FUJIFILM XF1 červený (+ originální pouzdro)

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4013366

Kompaktní fotoaparát Fujifilm XF1 ve slušivém retro kabátu je určen fotografům, kteří se chtějí prezentovat nejen svou tvorbou, ale i svým fotoaparátem.
Více o produktu »

 • 12Mpx CMOS snímač (2/3") / obrazový procesor EXR
 • 4x optický zoom (25-100mm ekv. 135)
 • Světelnost začínající na hodnotě F1,8
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Hodnocení odborníka 84%

Fujifilm se zjevně nebojí experimentů a propojil tak nové se starým. Výsledkem je stylový fotoaparát s výbavou jež zahanbí kdejaký kompakt pro náročné fotografy. A co je nejlepší? Nejde jen o vzhled. XF1 má ojediněle řešený objektiv s manuálním ovládáním transfokátoru a to není jediné čím se...

 • stylový design a kvalitní zpracování
 • manuální ovládání zoomu (může být subjektivní)
 • vysoká světlnost objektivu a jeho širokoúhlé ohnisko
 • expozimetr má místy sklon k podexpozici
 • pouze průměrná výdrž akumulátorů

Ukázkové snímky

Základní popis

 • 12Mpx CMOS snímač (2/3") / obrazový procesor EXR
 • 4x optický zoom (25-100mm ekv. 135)
 • Světelnost začínající na hodnotě F1,8
 • 3,0" LCD displej
 • Citlivost 100 - 3200 ISO (rozšířené až 12 800 ISO)
 • Režim EXR Auto / kreativní filtry
 • Manuální volba ohniskové vzdálenosti
 • Video v Full HD kvalitě / stereo záznam zvuku
 • Stylový design / spolehlivé mechanické provedení
 • Záznam do RAW formátu

Videoprezentace

Popis produktu FUJIFILM XF1 červený (+ originální pouzdro)

Vzhled a ergonomie

Stylový kompaktní fotoaparát Fujifilm XF1 vybavený zoomovým kroužek pro možnost manuálního nastavení ohniskové vzdálenosti, již nepatří mezi prostoduché designovky, ale otevírá více prostoru pro tvůrčí potenciál uživatele. Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičních režimů a pohotovostní Fn tlačítko. Všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části. Vestavěný blesk postačí k prosvětlení prostoru do hloubky několika metrů. Velký 3,0" LCD monitor s rozlišením 460 tisíc bodů a širokým pozorovacím úhlem, který ve svislém i vodorovném úhlu činí 160 stupňů. Displej je dostatečně světlý a zřetelný pro přehledné přehrávání exponovaných snímků.

Snímač a objektiv

Zoomový objektiv Fujinon Super EBC Coating s širokoúhlým ohniskem 25 mm (25-100mm ekv. 135, f/1,8-4,9, makro od 10 cm) a vysokou světelností F1,8 (pouze u širšího ohniska) zahrnuje ve své optické soustavě, skládající se z 7 prvků v 6 skupinách, členy, které minimalizují optické vady, a proto se u něj můžete těšit výtečným snímkům s bohatou škálou barevných odstínů a plným přenosem kontrastu fotografované scény. Světelnost F1,8 je jak přínosem v prostředí s nízkou intenzitou osvětlení, tak je i nositelem malé hloubky ostrosti, což dodá výslednému snímku na hloubce. Objekty umístěné mimo rovinu zaostření budou rozostřené a světelné zdroje získají příjemný bokeh.

Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 12Mpx CMOS snímač o velikosti 2/3". Snímač má silou oporu v obrazovém procesoru EXR. Citlivost snímače je možné navýšit z původní citlivosti 100 ISO až na hodnotu 12 800 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, dostane se mu překvapivě dobrých výsledků. Pořízené snímky jsou zapisovány v obrazovém formátu JPEG či RAW* ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

*výhoda formátu RAW je v tom, že se v podstatě jedná o syrová data, kterým lze přiřadit více hodnot (vyvážení bílé, černý a bílý bod, jas a kontrast, saturaci barev, ale i barevnou hloubku a barevný profil), aniž by došlo k poklesu kvality. Samotná možnost volby bitové hloubky kanálu je pro dosažení prvotřídních výsledků a širokého množství barevných odstínů natolik důležitá, že se bez ní profesionální tvůrci neobejdou.

Expoziční režimy

Fujifilm XF1 disponuje celou řadou potřebných funkcí a scénických režimů, které fotografujícímu usnadní pořízení jedinečných snímků, mezi něž například patří funkce Face-detection jistě využijí autoři zabývající se fotografováním svých blízkých. Fotoaparát v tu chvíli totiž dokáže rozpoznat lidskou tvář a v neuvěřitelně krátké době na něj zaostří. V režimu Face Recognition vám navíc fotoaparát uvede i jméno vyfotografované osoby (nejdříve ji však musíte v přístroji uložit). SR AUTO rozpozná stávající situaci a přiřadí ji vhodný scénický režim. Pokročilý režim EXR Auto doplněný o funkci detekce pohybu okamžitě rozpozná jednu z 103 typu scén a automaticky optimalizuje nastavení (od expozice k vyvážení bílé) a dokonce se přepne snímač do optimálního režimu (HR/SN/DR). HR - vysoké rozlišení při ideálních světelných podmínkách / SN - ideální kompromis mezi vysokou citlivostí a nízkým šumem při zhoršených světelných podmínkách / DR - širší dynamický rozsah pro scény s velkým kontrastem.

K dispozici je i možnost manuálního nastavení priority EXR HR/SN/DR. Pro fotografy ze "staré školy", kteří dají přednost manuálně nastaveným hodnotám před automatickými režimy, je fotoaparát vybaven jak prioritou clony (A), prioritou expozičního času v rozmezí 8-1/2000 sec. (S), tak i možností volby plného manuálu (M) a manuálním zoomování prostřednictvím prstence na objektivu. V režimu Motion Panorama 360 lze pořídit snímky zabírající zorný úhel 120°, 240° a 360°. Pro pokročilé fotografy, kteří dávají přednost vlastnímu nastavení před motivovými režimy je přístroj vybaven programovou automatickou (P), prioritou času (Tv)) v rozmezí 8 - 1/2000 sec., prioritou clony (Av) i plným manuálním nastavením (M).

Další funkce

Fotoaparát Fujifilm FinePix XF1 disponuje videosekvenci v Full HD rozlišení (1920x1080bodů) při rychlosti snímání 30 fps a stereo záznamem zvuku. Při kontinuálním snímání je možné pořídit 7fps v plném rozlišení a 10fps v nižším 8 Mpx rozlišení. V režimu Best Frame pořídí fotoaparát 10fps v 8Mpx, z nichž pak následně vybere ten nejlepší. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100 - 400%. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black/White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-50, jehož kapacita je 300 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

recenze - test Fujifilm XF1 Stránky výrobce (ENG)
Microsite Fujifilm XF1 (ENG)

Rozměry a hmotnost:
107,9 x 61,5 x 33 mm

Obsah balení:
Fujifilm XF1
akumulátor
nabíječka
USB kabel
poutko
CD-ROM se software
návod k použití

Parametry produktu

Zařazení kompaktuVýkonný fotoaparát | Rodinný | Stylový
Velikost snímače2/3"
Barva fotoaparátučervená
Počet efektivních pixelů (Mpx)12
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)3200 | 12800
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Optický zoom
Min. ohnisková vzdálenost25
Max. ohnisková vzdálenost100
Možnost použití předsádek / filtrůano
Velikost LCD displeje3,0"
Hledáčeknemá vestavěný hledáček
Expoziční režimyautomatika | manuál M | programová automatika P
Druh pamětiSDHC | SDXC
NapájeníLi-Ion
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

*****
(1 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

Baterie Avacom Fujifilm NP-50 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

Hodnocení odborníka 84%

Fujifilm se zjevně nebojí experimentů a propojil tak nové se starým. Výsledkem je stylový fotoaparát s výbavou jež zahanbí kdejaký kompakt pro náročné fotografy. A co je nejlepší? Nejde jen o vzhled. XF1 má ojediněle řešený objektiv s manuálním ovládáním transfokátoru a to není jediné čím se objektiv – základ fotoaparátu - může pyšnit. Počátek na 25 mm při světelnosti f/1,8 dává tušit budoucí zájem amatérských dokumentaristů, které ani rychlost nezklame. Vyhnu se dlouhému výčtu technických parametrů a funkční výbavy tvrzením, že XF1 nabídne zkrátka vše potřebné a ještě mnoho navíc. Co se mi ovšem na XF1 líbilo ze všeho nejvíc? Zkrátka to, že je s ním radost fotografovat nevím, jak to dělá, ale je to tak.

 • stylový design a kvalitní zpracování
 • manuální ovládání zoomu (může být subjektivní)
 • vysoká světlnost objektivu a jeho širokoúhlé ohnisko
 • bohatá funkční výbava
 • režim EXR
 • obrazový výkon ve vysokých ISO citlivostech
 • rychlost odezvy
 • expozimetr má místy sklon k podexpozici
 • pouze průměrná výdrž akumulátorů

Ukázkové snímky

Příslušenství k produktu FUJIFILM XF1 červený (+ originální pouzdro)

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

*****
(1 recenze)
AVACOM Fujifilm NP-50 (Kodak KLIC-7004/Pentax D-LI68/X10)

Baterie Avacom Fujifilm NP-50 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

Poradna k produktu

FUJIFILM XF1 červený (+ originální pouzdro)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...