Kalibrační fotografie

Kalibrační fotografie existuje jak v digitální podobě (ke stažení na našem webu), tak fyzicky zhotovená na digitálním minilabu Noritsu QSS - 3203 v našem ProfiCentru a zdarma k vyzvednutí v kterémkoli odd. minilabu.

Fotografie obsahuje šedou škálu a několik typických motivů, na nichž lze dobře posoudit kvalitu tisku i zobrazení na monitoru. Při zobrazení na monitoru by měla být neutrální stupnice skutečně šedá, případně s mírným teplým nádechem (to znamená velmi slabá příměs žlutohnědého odstínu). Dále musí být možné od sebe odlišit obě nejtmavší i obě nejsvětlejší políčka, a celá škála by měla být rovnoměrná, bez barevných proužků. Barevné motivy by měly být přirozené a měly by odpovídat barevnosti fyzické kalibrační fotografie.

Pokud si kalibrační fotografii zobrazíte na monitoru způsobem, jakým pracujete s ostatními fotografiemi, máte možnost zobrazení na monitoru porovnat s reálnou fotografií. V případě, že máte možnost pracovat s profily využijte převedením kalibrační fotografie do profilu minilabu možnost, porovnat výsledek co nejlépe. Okamžitě si tak ověříte, zda na monitoru vidíte fotografii ve správných barvách (zde posoudíte kvalitu monitoru a jeho profilu) a zda obraz na monitoru odpovídá vyvolané fotografii (monitory obvykle zobrazují s barevností odpovídající dennímu světlu, proto je při posuzování fotografie, např. pod žárovkovým světlem jisté, že se fotografie bude od obrazu na monitoru viditelně lišit).

Jestliže není váš monitor nastaven zcela přesně, rozdíl mezi vyvolanou kalibrační fotografií a zobrazením na monitoru vám může pomoci odhadnout jak budou vypadat vaše vlastní fotografie vyvolané minilabem Noritsu QSS - 3203.

Kalibrační fotografie ke stažení (tiff)

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím