KENKO Infrared R72 58mm - DOPRODEJ
Sleva
KENKO Infrared R72 58mm - DOPRODEJ

KENKO Infrared R72 58mm - DOPRODEJ

Kenko
Kód produktu: 2123363

IR filtr Kenko R72 propouští záření o vlnové délce 720 nm. Tyto filtry řady v sobě slučují několik unikátních technologií, jež z nich činí bezpochyby výjimečné filtry. Využití naleznou nejen v rukou profesionálních fotografů či kameramanů pohybujících v náročných světelných i atmosférických podmínkách, ale i v rukou začínajících autorů. Díky použitým technologiím je možné tyto filtry použít jak s filmovou, tak i s digitální fototechnikou.
Více o produktu »

222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu KENKO Infrared R72 58mm - DOPRODEJ

Speciální vlastnosti

 • IR filtr - Filmy pro infračervenou fotografii jsou mimo jiné citlivé na ultrafialové záření a záření kratších vlnových délek viditelného spektra, proto je nutné odfiltrovat všechny tyto vlnové délky viditelného světla kromě infračervené oblasti. IR filtr R72 propouští IR záření o vlnové délce 720 nm. Vhodný pro výtvarné obrazy na ČB i barevný materiál. Použití možné u analogových přístrojů, kde je třeba volit IR film pro dosažení požadovaného efektu, tak i u digitálních kamer, u nichž je potřeba nastavit "bílou" manuálně skrze IR filtr.
 • DMC (Digital Multi-Coated) - filtry s mnohavrstevou povrchovou úpravou DMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.
 • BAF (černý almitový kroužek) - u filtrů je použit černý hliníkový kroužek s matnou saténovou úpravou, který snižuje reflexe.
 • BRG (Black Rimmed Glass) - hrana skel filtrů je černá, aby se snížila možnost odrazu světla na hranách.
 • LPF (nízký kroužek) - ultra tenké kroužky filtrů zamezují vinětaci na superširokých objektivech. Kroužky mají na přední straně závit a je možné na ně nasadit krytku.
 • KEF (vroubkovaná hrana kroužku) - kroužek filtru je z vnější strany vroubkovaný. Tato úprava kroužku usnadňuje manipulaci při nasazování na objektiv a snímání.
 • UVC - ochranné pouzdro proti UV paprskům - pouzdra filtrů poskytují ochranu proti UV záření a prodlužují tak životnost filtru.
 • Faktor prodloužení expozice 9 EV stupně

K čemu slouží

Efektové filtry vytváří na výsledné fotografii či videozáznamu určitý vizuální efekt. Na snímku se tak mohou objevit hvězdičky, lokální či úplná změkčení, ale i duhové a pastelové přechody. V současné době dochází společně s rozvojem digitálních technologií k ústupu těchto filtrů do pozadí, stále však jsou oblasti, kde naleznou své uplatnění. Patří sem především ateliérové portréty, svatební obřady a filmové záznamy. Určitou výjimkou jsou IR filtry, jejichž efekt je sice možné napodobit v grafickém editoru. Snímače digitálních fotoaparátů jsou opatřeny filtrem, který blokuje IR záření, proto mnoho zanícených amatérských i profesionálních fotografů (vědecké účely, kriminalistika, lékařství apod.) využívají pro pořízení IR fotografií filmový materiál. Obecně lze říci, že všude tam, kde je upřednostněno použití filmového materiálu je možné použít i efektové filtry.

Ukázka funkce filtru

 

Jak se používá

 

V závislosti na podstatě efektu se liší i způsob použití. Některé mohou ovlivnit expozici, jiné posouvají barevné podání a další změkčují obraz. V zásadě ovšem platí, že je většina filtrů zasazena do klasické kruhové obroučky, která se prostřednictvím závitu upevňuje před frontální člen objektivu. I zde se vyskytuje výjimka a to jsou obdélníkové filtry COKIN a LEE, jež se zasouvají do držáku.

Stránky výrobce (ENG)

Poradna k produktu

KENKO Infrared R72 58mm - DOPRODEJ

Přidat příspěvek
 • Vítek
  Odpovědět

  Focení s Fujifilm HS25

  Vítek 26.01.2013 v 12:44:47

  Je možné IR filtr použít i s fotoaparátem FujiFilm HS25?

  • Jana Žílová
   Odpovědět

   RE: Focení s Fujifilm HS25

   Jana Žílová 26.01.2013 v 12:50:02

   Dobrý den, Vítku,ano, tento filtr je vhodný pro Váš fotoaparát.

 • Lukas
  Odpovědět

  Foceni s Canon 18-55mm (setak)

  Lukas 18.03.2011 v 23:45:49

  Dobrý den,je setovy objektiv (Canon 18-55mm) vhodny na foceni s IR filtrem? nevznika uprostred presvetleny bod?Dekuji, Lukas K.

  • Lucie Kaňková
   Odpovědět

   RE: Foceni s Canon 18-55mm (setak)

   Lucie Kaňková 19.03.2011 v 10:13:52

   Dobrý den Lukáši, spíše je důležité, jaký máte typ aparátu, aby toto fungovalo.

   • Lukas
    Odpovědět

    RE: RE: Foceni s Canon 18-55mm (setak)

    Lukas 19.03.2011 v 10:17:25

    Dobrý den,mám Canon 550D, jedna se mi o tzv hotspot, ktery vznika spatnym odrazem IR paprsku pres objektiv, nektere objektivy stim maji problemy.viz foto: www.flickr.com/photos/joshsommers/376258978/Dekuji, Lukas K.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace