HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 82 mm | FotoŠkoda

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 82 mm

Kód produktu: 2123410 | PN: POLC82HRT

Polarizační filtry Hoya HRT se mohou pyšnit hned několika prvenstvími. První z nich je speciální polarizační fólie HRT, která při stejném polarizačním účinku, jako u ostatních filtrů propouští o 25% více světla. Další zajímavostí je integrování UV filtru. Hoya HRT je tak univerzální filtr pro denní fotografování.
Více o produktu »

222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Filtracecirkulární
Objímkastandardní
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje
Průměr82

Popis produktu HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 82 mm

Speciální vlastnosti
HRT (High Rate Transparency) polarizační fólie - vysoce odolná fólie absorbující UV paprsky je zároveň vysoce transparentní (propouští o 25% více světla než standardní polarizační fólie)

K čemu slouží
Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje?
Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1 – 2 EV), které skrze filtr projde.
Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku - filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Ukázka funkce filtru

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se používá
Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.
 

Parametry produktu

Filtracecirkulární
Objímkastandardní
Povrchové antireflexní vrstvyneobsahuje
Průměr82
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 82 mm

Přidat příspěvek
 • Jana Žílová
  Odpovědět

  RE: RE: propustnost světla

  Jana Žílová 26.02.2013 11:21:05
  Dobrý den,lepší propustnost světla má filtr Hoya HRT, přesto doporučuji filtr Sigma, protože je opticky lepší, má tenkou obroučku a má vícevrstvou antireflexní úpravu.
 • Jarda754
  Odpovědět

  propustnost světla

  Jarda754 25.02.2013 15:46:39
  Děkuji za odpověď a jestli mohu,měl bych ještě malý dotaz.Který z těchto filtrů má větší světelnou propustnost?Fotím většinou objekty v pohybu a to světla není nikdy dost,i když mám objektiv se se slušnou světelností 2,8 v celém rozsahu ohniska.Svoboda
 • Jarda754
  Odpovědět

  polarizační filtry

  Jarda754 23.02.2013 18:02:14
  Vážení,chystám se koupit polarizační filtr a rozhoduji se mezi těmito:HOYA filtr polarizační cirkulární HRT 82 mm verzus-Sigma Cirkulární Polarizační DG 82 mm Wide.Upřednostním kvalitu.Díky Svoboda
  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: polarizační filtry

   Jana Žílová 25.02.2013 08:54:03
   Dobrý den,doporučuji filtr značky Sigma, který má tenkou obroučku, proto nehrozí možnost vinětace. Také má několikanásobné antireflexní vrstvy a je vyroben z velmi kvalitního optického skla.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...