KODAK Portra 160VC/4x5inch
KODAK Portra 160VC/4x5inch

KODAK Portra 160VC/4x5inch

Kodak
Kód produktu: 3020263

Profesionální barevný panchromaticky senzibilizovaný negativní film Kodak PROFESSIONAL PORTRA 160VC se ve vykreslení realita soustředí na brilantní podání barevných polotónů a větší kontrast, čímž nechá vyniknout samotné barvy. Film dále vyniká velmi jemným zrnem, širokou expoziční pružností a vysokou hranovou ostrostí. Hůře snáší podexpozici, která se projeví nárůstem zrnitosti a snížením barevného nasycení. Barevné podání je extrémně věrné, skvěle snáší i silnou přeexpozici.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu KODAK Portra 160VC/4x5inch

Charakteristika filmového materiálu

Jmenovitá citlivost filmu Kodak PROFESSIONAL PORTRA 160VC je 160 ISO, ale jeho vysoká expoziční pružnost zaručuje velmi dobré výsledky i při přeexpozici a podexpozici. Panchromatické filmy reagují na realitu obdobně jako lidský zrak, který vnímá světelné paprsky o vlnové délce přibližně od 380 nm do 740 nm (viditelné světlo), ale v některých případech může být citlivý i vůči UV a IR záření. Proto je vhodné mít na objektivu nasazený UV filtr, který potlačuje účinek záření na filmový materiál.

Proto aby bylo dosaženo citlivosti vůči celému spektru viditelného světla, jsou filmy senzibilizovány, což již zaručí správný převod barevné reality v šedou škálu. Pokud by nebyl film senzibilizován, nebyl by schopný reagovat na světelné paprsky určité vlnové délky, a tak by výsledné snímky postrádaly jisté části tonality. Například by nereagoval na zelenou, žlutou, oranžovou a červenou barvu, nezaznamenal je a na černobílém pozitivu by byli tyto odstíny černé či jinak tmavé. Takový materiál nachází uplatnění většinou jen v oblasti vědecké a průmyslové fotografie, kde se s těmito "nedostatky" pracuje záměrně.

Použití v praxi

Pro syté, brilantní barvy při kontrolovatelných světelných podmínkách (studio). Film je ideální také pro smíšené osvětlení. Filmy Kodak Professional PORTRA umožňují dosáhnout srovnatelných výsledků při různých citlivostech a formátech. Poskytují výborné výsledky, dokonce i pro těžko reprodukovatelné barvy. Ideální pro fotografii reklamní, krajinářskou a fotografii architektury. Zpracování procesem C-41.

Stránky výrobce (ENG)
Produktový list (PDF, ENG)

Poradna k produktu

KODAK Portra 160VC/4x5inch

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací