného záběru, dále pak nahrávání F-log*4 na SD, DCI 4K mód nahrávání (4096×2160), 400% dynamické nastavení rozsahu (přibližně 12 expozičních kroků) a mnohé další.

Režimy simulace filmu, které jsou populární především u fotografií, lze použít také u videonahrávek. Můžete například použít “Classic Chrome” a dodat tak vašemu videu nádech dokumentárního snímku s tlumenými odstíny, výrazným tónováním, nebo “ACROS”, který umožňuje vytvářet úchvatný monochromatický záznam s hladkým odstupňováním tónů a výraznými černými barvami. Pro docílení kýženého výrazu obrazu je k dispozici devět různých režimů. Filmový záznam v režimu simulace filmu lze dále upravit nástroji pro zvýraznění odstínů, stínování, barevnosti a ostrosti.

Novinkou je režim Eterna. Tento mód napodobuje kinematografické filmy a tvoří tak decentní barvy a pronikavé stínové tóny, jež výborně vylepšují kreativní svobodu během post-produkčních prací.

Obsah balení

 • fotoaparát Fujifilm X-H1
 • shoe-mount blesk EF-X8
 • lithium-iontová baterie NP-W126S
 • nabíječka baterií BC-W126
 • popruh přes rameno, kovová spona popruhu, ochranná krytka, držák sponky
 • krytka těla fotoaparátu
 • krytka výstupu pro synchronizaci
 • uživatelská příručka

Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická | elektronická
Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO12 800 | 51 200
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Hledáčekelektronický
LCD obrazovka3,0" | výklopná | dotyková
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetFujifilm X
Nejrychlejší čas závěrky1/32 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | HD (1280 x 720) | 4K (4096 x 2160)
NapájeníNP-W126S
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Zaostřovací body (křížové)325
Scénické režimypanorama | ano
RozhraníHDMI | bezdrátový zábleskový systém | mikrofonní vstup
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvačerná
Počet fotografií za vteřinu14
Časosběrano
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R
 • Fujinon XF 18 mm f/2 R
 • Ohnisková vzdálenost 18 mm
 • Zorný úhel 76,5°
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

*****
(2 recenze)
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R
Recenze testcentrum
 • Ohnisková vzdálenost 35 mm (50 mm ekvivalent kinofilmu)
 • 8 optických členů v 6 skupinách
 • Světelnost f/1,4 (min. clona f/16)
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

*****
(2 recenze)
 • Ohnisková vzdálenost 60 mm (zorný úhel 26,6°)
 • Světelnost f/2,4 (min. clona f/22)
 • Zvětšení obrazu 1:2
17 990,-
Poslední kus
FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS

FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS

FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS
 • Ohnisková vzdálenost 18–55 mm
 • Světelnost f/2,8–4
 • OIS stabilizace obrazu
18 990,-
Skladem 2 - 3 ks
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

*****
(1 recenze)
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
 • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
 • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
 • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
799,-
Skladem 4 - 5 ks
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna
 • Kapacita: ultrazoomy, bezzrcadlovky a malé zrcadlovky s příslušenstvím
 • Vnější rozměry: 16 x 17 x 9.5 cm
 • Vnitřní rozměry: 14 x 15 x 7.5 cm
790,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
490,-
Skladem > 5 ks
BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

Miniaturní přenosná čtečka/zapisovačka paměťových karet SD, SDHC a MMC. Ideální pro použití s notebooky nebo netbooky. Propojení: USB 2.0. Kompatibilita: SD/SDHC/MMC....

220,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
230,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
370,-
Skladem > 5 ks
NISSIN i40 pro Fujifilm X

NISSIN i40 pro Fujifilm X

NISSIN i40 pro Fujifilm X
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
 • Světlo LED pro video
 • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM blesk EF-X500

FUJIFILM blesk EF-X500

FUJIFILM blesk EF-X500
 • Způsob uchycení blesku: sáňky
 • Směrné číslo: 50
 • Úhel záblesku: 24-105mm (při vyklopené rozptylce již od 20mm)
13 990,-
Poslední kus
METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm
Sleva
 • Směrné číslo 26GN
 • LED dioda pro natáčení videa
 • Barevná teplota 5 500 K
2 690,-
Poslední kus
NISSIN i60A pro Fujifilm

NISSIN i60A pro Fujifilm

NISSIN i60A pro Fujifilm
 • 4x AA baterie - až 220 záblesků při plném výkonu
 • Rozměry - 98 × 73 × 112 mm a hmotnost 300 g
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 60 (ISO 100/200 mm)
6 590,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(5 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ
 • lehké hliníkové provedení
 • výška složeného stavu je pouze 40 cm
 • snadné ovládání
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Sleva
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

*****
(1 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
Sleva
 • výška sbaleného stativu : 724 mm
 • výška rozloženého stativu : 1750 mm
 • pohyby hlavy : 3
3 790,-
Skladem 4 - 5 ks
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
> 3 volných míst
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

1 790,-
> 3 volných míst
Street photo

Street photo

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

1 590,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(5 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

520,-
Skladem > 5 ks
FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126 je originální baterie pro fotoaparáty Fujifilm.

1 790,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

*****
(2 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

Baterie Avacom Fujifilm NP-W126 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

Nabíjecí plato Avacom pro Fuji NP-W126 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY Alpha A7 II tělo

SONY Alpha A7 II tělo

*****
(5 recenzí)
SONY Alpha A7 II tělo
1 set Sleva Servisní knížka

Původní cena

34 990,-
 • 24 Mpx Exmor CMOS fullframe senzor
 • Pětiosá stabilizace obrazu udrží až 4,5EV
 • XGA OLED hledáček 2,4M
29 990,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DC-G9

PANASONIC Lumix DC-G9

*****
(8 recenzí)
 • Supertichá elektromagnetická závěrka s potlačeným Shutter Shock efektem a životností 200k
 • Nejrychlejší DFD autofokus na světě 0,04s (480fps) pro jednorázové i kontinuální ostření
 • Možnost individuálního nastavení AF (až 4 předvolby) pro specifický druh fotografie
28 590,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY Alpha A6400 tělo černý

SONY Alpha A6400 tělo černý

*****
(5 recenzí)
SONY Alpha A6400 tělo černý
2 sety Recenze Servisní knížka
 • 24,2 Mpx snímač s nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X
 • APS-C bezzrcadlovka s funkcemi z FF CSC fotoaparátů
 • nejrychlejší automatické ostření na světě - 0,02s
26 990,-
Skladem 4 - 5 ks
CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

*****
(2 recenze)
CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R
1 set Recenze Servisní knížka
 • 54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S
 • 26,2 Mpx snímač velikosti FF
 • Výkonný procesor DIGIC 8
34 990,-
Skladem > 5 ks

Hodnocení odborníka 95%

Fujifilm dnes vyrábí jedny z nejlepších bezzrcadlovek vůbec. Dokáže oslovit i profesionály, kteří vyžadují naprosto nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Model X-H1 je určen také profesionálům, ovšem těm, kteří preferují především rychlost a pohotovost. Zcela nové tělo s velkým a pohodlným gripem, stavový displej, stabilizovaný snímač, odolnost, nebo třeba lepší výkon autofokusu, to jsou vlastnosti, kterými se X-H1 odlišuje od předchozích modelů, které má Fuji v nabídce.

 • perfektní kvalita obrazu i na vyšších ISO
 • bezkonkurenční barevné podání
 • celokovové tělo odolné proti povětrnostním vlivům
 • velmi dobře fungující autofokus
 • až 14 sn/s s elektronickou závěrkou
 • snadné a rychlé ovládání
 • kvalitní elektronický hledáček
 • displej výklopný ve dvou osách
 • velmi dobré video
 • vestavěný stabilizátor obrazu
 • výklopný dotykový displej
 • baterka by mohla mít o něco větší výdrž

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 24,3 Mpx (APS-C) X-Trans CMOS III snímač
 • X-Processor Pro
 • bajonet FUJIFILM X mount (pro objektivy Fujinon XF)
 • 325 ostřicích bodů (165 s fázovou detekcí)
 • EVF hledáček o rozlišení 3,69M bodů
 • 3,0" LCD displej výklopný třemi směry o rozlišení 1,04M bodů
 • systémová patice pro externí blesk
 • citlivost 200–12 800 ISO (rozšiřitelná až 100–51 200 ISO)
 • tlačítka Fn a Q pro přímou volbu nastavení menu snímání
 • nový režim simulace filmu Eterna
 • video ve 4K

Videoprezentace

Popis

Recenze Fujifilm X-H1

Model Fuji X-H1 je zcela nový, nenavazuje na žádnou z aktuálně nabízených modelových řad. A vlastně ani není divu, protože ani jeden z předchůdců nebyl určen vyloženě profesionálům, což X-H1 bezesporu je. Dá se říci, že novinka na první pohled připomíná model X-T2, se kterým toho má hodně společného. Ale při bližším zkoumání zjistíte, že X-H1 nabízí opravdu o mnoho víc.

Co je nového

Autofokus

Systém automatického ostření patří k těm nejdůležitějším. Jeho funkčnost do velké míry určuje, pro koho, nebo spíše pro jaký styl focení bude přístroj vhodný.

Model X-T2 disponoval (disponuje) celkem 325 ostřicími body, fázových je celkem 169 a zabírají cca 40 % plochy záběru, přičemž všechny AF body (tedy včetně těch, které fungují na základě porovnání kontrastu) pokrývají cca 65% plochy záběru.  V tomto ohledu je na tom X-H1 stejně, ale došlo k zásadnímu zvýšení výkonu při průběžném zaostřování AF-C. Autofokus tedy funguje ještě rychleji a spolehlivěji, než u zmíněného X-T2 a to musím poctivě říci, že s výkonem autofokusu jsem byl u X-T2 velice spokojen.

Stabilizovaný snímač

Stabilizátor u Fuji známe doposud jen z objektivů, X-H1 nově nabízí i stabilizovaný snímač, takže výhod stabilizátoru obrazu můžete nyní využívat se všemi objektivy, což je skvělé. Stabilizátor má účinnost 5 EV a v praxi funguje opravdu skvěle. Nejlépe to posoudíte na ukázkových snímcích, všechny byly pořízeny z ruky a to i ty noční - ať už šitokoúhlým, tak dokonce i s teleobjektivem. Klobouk dolů.

Dotykový displej

Jednou z mála věcí, která u X-T2 chyběla, byl dotykový displej. Vývojáři u Fuji si toho byli nejspíš vědomi, takže zde už dotykový displej naštěstí nechybí. Kromě běžných způsobů použití dotykového displeje musím vyzdvihnout také možnost nastavení pozice AF  bodu při focení přes hledáček. Velký displej pak funguje v podstatě jako polohovací zařízení na notebooku (touchpad), což je v některých situacích daleko příjemnější, než používání joysticku, který jinak funguje samozřejmě bezvadně.

Další novinky

 • stavový displej pro zobrazení nejdůležitějších fotografických informací
 • výrazně zvětšený grip, díky němuž je daleko příjemnější, pohodlnější a především jistější držení
 • přibyl další režim simulace filmu Eterna. Měl by sloužit především pro natáčení videa (ve 4K až 200 Mbps), ale dokonale se mi osvědčil i při focení v kontrastním světle. Je až neuvěřitelné, jak mohou být prokreslené stíny při zachování kresby ve světlech.
 • z horní strany těla zmizel otočný volič pro korekci expozice
 • přibylo tlačítko AF-ON na zadní straně
 • nový elektronický hledáček má rozlišení 3,69 Mpx
 • oproti X-T2 je tělo vyrobeno z magnéziové slitiny, která je o 25% silnější

Design, ergonomie, menu a ovládací prvky

Na první pohled z dálky se design v porovnání s X-T2 zase moc nezměnil, ale při bližším zkoumání vám padne zrak především na nově tvarovaný grip, který výrazně usnadňuje držení. Když na tělo připevníte bateriový grip na dvě další baterky, není úchopu naprosto co vytknout a to dokonce i při použití větších teleobjektivů.

Tam, kde dříve bylo kolečko pro nastavení korekce expozice, nově najdete stavový displej velice podobný tomu z modelu Fuji GFX-50s. Osobně to beru jako velmi příjemné vylepšení, nad kterým zajásají všichni ostřílené fotografové zvyklí kontrolovat nastavení nejdůležitějších funkcí letmým pohledem na přístroj.

Už u modelu X-T2 jsem velice ocenil také nový joystick pro volbu AF bodu. Není divu, jejich počet hodně vzrostl, takže přepínat pouze tlačítky by bylo dost nepohodlné. Volbu AF bodu můžete nyní provádět při focení přes hledáček také přímo na zadním displeji, což je  v některých situacích velice praktické a pohodlné.

Autofokus, rychlost a spolehlivost

Systém automatického zaostřování využívá celkem až 325 ostřicích bodů, z nichž je 169 podporujících fázovou detekci. AF body s fázovou detekcí jsou totiž potřeba k tomu, aby dobře fungovalo průběžné zaostřování. S kontrastním ostřením musí foťák neustále přeostřovat tam a zpět a to průběžné ostření prakticky znemožňuje. Takže X-H1 ostří fázově a také velice rychle. Opět si můžete prohlédnout pár fotek mých oblíbených kajakářů, dopadlo to velice dobře.

Samozřejmě nejspolehlivější bylo zaostřování jedním AF bodem, ale i při nastavení různě velkých skupin se autofokus chytal dobře. Popravdě ale musím říci, že úplně dokonalý také nebyl, v určitých situacích se průběžné ostření nechytalo a při sériovém snímání 14 sn/s jsem občas pořídil pár snímků v sérii neostrých. Ale pak se najednou chytil a už to bylo dobré. Pokud chcete srovnávat se zrcadlovkami, klidně můžete, X-H1 bez problémů obstojí a mnohé z nich lehce strčí do kapsy. Do kapsy strčí ale také X-T2, který má ostřicí systém na první pohled v podstatě totožný. Jenže u X-H1 byly použity nové algoritmy, takže novinka zaostřuje ještě rychleji a přesněji.

Výkon autofokusu by se ještě trochu zvýšil vhodným uživatelským nastavením průběžného ostření, tomu je totiž v menu vyhrazena jedna celá záložka. Vybrat si můžete z pěti přednastavených režimů podle toho, jaký pohyb se chystáte fotit. A nebo můžete zvolit šestý a vše si nastavit individuálně. Na mysli mám citlivost sledování objektu, citlivost, respektive rychlost přeostřování a také přepínání oblasti ostření. Takhle detailní nastavení autofokusu mají kromě X-T2 snad už jen profi Canony (myslím tím EOS 1D X Mark II nebo EOS 5D Mark IV a jejich předchůdce).

Je tedy velice pravděpodobné, že se správným nastavením zaostřovacího systému bude vše fungovat ještě daleko lépe. V každém případě tedy hodnotím fungování autofokusu jednoznačně nadprůměrně.

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu je důvod, který vás pro X-H1 přesvědčí v případě, že jste ještě nebyli rozhodnuti úplně na 100%. Totiž jestli Fuji v něčem vyniká nad ostatními značkami, je to právě kvalita fotek. Přesněji řečeno unikátní barevné podání.

Je normální, že v podstatě všichni výrobci digitálních fotoaparátů umožňují uživateli nastavit parametry výsledné fotky (jas, kontrast, sytost barev, ostrost, projasnění stínů a podobně).

Fuji nabízí něco podobného, jmenuje se to Simulace filmu. Trochu vysvětlím pro ty, kteří už nepamatují éru fotografických filmů. Společnost Fujifilm (jak konec konců název sám napovídá…) se odedávna zabývala výrobou fotografických a filmařských materiálů. V jejich nabídce byla velká spousta filmů, které byly mezi fotografy velice oblíbené pro své specifické barevné podání. Například film Fuji Velvia je perfektní na focení krajiny, má hodně saturované barvy a je docela kontrastní. Naproti tomu film Astia podával barvy daleko jemnější, film Acros byl zase legendárním černobílým materiálem...

No a společnost Fujifilm dokázala tohle specifické barevné podání převést do algoritmů, které se používají ve foťácích. Znamená to tedy, že pokud si zvolíte simulaci některého z oblíbených filmů, dostanete fotku s velice podobnými barvami, jako by byla focena na skutečný film. Tohle je jedna z nejsilnějších stránek bezzrcadlovek Fujifilm, simulace filmu si můžete zvolit dokonce i ve středoformátovém přístroj Fuji GFX 50s.

Ovšem oproti předchůdcům nabízí X-H1 další režim simulace filmů navíc. Jmenuje se ETERNA a má věrně připomínat klasický kinematický materiál. Se zmíněným filmem zkušenosti nemám, ale musím říci, že i když výrobce zamýšlel tuto filmovou simulaci především pro natáčení videa, já ji používal pro focení a z výsledků jsem skutečně doslova nadšen. Jak jsem psal výše, i při kontrastním světle máte parádně prokreslené stíny a ve světlech není přepal. Moc se mi líbí třeba ukázkové fotky se sluncem v záběru. V podobných situacích se jen málo kdy stává, že by kolem slunce byla zaznamenána modrá obloha...

Musím podotknout, že simulace filmu se samozřejmě projeví pouze v hotovém JPEGu, pokud fotíte do RAWu, máte smůlu a jste odkázáni na svou šikovnost při zpracování a nebo na různé presety, které může nabízet váš software na zpracování RAWů.

Šum při vysokých citlivostech

Nebudu chodit kolem horké kaše a vymýšlet slova, kterými bych vám popsal, jak jsem byl spokojen se šumem. Podívejte se na ukázkové fotky a uvidíte sami. Sám za sebe mohu říci, že nejvyšší nativní citlivost snímače je ISO 12 800 a je bez problémů použitelná. Redukci šumu bych asi ještě trochu ubral, protože jsou docela vyžehlené detaily, ale opět musím zopakovat perfektní barevnost dokonce i při těch nejvyšších citlivostech.

Konektivita

X-H1 umožňuje připojení chytrých zařízení pomocí WiFi, ovšem je vybaven také Bluetooth. Díky spárování chytrého mobilu a foťáku tak udržujete spojení prakticky neustále, když se tato dvě zařízení nacházejí v dosahu.

Nová aplikace Fujifilm Camera Remote umožňuje stahování fotek (to ale funguje i na pozadí), nebo třeba dálkové ovládání foťáku včetně nastavování důležitých parametrů. To se mi ale nepodařilo zprovoznit. Od technického specialisty z Fuji jsem se dozvěděl, že na iPhonech to funguje perfektně a dokonce mi to i ukázal, ale v aplikaci pracující na zařízeních s Androidem prý ještě musí něco dořešit, takže to zatím ještě nefunguje úplně dobře. No a to byl bohužel i můj případ.

 

Shrnutí modelu Fujifilm X-H1

Když jsem se o X-H1 dozvěděl poprvé, vypadalo to, že se bude jednat v podstatě o X-T2 se stabilizátorem a lepším úchopem. Jenže když jsem si tuhle novinku vyzkoušel, připadá mi, že s X-T2 má společný snad jen snímač a procesor, ale jinak je všechno o poznání lepší, robustnější, rychlejší, stabilnější a já nevím co ještě. Prostě X-H1 je skutečně úplně jiný foťák a pokud jsem před časem u X-T2 psal o tom, že mnohé zrcadlovky strčí hravě do kapsy, pak to na 120% platí i pro X-H1, protože tenhle foťák hravě strčí do kapsy ve všech ohledech vynikající X-T2. Recenzoval Luděk Bouška

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3000 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 98 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

1/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 95 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

2/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3000 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 87 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

3/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/44000 s - Clona: 1,4 - ISO: 200 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16mmF1.4 R WR

4/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/24000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 102 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

5/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/12500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 134 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

6/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/16000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 134 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

7/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 11,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 24 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

8/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/25000 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 55 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

9/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2200 s - Clona: 13,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

10/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

11/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 16,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

12/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1600 s - Clona: 11,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 21 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

13/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2400 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 37 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

14/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3200 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

15/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1500 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 98 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

16/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 87 mm - Korekce Exp.: -1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

17/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1250 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 87 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

18/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/12500 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 106 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

19/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1500 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 111 mm - Korekce Exp.: -2,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

20/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4200 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 37 mm - Korekce Exp.: -0,7 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

21/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/7500 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 19 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

22/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/1000 s - Clona: 5,6 - ISO: 400 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: -0,3 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

23/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/30000 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 140 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

24/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/25000 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 140 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

25/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/22000 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 140 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

26/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/24000 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 134 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

27/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/35000 s - Clona: 2,8 - ISO: 400 - Ohnisko: 140 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

28/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 13,0 - ISO: 640 - Ohnisko: 46 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16-55mmF2.8 R LM WR

29/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/75 s - Clona: 1,4 - ISO: 800 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16mmF1.4 R WR

30/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/200 s - Clona: 2,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 16 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF16mmF1.4 R WR

31/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/180 s - Clona: 2,8 - ISO: 3200 - Ohnisko: 140 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

32/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/260 s - Clona: 2,8 - ISO: 6400 - Ohnisko: 134 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

33/34

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/700 s - Clona: 2,8 - ISO: 12800 - Ohnisko: 134 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X-H1 - Model objektivu: XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR

34/34

Příslušenství k produktu FUJIFILM X-H1 tělo

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R
 • Fujinon XF 18 mm f/2 R
 • Ohnisková vzdálenost 18 mm
 • Zorný úhel 76,5°
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

*****
(2 recenze)
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R
Recenze testcentrum
 • Ohnisková vzdálenost 35 mm (50 mm ekvivalent kinofilmu)
 • 8 optických členů v 6 skupinách
 • Světelnost f/1,4 (min. clona f/16)
14 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

*****
(2 recenze)
 • Ohnisková vzdálenost 60 mm (zorný úhel 26,6°)
 • Světelnost f/2,4 (min. clona f/22)
 • Zvětšení obrazu 1:2
17 990,-
Poslední kus
FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS

FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS

FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS
 • Ohnisková vzdálenost 18–55 mm
 • Světelnost f/2,8–4
 • OIS stabilizace obrazu
18 990,-
Skladem 2 - 3 ks
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy

*****
(1 recenze)
MIGGO Grip&wrap CSC - popruh a pouzdro pro kompakty s výměnnými objektivy
 • Zápěstní popruh na fotoaparát, který se jednoduše promění v kompaktní, polstrovaný obal
 • Vyrobeno z protinárazové neoprenové pěny a měkké lycry
 • 7 různých barevných provedení (naleznete ve fotografiích produktu - vybrané provedení prosím napište do poznámky při objednávce)
799,-
Skladem 4 - 5 ks
THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna

THINK TANK Mirrorless Mover 30i - fotobrašna
 • Pojme bezzrcadlovku s 2–4 objektivy nebo malou DSLR s 1–3 objektivy
 • Vnitřní kapsa se telefon, iPad a další příslušenství
 • Flip-víko s magnetickým uzávěrem
1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý

LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II - fotobatoh modrý
 • Sportovní fotobatoh pro všechny aktivní fotografy
 • Do fotokomory se pohodlně vejde DSLR, CSC fotoaparát s nasazeným objektivem, další dva objektivy, popř. blesk a další příslušenství
 • Ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda z pěnového materiálu se zabudovanými vzduchovými kanálky
3 990,-
Skladem 2 - 3 ks
CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Toploader 150 - brašna
 • Kapacita: ultrazoomy, bezzrcadlovky a malé zrcadlovky s příslušenstvím
 • Vnější rozměry: 16 x 17 x 9.5 cm
 • Vnitřní rozměry: 14 x 15 x 7.5 cm
790,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
490,-
Skladem > 5 ks
BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

BasicXL čtečka (SD,SDHC,MMC) BXL-CARDRW2B

Miniaturní přenosná čtečka/zapisovačka paměťových karet SD, SDHC a MMC. Ideální pro použití s notebooky nebo netbooky. Propojení: USB 2.0. Kompatibilita: SD/SDHC/MMC....

220,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(5 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
230,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
370,-
Skladem > 5 ks
NISSIN i40 pro Fujifilm X

NISSIN i40 pro Fujifilm X

NISSIN i40 pro Fujifilm X
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 40 (ISO 100/105 mm)
 • Světlo LED pro video
 • Pokrytí ohniskových vzdáleností 24–105 mm (16 mm při použití vestavěné širokoúhlé rozptylky)
4 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM blesk EF-X500

FUJIFILM blesk EF-X500

FUJIFILM blesk EF-X500
 • Způsob uchycení blesku: sáňky
 • Směrné číslo: 50
 • Úhel záblesku: 24-105mm (při vyklopené rozptylce již od 20mm)
13 990,-
Poslední kus
METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm

METZ MB 26 AF-2 Digital pro Fujifilm
Sleva
 • Směrné číslo 26GN
 • LED dioda pro natáčení videa
 • Barevná teplota 5 500 K
2 690,-
Poslední kus
NISSIN i60A pro Fujifilm

NISSIN i60A pro Fujifilm

NISSIN i60A pro Fujifilm
 • 4x AA baterie - až 220 záblesků při plném výkonu
 • Rozměry - 98 × 73 × 112 mm a hmotnost 300 g
 • Směrné číslo 27 (ISO 100/35 mm), 60 (ISO 100/200 mm)
6 590,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(5 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ

MANFROTTO MKBFRTA4BK-BH - stativ
 • lehké hliníkové provedení
 • výška složeného stavu je pouze 40 cm
 • snadné ovládání
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Sleva
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ

*****
(1 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 2 263AP - stativ
Sleva
 • výška sbaleného stativu : 724 mm
 • výška rozloženého stativu : 1750 mm
 • pohyby hlavy : 3
3 790,-
Skladem 4 - 5 ks
Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola - Začátečníci

Večerní FotoŠkola obsahuje celkem 15 lekcí, během kterých se účastníci dozvídají základní fotografické pojmy, pravidla a osvojují si základy práce s fototechnikou....

5 890,-
> 3 volných míst
Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Večerní Fotoškola - Mírně pokročilí

Druhá úroveň Večerní FotoŠkoly pořádané Centrem FotoŠkoda plynule navazuje na úvodní kurz Začátečníci. Kurz předpokládá základní znalosti digitálního fotografování....

6 890,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

1 790,-
> 3 volných míst
Street photo

Street photo

Street photo

Každou chvíli se kolem nás odehrávají stovky příběhů, které můžeme díky své všímavosti a pohotovosti zachytit. Naučme se jak pracovat s fotoaparátem na ulici, umět...

1 590,-
Bez termínu
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(4 recenze)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
249,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

405,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(5 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

520,-
Skladem > 5 ks
FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126S akumulátor pro X-Pro2, X-T2/20, X-E3/M1/A3, HS50, X100F

FUJIFILM NP-W126 je originální baterie pro fotoaparáty Fujifilm.

1 790,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

*****
(2 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-W126 pro X-Pro 1

Baterie Avacom Fujifilm NP-W126 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Fuji NP-W126

Nabíjecí plato Avacom pro Fuji NP-W126 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

Podobné produkty produktu FUJIFILM X-H1 tělo

SONY Alpha A7 II tělo

SONY Alpha A7 II tělo

*****
(5 recenzí)
SONY Alpha A7 II tělo
1 set Sleva Servisní knížka

Původní cena

34 990,-
 • 24 Mpx Exmor CMOS fullframe senzor
 • Pětiosá stabilizace obrazu udrží až 4,5EV
 • XGA OLED hledáček 2,4M
29 990,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DC-G9

PANASONIC Lumix DC-G9

*****
(8 recenzí)
 • Supertichá elektromagnetická závěrka s potlačeným Shutter Shock efektem a životností 200k
 • Nejrychlejší DFD autofokus na světě 0,04s (480fps) pro jednorázové i kontinuální ostření
 • Možnost individuálního nastavení AF (až 4 předvolby) pro specifický druh fotografie
28 590,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY Alpha A6400 tělo černý

SONY Alpha A6400 tělo černý

*****
(5 recenzí)
SONY Alpha A6400 tělo černý
2 sety Recenze Servisní knížka
 • 24,2 Mpx snímač s nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X
 • APS-C bezzrcadlovka s funkcemi z FF CSC fotoaparátů
 • nejrychlejší automatické ostření na světě - 0,02s
26 990,-
Skladem 4 - 5 ks
CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R

*****
(2 recenze)
CANON EOS RP + adaptér EF-EOS R
1 set Recenze Servisní knížka
 • 54 mm bajonet Canon EOS RF, na který s adatérem nasadíte všechny objektivy typu EF i EF-S
 • 26,2 Mpx snímač velikosti FF
 • Výkonný procesor DIGIC 8
34 990,-
Skladem > 5 ks

Poradna k produktu

FUJIFILM X-H1 tělo

Přidat příspěvek
 • David S.
  Odpovědět

  Fuji X-H1

  David S. 25.12.2018 000 19:22:46

  Dobrý den, také by mne zajímalo uživatelské porovnání bezrcadlovky Fuji X-H1 a zrcadlovky Nikon D500. Jde mi hlavně o kvalitu výstupu, kde fuji nemá lowpass filtr, takže bych čekal vyšší kvalitu. Dále mne zajímá odolnost - oba fotoaparáty jsou kovové a utěsněné, ale Fuji jako jediný výrobce garantuje provoz i v mrazu konkrétně v -10°C - ano většina fotoaparátů zvládne i -20 ale řekl bych že už to, že garantují provoz v mrazu o něčem vypovídá. Hledáčky, jsou samozřejmně velmi rozdílné, výhodu u elektronického vidím v možnosti manuálního ostření s ostřícími pomůckami což je dnes u zrcadlovek prakticky nemožné. U zrcadlovky je obraz zcela plynulý a při dlouhém komponování nespotřebuje tolik energie, bezrcadlovka zas umí zobrazit expozici - jde u xh1 nastavit aby se hledáček choval jako u zrcadlovky, tedy nebral ohled na nastavené parametry? Ceny jsou velmi podobné ale přijde mi že Fuji systém skel nabídne vyšší kvalitu za lepší cenu. Rychlost snímání s gripem je 14sn/s Jaký systém by jste radili zakoupit a jaké jsou nějaké zásadní nevýhody u Fuji?

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Fuji X-H1

   Jakub Valdivia 03.01.2019 000 12:27:32

   Dobrý den, z hlediska obrazové kvality jsou oba přístroje velmi vyrovnané, ani model Nikon D500 nemá low-pass filtr. Model Nikon D500 je v kategorii profesionálních přístrojů, tudíž jeho odolnost bude taktéž vynikající. Oba přístroje jen velmi těžko dostanete na hranici možností při běžném používání. Výhodou u zrcadlovky bude menší pravděpodonost znečištění snímače, protože je kryt závěrkou a zrcátkem. Nevýhodou elektronického hledáčku u Fujifilmu může pro někoho být při fotografování rychlého pohybu, dochází k malému zpoždění při sériovém snímání. Pro fotografování ostatních žánrů nerozpoznatelné. Elektronický hledáček lze nastavit, aby nezobrazoval expozici. Osobně bych doporučoval se zastavit k nám na prodejnu, oba přístroje si osahat a vyzkoušet.

 • Zdena
  Odpovědět

  X-H1 a Nikon D500

  Zdena 01.10.2018 000 10:59:24

  Dobrý den, chci se zeptat, jak je na tom X-H1 v porovnání s Nikonem D500? Zda jsou foťáky porovnatelné obrazově, jak jsou na tom s rychlostí a přesností AF a ještě poprosím o porovnání hledáčků... Děkuji předem.

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:X-H1 a Nikon D500

   Jakub Valdivia 02.10.2018 000 16:50:46

   Dobrý den, fotoaparát Nikon D500 bude mít výhodu v rychlejším a přesnějším zaostřování. Věc názoru a vkusu je optický/elektronický hledáček. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Fujifilm má drobnou výhodu v elektronické závěrce a umí být tichý. Nikon D500 nabídne zase vyšší výdrž baterie a odolnější provedení.

 • Karel O.
  Odpovědět

  Kolísání tonality v el.hledáčku Fujifilm X-H1 při použití PL filtru

  Karel O. 30.08.2018 000 07:07:31

  Dobrý den,dostal se mi do ruky k vyzkoušení fotoaparát Fujifilm X-H1.Na první pohled do elektronic.hledáčku mne nemile překvapila tonální rozkolísanost obrazu před expozicí?Je to normální?Zkoušel jsem ho s polariz.filtrem a prakticky nebylo možné kvůli tomu nastavit polarizaci,neboť prakticky ihned po nastavení (ztmavení obrazu) zobrazení v hledáčku zesvětlalo,takže jsem si nebyl jistý,zda mám či nemám nastavenou polarizaci?Máte s tím nějaké zkušenosti?Dá se tomuto nepříjemnému kolísání tonality nějak předejít?U systém.kompaktů Sony A7R-III jsem se s něčím podobným v elektron.hledáčku nesetkal!Jak nastavím a zaostřím,tak obraz zústane tonálně konstantní.Zde si není člověk jist,zda má či nemá nastavenou polarizaci /filtr v účinné poloze/.Děkuji za odpověď. Karel Ondra

  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kolísání tonality v el.hledáčku Fujifilm X-H1 při použití PL filtru

   Jakub Valdivia 03.09.2018 000 10:45:25

   Dobrý den, v menu je zapotřebí přepnout funkci pod názvem "Náh. Exp./VB v ruč. rež." aby tento problém nevznikal.

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací