MAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) tělo
MAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) těloMAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) tělo

MAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) tělo

Mamiya
Kód produktu: 4011478

V roce 2004 byla představena celosvětově první digitální jednooká zrcadlovka. Byla jí Mamiya ZD se snímačem od firmy DALSA. Mamiya ZD poskytuje vysokou úroveň obsluhy ve spojení se softwarem Mamiya Digital Photo Studio pro přímé fotografování do počítače.


Více o produktu »

 • 21,5 Mpx CCD snímač DALSA
 • 1,8" LCD monitor
 • 12bitový AD převodník
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 21,5 Mpx CCD snímač DALSA
 • 1,8" LCD monitor
 • 12bitový AD převodník
 • Expoziční časy 1/4000 - 30sec.
 • Zápis do formátu RAW
 • Kontinuální snímání 1,5 fps
 • Slot pro karty CF / SD
 • Optický hledáček s dioptrickou korekcí
 • Citlivost 50 - 400 ISO

Parametry

Popis produktu MAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) tělo

V roce 2004 byla představena celosvětově první digitální jednooká zrcadlovka. Byla jí Mamiya ZD se snímačem od firmy DALSA. Mamiya ZD poskytuje vysokou úroveň obsluhy ve spojení se softwarem Mamiya Digital Photo Studio pro přímé fotografování do počítače.

Vzhled a ergonomie

Středoformátový fotoaparát Mamiya ZD v sobě kombinuje snadné držení, ovládání a pohotové reakce na které jsme zvyklý z klasických i DSLR zrcadlovek a vysokou obrazovou kvalitu danou několikanásobně větším snímačem, než je právě u DSLR fotoaparátů. Optický hledáček s 0,75x zvětšením obrazu, zobrazuje 98% fotografované reality. Dioptrická korekce hledáčku -2,5/+0,5. Na stavovém displeji lze nalézt informace o expozici, kompenzaci expozice v EV stupních, zvoleném zaostřovacím bodu, měřícím režimu, připravenost externího blesku (při TTL komunikaci) a další hodnoty. Použitelné jsou všechny objektivy Mamiya AF i nové Mamiya Sekor AF D. Lze pracovat i s MF objektivy 645, přičemž v tomto případě funguje pouze bodové měření s pracovní clonou.

Snímač a obrazový procesor

Mamiya ZD je vybavena 21,5 Mpx CCD snímačem o fyzickou velikostí (48x36mm). Výrobcem snímačů je kanadská firma DALSA. Procesor (s 12 bitovou A/D konverzí a 16bitovým zpracováním snímků) převádí světelné paprsky do podoby elektronických dat, které jsou následně podle předvolených hodnot (rozlišení, vyvážení bílé, citlivost, barevné podání atd.) zpracovány do příslušné podoby snímku. Citlivost je možné nastavit v rozmezí 50-400 ISO. Pořízené snímky se ukládají na paměťové karty CF / SD. Dynamický rozsah snímku v RAW formátu se pohybuje v rozmezí 12EV stupňů.

Expoziční režimy a ovládání

Mamiya ZD je vybavena manuálním (M), předvolenými režimy (P, TV, AV) i uživatelským nastavením. Nechybí ani možnost manuální volby odstínu, saturace, kontrastu i ostrosti. Fotoaparát disponuje pokročilým systémem měření expozice, které analyzují informace o zaostření, barvách a jasu a poskytují tak konzistentní měření. Zaostřovací AF systém reaguje pohotově a nadmíru přesně. Elektronicky řízená lamelová závěrka se pohybuje v horizontální poloze a poskytuje expoziční časy v rozmezí 30 - 1/4000 sec / B. Synchro čas blesku je 1/125 sec a při použití objektivů vybavených centrální závěrkou až 1/1600 sekundy. TTL záblesková automatika s METZ SCA 3952 s možností její korekce.

Další funkce

Kontinuální snímání o rychlosti 1,5 snímku za vteřinu ve sérii 11 po sobě jdoucích snímků. Tato rychlost se může zdát při porovnání se současnými DSLR fotoaparáty nízká, ale s vědomím toho, že rozlišení snímku, a tedy i objem zapisovaných dat je vysoký, jedná o dobrý výkon.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Fotoaparát je napájen akumulátorem BA701. Stav baterii zobrazuje ukazatel.

Rozměry a hmotnost:
161,5 x 152 x 90,8 mm a 1200 g

Obsah balení:
Mamiya ZD
krytka těla
očnice
popruh přes rameno

Stránky výrobce (EN)
Proč volit střední formát?

Poradna k produktu

MAMIYA ZD SLR (Dalsa CCD 36x48mm 22Mpx) tělo

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací