FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)
Recenze
FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)YouTube video - Fujifilm X20 - prezentace

FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

Fujifilm
*****
4 2 (2 recenze) | Kód produktu: 4013692

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X20, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X20 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1....

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • optický hledáček
 • inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • vstup pro externí stereo mikrofon
 • funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
80%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

Vzhled a ergonomie

 

Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Inovovaný optický hledáček fotoaparátu X20 nový Digital Trans Panel, díky tomu máte přehled o nastavených hodnotách času, clony, ISO zaostřovacím bodě a ostatních informacích. Optický hledáček je synchronizovaný se zoomem objektivu, takže vidíte jaká část scény bude zachycena.

Fotografům je tak navrácena možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Inovace se dočkal i snímač a v X20 je použit nový 12Mpx 2/3-inch X-Trans CMOS II snímač a EXR Processor II, který nabízí lepší rozlišení a až o 30% nižší šum.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR II. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X20 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X20 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X2080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 270 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze -test Fujifilm X20

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
117 x 69,6 x 56,8 mm při 333 g (353 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X20
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Optický zoom4x
Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx12
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO3 200 | 12 800
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Druh pamětiSDHC | SDXC
Hledáčekoptický
LCD obrazovka2,8"
Expoziční režimyautomatika | ruční režimy | programová automatika
Bezdrátové rozhraníne
Video výstupHDV
Sáňky pro blesksystémové
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost snímače (snímačů)2/3"
NapájeníLi-Ion
GPS modulNe
Barvastříbrná
Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | S hledáčkem
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna

LOWEPRO Apex 100AW - brašna
Sleva
 • pevná a zároveň lehká konstrukce
 • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
 • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé
 • Kompatibilita: Fujifilm X10/20
 • Barva: černá
 • Materiál: koženka
790,-
Skladem 2 - 3 ks
CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
Sleva
 • Rozměry:
 • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
 • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
590,-
Poslední kus
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

*****
(1 recenze)
CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
 • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
 • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
 • Hmotnost: 108 g
590,-
Skladem 4 - 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 40 MB/s
990,-
Skladem > 5 ks
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

*****
(1 recenze)
LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0
 • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
 • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
 • Pop-up design chrání sloty pro karty
750,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

*****
(1 recenze)
SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
Doprava zdarma
 • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
1 090,-
Skladem 2 - 3 ks
SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

*****
(1 recenze)
SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s
 • 8GB karta SDHC Class 10 UHS-1
 • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
 • záruka 5 let
490,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX-888 - stativ

VELBON EX-888 - stativ

*****
(2 recenze)
VELBON EX-888 - stativ
Doprava zdarma
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
 • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
1 490,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou
Doprava zdarma
 • maximální nosnost stativu 5 kg
 • čtyřdílné nohy, nastavitelné ve třech různých úhlech (25°, 50° a 80°)
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 155,0 cm
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

*****
(4 recenze)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
Sleva Doprava zdarma
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem 4 - 5 ks
VELBON EX-330Q - stativ

VELBON EX-330Q - stativ

*****
(1 recenze)
VELBON EX-330Q - stativ
 • hliníkové nohy
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
 • dokonalá pevnost a stabilita
990,-
Skladem 2 - 3 ks
CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
Doprava zdarma
 • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
 • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
 • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(4 recenze)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Skladem > 5 ks
HAMA 4024 - ministativ

HAMA 4024 - ministativ

*****
(2 recenze)
HAMA 4024 - ministativ
 • univerzální ministativ
 • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
99,-
Skladem > 5 ks
VELBON EX MINI - stativ

VELBON EX MINI - stativ

*****
(3 recenze)
VELBON EX MINI - stativ
 • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
 • stabilní jednopáková dvouosá hlava
 • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
690,-
Skladem 2 - 3 ks
LENSPEN štětec na optiku

LENSPEN štětec na optiku

LENSPEN štětec na optiku
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
245,-
Skladem > 5 ks
B+W Utěrka Photo - clear

B+W Utěrka Photo - clear

*****
(2 recenze)
B+W Utěrka Photo - clear

Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

180,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

*****
(5 recenzí)
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

*****
(5 recenzí)
KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

Čistící měch ofukovací se štětečkem.

285,-
Skladem > 5 ks
HAMA čisticí set na optiku 5930

HAMA čisticí set na optiku 5930

*****
(2 recenze)
HAMA čisticí set na optiku 5930

Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

310,-
Skladem > 5 ks
JOBY GORILLAPOD - ministativ

JOBY GORILLAPOD - ministativ

*****
(8 recenzí)
JOBY GORILLAPOD - ministativ
Sleva
 • unikátní ohebný stativ
 • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
 • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
399,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

*****
(4 recenze)
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

297,-
Skladem > 5 ks
DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih
Sleva

Sada knih od Scotta Kelbyho, jednoho ze světově nejprodávanějších autorů populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách.

MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

Fotografie (nejen ta digitální) nevzniká ve fotoaparátu, její původ je v myšlence fotografa. To je základ přístupu Michaela Freemana k fotografování, který prezentuje...

FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

*****
(2 recenze)
FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
 • Vybírat objektivy a jak se projevují jejich různé parametry
 • Používat filtry, předsádky, mezikroužky nebo telekonvertory
 • Ovlivnit světlo pomocí blesků, odrazných desek a difuzérů
149,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY CyberShot DSC-RX100 II

SONY CyberShot DSC-RX100 II

*****
(1 recenze)
SONY CyberShot DSC-RX100 II
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • Sony CyberShot DSC-RX100 II s výklopným LCD, multifunkční paticí i Wi-Fi konektivitou
 • Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 x 8,8 mm) s rozlišením 20,2 efektivních megapixelů
 • Rozsah ISO 125-6400 (v rozšíření až 25 600)
12 990,-
Skladem 4 - 5 ks
SONY CyberShot DSC-HX400V černý

SONY CyberShot DSC-HX400V černý

SONY CyberShot DSC-HX400V černý
Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
 • 24 mm širokoúhlý objektiv
 • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
12 990,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro

PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro

*****
(2 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro
Recenze Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
16 590,-
Skladem > 5 ks
PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro

PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro

*****
(1 recenze)
PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro
Recenze Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
 • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
 • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
 • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
16 590,-
Skladem > 5 ks

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

80%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • široké možnosti nastavení a přizpůsobení fotografovi
 • manuální ovládání transfokátoru
 • kvalitní panorama
 • relativně rychlé zasotřování
 • široký dynamický rozsah
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Hlavní rysy

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • objektivFujinon 28-112mm (f/2-2,8), 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • optický průhledový hledáček se zobrazením hodnot
 • inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920x2080, 60fps), nastvení urovně zvuku
 • režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • možnost použití externího mikrofonu a přílušenství přes systémovou patici
 • funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
 • výdrž akumulátoru 270 snímků (dle normy CIPA)

Videoprezentace

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

1/50
Ohnisko stabilizovaného objektivu začíná na 28 mm při hodnotě clony F2.0...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

2/50
...a končí na 112 mm při stále výborných F2.8, tedy 4x optický zoom.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

3/50
Milovníci makro snímků mohou fotografovat již od 1 cm.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4200 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

4/50
V makro snímcích lze u nízkých hodnot clonových čísel dosáhnout velmi malé hloubky ostrosti.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4000 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

5/50
Vysokou světelnost objektivu jsem se vydal vyzkoušet do potemnělých tubusů Blanky.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

6/50
Hra světel a stínů pružný snímač příliš nezaskočila.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/100 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

7/50
Jeho dynamický rozsah vybočuje z kategorie a nabídne více kresby ve stínech a světlech.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

8/50
S množstvím rušivého šumu by to ale mohlo být lepší.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/250 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

9/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

10/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/300 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

11/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/280 s - Clona: 2,2 - ISO: 1600 - Ohnisko: 10 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

12/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/600 s - Clona: 2,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

13/50
Patice blesku neslouží, jinak velmi zajímavému tělu fotoaparátu, jen k okrase. Záblesková světla na rozdíl od tunelu dají vyniknout kresbě objektivu, dobře patrné na textuře plátna či svetru.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/800 s - Clona: 4,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

14/50
Podání pleťové barvy při automatickém vyvážení bílé by mohlo být o něco méně syté.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 5,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

15/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2000 s - Clona: 6,4 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

16/50
Automatická expozice má občas sklon k podexpozici ...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

17/50
..a to i u méně náročných expozičních podmínek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

18/50
Chromatické aberaci se objektiv s vysokou světelno výjimkou a její náznak (patrně potlačený postprocessingem) najdeme i zde na přechodu mezi větvemi stromu a nebem.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8000 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

19/50
Delší ohnisko bude díky vysoké světelnosti a malé hloubce ostrosti výtaným nástrojem všech fotografů portrétistů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6400 s - Clona: 2,5 - ISO: 200 - Ohnisko: 17 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

20/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2800 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

21/50
Průhledový hledáček, manuální transfokátor a relativně rychlé reakce dělají z X20 ideální stroj k pořizování momentek.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/5000 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

22/50
Rychlost zaostřování ovlivňuje fázová detekce na snímači.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4500 s - Clona: 2,8 - ISO: 800 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

23/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/3500 s - Clona: 2,8 - ISO: 200 - Ohnisko: 28 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

24/50
Fujifilm X20 se chlubí procesorem EXR II a zvěsti o jeho výkonu nejsou jen plácnutím do vody. Sériové snímání rychlostí 12 fps se každý kompakt honosit nemůže.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

25/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

26/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

27/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/4800 s - Clona: 5,6 - ISO: 100 - Ohnisko: 12 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

28/50
EXR II přinesl mimo rychlého snímání i automatické sestavení panoramatických snímků, s kterým se Fuji může zařadit ke špičce ve své třídě.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2500 s - Clona: 4,5 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

29/50
Tato funkce vytvoří panorama bez viditelných přechodů.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/2400 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

30/50
Test výkonu v horších světelných podmínkách (ranní rozbřesk) začíná na ISO 100 a snad nebudu předbíhat, když prozradím, že se dostaneme až na hodnotu ISO 12 800.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 19/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

31/50
U ISO 200 se snížil kontrast a snímek působí více přirozeně. Ale šum způsobený delším expozičním časem zde najdeme. Jedničkou v této oblasti mezi kompakty tak asi nebude.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 12/10 s - Clona: 8,0 - ISO: 200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

32/50
ISO 400 vyhlazuje detaily ukryté v blízkých barevných tónech (viz. přechody na střeše).

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/17 s - Clona: 8,0 - ISO: 400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

33/50
U ISO 800 vstupuje šum i do jednolitých ploch a jeho lehký náznak je vidět i na modré obloze. Pro standardní tisky je ale snímek velmi dobře použitelný.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/32 s - Clona: 8,0 - ISO: 800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

34/50
ISO 1600 dále redukuje jemné detaily a redukuje barvy blízkých tónů (viz. stromoví napravo od domu)

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/70 s - Clona: 8,0 - ISO: 1600 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

35/50
ISO 3200 ještě více vstupuje do redukce barev. Mírou detailů se snímky hodí spíše již jen pro pohlednicové formáty.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/140 s - Clona: 8,0 - ISO: 3200 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

36/50
U ISO 6400 hraje významnou roli mimo redukce detailů i barevný šum.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/380 s - Clona: 8,0 - ISO: 6400 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

37/50
ISO 12800 je již síše hodnota v podobě parametrového lákadla, možná by šla použít v šedé škále jako obdoba fitlru napodobující filmové zrno.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/750 s - Clona: 8,0 - ISO: 12800 - Ohnisko: 9 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

38/50
Přejdeme nyní na kreativní filltry. Mimo efektu připomínající snímky z fotoaparátu Lomo...

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/8500 s - Clona: 3,2 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

39/50
..najdeme i multiexpozici.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/6000 s - Clona: 4,0 - ISO: 100 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 0,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

40/50
Dále nabídne sérii barevných nastevní imitujících podání proslavených filmových materiálů z produkce FUJIFILM.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

41/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

42/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

43/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

44/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

45/50
Nemusíme zůstat jen u barev i převod do šedé škály nabídne filtry odpovídající RGB složkám.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

46/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

47/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

48/50

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9500 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

49/50
Konec peletonu uzavírá známá sépie.

Podrobnosti o fotografii:
Exp. čas: 10/9000 s - Clona: 3,6 - ISO: 200 - Ohnisko: 7 mm - Korekce Exp.: 1,0 EV - Výrobce: FUJIFILM - Model: X20

50/50

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
19.04.2013 v 12:00:45

   Příslušenství k produktu FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

   LOWEPRO Apex 100AW - brašna

   LOWEPRO Apex 100AW - brašna

   LOWEPRO Apex 100AW - brašna
   Sleva
   • pevná a zároveň lehká konstrukce
   • reverzní otevírání víka brašny „od těla“ (zip YKK se dvěma kovovými jezdci)
   • dokonale polstrovaný interiér z jemného „brushed tricot“ materiálu
   O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

   O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé

   O.N.E. pouzdro stylové pro Fujifilm X10/20 černé
   • Kompatibilita: Fujifilm X10/20
   • Barva: černá
   • Materiál: koženka
   790,-
   Skladem 2 - 3 ks
   CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

   CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna

   CRUMPLER Proper Roady 200 - fotobrašna
   Sleva
   • Rozměry:
   • Vnitřní: 8.0 x 13.0 x 4.5 cm
   • Vnější: 11 x 15 x 6,5 cm
   590,-
   Poslední kus
   CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

   CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna

   *****
   (1 recenze)
   CRUMPLER Quick Delight Pouch 200 - brašna
   • Rozměry vnější: 11 × 14,5 × 7,5 cm
   • Rozměry vnitřní: 7,5 × 12,5 × 6 cm
   • Hmotnost: 108 g
   590,-
   Skladem 4 - 5 ks
   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   SANDISK SDXC 64GB ULTRA
   • základní řada karet od Sandisku
   • klasické rozměry SD
   • rychlost čtení až 40 MB/s
   990,-
   Skladem > 5 ks
   LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

   LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0

   *****
   (1 recenze)
   LEXAR čtečka karet Multi-Card reader 25 in 1 USB 3.0
   • Extrémně všestranná - čte 25 populárních formátů paměťových karet
   • Využívá SuperSpeed ??USB 3.0 technologie pro vysokorychlostní přenosy souborů, s rozhraním USB a rychlostí až 500 MB / s
   • Pop-up design chrání sloty pro karty
   750,-
   Skladem 2 - 3 ks
   SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

   SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s

   *****
   (1 recenze)
   SONY SDHC 32GB UHS-I 94MB/s
   Doprava zdarma
   • 32GB karta SDHC Class 10 UHS-1
   • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
   • záruka 5 let
   1 090,-
   Skladem 2 - 3 ks
   SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

   SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s

   *****
   (1 recenze)
   SONY SDHC 8GB UHS-I 94MB/s
   • 8GB karta SDHC Class 10 UHS-1
   • rychlost zápisu až 94Mb/s v režimu UHS-1 (musí podporovat zařízení, do kterého je karta vložena)
   • záruka 5 let
   490,-
   Skladem > 5 ks
   VELBON EX-888 - stativ

   VELBON EX-888 - stativ

   *****
   (2 recenze)
   VELBON EX-888 - stativ
   Doprava zdarma
   • hliníkové nohy
   • tělo stativu, hlava a svorky z vysoce kvalitního tvrzeného plastu
   • robustní konstrukce, dokonalá pevnost a stabilita
   1 490,-
   Skladem 2 - 3 ks
   VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

   VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou

   *****
   (4 recenze)
   VANGUARD ALTA+ 264AP - stativ s pákovou hlavou
   Doprava zdarma
   • maximální nosnost stativu 5 kg
   • čtyřdílné nohy, nastavitelné ve třech různých úhlech (25°, 50° a 80°)
   • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 155,0 cm
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE

   *****
   (4 recenze)
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava AKCE
   Sleva Doprava zdarma
   • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
   • transportní výška: 63 cm
   • hmotnost: 2,0 kg
   3 990,-
   Skladem 4 - 5 ks
   VELBON EX-330Q - stativ

   VELBON EX-330Q - stativ

   *****
   (1 recenze)
   VELBON EX-330Q - stativ
   • hliníkové nohy
   • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
   • dokonalá pevnost a stabilita
   990,-
   Skladem 2 - 3 ks
   CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

   CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ

   CULLMANN 50011 Stativ Pronto - ministativ
   Doprava zdarma
   • malý stativ s velkou pracovní výškou až 104 cm
   • pro fotografování makro snímků,rodinných fotografií (na samospoušť), stojánek k webkameře
   • k malým digitálním fotoaparátům,mikrofonům a lehkým videokamerám
   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

   *****
   (4 recenze)
   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
   • aretační páčka pro všechny tři směry
   • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
   • transportní výška: 16 cm
   490,-
   Skladem > 5 ks
   HAMA 4024 - ministativ

   HAMA 4024 - ministativ

   *****
   (2 recenze)
   HAMA 4024 - ministativ
   • univerzální ministativ
   • určený spíše pro lehčí foto, video i audio techniku - do cca 500g
   99,-
   Skladem > 5 ks
   VELBON EX MINI - stativ

   VELBON EX MINI - stativ

   *****
   (3 recenze)
   VELBON EX MINI - stativ
   • dvousekční stolní ministativ - hliníkové nohy
   • stabilní jednopáková dvouosá hlava
   • tělo stativu, hlava a svorky z kvalitního tvrzeného plastu
   690,-
   Skladem 2 - 3 ks
   LENSPEN štětec na optiku

   LENSPEN štětec na optiku

   LENSPEN štětec na optiku
   • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě mokrého procesu
   • životnost pera je cca 500 použití
   • velmi jednoduché použití
   245,-
   Skladem > 5 ks
   B+W Utěrka Photo - clear

   B+W Utěrka Photo - clear

   *****
   (2 recenze)
   B+W Utěrka Photo - clear

   Utěrka z mikrovlákna od renomovaného německého výrobce filtrů B+W. Jemné mikrovlákno dovoluje s vysokou účinností vyčistit veškeré skleněné povrchy, ale i LCD monitory...

   180,-
   Skladem > 5 ks
   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   *****
   (5 recenzí)
   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
   • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
   • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
   • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
   20,-
   Skladem > 5 ks
   KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

   KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

   *****
   (5 recenzí)
   KAISER ofukovací balonek se štětečkem 6316

   Čistící měch ofukovací se štětečkem.

   285,-
   Skladem > 5 ks
   HAMA čisticí set na optiku 5930

   HAMA čisticí set na optiku 5930

   *****
   (2 recenze)
   HAMA čisticí set na optiku 5930

   Ofukovací balonek HAMA slouží k odstranění prachu z optiky. Pro odstranění prachových částeček použijte nejprve ofukovací balonek a teprve poté očistěte optiku...

   310,-
   Skladem > 5 ks
   JOBY GORILLAPOD - ministativ

   JOBY GORILLAPOD - ministativ

   *****
   (8 recenzí)
   JOBY GORILLAPOD - ministativ
   Sleva
   • unikátní ohebný stativ
   • hmotnost cca 45 g a nosnost cca 325 g
   • ideální pro kompaktní fotoaparáty, videokamery, akční kamery, či jiné zařízení připojitelné přes klasický 1/4" stativový šroub
   399,-
   Skladem > 5 ks
   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

   *****
   (4 recenze)
   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE 1 - Scott Kelby

   Digitální Fotografie - S. Kelby. Scott Kelby je jedním z nejznámějších autorů píšících o Photoshopu a také o digitální fotografii. Staví před čtenáře fakta, informace...

   297,-
   Skladem > 5 ks
   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih

   DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE - Scott Kelby 1,2,3 sada 3 knih
   Sleva

   Sada knih od Scotta Kelbyho, jednoho ze světově nejprodávanějších autorů populárních knih o fotografování, digitální fotografii a jejích úpravách.

   MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

   MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

   MYSLETE JAKO FOTOGRAF - Michael Freeman

   Fotografie (nejen ta digitální) nevzniká ve fotoaparátu, její původ je v myšlence fotografa. To je základ přístupu Michaela Freemana k fotografování, který prezentuje...

   FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

   FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

   *****
   (2 recenze)
   FOTOGRAFICKÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
   • Vybírat objektivy a jak se projevují jejich různé parametry
   • Používat filtry, předsádky, mezikroužky nebo telekonvertory
   • Ovlivnit světlo pomocí blesků, odrazných desek a difuzérů
   149,-
   Poslední kus

   Podobné produkty produktu FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

   SONY CyberShot DSC-RX100 II

   SONY CyberShot DSC-RX100 II

   *****
   (1 recenze)
   SONY CyberShot DSC-RX100 II
   Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
   • Sony CyberShot DSC-RX100 II s výklopným LCD, multifunkční paticí i Wi-Fi konektivitou
   • Snímač Exmor™ CMOS velikosti 1" (13,2 x 8,8 mm) s rozlišením 20,2 efektivních megapixelů
   • Rozsah ISO 125-6400 (v rozšíření až 25 600)
   12 990,-
   Skladem 4 - 5 ks
   SONY CyberShot DSC-HX400V černý

   SONY CyberShot DSC-HX400V černý

   SONY CyberShot DSC-HX400V černý
   Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
   • 20,4 Mpx CMOS Exmor R™ (1/2,3") / procesor Bionz X
   • 24 mm širokoúhlý objektiv
   • 50× optický zoom / 100× digitální zoom
   12 990,-
   Skladem 2 - 3 ks
   PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro

   PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro

   *****
   (2 recenze)
   PANASONIC Lumix DMC-LX100 černý + originální pouzdro
   Recenze Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
   • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
   • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
   • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
   16 590,-
   Skladem > 5 ks
   PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro

   PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro

   *****
   (1 recenze)
   PANASONIC Lumix DMC-LX100 stříbrný + originální pouzdro
   Recenze Dárek Doprava zdarma Poukaz na fotoslužby
   • 12,8 Mpx 4/3" snímač MOS
   • Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm)
   • Vysoká světelnost f/1,7–2,8
   16 590,-
   Skladem > 5 ks

   Poradna k produktu

   FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

   Přidat příspěvek
   • Petr Křen
    Odpovědět

    nastavení mřížky

    Petr Křen 21.04.2014 v 22:40:34

    Nevím jestli něco dělám špatné, ale nedaří se mi spustit mřížku na displeji. Postupuji dle návodu z CD, Mřížka se má nastavit u každého režimu? Díky za odpověď

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:nastavení mřížky

     Jakub Valdivia 22.04.2014 v 11:24:12

     Dobrý den, v uživatelském nastavení displaye , tlačítko "Disp Back" se mi bez problému podařilo nastavit mřížku. Režim by neměl mít na toto nastavení vliv.

   • Martin Válek
    Odpovědět

    Fujifilm vs olympus

    Martin Válek 01.03.2014 v 20:00:08

    Dobrý den, můžete mi prosím říci jak vypadá srovnání tohoto FF X20 a Olympusu XZ 2 po stránce kresby a obrazové kvality? ¨ Děkuji za odpověď. M. Válek

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Fujifilm vs olympus

     Jakub Valdivia 03.03.2014 v 14:13:55

     Dobrý den, výhodou Fujifilmu X20 je větší snímač díky kterému v horších světelných podmínkách podává lepší výstup a méně šumu. Z hlediska kresby objektivu a jeho vlastností jsou oba fotoaparátů na vysoké úrovni.

   • Barbora Pospíšilová
    Odpovědět

    FUJIFILM vs. PANASONIC vs. OLYMPUS

    Barbora Pospíšilová 03.12.2013 v 10:24:53

    Dobrý den, mám Fuji FinePix S9600, ale chtěla bych k němu do party něco novějšího a menšího. Nejvíc jsem nakloněna právě FUJIFILM X20, ráda fotím přes hledáček a taky mi vyhovuje manuální zoom, ale to je zřejmě otázka zvyku. Z různých doporučení se mi také ještě vyloupli Olympus E-PM2 a PANASONIC Lumix DMC-GF6. Ráda bych znala názor i nějakého odborníka, popř. někoho, kdo měl možnost si tyto fotoaparáty "osahat". Předem děkuji za odpověď. Pěkný den. Barbora

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:FUJIFILM vs. PANASONIC vs. OLYMPUS

     Jakub Valdivia 03.12.2013 v 20:36:59

     Dobrý den, pokud preferujete co nejmenší velikost, tak je Fujifilm X20 jasným kandidátem. Kompaktní rozměry, kvalitní optika a rychlé reakce jsou hlavními argumenty pro pořízení tohoto fotoaparátu. Z hlediska co nejvyšší obrazové kvality zase vyhrává Olympus E-PM2. Je tedy na vás jestli upřednostníte kvalitu nebo kompaktnost.

   • Jan Brácha
    Odpovědět

    X20 - originální pouzdro

    Jan Brácha 25.11.2013 v 12:36:19

    Originální pouzdro, které se k tomuto fotoaparátu dodává je LC-X10 a nebo LC-X20? Tuto informaci jsem nikde nepřečetl.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:X20 - originální pouzdro

     Jakub Valdivia 25.11.2013 v 20:42:01

     Dobrý den, k fotoaparátu se dodává pouzdro LC-X20.

   • Jaromir Uxa
    Odpovědět

    X20 vs. G16

    Jaromir Uxa 31.10.2013 v 12:21:32

    Dobry den. Rad bych znal nazor nekoho, kdo se focenim zabyva dlouhodobe a osahal si dost pristroju, protoze nejsem schopen toto posoudit a rozhodnout se. Mel jsem dva modely Canonu rady G (G9 a G12) a po vyjiti modelu G16 jsem se rozhodl opet pro upgrade. Preferuji pristroj velikosti kompaktu, vymenna skla jsem si zkusil a zatim to neni nic pro me. Pro me osobne je Canon rady G nejlepsi "kompromis" pro me vyuziti, intuitivni jednoduche ovladani, mala velikost, moznost externiho blesku a dalkove spouste a fotky i v horsich podminkach pekne. Narazil jsem ale nyni na X20 a vaham mezi ni a novym G16. Dovedl byste je nekdo porovnat? Co se tyce kresby objektivu, sumu, foceni v horsich svetelnych podminkach a napriklad i sw vybavy nastaveni a filtru? Nebo jsou tyto pristroje temer totozne? Dekuji za odpoved.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:X20 vs. G16

     Jakub Valdivia 01.11.2013 v 12:53:48

     Dobrý den, Fujiflm X20 je velmi blízký svým výkonem k fotoaparátu Canon G16. Fujifilm X20 je vybaven mírně větším snímačem, ale Canon G16 má výrazně větší výdrž baterie, výbornou ergonomii, kvalitnější display a zabudouvanou Wi-Fi. Osobně bych se přiklonil k Canonu G16.

     • Jaromir Uxa
      Odpovědět

      Re: RE:X20 vs. G16

      Jaromir Uxa 01.11.2013 v 17:21:29

      Dobry den, dekuji za odpoved, potvrdil jste mi favorita. Ovsem nyni do toho vstoupil jeste Oly Stylus 1 a obavam se, ze ten G16 obrazovym vystupem predci?

      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Re: RE:X20 vs. G16

       Jakub Valdivia 01.11.2013 v 19:22:42

       Dobrý den, podle parametrů vypadá dobře, otázkou je jaký bude doopravdy. U Canonu G16 máte již záruku prověřeného přístroje. Určitě bych netvrdil že předčí obrazovou kvalitou model od Canonu.

       • Jaromir Uxa
        Odpovědět

        Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

        Jaromir Uxa 01.11.2013 v 19:38:58

        to jsme se asi spatne pochopili, myslim, ze Oly bude lepsi, vzhledem k tomu, ze cast je pouzita z OM-D. G16 je preci jen stale stejny koncept s dilcim vylepsenim...

        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

         Jakub Valdivia 01.11.2013 v 21:35:30

         Dobrý den, lepší v čem? Snímač je stejně velký jako u Canonu G16 a pak už jen záleží na uživateli co mu více sedne do ruky a který z fotoaparátů bude rychlejší, nabídne lepší funkce apod.

         • Jaromir Uxa
          Odpovědět

          Re: RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

          Jaromir Uxa 02.11.2013 v 16:17:37

          Soudim tak z ukazkovych obrazku recenzi obou pristroju. U Oly si myslim, ze bude vyraznejsi mensi hloubka ostrosti, vyssi ISO a snad i rychlost (ta me u G12 obcas stvala). Oly umi i foceni pres Wifi, to jsem se u G16 nedocetl (jen sdileni), ma rezim BULB... nevim :/ chtelo by si oba osahat :)

          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

           Jakub Valdivia 04.11.2013 v 20:12:01

           Dobrý den, snímač mají oba fotoaparáty stejný a světelnost je také velmi podobná. U Olympusu je výhoda nového přístroje. Rychlost se u Canonu G16 výrazně zvýšila, dle mého se bude jednat opravdu o velmi vyrovnané přístroje a souhlasím s vámi že rozhodující bude osahání si fotoaparátů.

   • Jaroslav Kuchař
    Odpovědět

    Uv filtr a další filtry na X20

    Jaroslav Kuchař 18.04.2013 v 18:50:41

    Hezký den! Navazuji na předchozí dotaz - rovněž mám mám zájem o filtry do závitu objektivu (bez redukce). Že existují vyplývá z diskuse k X10, viz odkazy na UV filtry viewitem.eim.ebay.dk/40mm-Pro1-Slim-Glass-MC-UV-Filter-12-Layer-Multi-Coated-for-FujiFilm-Finepix-X10/330697070758/itemviewitem.eim.ebay.dk/40mm-Pro1-Pro-1D-Super-Slim-Multicoated-MC-UV-Filter-for-Fujifilm-Finepix-X10/180834936996/item .Bude možné je v dohledné době objednat ? Děkuji za odpověd.

    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Uv filtr a další filtry na X20

     Pavel Galler 23.04.2013 v 17:11:47

     Dobrý den,filtry přímo na objektiv lze použít s průměrem 40mm, ale ty nejsou u nás dostupné. Takže jedině přes adaptér průměr 52mm.

   • Zdeněk Trojánek
    Odpovědět

    Filtry k Fuji X20

    Zdeněk Trojánek 17.04.2013 v 01:19:09

    Dobrý den. Koupil jsem si u vás X20. Ctěl bych si k ní doplnit základní příslušenství:1. Polarizační filtr2. Šedý filtr3. UV filtrJaké byste doporučil?V návodu píší, že musím mít sluneční clonu LH-X10. To se nedají dát filtry přímo na závit objektivu?Rovněž zvažuji přídavný blesk EF20 a dálkovou kabelovou spoušť JJC spoušť kabelová s časosběrem TM-K.Jsou tyto doplňky kompatibilní s X20?

    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Filtry k Fuji X20

     Pavel Galler 23.04.2013 v 17:09:40

     Dobrý den,filtry přímo na objektiv lze použít s průměrem 40mm, ale ty nejsou u nás dostupné. Takže jedině přes adaptér průměr 52mm. Dopručuji ideálně filtry Hoya nebo B+W: www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp?ids=63&idkp=1&fc=6&po=0&hlenazev=52mm&kdehle=63&bhledat1=hledat+zbo%9E%ED. Příslušenství je kompatibilní.

     • Zdeněk Trojánek
      Odpovědět

      RE: RE: Filtry k Fuji X20

      Zdeněk Trojánek 24.04.2013 v 01:57:32

      Děkuji za informaci.Nechce se mi ale komplikovat používání foťáku o tu redukci. Neuvažujete o dodávkách těch 40mm filtrů? V manuálu na x20 se píše, že je nutná redukce:"Filtry nemohou být připojeny přímo na kameru..."V čem je problém? Nebudou ty 40mm, i když je seženu, vinětovat?

      • Pavel Galler
       Odpovědět

       RE: RE: RE: Filtry k Fuji X20

       Pavel Galler 24.04.2013 v 11:46:29

       Dobrý den,filtry 40mm mít v blízké době nebudeme. Vinětaci tudíž nemohu ani ověřit, ale pokud to V USA používají, tak jak jsem koukal tak jedině ve verzi slim. Pak to vinětovat nebude - zas tak širokoúhlé to není.

   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • poukázka na fotoslužby

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...

   Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace