HASSELBLAD CZ 4/50 mm CFI Distagon
HASSELBLAD CZ 4/50 mm CFI Distagon

HASSELBLAD CZ 4/50 mm CFI Distagon

Hasselblad
Kód produktu: 2080244

Širokoúhlý objektiv Hasselblad Zeiss Distagon T* 4/50 FLE/CFi využívá pro zvýšení výkonu plovoucích prvků (FLE), které jsou zde zařazeny kvůli korekci aberací. Ty se běžně vyskytují u širokoúhlých objektivů a jsou o to patrnější, o co je zaostřeno na kratší vzdálenost.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu HASSELBLAD CZ 4/50 mm CFI Distagon

Optická soustava se skládá z 9 členů v 8 skupinách, z nichž první čtyři jsou plovoucí (FLE) a prostřednictvím sekundárního zaostřovacího kroužku je lze polohovat do čtyř poloh, v nichž poskytuje určitý rozsah zaostření: nekonečno-4m, 4-1.2m, 1,2-0,8 a 0,8-0,5 m. Pro dosažení optimálních výsledků je tedy při zaostřování potřeba nejprve zaostřit klasickým (primárním) zaostřovacím kroužkem a poté zvolit odpovídající polohu korekčního (sekundárním) kroužku. Minimální vzdálenost zaostření je 30 cm od frontálního členu a 50 cm od roviny záznamového media. Přesnému zaostření napomáhá i světelnost objektivu (F4.0), která umožňuje vznik jasného obrazu v hledáčku či na matnici fotoaparátu. Dalším přínosem světelnosti je přiměřeně malá hloubka ostrosti.

Centrální závěrka
Objektivy vybavené centrální závěrkou Prontor CF umožňuje expoziční časy v rozmezí 1/500-1sec. + moment B. Synchronizace se systémovými a studiovými blesky je možná v celém rozsahu expozičních časů centrální závěrky. Poloha F umožňuje vyřazení závěrky v objektivu, a tím pádem kompatibilitu s těly 200 řady.

Stránky výrobce - Hasselblad (EN)
Stránky výrobce - Carl Zeiss (EN)
Produktový list (EN / PDF)

Poradna k produktu

HASSELBLAD CZ 4/50 mm CFI Distagon

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací