KENKO filtr euro sepia 52mm
KENKO filtr euro sepia 52mm

KENKO filtr euro sepia 52mm

Kenko
Kód produktu: 2121903

Filtry KENKO EURO SEPIA připomínají svým zabarvením stařičké fotografie, které pod vlivem času získali svou patinu v podobě hnědého nádechu.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu KENKO filtr euro sepia 52mm

U klasických černobílých snímků pořízených na filmovou podložku se toto zabarvení mohlo dosáhnout několika způsoby - tónováním (chtěně) anebo špatným vypráním od vývojky či ustalovače (nechtěně), v obou případech se však jednalo o předem neodhadnutelný výsledek. Přímou cestu k pořízení snímku, u nějž je zabarvení plně pod kontrolou, představuje až použití sepiového filtry Kenko.

K čemu slouží
S filtry EURO SEPIA (A) a RETRO SEPIA (B) v sobě objevíte skutečného romantika. Běžnou barevnou realitu přetváří do podoby snímků s nostalgickým nádechem dávných dob, kdy byla fotografie ještě v plenkách a první krajinářští fotografové vyráželi se svými velkoformátovými fotoaparáty na daleké cesty za dobrodružstvím. Krajinné i portrétní snímky získají své neopakovatelné kouzlo.

<img data-cke-saved-src="http://www.fotoskoda.cz/eobchod/multi/filtry/obr/color-sepia-light.jpg" src="http://www.fotoskoda.cz/eobchod/multi/filtry/obr/color-sepia-light.jpg" ukázka="" funkce="" filtru"="" width=" alt=">

Jak se používá
Při používání barevných filtrů je třeba si uvědomit, že ovlivňují výsledný vzhled fotografií, tím že mění tonalitu snímku. A protože jsou určeny pro specifické účely, není radno je mít nasazené na objektivu stále, jejich funkce nezávisí na úhlu natočení. Používáte-li barevný negativní film, upozorněte svou zpracovatelskou laboratoř na to, že jste volili sepiový filtr. Laboratoř by ve snaze dosáhnout věrných barevných výsledků, mohli potlačit účinek filtru. Sepiový filtr způsobuje posun expozice až o 3EV.
 

Poradna k produktu

KENKO filtr euro sepia 52mm

Přidat příspěvek
 • Jana
  Odpovědět

  Batevný filtr

  Jana 04.10.2012 000 17:40:24

  Dobrý den,chci se zeptat,jaký barevný fitr s nějakým retro efektem by seděl na nikon 18-55 mm?

  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: Batevný filtr

   Jana Žílová 05.10.2012 000 14:06:30

   Dobrý den,Vámi poptávaný filtr lze použít na Nikon 18-55mm. Filtr má efekt zbarvení do hnědé (sépiové) barvy, ve které se snímky dříve vyvolávaly.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací