LumiQuest příslušenství k bleskům

Produkty firmy LumiQuest patří mezi laickými i profi fotografy k zavedeným a často voleným doplňkům k elektronickým bleskům. Svůj podíl na tom má vysoká kvalita, dostupná cena i snadná skladnost. Připevnění produktů LumiQuest na hlavu blesku je prováděno prostřednictvím suchého zipu. Samotná montáž a demontáž je proto snadná a pohotová.

Kategorie:

Odrazné desky

Jak již název napovídá, odrazné desky odrážejí světlo, což má svůj význam obzvláště ve chvíli, kdy je požadováno zvětšení plochy světla vydané bleskem, výsledkem jsou měkčí stíny a rovnoměrnější prosvětlení prostoru. Jinými slovy "čím je větší plocha, od níž se světlo odráží, tím difúznější světlo dává". V krajině je to možné pozorovat, například při zatažené obloze, která dává nižší kontrast scény bez ostrých stínů. Odrazné desky mají široké pole uplatnění počínaje, portrétní fotografií, přes dokumentární a svatební snímky až po záběry zátiší apod. (Quick Bounce, LumiQuest Bounce Kit, ProMax System, Pocket Bouncer, Midi Bouncer, 80-20, Ultrasoft, Big Bounce)

Komínek

Zúží kužel světla vydaného elektronickým bleskem, a tím přirozeně přitáhne pozornost na střed snímku, než na méně důležité okraje fotografie. (Snoot)

Difusory

Změkčí světlo vydané el. bleskem a rozptýlý jej do prostoru, s tím, že větší část světla je směřována v původním směru záblesku. Své uplatnění naleznou například u reportážních a portrétních fotografií. (Ultra Bounce)

Softboxy

Dávají podobný účinek jako odrazné desky a difuzery (pojí přednosti obou), jen s tím rozdílem, že měkké difuzní světlo směřují přímo na fotografovaný objekt. Své uplatnění naleznou v portrétní, módní, reklamní i produktové fotografii. (SoftBox /II/III, Mini SoftBox, SoftScreen)

Barevné filtry

Mění zabarvení světla vydaného elektronickým bleskem v souvislosti se zabarvením zvoleného barevného filtru. Význam to má jak v okamžiku, kdy je žádáno emotivní zabarvení světla dopadajícího na snímaný objekt, tak i tehdy, když by kombinace světel o různé teplotě chromatičnosti (např. žárovka a el. blesk) působilo na snímku rušivě. (FXtra, FX)

Stránky výrobce (EN)