KENKO filtr softon-speck A 62mm
KENKO filtr softon-speck A 62mm

KENKO filtr softon-speck A 62mm

Kenko
Kód produktu: 2121642

Efektový filtr Kenko Softener A patří do kategorie difuzních filtrů, které změkčují kresbu a snižují kontrast. Filtry Kenko jsou vyrobeny z kvalitního optického skla, u něhož dochází k minimální světelné ztrátě.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu KENKO filtr softon-speck A 62mm

Speciální vlastnosti

 • SOFTENER - má na svém povrchu nahodile rozmístěné jakoby kapičky vody. Změkčuje světlo a výsledkem je soft fokus efekt. Vytváří zaostřené fotografie s měkkou gradací. Efekt je výrazný na fotografiích s bodovým zdrojem světla. Není zapotřebí žádných barevných ani expozičních korekcí.

K čemu slouží

Efektové filtry vytváří na výsledné fotografii či videozáznamu určitý vizuální efekt. Na snímku se tak mohou objevit hvězdičky, lokální či úplná změkčení, ale i duhové a pastelové přechody. V současné době dochází společně s rozvojem digitálních technologií k ústupu těchto filtrů do pozadí, stále však jsou oblasti, kde naleznou své uplatnění. Patří sem především ateliérové portréty, svatební obřady a filmové záznamy. Určitou výjimkou jsou IR filtry, jejichž efekt je sice možné napodobit v grafickém editoru. Snímače digitálních fotoaparátů jsou opatřeny filtrem, který blokuje IR záření, proto mnoho zanícených amatérských i profesionálních fotografů (vědecké účely, kriminalistika, lékařství apod.) využívají pro pořízení IR fotografií filmový materiál. Obecně lze říci, že všude tam, kde je upřednostněno použití filmového materiálu je možné použít i efektové filtry.

Ukázka funkce filtru

Jak se používá

V závislosti na podstatě efektu se liší i způsob použití. Některé mohou ovlivnit expozici, jiné posouvají barevné podání a další změkčují obraz. V zásadě ovšem platí, že je většina filtrů zasazena do klasické kruhové obroučky, která se prostřednictvím závitu upevňuje před frontální člen objektivu. I zde se vyskytuje výjimka a to jsou obdélníkové filtry COKIN a LEE, jež se zasouvají do držáku.

Stránky výrobce (ENG)

Poradna k produktu

KENKO filtr softon-speck A 62mm

Přidat příspěvek
 • Kenko filtr softon
  Odpovědět

  dotaz

  Kenko filtr softon 03.06.2012 000 11:08:43

  Dobrý den. Chtěla bych si koupit tento filtr, je možné ho upevnit na objektiv zuiko digital 14-42mm průměr 58mm?

  • Sylva Pineckerová
   Odpovědět

   RE: dotaz

   Sylva Pineckerová 04.06.2012 000 11:36:25

   Dobrý den,Vámi zmíněný filtr, lze použít pouze pomocí redukce 58/62www.fotoskoda.cz/eobchod/p3160471-cz-redukce-na-filtr-5862-cerna-15862

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací