Fotografické služby

Za jak dlouho zhotovíme fotografie, jaké služby nabízíme profesionálním fotografům, zda fotografujeme na doklady a další otázky.

FAQ - prodej nového zboží
FAQ - provozní informace a služby
FAQ - bazar a výkup

 1. Za jak dlouho mi fotografie vyvoláte
  Z filmů a digitálních médií a při objednání online činí standardní doba vyhotovení 24 hodin, expresní zpracování je možné do 1 hodiny nebo 6 hodin. V případě online zadání v aplikaci Fotobox je expresní dodací lhůta 1 hodinu.
  Jestliže spěcháte, můžete si nechat zhotovit fotografii z digitálního média na počkání - fotografie se v tomto případě tiskne technologií bez chemického procesu. K zadání objednávky tisku na počkání můžete kromě služeb našeho personálu využít také samoobslužné terminály přímo na prodejně. Maximální rozměr fotografie na počkání je 30 x 45 cm.
 2. Děláte pasové fotografie na počkání? 
  Ano, pasové a veškeré průkazové fotografie zhotovujeme na počkání. 
 3. Jaký největší formát fotografií zhotovujete?
  Maximální standardní rozměr činí 30 x 45 cm, u panoramatických fotografií 30 x 90 cm a čtvercového formátu 30 x 30 cm. U velkoformátového tisku můžeme vytisknout rozměr o maximální šířce 150 cm a délce 30 m.
 4. Jaké minimální rozlišení musí fotografie mít a jak velké fotografie k vám můžu odeslat?
  Abychom dokázali zhotovit fotografie a fotoobrazy v kvalitě, se kterou budete spokojení, je třeba dbát na dostatečně velké rozlišení zasílaného souboru. Jestliže budete mít jakýkoli další dotaz, můžete se obrátit na kolegy na emailu fotosluzby@fotoskoda.cz či na čísle 222 929 039.
  Celková velikost jedné zakázky na vyvolání fotografií v aplikaci Fotobox je 10 GB, přičemž velikost jedné fotografie je omezena na 2 GB. Ideálním způsobem doručení dat jsou aplikace Fotobox a Designer. U speciálních požadavků je možné využít online úložiště.
 5. Nefunguje mi přihlášení do aplikace Fotobox či Designer, ačkoliv jsem se na vašich stránkách již registroval. Jak mám postupovat?
  Každá z aplikací vyžaduje vlastní registraci, proto je třeba mít pro obě vytvořený samostatný účet. Jestliže se vám nedaří přihlásit i přesto, že je účet v dané aplikaci aktivní, kontaktujte zákaznický servis na emailu zakaznickyservis@fotoskoda.cz či na čísle 222 929 041.
 6. Chci si objednat fotoobraz a nemám čas se stavit v Centru?
  Fotoobraz si můžete objednat prostřednictvím aplikace Fotobox.
 7. Potřebuji znát cenu atypického rozměru fotoobrazu, na koho se mohu obrátit? 
  Obrátit se můžete na oddělení fotoslužeb, na emailu fotosluzby@fotoskoda.cz.
 8. Mám svá data v jiných formátech, než povoluje Fotobox. Lze je zpracovat? 
  Ano, je to možné. Zakázky obsahující data, která nejsou kompatibilní pro digitální minilaby, lze zpracovat za příplatek 50,- Kč (např.: CMYK, 16 bitů, komprimovaný TIFF).
 9. Je možné osobně asistovat při zhotovení fotografií?
  Ano. Pro osobní asistenci i pro vlastní úpravy fotografií nabízíme samostatné pracoviště v příjemném prostředí vybavené nejmodernější technikou.
 10. Vyvoláváte analogové filmy a fotografie z nich?
  Vyvolání černobílých i barevných negativních filmů zajišťujeme do 24-48 hodin, expresně do 3 hodin. Nabízíme standardní vyvolání filmů ve fotografické chemii značky FOMA či profesionální vyvolání filmů ve fotografické chemii značky ILFORD nebo KODAK. Fotografie zhotovujeme v rozlišení 300 dpi na barevný fotografický papír značky Kodak. Vyvolání ČB filmů procesem C-41 provádíme na počkání.
  Fanouškům klasické fotografie a filmové techniky poskytujeme také další služby, mezi nimi např. vyvolání diapozitivů.
 11. Provádíte přepis 8 mm filmů na video? 
  Ano, zajišťujeme přepis filmů 8 mm NORMAL, 8 mm SUPER na VHS, S-VHS a DVD-R.
 12. Umíte vytvořit potisk na trička a hrnky? 
  Ano, zakázky pro potisky na hrnky a trička přijímáme. Všechny potisky lze také vyrobit online pomocí aplikace Fotoškoda Designer.
  V aplikaci Designer si můžete kromě trička a dárkových předmětů vytvořit také kalendář či fotoknihu
 13. Chtěl bych nechat vytvořit fotoknihu odborníkem, nechci ji dělat doma, nebo na to nemám čas. Jak mám postupovat? 
  Stačí do našeho Centra FotoŠkoda přinést či poslat data v elektronické podobě a grafici vám vyhotoví fotoknížku, kterou vám prostřednictvím mailu zašlou ke schválení, případně můžete při tvorbě fotoknihy na naší prodejně sami asistovat. Cena grafického návrhu vytvořeného odborníkem je 990 Kč, cena za 30 minut asistence činí 490 Kč.
 14. Jaké máte formáty kalendářů? 
  Můžete si u nás nechat vyrobit kalendář nástěnný i stolní, a to v různých velikostech a formátech. Kompletní nabídku naleznete v aplikaci Designer.
 15. V jakém stavu se nachází moje objednávka? 
  V případě, že jste zakázku zadávali online, můžete ji po přihlášení na svůj účet kontrolovat jak v aplikaci Fotobox, tak v aplikaci Designer. Informace o vyhotovení a případném expedování objednávky rovněž obdržíte v případě obou aplikací na email, aplikace Fotobox vám také na zadané telefonní číslo pošle SMS zprávu, jakmile je vaše zakázka hotová.
  Upozornění: To platí pouze v případě, že je zadaná emailová adresa funkční, což je důležité zvláště pro neregistrované uživatele.
 16. Jak vyberu vhodný formát pro své fotografie? 
  Fotografie mohou mít různé poměry stran a při zhotovování fotografie konkrétních rozměrů může docházet k ořezům. Je proto důležité na to myslet při zadávání zakázky na jejich tisk. 
 17. Poskytujete informace o ICC profilech? 
  Ano, poskytujeme je pro všechny druhy materiálu včetně těch, které byly vygenerované pro černobílý výstup.
 18. Je možné využít vaše služby vašich fotografů i mimo prodejnu?
  Fotografování v terénu provozujeme, službu fotograf na objednávku si můžete objednat na atelier@fotoskoda.cz nebo telefonicky na čísle 222 929 039.
 19. Fotografujete také rodiny a skupiny?
  Ano, fotografujeme. V našem ateliéru pracujeme s nejmodernější digitální technikou a zajímavými rekvizitami včetně virtuálního pozadí. V případě zájmu je třeba si zarezervovat termín, a to buď telefonicky na čísle 222 929 039, nebo elektronicky přímo na našich stránkách, či emailem na fotosluzby@fotoskoda.cz.
 20. Doručíte mi zakázku zdarma?
  U každého nákupu fotoslužeb v hodnotě minimálně 500 Kč máte dopravu přes službu Uloženka nebo společností DPD po republice zdarma. Akce se vztahuje na doručení ve standardní době a večerní, nelze ji využít pro expresní doručení. Aktuální informace o ceně dopravy se dozvíte během objednávkového procesu.

objednat fotografie

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás!

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací