KENKO Telekonvertor 1,4x Teleplus HD DGX pro Canon EF | FotoŠkoda

KENKO Telekonvertor 1,4x Teleplus HD DGX pro Canon EF

Kód produktu: 2023606 | PN: 920082

Telekonvertor Kenko 1,,4× Teleplus HD DGX je vybaven vylepšeným integrovaným obvodem Gate Array IC, který zachovává plnou integritu signálu mezi tělem fotoaparátu a objektivem. V EXIFu se díky tomu zobrazí nejen aktuální ohnisková vzdálenost a pracovní clona, ale i další data (napříkad ohniskovou vzdálenost prodlouženou o násobek telekonvertoru). Optická konstrukce se skládá z tří členů vyrobených vysoce jakostního optického skla (společnosti Hoya Corporation) opatřeného vícenásobnými antireflexními vrstvami. Kvalita konvertoru se, ve srovnání s modely MC4 a MC7, výrazně zlepšila. Ve srovnání s MC4 je zlepšení o 150 %.
Více o produktu »

 • Fotoaparát / Bajonet: Canon EOS / EF - EF-S
 • Prodloužení ohniskové vzdálenosti: 1,4×
 • Optická sestava: 3 členy ve 2 skupinách
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • Fotoaparát / Bajonet: Canon EOS / EF - EF-S
 • Prodloužení ohniskové vzdálenosti: 1,4×
 • Optická sestava: 3 členy ve 2 skupinách
 • Povrchové vrstvy: DMC
 • Ovlivnění expozice: -1,0 EV
 • Délka: 25 mm
 • Váha: 110 g

Parametry

Přenos ostřeníAF | plně automatický
Prodloužení ohniskové vzdálenosti1,4x
Ovlivnění expozice-1,0EV
Určené proCanon

Popis produktu KENKO Telekonvertor 1,4x Teleplus HD DGX pro Canon EF

Telekonvertory Kenko využívají optické členy společnosti Hoya, která patří mezi přední výrobce fotografických filtrů o čemž svědčí i vysoké hodnocení a značné rozšíření v povědomí fotografů. Optická soustava se skládá ze 3 členů rozdělených do 2 skupin. Členy jsou opatřeny mnohonásobných povrchovým vrstvením, které zabraňuje vzniku rušivých odlesků uvnitř soustavy i zmnožení obrazu vznikajícího zrcadlením mezi posledním optickým členem a plochou snímacího čipu.

AF ostření
Plná podpora AF ostření je možná u objektivů se světelností f/4 a vyšší. AF ostření pracuje správně pouze tehdy, je-li dostatek světla a kontrast scény dovoluje řádně aktivovat zaostřovací pole fotoaparátu. Při fotografování s méně světelnými objektivy nebo v prostředí s horšími světelnými podmínkami může fungovat pouze manuální ostření.

Speciální vlastnosti
DGX - DGX konvertor určí výslednou ohniskovou vzdálenost a společně s údaji o světelnosti a pracovní cloně je zapíší do EXIFu pořízeného snímku (možné pouze u DSLR Canon a Nikon). DGX konvertory jsou předurčené pro použití s DSLR fotoaparáty, u nichž hrozí vznik rušivých reflexů zrcadlením světelných paprsků mezi jednotlivými optickými členy, případně odrazem od plochy senzoru. Optické členy u DG a DGX konvertorů jsou opatřeny MC (Multi-coated) antireflexními vrstvami, které toto riziko minimalizují.
Gate Array IC (Integrated Circuitry) - integrovaný obvod umožňuje plný přenos dat mezi objektivem a tělem fotoaparátu.

K čemu slouží
Telekonvertory jsou rozšířeny mezi fotografy z několika důvodů, jednak proto, že jsou relativně levným a přitom efektivním řešením, jak získat objektiv s delším ohniskem (např. při použití telekonvertoru s 1,5násobkem získáte 150mm teleobjektiv z původních 100mm), a také proto, že umožní dosáhnout větší poměru zvětšení obrazu, což je plně lákavé pro makrofotografii.

Společně s prodloužením ohniska však dochází ke snížení světelnosti a ke zhoršení optických vlastností objektivu (čím větší je násobek prodloužení, tím jsou oba nedostatky patrnější).

V kombinaci s méně světelnými objektiv hrozí riziko, že světelnost sestavy (objektiv + telekonvertor) poklesne pod únosnou míru, ve většině případech je touto úrovní clonové číslo F8, a AF senzor fotoaparátu pracující na principu pasivního autofokusu (rozpoznání celkového kontrastu fotografované scény) nedokáže na základě malého množství světla procházejícího skrze objektiv správně reagovat, a proto nemusí fungovat správně, tehdy je jediným možným řešením manuální zaostřování.

Parametry produktu

Přenos ostřeníAF | plně automatický
Prodloužení ohniskové vzdálenosti1,4x
Ovlivnění expozice-1,0EV
Určené proCanon
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

KENKO Telekonvertor 1,4x Teleplus HD DGX pro Canon EF

Přidat příspěvek
 • Pavel H.
  Odpovědět

  dotaz

  Pavel H. 29.07.2018 19:47:10
  Dobrý den, mám telekonvertor Viltrox 1,4x, problém je při přepnutí objektivu Canon 70-200 na manuál, konvertor stále ostří automaticky. V podstatě nelze dát manuální ostření. Je toto normální? Nebo mi raději doporučíte Kenko? Moc Vám děkuji za pomoc.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 31.07.2018 13:14:21
   Dobrý den, s telekonvertory Viltrox moc zkušeností nemáme, informaci o nemožnosti vypnout autofocus slyším poprvé. Kenko telekonvertory však fungují zcela bez problémů a máme s nimi pozitivní zkušenost.
 • milos vaculik
  Odpovědět

  dotaz

  milos vaculik 18.05.2018 22:42:06
  Bude mi tento fungovat na eos200d a canon 55-250mm f4-5.6?Dik
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz

   Jakub Valdivia 21.05.2018 13:32:01
   Dobrý den, bohužel při uvedené kombinaci nebude fungovat automatické zaostřování.
 • Karel Sedlák
  Odpovědět

  Kenko 1.4x Teleplus HD DGX pro Canon

  Karel Sedlák 02.12.2015 16:55:50
  Zdravím, bude mi fungovat tento telekonvektor na Canon eos 70 D s objektivem Tamron 70-200 f 2,8 DI VC USD, popřípadě jaký jiný telekonvektor mi doporučíte. Děkuji za odpověd. Sedkar
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Kenko 1.4x Teleplus HD DGX pro Canon

   Jakub Valdivia 03.12.2015 12:13:37
   Dobrý den, u daného objektivu je použití telekonvertoru komplikované, hodně záleží na firmwaru objektivu. Osobně vždy doporučuji telekonvertor u nás vyzkoušet, máme zkušenosti s tím že to občas nespolupracuje.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...