FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma | FotoŠkoda

FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma

Kód produktu: 4013324 | PN: 16277306

Fotoaparát Fujifilm X-E1, jdoucí v patách oceňovaného modelu X-Pro1, disponuje 16Mpx APS-C snímačem X-Trans CMOS, vynikajícím elektronickým hledáčkem OLED, menším tělem se zabudovaným bleskem a bajonetem umožňujícím nasazení objektivů řady Fujinon XF. Díky snadno přenosné velikosti, velmi rychlému automatickému ostření za 0,1 vteřiny a nově vyvinutému světelnému objektivu F2.8 s proměnnou ohniskovou vzdáleností s OIS je X-E1 slibným přírůstkem do řady X.
Více o produktu »

 • APS-C X-Trans CMOS snímač o rozlišení 16,3 milionu pixelů / ProcesorEXR Pro
 • Bajonet FUJIFILM X mount (pro objektivy Fujinon XF)
 • OLED EVF hledáček o rozlišení 2,36M bodů
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • APS-C X-Trans CMOS snímač o rozlišení 16,3 milionu pixelů / ProcesorEXR Pro
 • Bajonet FUJIFILM X mount (pro objektivy Fujinon XF)
 • OLED EVF hledáček o rozlišení 2,36M bodů
 • 2,8" LCD displej o rozlišení 460K bodů
 • Vestavěný blesk / systémová patice pro externí blesk
 • Citlivost 200 – 6 400ISO (rozšiřitelná až 100-25 600ISO)
 • Velmi krátké zpoždění závěrky 0,05 vteřiny
 • Tlačítko Q pro přímou volbu nastavení menu snímání
 • Vestavěný RAW konvertor
 • Režim simulace filmu
 • Umělecké funkce včetně vícenásobné expozice a panoramatického snímání
 • Videoklipy v Full HD
 • Vstup pro mikrofon/dálkovou spoušť
 • Přibližně 350 snímků na jedno nabití baterie

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma

Vzhled a ergonomie

Kompaktní fotoaparát Fujifilm X-E1 vyráběný v Japonsku působí spolehlivým dojmem. Že to není jen dojem dokládá i materiál, z nějž je vyrobeno tělo - hořčíková slitina. Gumový grip přispívá k jistotě držení a díky umístění bajonetu X ve středu těla je fotoaparát dobře vyvážen a jeho hmotnost (350g) včetně objektivu rovnoměrně rozložena. Snadná obsluha. To byl hlavní cíl konstruktérů společnosti FUJIFILM, když navrhovali fotoaparát X-E1.

Stejně jako u ostatních přístrojů řady X jsou strany otočných ovladačů zdrsněny pro snadnější ovládání. Uživatel může levou rukou otáčet clonovým kroužkem na objektivu, pravou rukou pak otočné ovladače času závěrky a kompenzace expozice na horní straně fotoaparátu a rychle tak měnit nastavení bez nutnosti oddálit oko od hledáčku. Nejčastěji používané funkce je možno přiřadit tlačítku Fn (Function) pro plynulejší fotografování.

Fotoaparát je dále vybaven přesným vestavěným bleskem s ekvivalentem směrového čísla 7. Použití vlastního měřicího systému TTL umožňuje fotit interiérové snímky zblízka s náležitým množstvím světla. Fotoaparát X-E1 bude k dispozici ve stříbrno-černé verzi pro ty, kdo chtějí „cool“ retro vzhled zdůrazňující jejich vlastní styl, a v celočerné verzi pro fotografy, kteří raději splynou s okolím bez toho, aby přitahovali pozornost fotografovaných osob.

Světelný „elektronický hledáček OLED“ s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů

Na rozdíl od modelu X-Pro1 s jeho hybridním multifunkčním hledáčkem je fotoaparát X-E1 vybaven elektronickým hledáčkem OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů. Jedná se tedy o hledáček s jedním s nejvyšších rozlišení mezi fotoaparáty s EVF. Hledáček X-E1 má unikátní optickou konstrukci tvořenou dvěma skleněnými členy a jedním dvojitým sférickým členem, což ve spojení s OLED nabízí mimořádně vysokou kvalitu zobrazení. Panel OLED nabízí vysoké rozlišení 2,36 milionu bodů a vysoký kontrast více než 1:5000.

Výsledkem je bohatá gradace a věrná reprodukce zaostření, expozice, vyvážení bílé a efektů simulace filmu přímo v hledáčku. Dva skleněné členy a jeden dvojitý asférický člen použitý v konstrukci hledáčku nabízejí pohled podobný hledáčku optickému s jasným zobrazením bez zkreslení a aberace ve všech rozích obrazu. Široký vodorovný zorný úhel 25 stupňů umožňuje fotografovi rychle a snadno přehlédnout celou fotografovanou scénu. Použití jemné pryskyřice na očnici umožňuje pohodlné užívání hledáčku i nositelům brýlí, zatímco kolečko dioptru vám umožňuje nastavit vzdálenost oka od EVF do polohy, která vám nejvíce vyhovuje.

Snímač a obrazový procesor

Fotoaparát FUJIFILM X-E1 je vybaven stejným snímačem APS-C X-Trans CMOS o rozlišení 16,3 milionu pixelů jako přístroj FUJIFILM X-Pro1. Jeho unikátní uspořádání barevných filtrů efektivně minimalizuje moiré a nesprávné podání barev bez potřeby použití optického filtru typu „low pass“ filtr. Díky tomu může fotoaparát maximálně využít své rozlišení a pořídit snímek jasný a zřetelný v celé jeho ploše. Běžné barevné filtry používají opakované uspořádání 2x2 pixelů, které je náchylné na výskyt moiré a nesprávné podání barev. Tomu brání optický low pass filtr vložený mezi filtr a objektiv. Low pass filtr však snižuje rozlišení obrazu. Naopak snímač typu X-Trans CMOS, inspirovaný náhodným uspořádáním zrn halogenidu stříbra ve fotografickém filmu, používá složitější náhodné uspořádání 6x6 pixelů a omezuje tak moiré a nesprávné barevné podání.

Snímač APS-C X-Trans CMOS společnosti FUJIFILM nabízí výjimečné podání barev a rozlišení obrazu

Díky tomuto inovativnímu uspořádání pixelů není potřeba použít optický low pass filtr a snímač X-Trans CMOS může zaznamenat nefiltrované světlo přicházející z objektivu, takže nedochází ke snížení rozlišení a máte jistotu, že pořídíte snímky s mimořádně vysokým rozlišením. Toto unikátní uspořádání barevných filtrů rovněž s mimořádnou účinností separuje šum ve snímcích pořízených na vysokou citlivost, takže výsledkem jsou snímky s nízkou úrovní šumu i při vysoké citlivosti ISO. Další výhodou použití velkého snímače typu APS-C je jeho schopnost vytvořit nádherný efekt bokeh – rozostření pozadí při fotografování na malou hloubku ostrosti.

Fotoaparát X-E1 je vybaven rychlým a přesným procesorem “EXR Processor Pro”, jenž rychle reaguje bez ohledu na to, co fotografujete. EXR Processor Pro přijímá obrazové signály od složitého snímače X-Trans CMOS, zpracovává informace velmi rychle, takže další snímky můžete pořizovat bez prodlevy.

Objektiv FUJINON XF18-55mm F2,8-4 R LM OIS

Rychlý lineární motor nově představeného objektivu XF18-55 mm ve spojení s rychlým zpracováním signálu snímače CMOS a nově vyvinutým procesorem EXR Processor Pro představují velký skok v rychlosti automatického zaostřování a přesnosti práce. Detekce kontrastu přístroje X-E1 zaostří fotografovaný subjekt za pouhou 0,1 vteřiny.

Spojení X-E1 s novým objektivem FUJINON XF18-55 mmF2.8-4 R LM OIS pro maximální výkony při rychlém automatickém ostření za 0,1 vteřiny

Konstrukce objektivu je mistrovským dílem. Tvoří ji 14 členů vyrobených z kvalitního skla, uspořádaných v 10 skupinách. 3 optické členy jsou asférické, 1 s mimořádně nízkým rozptylem. Závěrku se skládá ze 7 lamel. Objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností pokrývá široký rozsah běžně používaných ohnisek od 18 mm na širokém konci po 55 mm na konci dlouhém a umožňuje tak fotografovat různé scény včetně krajiny a momentek. S nízkým clonovým číslem F2.8-4.0 je tento clonový objektiv dokonale uzpůsobený pro fotografování za špatného světla či snímky scén s krásným efektem bokeh. Kompaktní konstrukce objektivu umožněná díky optimalizaci uspořádání komponentů umocňuje jeho snadnou přenositelnost. Vyspělá optická a mechanická konstrukce je optimalizovaná pro kompaktní rozměry objektivu 65,0 mm×70, 4mm (při širokém ohnisku), a to i přes vynikající světelnost F2.8. Objektiv je vybaven clonovým kroužkem, takže fotograf může měnit nastavení clony přirozeným pohybem a držet přitom fotoaparát u oka, stejně jako u jiných objektivů typu XF. Objektiv je vybaven systémem OIS (Optický stabilizátor obrazu), jenž stabilizuje obraz v ekvivalentu 4 expozičních kroků, kompenzuje efekt chvění fotoaparátu a umožňuje uživatelům zachytit dokonalé fotografické okamžiky.

Originální bajonet X Mount navržený pro maximální výkon

Bajonet X Mount společnosti FUJIFILM má krátkou vzdálenost příruby od snímače – pouhých 17,7 mm a naplno tak využívá bezzrcadlové konstrukce fotoaparátu. Široký otvor umožňuje montáž objektivu s průnikem do těla fotoaparátu cca. 7,5 mm od povrchu bajonetu. Zadní ohnisková vzdálenost byla zkrácena na minimum, takže konstrukce objektivu je kompaktní a lehká pro snadné přenášení. Krátká zadní ohnisková vzdálenost rovněž zabraňuje vinětaci a zachovává tak vysoké rozlišení u všech okrajů obrazu. Bajonet je vybaven deseti kontakty pro rychlou komunikaci mezi tělem a objektivem. Informace o automatickém ostření, cloně a dalších pohybech objektivu jsou do těla přenášeny vysokou rychlostí. Díky použití adaptéru M Mount společnosti FUJIFILM je fotoaparát X-E1 schopen používat širokou škálu objektivů typu M, které rozšiřují vaše fotografické možnosti.

Expoziční režimy

Fotoaparát X-E1 nabízí kreativní „Režimy simulace filmu“ společnosti FUJIFILM, které simulují charakteristické podání klasických fotografických filmů. Vysokou saturaci režimu „Velvia“ můžete použít pro snímky krajiny s úchvatnými primárními barvami, režim „ASTIA“ pro věrné podání pleťových tónů a univerzální režim „PROVIA“ pro jeho přirozené podání. K dispozici jsou dvě další nastavení vycházející z profesionálních barevných negativních filmů. PRO Neg.Std se svými jemnými tóny i ostřejší PRO Neg.Hi jsou vhodné pro interiérovou portrétní fotografii. Dále lze využít tři druhy simulace filtrů pro černobílé snímky a sépiové tóny. Funkce Film Simulation Bracketing využívá jedinou expozici k vytvoření tří snímků s různými efekty simulace filmu. Vyspělé digitální zpracování umožňuje „vícenásobnou expozici“, tedy složení dvou expozic do jednoho snímku. Po výběru režimu Multiple Exposure pořídíte první snímek a zobrazíte jej buď v hledáčku nebo na LCD displeji, což vám pomůže při pořízení druhého snímku. Tento systém usnadňuje přesnější zaměření a zaostření. Možnost pořídit dva snímky s vizuální kontrolou výsledné fotografie umožňuje fotografům vytvořit unikátní fotografické výrazy.

Další funkce

Videoklipy můžete natáčet v rozlišení Full HD (1920 x 1080) při frekvenci 24 snímků/s. Kromě toho můžete nyní při natáčení videa využít černobílý režim nebo režim simulace filmu a dokonce využít výhod velkého snímače přístroje X-E1 a světelných objektivů řady XF pro záznam videa s krásným efektem bokeh. Do zdířky pro mikrofon/dálkovou spoušť můžete připojit externí mikrofon (běžně dostupný) pomocí konektoru ?2.5 mm a zaznamenávat zvuk s lepší zřetelností a podáním. X-E1 vám tak umožní nahrávat video, aniž byste se museli obávat, že ve zvukové stopě budou zaznamenány zvuky ovládání fotoaparátu nebo hluk motoru objektivu.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

I navzdory celé škále funkcí usnadňujících ovládání a lehké konstrukci je fotoaparát X-E1 schopen pořídit přibližně 350 snímků na jedno nabití, takže uživatelé se mohou soustředit na vlastní fotografování a nemyslet na zbývající kapacitu akumulátoru.

Stránky výrobce (ENG)

(informace čerpány z tiskové zprávy výrobce)

Firmware k produktu FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma

Aktualizace firmware
K dispozici od 18. 12. 2014 http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/fw_table.html

Aktualizace firmwaru zvyšuje životnost a funkčnost prémiových fotoaparátů Fujifilm X-E2, X-Pro1 a X-E1. Plánované datum vydání firmwaru 18. prosince 2014.
FUJIFILM X-E2: Verze 3.00
FUJIFILM X-Pro1: Verze 3.40
FUJIFILM X-E1: Verze 2.40

Hlavní funkce aktualizace pro model X-E2

1. Novinka Classic Chrome Film Simulation
Režimy Film Simulation řady X staví na bohatých zkušenostech v barevných reprodukčních technikách společnosti FUJIFILM. Nově přidaný "Classic Chrome" poskytuje jemné barvy a krásně tlumené tóny připomínající vintage diapozitiv.

2. Interval timer shooting
Nová funkce intervalového snímání uživatelům umožňuje časosběrné fotografování. Nastavte čas zahájení, interval snímání (1 s až 24 hod) a konečný počet snímků (1 - 999) a fotoaparát se postará o zbytek.

3. Vylepšené bezdrátové funkce pro fotografování ze smartphonu nebo tabletu*
Stažením bezplatné aplikace FUJIFILM Camera Remote** app pro smartphone nebo tablet budou uživatelé moci používat funkci dálkového ovládání, které umožňuje kontrolu focení, a to i na dálku. Tato funkce je ideální pro širokou škálu snímků, včetně skupinové fotografie, autoportrétů a focení zvířat v jejich přirozeném prostředí.

*Android™, smartphone a stolní přístroje, iPhone / iPad.
**Po updatu Firmware verze 3.00, nemůže být FUJIFILM Camera Application app užita. Je doporučena instalace FUJIFILM Camera Remote app do smartphone nebo tabletu.

Hlavní funkce aktualizace pro modely X-E2 / X-Pro1 a X-E1
4. AF + MF
Funkce "AF + MF" umožňuje bezproblémové ruční ostření. Po namáčknutí spouště se zaostří na objekt, jemná nastavení pak mohou být provedena pomocí kroužku ručním ostřením.

Parametry produktu

Velikost snímačeAPS-C (DX, crop 1,5×)
Barva fotoaparátučerná
Počet efektivních pixelů (Mpx)16
Typ snímačeCMOS
Rozšířené ISO (minimum)100 | 200
Rozšířené ISO (maximum)6400 | 25600
BajonetFujifilm X
Synchronizační čas pro blesk1/180
Rozhranísystémový blesk | kabelová spoušť | HDMI | mikrofonní vstup
NapájeníLi-Ion
Druh pamětiSDHC | SDXC
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R
Doprava zdarma
 • Fujinon XF 18 mm f/2 R
 • Ohnisková vzdálenost 18 mm
 • Zorný úhel 76,5°
15 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

*****
(2 recenze)
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R
Doprava zdarma Recenze odborníka
 • Ohnisková vzdálenost 35 mm (50 mm ekvivalent kinofilmu)
 • 8 optických členů v 6 skupinách
 • Světelnost f/1,4 (min. clona f/16)
15 990,-
Poslední kus
FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

*****
(2 recenze)
 • Ohnisková vzdálenost 60 mm (zorný úhel 26,6°)
 • Světelnost f/2,4 (min. clona f/22)
 • Zvětšení obrazu 1:2
18 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý
Doprava zdarma Sleva
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/2,8 světelnost
 • UMC antireflexní vrstvy
7 890,-
JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

Dálková spoušť s 90 cm kabelem. Kompatibilní s: Fujifilm FinePix Series HS: FinePix HS20EXR, FinePix HS22EXR, FinePix HS25EXR, FinePix HS28EXR, FinePix HS30EXR,...

390,-
B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X

B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X

*****
(1 recenze)
B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X
Sleva

Adaptér Kiwi LMA-M42_FX je určen pro použití objektivů s závitem M42 na fotoaparátu Fujifilm X-PRO 1.

890,-
Skladem 4 - 5 ks
KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-PK(A)_FX je určen pro použití objektivů Pentax K na fotoaparátu Fujifilm X-PRO 1.

1 290,-

Příslušenství k produktu FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R

FUJIFILM XF 18 mm f/2 R
Doprava zdarma
 • Fujinon XF 18 mm f/2 R
 • Ohnisková vzdálenost 18 mm
 • Zorný úhel 76,5°
15 990,-
Skladem 2 - 3 ks
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R

*****
(2 recenze)
FUJIFILM XF 35 mm f/1,4 R
Doprava zdarma Recenze odborníka
 • Ohnisková vzdálenost 35 mm (50 mm ekvivalent kinofilmu)
 • 8 optických členů v 6 skupinách
 • Světelnost f/1,4 (min. clona f/16)
15 990,-
Poslední kus
FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

FUJIFILM XF 60 mm f/2,4 R Macro

*****
(2 recenze)
 • Ohnisková vzdálenost 60 mm (zorný úhel 26,6°)
 • Světelnost f/2,4 (min. clona f/22)
 • Zvětšení obrazu 1:2
18 990,-
Skladem 2 - 3 ks
SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý

SAMYANG 8 mm f/2,8 UMC Fish-eye II pro Fujifilm X černý
Doprava zdarma Sleva
 • 8 mm ohnisková vzdálenost
 • f/2,8 světelnost
 • UMC antireflexní vrstvy
7 890,-
JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

JJC spoušť kabelová MA-K (RR-80) pro Fujifilm S9600, HS20/30, X-E1/S1

Dálková spoušť s 90 cm kabelem. Kompatibilní s: Fujifilm FinePix Series HS: FinePix HS20EXR, FinePix HS22EXR, FinePix HS25EXR, FinePix HS28EXR, FinePix HS30EXR,...

390,-
B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X

B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X

*****
(1 recenze)
B.I.G. adaptér objektivu M42 na tělo Fujifilm X
Sleva

Adaptér Kiwi LMA-M42_FX je určen pro použití objektivů s závitem M42 na fotoaparátu Fujifilm X-PRO 1.

890,-
Skladem 4 - 5 ks
KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X

KIWI adaptér objektivu Pentax K na tělo Fujifilm X
Doprava zdarma

Adaptér Kiwi LMA-PK(A)_FX je určen pro použití objektivů Pentax K na fotoaparátu Fujifilm X-PRO 1.

1 290,-

Poradna k produktu

FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm + SDHC16 GB zdarma

Přidat příspěvek
 • František Urban
  Odpovědět

  FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm zdarma

  František Urban 26.10.2014 11:02:25
  Dobrý den, rozhoduji se mezi kompaktem Sony RX-10 a Fujifilmen X-E1 s nabízenými 2 objektivy. Chci fotografovat především krajinu a zátiší (ráno a večer u vody),dále příp. rodinu...Můžete mi napsat ,s kterého přístroje budou kvalitnější fotografie? U Fuji se mi líbí podání barev ale nevím jestli výsledný obraz krajiny nebude příliš "úzký" (Sony začíná na 24mm..), Sony má světelnější , univerzální objektiv. Děkuji za názor Fr. Urban
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:FUJIFILM X-E1 + 18-55 mm černý + XC 50-230 mm zdarma

   Jakub Valdivia 28.10.2014 11:06:10
   Dobrý den,

   v tomto porovnání z hlediska obrazové kvality a výstupu vede Fujifilm X-E1. Má veliký ASP-C snímač, díky kterému podává zejména v horších světelných podmínkách vyšší výkon. Osobně bych moc neřešil ohnisko 24 a 27 mm. Nemyslím si že by byl obraz příliš úzký. U Fujifilmu také vidím jako velikou výhodu možnost měnit objektivy. Všeobecně pokud bych se rozhodnul pořídit si systém s výměnnými objektivy tak bych si zvolil Fuji. Pokud bych chtěl univerzálnější přístroj a nehodlal rozšiřovat výbavu tak je lepší uvažovat o Sony.
 • Jiri rais
  Odpovědět

  autofokus

  Jiri rais 05.10.2013 14:54:26
  Na internetu jsem se docetl, ze autofocus tohoto fotoaparatu je znacne trhavy (sem a tam), coz bylo u jednoho zakaznika duvodem ke vraceni aparatu.
  Ne druhe strane existuje moznost updatu firmwaru, ktery udajne urychluje autofokus
  http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/x/xe1/index.html
  Je tento firmware 2.00 jiz obsazen ve Vami prodavanem produktu?
  Diky za odpved
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:autofokus

   Jakub Valdivia 05.10.2013 22:06:01
   Dobrý den,

   fotoaparáty na naší prodejně mají FW verzi 1.0 a je tudíž vhodné po zakoupení přístroje aktualizovat firmware.
 • Pavel
  Odpovědět

  Vhodný akumulátor

  Pavel 13.12.2012 23:02:23
  Dobrý den, doporučíte mi prosím vhodný akumulátor pro Fuji X-E1? Jak jsou na tom kvalitativně baterie od "neoriginál" výrobců např. Avacom ve srovnáním s akumulátorem přímo od Fuji ? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Vhodný akumulátor

   Jakub Valdivia 15.12.2012 13:29:55
   Dobrý den,zde je originální baterie pro Fujifilm X-E1: www.fotoskoda.cz/eobchod/p1092169-cz-fujifilm-npw126-pro-xpro-1Neoriginální baterie mívají menší výdrž baterie a někdy je problém s kompatibilitou. Výhodou je jejich nízká pořizovací cena.
 • Miloš Vorel
  Odpovědět

  Nastavení závěrky a EVF hledáčku

  Miloš Vorel 21.11.2012 18:15:51
  Nemáte už prosím někde odkaz na stažení českého manuálu? Na stránkách Fuji CZ jsem nic nenašel, jen anglicky, ale jsem nějak líný louskat to v aj. ;-)Hrál jsem si s x-e1 u vás na prodejně a zajímá mne:1/ lze nějak úplně vypnout zvuk závěrky jako to jde třeba u Canonu G1X?2/ aktivace EVF hledáčku při přiložení k oku má znatelnou prodlevu, na pohotové focení dost problém, chvíli člověk kouká do tmy. :-(Lze to upravit v nastavení foťáku, aby třeba EVF šel stále a displej na zadní stěně třeba až na namáčknutí?Jinak se mi přístroj moc líbí, více než předtím uvažovaná G1X.Děkuji a příjemný den.
  • Miloš Vorel
   Odpovědět

   RE: Nastavení závěrky a EVF hledáčku

   Miloš Vorel 21.11.2012 19:31:36
   Nouze i Dalibora donutila na housle.ad2/ tlačítko VIEW MODE (č.33) - press to choose a display:- Automatic display selection using eye sensor- Viewinder only- LCD monitor onlyTak ještě přijít na tu závěrku. :-)
   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE: RE: Nastavení závěrky a EVF hledáčku

    Jakub Valdivia 21.11.2012 21:23:00
    Dobrý den,v menu fotoaparátu by se mělo jednat o položku "Silent menu option", která vypíná zvuk závěrky.
 • Vladimir Burian
  Odpovědět

  filtr

  Vladimir Burian 19.11.2012 07:50:30
  Je prosim možné uvést velikost filtru na objektivu 18-55? Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: filtr

   Jakub Valdivia 19.11.2012 18:11:00
   Dobrý den,průměr filtru je 58mm.
 • Michal
  Odpovědět

  Hmotnost

  Michal 20.11.2013 18:45:46
  Dobrý den, jaká je hmotnost fotoaparátu X-E1 s objektivem 18-55 a akumulátorem?

  Vybírám fotoaparát jako náhradu za zrcadlovku, ale nechci se vzdát velikosti čipu. Jde mi především o cestování, kde potřebuju snížit hmotnost a objem výbavy.

  Předem děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Hmotnost

   Jakub Valdivia 20.11.2013 18:50:03
   Dobrý den,

   hmotnost těla fotoaparátu s objektivem činí cca 610g.
 • Karel Červený
  Odpovědět

  Sety?

  Karel Červený 15.11.2012 17:14:05
  Bude tento u vás dostupný do konce roku v kitu s 35mm f/1.4, nebo 18mm f/2 za cenu kolem $1400, jako v zahraničí, nebo mám rovnou zamířit do Německa?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Sety?

   Jakub Valdivia 16.11.2012 13:15:31
   Dobrý den,fotoaparáty jsou již dostupné a cena je již také zveřejněna.
 • Lemond digicolor.cz
  Odpovědět

  adaptéry N-X

  Lemond digicolor.cz 23.10.2012 10:03:10
  Lze použít, adaptérů pro použití objektivů Nikon na tělech s bajonetem X se objevilo už několik (výrobci Novoflex, Kiron, Rayqual ad.), samozřejmě lze užít jen manuální ostření. Pro zajímavost, lze dokonce použít i objektivy řady G, které nemají clonový kroužek - adaptér Kiron má vlastní "clonový" kroužek. Samozřejmě pro všechny adaptéry platí, že veškerá práce probíhá při pracovní cloně, což ale nemusí u X-E1 být na závadu, protože obraz v hledáčku je vytvářen elektronicky (je zesílen). Pro ruční zaostřování lze užít zvětšení části obrazu ("lupa") a neměl by to být vůbec žádný problém.
 • Martin
  Odpovědět

  Fujifil x e1 vs. Nikon d7000

  Martin 19.02.2013 00:25:26
  Dobrý den,už delší dobu se rozhodují o koupi fotoaparátu s větším čipem. Momentálně mám před sebou otázku, zda se rozhodnout ke koupi Fuji x e1 nebo pro Nikon D7000. Fotoaparát budu využívat na kreativní fotografování soch. děl a momentek. Bude to pro mě první fotoaparát teto kategorie. I když jsou tyto fotoaparáty každy v jiné kategorii, u Fujiny mě udivuje krásný výstupní výkon v kompaktním těle a naopak u Nikonu funkce a nepřeberné příslušenství, o které mi zase tak nejde. Který by jste mi po obrazové kvalitě doporučil? Děkuji M.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: Fujifil x e1 vs. Nikon d7000

   Jakub Valdivia 22.02.2013 20:46:58
   Dobrý den,pokud vám bude více vyhovovat kompaktní provedení a menší výběr objektivů, tak mohu Fujifilm X-E1 doporučit. Jedná se o výborný fotoaparát s povedeným výstupem.
 • mareth
  Odpovědět

  dotaz

  mareth 05.12.2012 18:19:18
  doplnění, respektive bude u některého adaptéru fungovat aspoň něco??
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: dotaz

   Jakub Valdivia 06.12.2012 10:58:24
   Dobrý den,pokud adaptér nebude mít kontakty pro přenos informací, tak bude veškerá práce s objektivem čistě manuální.
 • Štěpán
  Odpovědět

  x-e1 vs nex 6

  Štěpán 22.11.2012 21:25:28
  ještě odkaz na to video, který jsem v předchozím příspěvku zapomněl napsat :-) www.youtube.com/watch?v=jmwEQB0KM8U
 • mareth
  Odpovědět

  dotaz

  mareth 05.12.2012 18:03:13
  při použití adaptéru pro obj.nikon bude ostření i expozice čistě manuální??
 • Štěpán
  Odpovědět

  x-e1 vs nex 6

  Štěpán 22.11.2012 21:23:33
  Myslím, že Fuji je lepší při vysokých ISO, má mnohem kvalitnější objektivy : Nex 6 má o malinko rychlejší ostření a výklopný display. Srovnání je dobré na tomto videu, kde vyhrál Fuji 5:3 Osobně bych se přiklonil k Fuji, protože výstup je díky kvalitním sklům špičkový, srovnatelný s objektivy Leica, někdy i lepší. Naproti tomu objektivy Sony mají špatné recence, viz. photozone.de. Ten nový objektiv od Sony 16-50 je prý o něco lepší a kompaktnější, ale recenze a zkušenosti s ním ještě nejsou moc publikovány .
 • marek
  Odpovědět

  x e1 vs nex 6

  marek 19.11.2012 18:40:57
  Dobry den.Vedeli by ste porovnat obrazovy vystup z x e1 a z nex6?A ako je to v pri nahravani videa.Hlavne ostrenie a celkovo AFDakujem
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: x e1 vs nex 6

   Jakub Valdivia 21.11.2012 16:38:29
   Dobrý den,po stránce obrazové kvality bych řekl že se jedná o vyrovnané fotoaparáty. Avšak u Sony je větší nabídka příslušenství, díky kterému můžete snáze fotografovat.Ostřící systém bude mírně rychlejší u Sony Nex-6 díky fázovému ostření. Dále má výklopný display, rychlejší reakce a kompaktnější provedení.
 • Ing. Jiří Ilkiv
  Odpovědět

  objektiv Nikon F-mount na Fuji X-E1

  Ing. Jiří Ilkiv 20.09.2012 21:37:59
  Máte prosím informaci o možnosti připojit pomocí adaptéru k přístroji Fuji X-E1 objektiv NIKON 20/2.8 D AF (nemá vnitřní zaostřování).Děkuji za odpověďIng. Jiří Ilkiv, Teplice
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE: objektiv Nikon F-mount na Fuji X-E1

   Jakub Valdivia 22.09.2012 09:46:57
   Dobrý den,jestli bude dostupný příslušný adaptér na tuto kombinaci tak nevidím problém ve funkčnosti pomocí manuálního zaostřování.
 • Jan Vlášek
  Odpovědět

  Dotaz Novoflex

  Jan Vlášek 13.01.2014 15:00:08
  Dobrý den, měl bych zájem o tento přístroj, ale chtěl bych se zeptat, zda by byl k dostání s adaptérem Novoflex na bajonet Minolta MD?
  Děkuji, J. Vlášek
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Dotaz Novoflex

   Jakub Valdivia 15.01.2014 13:35:42
   Dobrý den,

   tento adaptér je k dostání.
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...