FAQ - Fotografické služby | FotoŠkoda
 1. Za jak dlouho mi fotografie vyvoláte
  Fotografie ve formátu 9 × 13 cm až 30 × 90 cm z digitálních médií a při objednání online činí standardní doba vyhotovení 24 hodin, expresní zpracování je možné do 2 hodin s příplatkem 50 %. V případě objednání v prodejně je standardní doba vyhotovení fotografií 24 hodin, expresní 6 hodin s příplatkem 25 %. Tyto fotografie zpracováváme mokrým procesem na minilabu Noritsu QSS-3904 na barevný fotografický papír Fujicolor DP II. Pro zajištění optimální kvality a kompatibility doporučujeme nahrávat fotky ve formátu JPEG nebo nekomprimovaném TIFFu, a to v barevném prostoru sRGB a s hloubkou barev 8 bitů. Tím zajistíte, že vaše fotografie budou přesně reprodukovány a dosáhnete nejlepších výsledků při vyvolávání. Jestliže spěcháte, můžete si nechat fotografie zhotovit z digitálního média na počkání – fotografie se v tomto případě tiskne technologií bez chemického procesu. K zadání objednávky tisku na počkání můžete kromě služeb našeho personálu využít také samoobslužné terminály přímo v prodejně. Maximální rozměr fotografie na počkání je 30 × 45 cm.
 2. Děláte průkazové/pasové fotografie na počkání? 
  Ano, fotografie pasového formátu (pasovky) a ostatní průkazové fotografie zhotovujeme na počkání.
 3. Jaký největší formát fotografií zhotovujete?
  Maximální standardní rozměr činí 30 × 45 cm, u panoramatických fotografií 30 × 140 cm (suchým procesem) a čtvercového formátu 30 × 30 cm. U velkoformátového tisku jsme schopni vytisknout rozměr o maximální šířce 150 cm a délce 30 m.
 4. Jaké minimální rozlišení musí fotografie mít a jak velké fotografie k vám můžu odeslat?
  Abychom dokázali zhotovit fotografie a fotoobrazy v kvalitě, se kterou budete spokojeni, je třeba dbát na dostatečně velké rozlišení zasílaného souboru. Tabulku přesných rozměrů naleznete zde. Jestliže budete mít jakýkoli další dotaz, můžete se obrátit na kolegy na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz či na čísle 222 929 039.
  Maximální celková velikost jedné zakázky na vyvolání fotografií v aplikaci je 10 GB, přičemž velikost jedné fotografie je omezena na 2 GB.
 5. Nefunguje mi přihlášení do účtu FotoŠkoda, ačkoliv jsem se na vašich stránkách již registroval. Jak mám postupovat?
  Zkuste si obnovit heslo, jestliže se vám nedaří přihlásit i přesto, že je účet aktivní, kontaktujte zákaznický servis fotoslužeb na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz či na čísle 222 929 039.
 6. Chci si objednat fotoobraz a nemám čas objednat zakázku v prodejně. Jak si zařídím tisk?
  Fotoobraz si můžete objednat prostřednictvím online aplikace.
 7. Potřebuji znát cenu atypického rozměru fotoobrazu, na koho se mohu obrátit? 
  Obrátit se můžete na oddělení fotoslužeb a to na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz.
 8. Mám svá data v jiných formátech, než povoluje vaše aplikace na vyvolání fotografií. Lze je zpracovat? 
  Ano, je to možné, ve aplikaci se data upraví. Doporučujeme ale zadávat fotografie ve formátu JPG v barevném modelu sRGB a 8bitové hloubce.
 9. Je možné osobně asistovat při zhotovení fotografií?
  Bohužel to není možné. Máte-li speciální přání ohledně vyhotovení snímků, kontaktujte nás na e-mailu fotosluzby@fotoskoda.cz, nebo nám zavolejte na číslo 222 929 039.
 10. Vyvoláváte analogové filmy a fotografie z nich?
  Vyvolání černobílých negativních filmů zajišťujeme do 48 hodin, expresně do 24 hodin. Nabízíme standardní vyvolání filmů ve fotografické chemii značky FOMA či profesionální vyvolání filmů ve fotografické chemii značky ILFORD nebo KODAK. Fotografie zhotovujeme v rozlišení 300 dpi na barevný fotografický papír značky FUJIFILM. Vyvolání barevných filmů procesem C-41 provádíme standardně do 24 hodin, expresně do 6 hodin. Fanouškům klasické fotografie a filmové techniky poskytujeme také další služby, mezi nimi např. vyvolání diapozitivů, ruční volání negativů či ruční zvětšeniny fotografií v naší fotokomoře.
 11. Provádíte přepis 8mm filmů na digitální video? 
  Ano, zajišťujeme přepis 8mm, 16mm, 9,5mm a individuálně i 35mm filmů a videokazet VHS, VHSC, Hi8, Digital 8, Video 8, MiniDV, DV, DVCAM, HDV a Betacam SP. Více informací najdete na stránce věnované přepisům filmů a digitalizaci.
 12. Umíte vytvořit potisk na hrnky? 
  Ano, zakázky pro potisky na hrnky přijímáme. Všechny potisky lze také vyrobit online pomocí aplikace.
 13. Chtěl bych nechat vytvořit fotoknihu odborníkem, nechci ji dělat doma, protože na to nemám čas. Jak mám postupovat? 
  Stačí do FotoŠkoda přinést či poslat data v elektronické podobě a grafici vám vyhotoví fotoknížku, kterou vám prostřednictvím e-mailu zašlou ke schválení. Cena grafické práce je 490 Kč za 30 min. Pokud nemáte představu, jak přesně vaše fotokniha má vypadat, ale toužíte po profesionálním vzhledu fotoknihy, můžete využít online aplikaci Smart Book, která z vašich snímků podle chronologičnosti, podobnosti osob či samotných fotografií vybere ty nejlepší záběry a během několika minut sestaví profesionálně designovanou fotoknihu
 14. Jaké máte formáty kalendářů? 
  Můžete si u nás nechat vyrobit kalendář nástěnný i stolní, a to v různých velikostech a formátech. Kompletní nabídku naleznete v naší online aplikaci.
 15. Jak zjistím, v jakém stavu se nachází moje objednávka? 
  V případě, že jste zakázku zadávali on-line, můžete ji po přihlášení na svůj účet kontrolovat v uživatelském rozhraní. Informace o vyhotovení a případném expedování objednávky rovněž obdržíte na e-mail a SMS zprávou.
  Upozornění: Toto platí pouze v případě registrovaných zákazníků. V případě, že registraci u nás na e-shopu nemáte, stav objednávky kontrolujte ve vaší emailové schránce. 
 16. Jak vyberu vhodný formát pro své fotografie? 
  Fotografie mohou mít různé poměry stran a při zhotovování fotografie konkrétních rozměrů může docházet k ořezům. Je proto důležité myslet na to při zadávání zakázky. 
 17. Je možné využít služby vašich fotografů i mimo prodejnu?
  Fotografování v terénu provozujeme, službu fotograf na objednávku si můžete objednat na info@mareklampart.cz nebo telefonicky na čísle 739 556 491.
 18. Fotografujete také rodiny a skupiny?
  Ano, fotografujeme. V našem ateliéru pracujeme s nejmodernější digitální technikou. V případě zájmu je třeba si zarezervovat termín, a to buď telefonicky na čísle 739 556 491, nebo e-mailem na info@mareklampart.cz.
 19. Doručíte mi zakázku zdarma?
  U každého nákupu fotoslužeb v hodnotě minimálně 1 000 Kč získáte dopravu společností DPD po České republice zdarma. Akce se vztahuje na standardní hodiny doručení mezi 8 a 17 hodinou, nelze ji využít pro expresní doručení. Aktuální informace o ceně dopravy se dozvíte během objednávkového procesu.

objednat fotografie

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás!

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...