HOYA Duto 55mm filtr
HOYA Duto 55mm filtr

HOYA Duto 55mm filtr

Hoya
Kód produktu: 2120430

Efektový filtr Hoya Duto je určený pro portrétní a komerční fotografie. S oblibou se využívá i při svatebních obřadech, jimž dodává jistý nádech romantiky.
Více o produktu »

222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Průměr55
Objímkastandardní
Efekty filtrůduto
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje

Popis produktu HOYA Duto 55mm filtr

Speciální vlastnosti

  • Duto - je na svém povrchu opatřeno jemnými vrypy ve tvaru soustředěných kružnic, které vytvářejí měkčí kresbu, na rozdíl od klasického difuzeru však zůstává obraz ve svém středu ostrý.

K čemu slouží

Efektové filtry vytváří na výsledné fotografii či videozáznamu určitý vizuální efekt. Na snímku se tak mohou objevit hvězdičky, lokální či úplná změkčení, ale i duhové a pastelové přechody. V současné době dochází společně s rozvojem digitálních technologií k ústupu těchto filtrů do pozadí, stále však jsou oblasti, kde naleznou své uplatnění. Patří sem především ateliérové portréty, svatební obřady a filmové záznamy. Určitou výjimkou jsou IR filtry, jejichž efekt je sice možné napodobit v grafickém editoru. Snímače digitálních fotoaparátů jsou opatřeny filtrem, který blokuje IR záření, proto mnoho zanícených amatérských i profesionálních fotografů (vědecké účely, kriminalistika, lékařství apod.) využívají pro pořízení IR fotografií filmový materiál. Obecně lze říci, že všude tam, kde je upřednostněno použití filmového materiálu je možné použít i efektové filtry.

Jak se používá

V závislosti na podstatě efektu se liší i způsob použití. Některé mohou ovlivnit expozici, jiné posouvají barevné podání a další změkčují obraz. V zásadě ovšem platí, že je většina filtrů zasazena do klasické kruhové obroučky, která se prostřednictvím závitu upevňuje před frontální člen objektivu. I zde se vyskytuje výjimka a to jsou obdélníkové filtry COKIN a LEE, jež se zasouvají do držáku.

Stránky výrobce (ENG)

Parametry produktu

Průměr55
Objímkastandardní
Efekty filtrůduto
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

HOYA Duto 55mm filtr

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím