KENKO filtr polarizační cirkulární 77 mm - DOPRODEJ
Sleva
KENKO filtr polarizační cirkulární 77 mm - DOPRODEJ

KENKO filtr polarizační cirkulární 77 mm - DOPRODEJ

Kenko
Kód produktu: 2121707

Filtr KENKO polarizační cirkulární potlačuje lesk a zvyšuje barevné nasycení. Polarizační filtry KENKO jsou barevně neutrální a neovlivňují barevné vyvážení fotografie.
Více o produktu »

 • polarizační filtr s průměrem 77 mm
222 929 031 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • polarizační filtr s průměrem 77 mm

Parametry

Průměr77
Objímkastandardní
Filtracecirkulární

Popis produktu KENKO filtr polarizační cirkulární 77 mm - DOPRODEJ

K čemu slouží 

Vedle UV a ochranných filtrů je polarizační filtr nejčastěji používaným filtrem v oblasti digitální i analogové fotografii. Nejrozšířenější poučkou o tomto filtru je, že je vhodný pro odstranění odlesků na nekovovém povrchu (například z vodní vodní hladiny, tabule skla či mastné pleti modelky). Jeho použití se však neomezuje pouze na odlesky, i když je v tomto směru nenahraditelný, ale snadno ztmaví oblohu, vytáhne mraky a v barevné fotografii oživí barvy a omezí vliv atmosferického oparu. V praxi je možné jej používat s mnoha dalšími filtry.

Jak funguje?

Filtr je vyroben z takového materiálu, který propouští polarizované světlo s kmitající elektrickou složkou pouze v určitém směru a jiných směrech jej nepropustí. Tím dochází k úbytku světla (v hodnotě cca 1,5 – 3 EV), které skrze filtr projde.
Ve fotografické praxi se polarizační filtry dělí na dva druhy – cirkulární a lineární. V obou případech dochází k totožnému účinku - filtraci polarizovaného světla, jen s tím rozdílem, že v případě lineárních filtrů dochází ke zmatení expozimetru a senzoru automatického zaostřovacího systému. Tento nedostatek je u cirkulačních filtrů napraven, a proto je vhodnější je používat s autofokusovými a digitálními fotoaparáty. Používá se tak, že se předním členem pootáčí až do té chvíle, kdy nastane požadovaný efekt – odstranění či potlačení reflexů, případně zvýraznění oblak na obloze.

Jak se používá 

Pro dosažení maximálního efektu polarizačního filtru je nutné otáčet jeho obrubou a současně pozorovat účinek v hledáčku nebo na displeji digitálního fotoaparátu. Je také nutné brát v úvahu, že při natočení fotoaparátu, případně předního členu objektivu je také nutné natočit i filtr.

Parametry produktu

Průměr77
Objímkastandardní
Filtracecirkulární
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

KENKO filtr polarizační cirkulární 77 mm - DOPRODEJ

Přidat příspěvek
 • Olda
  Odpovědět

  Dotaz

  Olda 21.03.2012 21:03:31
  Je vhodný na objektiv 11-16mmm? Nebude vinětovat?
  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: Dotaz

   Jana Žílová 22.03.2012 09:49:31
   Dobrý den, Oldo,pro Váš širokoúhlý objektiv bych doporučila filtr Hoya HD s extrémně tenkou obroučkou, která je vhodnější a nebude způsobovat vinětaci. Filtr je vyroben z tvrzeného skla a je odolnější poškrábání i nečistotám.www.fotoskoda.cz/eobchod/p2122673-cz-hoya-filtr-polarizacni-cirkularni-hd-77mm
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím