HOYA filtr UV PRO 1D 40,5 mm | FotoŠkoda

HOYA filtr UV PRO 1D 40,5 mm

Kód produktu: 2123741 | PN: UV40.5PROD

Filtr HOYA UV(0) PRO 1 Digital je univerzální víceúčelový filtr. Absorbuje ultrafialové (UV) záření, které má často za následek zamlžené a nejasné fotografie v exteriéru. Filtr HOYA UV(0) PRO 1 Digital je mnoha účelový filtr pro barevnou i černobílou fotografii. Slouží zároveň jako stálá ochrana objektivu.
Více o produktu »

 • kvalitní UV filtr s 1 mm sklem
 • tenký rámeček a vnitřní i vnější závit
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • kvalitní UV filtr s 1 mm sklem
 • tenký rámeček a vnitřní i vnější závit

Parametry

Průměr40,5
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Objímkaslim vnější i vnitřní závit

Popis produktu HOYA filtr UV PRO 1D 40,5 mm

Série PRO1 Digital používá stejné optické sklo tenké 1 mm jako série PRO1. Nová mnohavrstevná povrchová úprava filtrů (DMC) je speciálně vytvořena pro digitální kamery se senzory CCD nebo CMOS, velmi citlivými na reflexe.

DMC (Digital Multi-Coated – filtry s mnohavrstevnou povrchovou úpravou) DMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.

LPF (Low Profile Frame – kroužek s nízkým profilem) Ultra tenké kroužky filtrů zamezují vinětaci na širokoúhlých objektivech. Kroužky mají na přední straně závit a je možné na ně nasadit krytku.

K čemu slouží

UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.
Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.

Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.

Parametry produktu

Průměr40,5
Povrchové antireflexní vrstvyvícevrstvé
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

HOYA filtr UV PRO 1D 40,5 mm

Přidat příspěvek
 • PV
  Odpovědět

  Dotaz

  PV 10.02.2015 13:42:49
  Zdravím, sháním UV filtr pro Fuji X10, nikde jsem nenalezl jaký průměr je třeba. I v diskuzích na internetu se uživatelé hádají mezi 40 a 40,5mm. Mohl bych se zeptat zda tento by pasoval? Díky PV
  • Copywriter Cfs
   Odpovědět

   RE:Dotaz

   Copywriter Cfs 11.02.2015 08:41:00
   Dobrý den,

   k Vašemu fotoaparátu je nutné dokoupit clonu/redukci na filtr. Máme ji v černém nebo stříbrném provedení, velikost filtru je 52 mm.

   http://www.fotoskoda.cz/jjc-slunecni-clona-lh-jx20b-cerna-pro-fujifilm-x10-x20/#/description

   http://www.fotoskoda.cz/vyhledavani/?search=2022824
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...