HOYA filtr UV HMC-Super Pro1 67 mm | FotoŠkoda

HOYA filtr UV HMC-Super Pro1 67 mm

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 2120028

Velmi kvalitní UV filtr v ultra tenké obroučce, která zamezuje vinětaci. Díky 12 vrstevné povrchové úpravě Super Multicoating je dosaženo vynikající propustnosti světla: 99,7%.
Více o produktu »

222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Parametry

Průměr67
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída | vícevrstvé
Objímkaslim vnější i vnitřní závit

Popis produktu HOYA filtr UV HMC-Super Pro1 67 mm

PRO 1

Tyto vynikající filtry nabízejí převratný výkon v propustnosti světla a barevném vyvážení. Nová technologie umožňuje firmě HOYA vyrábět pro filtry Skylight, UV a PL 1 mm (!) tenké, tvrzené sklo s mimořádnými vlastnostmi. Sklo je nasazeno v super tenkém 3mm kroužku se závitem na přední straně. Tenký kroužek zamezuje vinětaci a v kombinaci se sklem o síle 1 mm je o 40 % lehčí než standardní modely. Díky 12vrstevné povrchové úpravě Super Multicoating je dosaženo vynikající propustnosti světla: 99,7%!

SUPER HMC (SUPER HOYA MULTI COATED)

Tyto jedinečné filtry SUPER HMC nabízejí převratný výkon v propustnosti světla a ve vyváženosti barev. Díky unikátní 12 vrstevné povrchové úpravě Super Multicoating je u filtrů Super HMC Skyligt 1B a UV (0) dosaženo vynikající propustnosti světla: 99,7 %! Použitím technologie SUPER MULTI COATING jsou povrchové reflexe redukovány téměř na nulovou hodnotu a ve spojení s vysokou propustností světla vám filtry série HMC SUPER umožní úplné využití vašeho objektivu bez jakýchkoli kompromisů při minimálním clonovém čísle.

 

K čemu slouží

UV filtr plní v současné době digitálních fotoaparátů především funkci ochrany objektivu, ale v dobách dřívějších, kdy se digitální fotoaparáty vyskytovaly pouze v představách fotografů, byly UV filtry používány proto, aby zabránily škodlivému účinku UV záření na filmový materiál. U digitálních fotoaparátů již tato vlastnost není prvořadá, protože bývají opatřeny low-pass filtrem (před samotným snímačem) , potlačujícím UV záření, na které jsou senzory digitálních fotoaparátů citlivé.
UV záření se projevuje zejména u moře a na horách, a stejně jako by se měla chránit lidská pokožka a zrak proti jeho působení, tak i negativní či pozitivní materiál spolu se snímači je dobré ochránit před poškozením.
Filtr samotný je plně čirý bez nejmenšího barevného posunu. Filtry od renomovaných výrobců bývají opatřeny několika antireflexními vrstvami, které jsou namodralé či nafialovělé, ale stále platí to, že při jeho použití nedochází k barevnému posunu snímku.

Jak se používá

Jak již z předchozího textu vyplývá UV filtr slouží jako ochranný a základní filtr. V zásadě není důvod ho z objektivu sundávat. A lze současně použít i s ostatními filtry, které na něj lze našroubovat (pokud má filtr vnitřní závit). Vždy je však nutné dát pozor, aby nevznikala vinětace (zejména u širokoúhlých objektivů) způsobená příliš vysokou obrubou filtrů.

Parametry produktu

Průměr67
Povrchové antireflexní vrstvynejvyšší třída | vícevrstvé
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
11.08.2014 08:58:17

   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Alternativy k produktu

   Poradna k produktu

   HOYA filtr UV HMC-Super Pro1 67 mm

   Přidat příspěvek
   • Josef
    Odpovědět

    UV filtr

    Josef 29.03.2010 21:53:33
    Dobrý den, mám objektiv Nikon 18 - 105 uvažuji o koupi UV filtru k tomuto objektivu. Váhám mezi HOYA HMC-Super UV Pro1 67mm a HOYA filtr UV HD 67mm. Jaký je mezi nimi rozdíl a případně který by byl vhodnější. Případně zda by jste mi doporučili nějaký jiný filtr? Děkuji Josef
    • Kristina Hanousková
     Odpovědět

     RE: UV filtr

     Kristina Hanousková 30.03.2010 19:33:15
     Dobrý den,Hoya HMC-Super UV Pro1 je starší verzí filtrů s nízkou obroučkou, má 6 antireflexních vrstev na každé staně a nemá začerněnou hranu skel. Filtry HD jsou filtry nejvyšší kvality, mají 8 antireflexních vrstev na každé straně, sklo je tvrzené a stejně tak i vrchní vrstva, takže jsou odolnější vůči vlhkosti, poškrábání a ulpívání nečistot.Kompromisem mezi oběma typy je Hoya DMC Super UV Pro1 Digital se www.fotoskoda.cz/eobchod/p2122262-cz-hoya-dmc-super-uv-pro1-dig-77mm7 vrstvami na každé straně, ale sklo ani vrstvy tvrzené nejsou. (Jejich dodávku očekáváme asi za 3-4 týdny.)
   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...