KAISER servospoušť (odpalovač blesků) 1501
KAISER servospoušť (odpalovač blesků) 1501

KAISER servospoušť (odpalovač blesků) 1501

Kaiser
Kód produktu: 3160609

Servospoušť KAISER (1501) je určena pro dálkové ovládání externích blesků (bez potřeby propojení fotoaparátu s bleskem skrze kabel). Použití servospouště se neomezuje pouze na určité prostředí. Využít ji je možné jak v interieru, tak i v exteriéru, a to až do vzdálenosti 20 metrů (v závislosti na světelných podmínkách).
Více o produktu »

222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Dosah radiové komunikace (m)20
Podpora TTL komunikacene

Popis produktu KAISER servospoušť (odpalovač blesků) 1501

Jak servospoušť funguje?
Interní blesk fotoaparátu zpravidla vykazuje omezený výkon, který však nestačí pro dostatečné prosvětlení většího prostoru. Řešením může být externí blesk umístěný mimo tělo fotoaparátu. Komunikace mezi tímto bleskem a tělem fotoaparátu může probíhat v několika rovinách, prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově, jak při využití TTL komunikace případně jednoduchým nastavením manuálního výkonu.
Servospoušť patří do kategorie přístrojů a příslušenství, které ač neumožňují přenos TTL komunikace, umožňují spuštění přídavného blesku v tutéž chvíli, kdy se aktivuje vestavený blesk, a to bez nutnosti připojení kabelu s fotoaparátem. Důležité je, aby záblesk vydaný řídícím bleskem (může jím být jak interní, tak i externí) alespoň částečně dopadl na plochu světlocitlivé buňky servospouště.
 

Parametry produktu

Dosah radiové komunikace (m)20
Podpora TTL komunikacene
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

KAISER servospoušť (odpalovač blesků) 1501

Přidat příspěvek
 • Hana
  Odpovědět

  topca 330cx

  Hana 17.07.2012 19:58:15
  Dobrý den. Nemám s externími blasky žádnou zkušenost, ale mám k dispozici starší blesk topca 330cx pro canon a ráda bych ho zkusila využít s pomocí této kostky k prosvětlení scény. Vlastním ale NikonD5100, je pomocí této kostky tyto dva systémy propojit? Nebo je jiné řešení? Bylo by škoda nechat blesk zahálet. Děkuji.
  • Martin Stacha
   Odpovědět

   RE: topca 330cx

   Martin Stacha 18.07.2012 12:28:48
   Dobrý den,pravděpodobně to nepůjde. Tato servokostka nemá zpožďovač záblesku a zároveň blesky pro Canon se obtížně na dálku spouštějí. Zastavte se poradit k nám na prodejnu.
 • Lada
  Odpovědět

  Dobry den,

  Lada 25.04.2011 16:14:00
  bude tato servospoust funguvat s bleskem Nissin Di622 pokud ne muzete doporucit nejakou jinou variantu
  • Petr Brynda
   Odpovědět

   RE: Dobry den,

   Petr Brynda 27.04.2011 12:22:19
   Dobrý den, s jakým fotoaparátem blesk budete používat?
 • Vojta Bartonek
  Odpovědět

  Canon 580 EXII nebo 430

  Vojta Bartonek 03.02.2011 23:01:28
  Dobry den, spusti tato servospoust blesk Canon 580EX II nebo alespon 430EX II?Pokud ne, muzete me doporucit jinou? Radiove odpalovani neni resenim, nebot mam sanky na blesk obsazeny radiovym odpalovacem blesku ve studiu a systemovy blesk bych obcas rad vyuzil jen jako dosvetleni a tudiz jej jen potrebuji odpalit spolu se zableskem atelierovych blesku prave nejlepe pres fotobunku synchrokostky. Diky Vojta
  • Martin Stacha
   Odpovědět

   RE: Canon 580 EXII nebo 430

   Martin Stacha 07.02.2011 13:34:09
   Dobrý den,spouštění besků Canon prostřednictvím světelného serva je nespolehlivé, většinou nefunguje. Doporučuji samostatně dokoupit rádiový přijímač dlle typu Vaši rádiové spouště.
 • Miloš Novotný
  Odpovědět

  "slave blesk"

  Miloš Novotný 19.07.2009 22:52:58
  Dobrý den,potřeboval bych využít starý výkonný blesk jako "slave", aktivovaný zábleskem z interního blesku fotoaparátu. Chápu to dobře, že potžebuji přesně toto?Tj. do botičky "odpalovače" dám svůj externí blesk (starý, ale dobrý :), celé to uchytím případně na stativ, v rozumném úhlu namířím na scénu tak, aby na senzor dobliknul interní blesk z fotoaparátu a zmáčknu spoušť. Můžete ně případně poradit prvek z Vašeho e-shopu, který by toto použití umožnil (manuální nastavení expozice, i na externím blesku, takže vyhoví téměř cololi)?Máte představu, jestli je čidlo natolik citlivé, že zabere i v případě, že externí blesk je na ramenu přímo u fotoaparátu (tj. ve stejném směru jako interní blesk, někdy vyklopený na strop)Děkuji za ochotu
  • Jakub Škraban
   Odpovědět

   RE: "slave blesk"

   Jakub Škraban 20.07.2009 15:36:27
   Dobrý den,pomocí této servospouště můžete skutečně použít starší blesk ve funkci slave. Čidla jsou různě citlivá, ale ve všech případech je třeba, aby na ně záblesky hlavního blesku dopadala.Pomůcek pro práci s externím bleskem je několik. Od stativu a flashmetru až po odrazný deštník a jeho držák. Výrobci jako je Canon či Nikon vyrábějí zařízení, které umožňuje bezdrátovou TTL komunikaci mezi bleskem a fotoaparátem. Pokud tedy vlastníte, některý ze systémových blesků uvedených výrobců, mohla by to pro Vás být rozumná volba.
   • Novotný
    Odpovědět

    RE: RE: "slave blesk"

    Novotný 20.07.2009 17:39:46
    Dobrý den,bezdrátovou komunikaci - "sytémový blesk" použít nemohu. Na to hlavní jsem se nezeptal - předpokládám, že tento odpalovač se nechá oblbnout měřicím předbleskem. Můžete mně doporučit variantu, odpalovače, který spolehlivě funguje? Našel jsem tu www.fotoskoda.cz/eObchod/p2000058-cz-big-servospoust-regulovatelna-423210a foťák o který mně hlavně jde je Canon SX110 IS (k němu doporučený blesk HF-DC1 nechci - malý výkon, žádný manuál atd....) Děkuji.
    • Lucie Kaňková
     Odpovědět

     RE: RE: RE: "slave blesk"

     Lucie Kaňková 21.07.2009 14:03:25
     Dobrý den, servospoušť funguje, jako bezdrátový odpalovač. Vy potřebujete spustit blesky najednou a to buď můžeže bezdrátově, nebo přes synchrokostky a kabely. Záleží na Vás jak Vám to bude vyhovovat.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím