Tisk fotografií na archivní materiály Hahnemühle | FotoŠkoda

Archivní materiály Hahnemühle

Vaše umělecké fotografie si zaslouží speciální papír. Nechte si je vytisknout na bavlněné papíry Hahnemühle s archivním potenciálem, které perfektně zdůrazní kvality snímku a dodají jim další rozměr.

V naší nabídce najdete exkluzivní matné i lesklé papíry, stejně jako papíry s jemnou i hrubší strukturou – vybírat můžete ze 100% bavlněných materiálů Photo Rag Bright White, Photo Rag Pearl, William Turner, Baryta a Muzeum Etching.

Tisky si můžete objednat online přes aplikaci Fotobox až do formátu 100 × 200 cm, jiné formáty vám rádi vyhotovíme na míru. Rovněž u nás najdete širokou nabídku rámů, paspart i podlepových materiálů, takže vám vyhotovíme fotoobraz na míru přesně podle vašich představ.

Fotopapír Photo Rag Baryta 315g/m21

Fotopapír Photo Rag Baryta 315g/m2

Fotopapír Photo Rag Baryta 315g/m2
 • ultralesklý 100% bavlněný papír
 • umělecké snímky a reprodukce, krajina, portréty
 • online do formátu 100 × 200 cm
od 123,-
Ihned k objednání
Fotopapír Photo Rag Pearl 320g/m22

Fotopapír Photo Rag Pearl 320g/m2

Fotopapír Photo Rag Pearl 320g/m2
 • velmi lesklý papír ze 100% bavlny
 • umělecké snímky reprodukce, portréty
 • online do formátu 100 × 200 cm
od 123,-
Ihned k objednání
Fotokoláž na fotografickém papíře3

Fotokoláž na fotografickém papíře

Fotokoláž na fotografickém papíře
 • tisk na špičkový fotografický papír Fujifilm
 • online ve 12 rozměrech – na šířku, výšku i ve čtverci
 • lesklé a matné provedení
od 180,-
Ihned k objednání
Fotopapír Museum Etching 350g/m2

Fotopapír Museum Etching 350g/m2

Fotopapír Museum Etching 350g/m2
 • středně výrazná struktura
 • velký gamut
 • snímky s jemnými tóny, černobílé fotografie
od 123,-
Ihned k objednání
Fotopapír William Turner 310g/m2

Fotopapír William Turner 310g/m2

Fotopapír William Turner 310g/m2
 • supermatný 100% bavlněný papír
 • výrazná a hrubá struktura
 • reprodukce (akvarelových) maleb, uměleckých děl a tisk výtvarných fotografií
od 113,-
Ihned k objednání
Fotopapír Photo Rag Bright White 310g/m2

Fotopapír Photo Rag Bright White 310g/m2

Fotopapír Photo Rag Bright White 310g/m2
 • supermatný 100% bavlněný papír
 • velmi jemná struktura
 • reprodukce kontrastních obrazů
od 110,-
Ihned k objednání

Tradice papíru Hahnemühle založená v 16. století

Historie společnosti Hahnemühle sahá až do roku 1584, kdy vznikla papírna s názvem Reylingehäusische Papiermühle. Až do konce 19. století se jednalo o ručně vyráběné papíry pro psaní a dokumentování. Ve 20. letech 20. století přibyla i produkce uměleckých papírů. V 60. letech vytvořila společnost první veganský papír bez kyselin se stejně vynikajícími archivními vlastnostmi, který mohl být vytvořený strojově, a od té chvíle společnost při výrobě upustila ode všech živočišných produktů. V roce 1997 se v Hahnemühle zrodil první umělecký papír pro digitální přístroje. Od té doby poskytuje špičkové materiály pro inkoustový tisk.

Všechny papíry Hahnemühle se vyrábějí podle starých receptur z kvalitních bavlněných vláken, celulózy a rychle rostoucích rostlinných vláken a čisté vody. Tyto exkluzivní papíry se hodí pro tisk uměleckých snímků či reprodukcí. V naší nabídce najdete 100% bavlněné papíry.

Photo Rag Bright White

Tento matný umělecký papír s gramáží 310 g/m2velmi jemnou, měkkou strukturu, která tiskům propůjčuje výjimečnou hloubku a takřka trojrozměrný efekt. U tisků se můžete těšit na zářivé barvy, sytou černou i vynikající podání detailů. Díky zářivě bílému podkladu na tomto papíru vyniknou kontrastní motivy, především u fineart fotografií a reprodukcí uměleckých děl. Neobsahuje optické zjasňovače, kyseliny ani ligniny.

William Turner

Tento ultramatný papír (310 g/m2) má naopak velice výraznou a hrubou strukturu, která nápadně připomíná materiály používané pro akvarelovou malbu. Bílý papír neobsahuje optické zjasňovače, kyseliny ani ligniny. Charakteristická struktura poskytuje fotografiím výraznou hloubku a prostorový efekt. Papír se velmi hodí pro detailní barevné reprodukce maleb a uměleckých děl či výtvarné fotografie, kterým poskytuje dokonalý kontrast a sytou čerň.

Baryta

Ultralesklý papír Baryta s gramáží 315 g/m2 se pyšní přirozenou bílou barvou s teplým nádechem. Neobsahuje žádné optické zjasňovače, kyseliny ani ligniny. Povrch propůjčuje fotografiím jemný efekt a umělecký dojem s elegantním leskem, ale bez oslňujících odlesků. Hodí se pro umělecké snímky a reprodukce, krajiny nebo portréty, kterým poskytuje vynikající barvy, vykreslení detailů, hlubokou černou a dokonalé podání kontrastu. Díky síranu barnatému na povrchu je tento papír populární alternativou k analogovému barytovému papíru.

Photo Rag Pearl

Tento papír s gramáží 320 g/m2 je optimalizovaný pro umělecké tisky, reprodukce a portréty. Přirozeně bílý papír s teplým nádechem neobsahuje optické zjasňovače, kyseliny ani ligniny. Lesklý povrch s jemnou strukturou propůjčuje papíru příjemný hebký dojem a tiskům neuvěřitelnou hloubku. U zvětšenin se můžete těšit na vynikající podání barev, detailů, černé i kontrastů.

Muzeum Etching

Tento matný papír disponuje gramáží 350 g/m2 a přirozenou bílou barvou. Neobsahuje optické zjasňovače, kyseliny ani ligniny. Středně výrazně texturovaný povrch propůjčuje tiskům hloubku a prostorový efekt. Díky tomu a čistě bavlněnému základu jsou tisky příjemné na pohmat a získávají umělecký dojem. Barvy jsou na tomto papíře velmi živé, černé odstíny hluboké a detaily perfektně vykreslené. Díky tomu se tento materiál skvěle hodí pro snímky s jemnými detaily, a to včetně černobílých fotografií.

Pokud máte zájem o tisk na míru, kontaktujte nás prosím na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz, telefonním čísle 222 929 039 nebo se obraťte na naše kolegy přímo na prodejně, kde vám rádi sdělíme podrobnější informace.

CENÍK VELKOFORMÁTOVÉHO TISKU

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...