Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Lifestyle fotografie? Co vlastně tento pojem skrývá a jak ji můžeme vnímat, nebo pojmout? Přijďte se o tomto tématu pobavit s Petrem Klempou, který jej vnímá svým vlastním způsobem. Prozradí vám, co pro něj toto téma představuje, co jej k tomuto stylu přivedlo a co chce vlastně skrze své fotografie sdělit.

 

“Ve fotce jsem se dlouho hledal. A hledal jsem se vlastně ještě docela nedávno - dnes už vím, jakej účel má moje fotka mít, co má člověku říct a kterým směrem se mám já sám vydat.”


Petr bude mluvit nejen o svém vlastním podání lifestylu, ale hlavně také o celé své tvorbě. A to od momentu pořízení fotografie až přes postprocess, který hraje v Petrově tvorbě významnou roli.

Sám o sobě říká: "Jako fotograf se snažím o vlastní, jedinečnej rukopis. A myslím, že toho člověk může docílit nejsnáz dvěma způsoby - unikátností v pojetí fotky jako takový, nebo postprocessem. Kombinací obou způsobů pak člověk vytvoří vlastní, nezaměnitelnej brand.

Petrovy besedy jsou o dialogu - rád diskutuje, otevřeně se baví o tématu a rozhodně se nestane, že byste se po celou dobu besedy nudili v autorově monologu.

Zajímají-li vás tedy stylové momentky ze života, jejich tvorba a především pak postprocess jednotlivých fotografií, najděte si místo v kalendáři a připravte si dotazy.

Petr Klempa

  • Lektor a Fujifilm specialista.

Říká se, že fotografie o autorovi vždy mnoho prozradí a u lifestyle fotografie, které se Petr věnuje, to platí dvojnásob. Petr vyhledává dobrodružství, zbožňuje poznávání nových míst, lidí a zážitků. Jeho fotografie je tedy jeden velký dokument plný momentek a různých příběhů z jeho nejbližšího okolí.

Krom vlastní fotografické tvorby věnuje i společnosti Fujifilm, kde zaujímá místo v českém týmu jako specialista na techniku X series a ve vedení projektu X-perience Academy. Jako nejmladšího člena týmu jej můžete potkat nejen na všech workshopech právě pod záštitou X-perience Academy, různých přednáškách, předváděčkách a jiných akcích.

Garant tohoto kurzu je Fujifilm

Fujifilm
Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách
Lifestyle Portrét

Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.

Lifestyle fotografie v portrétech a na cestách

Náročnost
Začátečník, Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Svícení portrétu v ateliéru
Svícení portrétu v ateliéru
Ateliér Portrét

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou potřebujete. Přijďte se...

LektorAntonín Lavrenčík
Lokalita-
Nejbližší termín-
2 290,-
Bez termínu
Kreativní portrét
Kreativní portrét
Portrét

Kreativní portrét

Katka si založila svůj ateliér, aby naplnila svou touhu přinést do fotografie něco realistického, uměleckého, něco, co nezavání kýčem. Jde jí o zachycení podstaty člověka, jeho osobnosti,...

LektorKateřina Janišová
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín28. 11. 2021
2 990,-
> 3 volných míst
Fotografujeme děti
Fotografujeme děti
Děti Portrét

Fotografujeme děti

Děti v každém věku jsou snad nejčastější inspirací k fotografování, ne každému se ale daří objektivem zachytit jejich pravé "já", fotogenické emoce a jedinečnost okamžiku. Na kurzu si v...

LektorMilada Koutníková
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín23. 10. 2021
2 090,-
> 3 volných míst
Společenská fotografie
Společenská fotografie
Portrét Reportáž Svatba

Společenská fotografie

Znáte všechna pravidla společenské fotografie? A víte, kdy je můžete porušovat? Pokud je alespoň jedna odpověď negativní, tak byste neměli chybět na workshopu fotografa Jiřího Tvaroha,...

LektorJiří Tvaroh
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín23. 5. 2022
1 290,-
> 3 volných míst
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím