FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro) | FotoŠkoda

FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

*****
(2 recenze) | Kód produktu: 4013692 | PN: 70100111069

Stejně jako v životě, jsou i při fotografování okamžiky, na které se vyplatí pořádně připravit. Důvod je prostý, namísto zklamání si odnesete radost z pořízeného snímku. O to větší radost získáte, oč bude snímek lepší. A zde se dostává ke slovu fotoaparát Fujifilm X20, jehož přednostmi jsou vysoce světelný zoomový objektiv, optický hledáček, 12Mpx snímač X-Trans CMOS a pohotový procesor EXR II. Dále nabízí širokou škálu praktických režimů a videozáznam v Full HD kvalitě. Fotoaparát Fujifilm X20 ovšem nepotěší jen svými schopnostmi, ale i výtečným designem.
Více o produktu »

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1....

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx X-Trans CMOS (úhlopříčka 2/3")
 • inovovaný procesor EXR II
 • Fujinon 28-112mm F2-2,8 / 4x optický zoom
 • 2,8" LCD displej, rozlišení 460 000 bodů
 • optický hledáček
 • inteligentní Hybrid AF zaostřování (0,06sec.)
 • 12 snímků za vteřinu při kontinuálním snímání
 • citlivost 100-12 800 ISO
 • Full HD video (1920X2080 60fps)
 • režim Motion Panorama 360 / EXR Auto /
 • vstup pro externí stereo mikrofon
 • funkce Focus Peak Highlight pro rychlé manuální zaostření přes LCD
80%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

Vzhled a ergonomie

 

Kořeny kompaktních fotoaparátů Fujifilm řady X lze nalézt již u filmových dálkoměrných přístrojů, s jejichž výrobou má společnost Fujifilm dlouholeté zkušenosti. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice, výklopný blesk a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu zaostřování, který je umístěn v blízkosti objektivu. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Že se nejedná o žádnou „trendy rychlokvašku“ hovoří solidní mechanické provedení a samotná odolnost fotoaparátu je zvýšena volbou vhodných materiálů - tělo je z hořčíkové slitiny.

Inovovaný optický hledáček fotoaparátu X20 nový Digital Trans Panel, díky tomu máte přehled o nastavených hodnotách času, clony, ISO zaostřovacím bodě a ostatních informacích. Optický hledáček je synchronizovaný se zoomem objektivu, takže vidíte jaká část scény bude zachycena.

Fotografům je tak navrácena možnost plné kontroly nad výslednými snímky. Obraz v hledáčku pokrývá 85%. Kromě hledáčku je k dispozici také 2,8" LCD monitor s rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem. Na LCD displeji se dle volby zobrazují zaostřovací body, elektronická vodováha či reálný histogram.

Snímač a objektiv

Kombinace vysoce světelného zoomového objektivu Super EBC Fujinon a propracovaného EXR systému představuje nekompromisní cestu jak dosáhnout výtečných obrazových výsledků i v takových situacích, v nichž si jiné fotoaparáty nevědí rady.

Objektiv Super EBC Fujinon s 4x optickým zoomem (28-112 mm ekv. 135, f/2-2,8, makro od 1cm) zahrnuje ve své optické soustavě (11/9) speciální asférické a nízko rozptylové členy, které potlačují optické vady a tím i zpříjemňují vnímání pořízených snímků. Ohnisková vzdálenost 28mm je ideální pro fotografování širokých krajinných scenérií i rušných ulic. Druhý konec objektivu, tedy ohnisko 112mm je vhodný pro portrétní snímky pořízené v interiéru i exteriéru a zároveň pro záběry vzdálených objektů. Vše ostatní se pohodlně vejde do ohnisek v tomto rozmezí. Ovládání zoomu se provádí manuálně prostřednictvím kroužku na objektivu. Tím samým kroužkem je možné rovněž fotoaparát zapnout i vypnout.

Vysoká světelnost objektivu F2-2,8 sebou přináší několik vlastností, které rozšiřují schopnosti přístroje. Jedná se o menší hloubka ostrosti, jež umožní oddělit fotografovaný objekt od rušivého pozadí, a soustředit tak pozornost na to, co je skutečně důležité a díky efektu "bokeh" lze dosáhnout ještě příjemnější rozostření pozadí. Dále je to možnost dosažení kratších expozičních časů i v takovém prostředí, kde se nedostává světla. V takovém prostředí napomáhá stabilizace obrazu pohybující optickým členem v objektivu a navíc je možné navýšit citlivost ISO z původní hodnoty 100 ISO až na 12 800 ISO. Proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne v takovém prostředí fotografovat, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků.

Inovace se dočkal i snímač a v X20 je použit nový 12Mpx 2/3-inch X-Trans CMOS II snímač a EXR Processor II, který nabízí lepší rozlišení a až o 30% nižší šum.

Objektivu se dostává vydatné pomoci od systému EXR, který zahrnuje 12Mpx X Trans CMOS II snímač o úhlopříčce 2/3" a obrazový procesor EXR II. Mezi přednosti tohoto systému patří po obrazové stránce vysoké rozlišení (HR), široký dynamický rozsah (DR) a vysoká citlivost s velmi nízkou intenzitou elektronického šumu (SN). Režim DR (široký dynamický rozsah) přináší mnohem širší dynamický rozsah (až 1600%) a bohatou gradaci a detaily ve stínech i světlých oblastech snímku. Režim HR (vysoké rozlišení) využívá naplno rozlišení všech 12 milionů pixelů a reprodukuje nejjemnější detaily krajiny i portrétů. Nejlépe se hodí pro fotografování za jasných slunečných dnů. Výsledkem režimu SN (vysoká citlivost a nízká úroveň šumu) jsou jasné a ostré fotografie pořízené při vysoké citlivosti, přičemž úroveň šumu zůstává nízká. Představuje ideální volbu pro fotografování nočních scén či ve špatně nasvíceném interiéru.

Dalšími vlastností jsou rychlý AF zaostřovací systém (49 bodové kontrastní AF) a velmi krátká zápisová rychlost pořízených dat, která umožňuje pořízení 12 snímků za vteřinu (plném rozlišení) při kontinuálním snímání. Funkce Focus Peak Highlight pomáha při manuálním zaostřovaní kdy se zvýrazní při náhledu na displeji zaostřená oblast. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG a RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fujifilm FinePix X20 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 99 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120° / 240° a 360°. To co činí fotoaparát lákavým však nejsou jen předvolené režimy, ale i manuální režimy v nichž lze zvolit jak prioritu clony (A), prioritu expozičního času v rozmezí 30-1/4000 sec. (S), tak i plné manuální nastavení (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix X20 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920X2080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 1600%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

K dispozici je kromě multiexpozice (prolnutí více snímků v jeden) i 8 kreativních efektů, jež přemění pořízené fotografie v umělecké dílo. Před stiskem spouště se na LCD displeji zobrazí náhled efektu, který lze případně jemně doladit.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 270 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze -test Fujifilm X20

Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
117 x 69,6 x 56,8 mm při 333 g (353 g s příslušenstvím)

Obsah balení:
Fujifilm Finepix X20
akumulátor NP-50
nabíječka BC-45W
kabel USB
disk CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | S velkým čipem | S hledáčkem
Velikost snímače2/3"
Barva fotoaparátustříbrná
Počet efektivních pixelů (Mpx)12
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)3200 | 12800
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Optický zoom
Min. ohnisková vzdálenost28
Max. ohnisková vzdálenost112
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost LCD displeje2,8"
Expoziční režimyautomatika | manuál M | programová automatika P
Blesksystémová patice
Bezdrátové rozhraníne
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

*****
(7 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA
Sleva
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional
Doprava zdarma Sleva
 • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
 • kapacita 64GB
 • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
2 690,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional
Doprava zdarma Sleva
 • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
 • kapacita 128GB
 • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
4 990,-
Skladem 4 - 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(7 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
Doprava zdarma
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem 4 - 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

*****
(1 recenze)
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
Doprava zdarma
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
8 290,-
Poslední kus
THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

*****
(4 recenze)
THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro
 • pojme CSC, profi kompakt s nasazeným základním objektivem, mobilní telefon
 • vnější rozměr: 12 x 15 x 10 cm
 • vnitřní rozměr: 9 x 12 x 8 cm
990,-
Skladem > 5 ks
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

*****
(6 recenzí)
CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
 • aretační páčka pro všechny tři směry
 • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
 • transportní výška: 16 cm
490,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
260,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
 • vhodné na čištění optiky
 • nepouští vlákna
25,-
Skladem > 5 ks
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

*****
(1 recenze)
Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

*****
(2 recenze)
B+W čisticí roztok Lens Cleaner II
Sleva

Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

350,-
Skladem 2 - 3 ks

Hodnocení odborníka 80%

Jak má vypadat kompakt pro náročné fotografy s podtitulem Made in Japan? Možná právě na tuto otázku se snaží odpovědět Fujifilm X20. S velkými snímači a světelnými objektivy se poslední dobou u Fujifilmu roztrhl pytel. S manuálně ovládaným transfokátorem jsme si už také s nadšením pohráli u XF1. Co tedy přidává X20? Od X100s si vypůjčila průhledový hledáček, který zobrazí expoziční hodnoty. Objektivem s 4x zoom o světelnosti jež na dlouhém ohnisku překračuje to, co většina konkurentů nabízí u krátkého, se dívá na svět 2/3“ snímač s 12 MPx. Najdeme zde mnoho manuálních režimů a nastavení, kvalitní Full HD video a panorama. To vše zabalené v těle z kovových slitin. Co je ovšem důležitější, je jak to celé vlastně fotí?

80%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

 • kvalitní zpracování kovového těla
 • propracovaná ergonomie
 • dobrá kresebnost
 • široké možnosti nastavení a přizpůsobení fotografovi
 • manuální ovládání transfokátoru
 • kvalitní panorama
 • relativně rychlé zasotřování
 • široký dynamický rozsah
 • šum při delších expozicích je patrný i u nízkých ISO citlivostí
 • automatická expozice má v některých případech tendenci k podexpozici
 • subjektivně podání pleťovky

Ukázkové snímky

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
19.04.2013 12:00:45

   Příslušenství k produktu FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

   SANDISK SDHC 32GB ULTRA

   SANDISK SDHC 32GB ULTRA

   *****
   (7 recenzí)
   SANDISK SDHC 32GB ULTRA
   • základní řada karet od Sandisku
   • klasické rozměry SD
   • rychlost čtení až 80 MB/s
   290,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   SANDISK SDXC 64GB ULTRA
   Sleva
   • základní řada karet od Sandisku
   • klasické rozměry SD
   • rychlost čtení až 80 MB/s
   460,-
   Skladem > 5 ks
   LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

   LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional

   LEXAR SDXC 64GB UHS-II 2000x Professional
   Doprava zdarma Sleva
   • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
   • kapacita 64GB
   • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
   2 690,-
   Skladem > 5 ks
   LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

   LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional

   LEXAR SDXC 128GB UHS-II 2000x Professional
   Doprava zdarma Sleva
   • Ultra rychlá paměťová karta typu SDXC UHS-II (U3)
   • kapacita 128GB
   • rychlost s podporou standardu UHS-II (U3) až 300 MB/s
   4 990,-
   Skladem 4 - 5 ks
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

   *****
   (7 recenzí)
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
   Doprava zdarma
   • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
   • transportní výška: 63 cm
   • hmotnost: 2,0 kg
   3 990,-
   Skladem 4 - 5 ks
   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

   *****
   (1 recenze)
   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
   Doprava zdarma
   • Nohy Manfrotto MT190X3
   • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
   • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
   8 290,-
   Poslední kus
   THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

   THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro

   *****
   (4 recenze)
   THINK TANK Mirrorless Mover 5 - pouzdro
   • pojme CSC, profi kompakt s nasazeným základním objektivem, mobilní telefon
   • vnější rozměr: 12 x 15 x 10 cm
   • vnitřní rozměr: 9 x 12 x 8 cm
   990,-
   Skladem > 5 ks
   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ

   *****
   (6 recenzí)
   CULLMANN 50004 Piccolo de Luxe 3-D - ministativ
   • aretační páčka pro všechny tři směry
   • třísekční nohy aretované pomocí pojistek
   • transportní výška: 16 cm
   490,-
   Poslední kus
   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
   Sleva
   • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
   • životnost pera je cca 500 použití
   • velmi jednoduché použití
   260,-
   Skladem > 5 ks
   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
   • jednorázové antistatické utěrky (suchá-mokrá)
   • vhodné na čištění optiky
   • nepouští vlákna
   25,-
   Skladem > 5 ks
   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   *****
   (1 recenze)
   Fotografie v praxi ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE - Michael Freeman

   Černobílá fotografie byla a stále je spojována s nejvyšší fotografickou kvalitou. Kniha od renomovaného autora Michaela Freemana vám ukáže, jak převést vaše snímky do...

   B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

   B+W čisticí roztok Lens Cleaner II

   *****
   (2 recenze)
   B+W čisticí roztok Lens Cleaner II
   Sleva

   Čistící roztok pro efektivní a šetrné vyčištění optiky digitálních i analogových fotoaparátů a dalších skleněných ploch. Odstraňuje jemně a účinně prachové částečky,...

   350,-
   Skladem 2 - 3 ks

   Poradna k produktu

   FUJIFILM X20 stříbný (+ SDHC 16GB + originální pouzdro)

   Přidat příspěvek
   • Petr Křen
    Odpovědět

    nastavení mřížky

    Petr Křen 21.04.2014 22:40:34
    Nevím jestli něco dělám špatné, ale nedaří se mi spustit mřížku na displeji. Postupuji dle návodu z CD, Mřížka se má nastavit u každého režimu? Díky za odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:nastavení mřížky

     Jakub Valdivia 22.04.2014 11:24:12
     Dobrý den,

     v uživatelském nastavení displaye , tlačítko "Disp Back" se mi bez problému podařilo nastavit mřížku. Režim by neměl mít na toto nastavení vliv.
   • Martin Válek
    Odpovědět

    Fujifilm vs olympus

    Martin Válek 01.03.2014 20:00:08
    Dobrý den, můžete mi prosím říci jak vypadá srovnání tohoto FF X20 a Olympusu XZ 2 po stránce kresby a obrazové kvality? ¨
    Děkuji za odpověď. M. Válek
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Fujifilm vs olympus

     Jakub Valdivia 03.03.2014 14:13:55
     Dobrý den,

     výhodou Fujifilmu X20 je větší snímač díky kterému v horších světelných podmínkách podává lepší výstup a méně šumu. Z hlediska kresby objektivu a jeho vlastností jsou oba fotoaparátů na vysoké úrovni.
   • Barbora Pospíšilová
    Odpovědět

    FUJIFILM vs. PANASONIC vs. OLYMPUS

    Barbora Pospíšilová 03.12.2013 10:24:53
    Dobrý den,
    mám Fuji FinePix S9600, ale chtěla bych k němu do party něco novějšího a menšího. Nejvíc jsem nakloněna právě FUJIFILM X20, ráda fotím přes hledáček a taky mi vyhovuje manuální zoom, ale to je zřejmě otázka zvyku. Z různých doporučení se mi také ještě vyloupli Olympus E-PM2 a PANASONIC Lumix DMC-GF6. Ráda bych znala názor i nějakého odborníka, popř. někoho, kdo měl možnost si tyto fotoaparáty "osahat".
    Předem děkuji za odpověď.
    Pěkný den.
    Barbora
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:FUJIFILM vs. PANASONIC vs. OLYMPUS

     Jakub Valdivia 03.12.2013 20:36:59
     Dobrý den,

     pokud preferujete co nejmenší velikost, tak je Fujifilm X20 jasným kandidátem. Kompaktní rozměry, kvalitní optika a rychlé reakce jsou hlavními argumenty pro pořízení tohoto fotoaparátu.
     Z hlediska co nejvyšší obrazové kvality zase vyhrává Olympus E-PM2.
     Je tedy na vás jestli upřednostníte kvalitu nebo kompaktnost.
   • Jan Brácha
    Odpovědět

    X20 - originální pouzdro

    Jan Brácha 25.11.2013 12:36:19
    Originální pouzdro, které se k tomuto fotoaparátu dodává je LC-X10 a nebo LC-X20? Tuto informaci jsem nikde nepřečetl.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:X20 - originální pouzdro

     Jakub Valdivia 25.11.2013 20:42:01
     Dobrý den,

     k fotoaparátu se dodává pouzdro LC-X20.
   • Jaromir Uxa
    Odpovědět

    X20 vs. G16

    Jaromir Uxa 31.10.2013 12:21:32
    Dobry den. Rad bych znal nazor nekoho, kdo se focenim zabyva dlouhodobe a osahal si dost pristroju, protoze nejsem schopen toto posoudit a rozhodnout se. Mel jsem dva modely Canonu rady G (G9 a G12) a po vyjiti modelu G16 jsem se rozhodl opet pro upgrade. Preferuji pristroj velikosti kompaktu, vymenna skla jsem si zkusil a zatim to neni nic pro me. Pro me osobne je Canon rady G nejlepsi "kompromis" pro me vyuziti, intuitivni jednoduche ovladani, mala velikost, moznost externiho blesku a dalkove spouste a fotky i v horsich podminkach pekne. Narazil jsem ale nyni na X20 a vaham mezi ni a novym G16.
    Dovedl byste je nekdo porovnat? Co se tyce kresby objektivu, sumu, foceni v horsich svetelnych podminkach a napriklad i sw vybavy nastaveni a filtru? Nebo jsou tyto pristroje temer totozne?
    Dekuji za odpoved.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:X20 vs. G16

     Jakub Valdivia 01.11.2013 12:53:48
     Dobrý den,

     Fujiflm X20 je velmi blízký svým výkonem k fotoaparátu Canon G16. Fujifilm X20 je vybaven mírně větším snímačem, ale Canon G16 má výrazně větší výdrž baterie, výbornou ergonomii, kvalitnější display a zabudouvanou Wi-Fi. Osobně bych se přiklonil k Canonu G16.
     • Jaromir Uxa
      Odpovědět

      Re: RE:X20 vs. G16

      Jaromir Uxa 01.11.2013 17:21:29
      Dobry den,
      dekuji za odpoved, potvrdil jste mi favorita. Ovsem nyni do toho vstoupil jeste Oly Stylus 1 a obavam se, ze ten G16 obrazovym vystupem predci?
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Re: RE:X20 vs. G16

       Jakub Valdivia 01.11.2013 19:22:42
       Dobrý den,

       podle parametrů vypadá dobře, otázkou je jaký bude doopravdy. U Canonu G16 máte již záruku prověřeného přístroje. Určitě bych netvrdil že předčí obrazovou kvalitou model od Canonu.
       • Jaromir Uxa
        Odpovědět

        Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

        Jaromir Uxa 01.11.2013 19:38:58
        to jsme se asi spatne pochopili, myslim, ze Oly bude lepsi, vzhledem k tomu, ze cast je pouzita z OM-D. G16 je preci jen stale stejny koncept s dilcim vylepsenim...
        • Jakub Valdivia
         Odpovědět

         RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

         Jakub Valdivia 01.11.2013 21:35:30
         Dobrý den,

         lepší v čem? Snímač je stejně velký jako u Canonu G16 a pak už jen záleží na uživateli co mu více sedne do ruky a který z fotoaparátů bude rychlejší, nabídne lepší funkce apod.
         • Jaromir Uxa
          Odpovědět

          Re: RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

          Jaromir Uxa 02.11.2013 16:17:37
          Soudim tak z ukazkovych obrazku recenzi obou pristroju. U Oly si myslim, ze bude vyraznejsi mensi hloubka ostrosti, vyssi ISO a snad i rychlost (ta me u G12 obcas stvala). Oly umi i foceni pres Wifi, to jsem se u G16 nedocetl (jen sdileni), ma rezim BULB... nevim :/ chtelo by si oba osahat :)
          • Jakub Valdivia
           Odpovědět

           RE:Re: RE:Re: RE:Re: RE:X20 vs. G16

           Jakub Valdivia 04.11.2013 20:12:01
           Dobrý den,

           snímač mají oba fotoaparáty stejný a světelnost je také velmi podobná. U Olympusu je výhoda nového přístroje.
           Rychlost se u Canonu G16 výrazně zvýšila, dle mého se bude jednat opravdu o velmi vyrovnané přístroje a souhlasím s vámi že rozhodující bude osahání si fotoaparátů.
   • Jaroslav Kuchař
    Odpovědět

    Uv filtr a další filtry na X20

    Jaroslav Kuchař 18.04.2013 18:50:41
    Hezký den! Navazuji na předchozí dotaz - rovněž mám mám zájem o filtry do závitu objektivu (bez redukce). Že existují vyplývá z diskuse k X10, viz odkazy na UV filtry viewitem.eim.ebay.dk/40mm-Pro1-Slim-Glass-MC-UV-Filter-12-Layer-Multi-Coated-for-FujiFilm-Finepix-X10/330697070758/itemviewitem.eim.ebay.dk/40mm-Pro1-Pro-1D-Super-Slim-Multicoated-MC-UV-Filter-for-Fujifilm-Finepix-X10/180834936996/item .Bude možné je v dohledné době objednat ? Děkuji za odpověd.
    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Uv filtr a další filtry na X20

     Pavel Galler 23.04.2013 17:11:47
     Dobrý den,filtry přímo na objektiv lze použít s průměrem 40mm, ale ty nejsou u nás dostupné. Takže jedině přes adaptér průměr 52mm.
   • Zdeněk Trojánek
    Odpovědět

    Filtry k Fuji X20

    Zdeněk Trojánek 17.04.2013 01:19:09
    Dobrý den. Koupil jsem si u vás X20. Ctěl bych si k ní doplnit základní příslušenství:1. Polarizační filtr2. Šedý filtr3. UV filtrJaké byste doporučil?V návodu píší, že musím mít sluneční clonu LH-X10. To se nedají dát filtry přímo na závit objektivu?Rovněž zvažuji přídavný blesk EF20 a dálkovou kabelovou spoušť JJC spoušť kabelová s časosběrem TM-K.Jsou tyto doplňky kompatibilní s X20?
    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Filtry k Fuji X20

     Pavel Galler 23.04.2013 17:09:40
     Dobrý den,filtry přímo na objektiv lze použít s průměrem 40mm, ale ty nejsou u nás dostupné. Takže jedině přes adaptér průměr 52mm. Dopručuji ideálně filtry Hoya nebo B+W: www.fotoskoda.cz/eobchod/default.asp?ids=63&idkp=1&fc=6&po=0&hlenazev=52mm&kdehle=63&bhledat1=hledat+zbo%9E%ED. Příslušenství je kompatibilní.
     • Zdeněk Trojánek
      Odpovědět

      RE: RE: Filtry k Fuji X20

      Zdeněk Trojánek 24.04.2013 01:57:32
      Děkuji za informaci.Nechce se mi ale komplikovat používání foťáku o tu redukci. Neuvažujete o dodávkách těch 40mm filtrů? V manuálu na x20 se píše, že je nutná redukce:"Filtry nemohou být připojeny přímo na kameru..."V čem je problém? Nebudou ty 40mm, i když je seženu, vinětovat?
      • Pavel Galler
       Odpovědět

       RE: RE: RE: Filtry k Fuji X20

       Pavel Galler 24.04.2013 11:46:29
       Dobrý den,filtry 40mm mít v blízké době nebudeme. Vinětaci tudíž nemohu ani ověřit, ale pokud to V USA používají, tak jak jsem koukal tak jedině ve verzi slim. Pak to vinětovat nebude - zas tak širokoúhlé to není.
   I nás baví Instagram.
   @fotoskodacz
   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...