Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách | FotoŠkoda

Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Lifestyle fotografie? Co vlastně tento pojem skrývá a jak ji můžeme vnímat, nebo pojmout? Přijďte se o tomto tématu pobavit s Petrem Klempou, který jej vnímá svým vlastním způsobem. Prozradí vám, co pro něj toto téma představuje, co jej k tomuto stylu přivedlo a co chce vlastně skrze své fotografie sdělit.

 

“Ve fotce jsem se dlouho hledal. A hledal jsem se vlastně ještě docela nedávno - dnes už vím, jakej účel má moje fotka mít, co má člověku říct a kterým směrem se mám já sám vydat.”


Petr bude mluvit nejen o svém vlastním podání lifestylu, ale hlavně také o celé své tvorbě. A to od momentu pořízení fotografie až přes postprocess, který hraje v Petrově tvorbě významnou roli.

Sám o sobě říká: "Jako fotograf se snažím o vlastní, jedinečnej rukopis. A myslím, že toho člověk může docílit nejsnáz dvěma způsoby - unikátností v pojetí fotky jako takový, nebo postprocessem. Kombinací obou způsobů pak člověk vytvoří vlastní, nezaměnitelnej brand.

Petrovy besedy jsou o dialogu - rád diskutuje, otevřeně se baví o tématu a rozhodně se nestane, že byste se po celou dobu besedy nudili v autorově monologu.

Zajímají-li vás tedy stylové momentky ze života, jejich tvorba a především pak postprocess jednotlivých fotografií, najděte si místo v kalendáři a připravte si dotazy.

Petr Klempa

  • Lektor a Fujifilm specialista.

Říká se, že fotografie o autorovi vždy mnoho prozradí a u lifestyle fotografie, které se Petr věnuje, to platí dvojnásob. Petr vyhledává dobrodružství, zbožňuje poznávání nových míst, lidí a zážitků. Jeho fotografie je tedy jeden velký dokument plný momentek a různých příběhů z jeho nejbližšího okolí.

Krom vlastní fotografické tvorby věnuje i společnosti Fujifilm, kde zaujímá místo v českém týmu jako specialista na techniku X series a ve vedení projektu X-perience Academy. Jako nejmladšího člena týmu jej můžete potkat nejen na všech workshopech právě pod záštitou X-perience Academy, různých přednáškách, předváděčkách a jiných akcích.

Garant tohoto kurzu je Fujifilm

Fujifilm
Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách
Portrét

Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín24. 6. 2023
3 490,-
> 3 volných míst
Uglamour photo (umělecký akt)
Uglamour photo (umělecký akt)
Akt Glamour Portrét

Uglamour photo (umělecký akt)

Fascinuje vás krása nahého ženského těla? Chcete se naučit, jak ji zachytit? Zúčastněte se kurzu s jedním z předních českých fotografů aktu a získejte vhled do tohoto choulostivého...

LektorJiří Růžek
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín19. 3. 2023
2 190,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", jedinečnost okamžiku a nestrojenou náladu. Na kurzu si i...

LektorMilada Koutníková
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín15. 4. 2023
2 090,-
1 - 3 volná místa
Společenská fotografie
Společenská fotografie
Portrét Reportáž Svatba

Společenská fotografie

Znáte všechna pravidla společenské fotografie? A víte, kdy je můžete porušovat? Pokud je alespoň jedna odpověď negativní, tak byste neměli chybět na workshopu fotografa Jiřího Tvaroha,...

LektorJiří Tvaroh
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín19. 6. 2023
1 490,-
> 3 volných míst
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...