HOYA FUSION set filtrů UV + polarizační 72 mm

Kód produktu: 2125019

Tento výhodný set obsahuje speciální antistatický UV filtr HOYA UV(0) FUSION Antistatic a cirkulární polarizační filtr HOYA FUSION ATISTATIC, vycházející z filtrů řady Hoya Pro1D, je doplněn vrstvou odpuzující prachové částice. Antistatický povlak se chová jako silové pole kolem filtru a odpuzuje prach. Filtry jsou tudíž vhodné pro nejrůznější situace, včetně těch, kde není pro prach na krok vidět. Tyto filtry vyžadují méně časté čištění a méně údržby než tradiční filtry. Navíc, tvrzená, antistatická vrchní vrstva je vodoodpudivá. Filtry nemá prakticky žádný vliv na vyvážení barev, kontrast, nebo přehlednosti výsledného obrazu. Filtry se vyznačuje nízkým profilem a hliníkovým rámečkem s předním závitem. Jednodílná obroučka zaručuje perfektní paralelnost filtru s rovinou senzoru a zabezpečuje tak maximální ostrost obrazu.
Více o produktu »

  • výhodný set UV a polaričního filtru
  • Hoya Fusion Antistatic – prachu a vodoodpudivá vrstva
  • tenká obroučka
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

  • výhodný set UV a polaričního filtru
  • Hoya Fusion Antistatic – prachu a vodoodpudivá vrstva
  • tenká obroučka
  • téměř žádný vliv na vyvážení barev a kontrast
  • méně časté čištění a méně údržby
  • maximální ostrost obrazu

Parametry

Průměr / šířka filtru (mm)72

Popis produktu HOYA FUSION set filtrů UV + polarizační 72 mm

Speciální vlastnosti

Fusion Antistatic

Antistatická vrstva odpuzující prachové částice. Filtry tak vyžadují méně časté čištění a údržbu než běžné filtry. Poslední tvrzená antistatická vrstva odpuzuje vodu, je odolná vůči nečistotám a poškrábání a velmi snadno se čistí od různých skvrn a otisků prstů. Filtry Hoya Fusion Antistatic jsou ošetřeny 16 (8+8) antireflexními vrstvami a dvěma antistatickými vrstvami. Technologie osminásobných antireflexních vrstev nabízí průměrnou propustnost světla 99,35 % v rozmezí vlnových délek 400 až 700 nm (viditelné světlo). Tyto vícenásobné antireflexní vrstvy výborně potlačují vznik reflexů a zvyšují propustnost světla.

Stejně jako ostatní vícenásobné antireflexní vrstvy HOYA jsou i vrstvy HD HMC nanášeny za vysoké teploty zaručující dokonalé propojení vrstev s povrchem skla. Tento proces se nazývá „hard coating" („technologie tvrdých vrstev") a jednotlivé vrstvy jsou mnohem odolnější než antireflexní vrstvy nanášené jinými technologiemi. Chemické složení vrchní vrstvy je upraveno tak, aby zaručovalo vyšší odolnost proti opotřebení a znečištění mastnými skvrnami. To znamená, že nyní lze z povrchu filtrů mnohem snáze odstranit otisky prstů a jiné mastné skvrny.

HD obroučka

Filtry Fusion jsou zasazeny do tenké, lehké hliníkové obroučky. Jednodílná obroučka zaručuje perfektní paralelnost filtru s rovinou senzoru a zabezpečuje tak maximální ostrost obrazu. Nízký profil obroučky zamezuje vinětaci při použití s ultra širokoúhlými objektivy. Sklo je do obroučky upevňováno zalisováním při vysokém tlaku.

HD optické sklo

U série filtrů HD se používá tvrzené optické sklo s ostrým ohraničením propouštěných vlnových délek. HD sklo má 4× vyšší pevnost oproti běžnému optickému sklu podle standardizovaných testů ANSI (Z80.3: 2001). Tyto testy spočívají v pádu ocelových kuliček různé velikosti a hmotnosti z výšky 50" (1 270 mm) na testované sklo.


UV filtr

UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.

UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.

Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.

Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.
                                                                                                                                                                                                                        

Polarizační filtr

Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje?

Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde.

Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku – filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Hoya Fusion Antistatic CPL

Jak se používá

Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.

Parametry produktu

Průměr / šířka filtru (mm)72

Poradna k produktu

HOYA FUSION set filtrů UV + polarizační 72 mm

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...