MATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-S
Sleva
MATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-SMATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-SMATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-SMATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-SMATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-SMATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-S

MATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-S

matchTechnical
Kód produktu: 2002145

Tlačítka spouště Beep, Boop, Bip a Bop jsou praktické doplňky fotoaparátu, které ocení především aktivní fotografové, kterým záleží na kvalitě fotografií. Co umí tak úžasného? Napomáhají při fotografování ve zhoršených podmínkách a zamezení rozhýbání fotoaparátu při fotografování s nižší rychlostí závěrky.
Více o produktu »

222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Typ fotodoplňkuostatní

Popis produktu MATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-S

Design

Beep, Boop, Bip a Bop jsou navržené tak, aby svou větší styčnou plochou usnadnili stisk spouště fotoaparátu v jakýchkoli podmínkách. Například v zimě, kdy je fotoaparát na dotek nepříjemně studený, dovolují stisk spouště i s rukavicemi. Beep a Bip jsou konkávní a Boop a Bop jsou konvexní. Beep a Boop o průměru 15,5 mm a Bip a Bop mají 10 mm.

Boop a Bop mají vydutý (konkávní) profil, který umožňuje jemný stisk tlačítka. Do vydutého prostoru snadnějí zapadne polštářek špičky prstu, což dovoluje pohodlnější stisk spouště špičkou prstu.

Beep a Bip mají klenutý (konvexní) profil. Umožňují podobně pohodlný stisk tlačítka jako Boop, ale jejich klenutý profil navíc napomáhá omezit chvění fotoaparátu na minimum.

Rozdíl mezi velikostmi

Proč máme dvě různé velikosti – Beep (standard) a Bip (malý)?
1) některé značky fotoaparátů mají límec kolem spouště, který znemožňuje použití standardní velikosti Beep a Boop (o průměru 15,5 mm). Bip a Bop mají menší průměr 10 mm. (poznámka: Beep, Boop a Bip se hodí pro všechny modely Leica M).
2) individuální volba, například podle velikosti prstů, někteří lidé s malými či tenkými prsty upřednostní Bip před větším a pro ně tedy méně pohodlným Beepem.

Speciální edice spouští

Vedle standardních verzí jsou k dispozici i speciály, které se liší grafickým provedením. Můžete tak svůj fotoaparát opatřit beruškou, čínským drakem, rybičkama a dalšími motivy. Stejně jako standardní verze jsou vyrobeny z mosaze a opatřené oděru odolným lakovým povrstvením.

Kvalita

Beep, Boop, Bip a Bop jsou vyráběny z mosazi na vysoce přesných počítačem řízených CNC strojích. Na rozdíl od některých špatně korigovatelných procesů – lisování, odlévání zde nehrozí, že budou buď tak těsné, že by poškodili spoušť fotoaparátu nebo tak volné, že se snadno ztraceli. Důvodem proč jsou Beep, Boop, Bip a Bop vyrobeny z mosazi je ten, že lze povrch opatřit vysoce odolnou a kvalitní povrchovou úpravou (barva, lak). Jedná se sice o časově náročný proces, který dosahuje lepších výsledků než při výrobě z nerezové oceli nebo eloxovaného hliníku, které jsou ponechány bez nátěru.

Fotografujte jako když střílíte

Technika stisku spouště, kterou výrobce přirovnává ke stisku spouště pistole. Skládá se z několika prostých kroků. Nadechnutí a položení prstu na tlačítko spouště. Konkrétně druhého článku prstu (mezi prvním a druhým kloubem - přesná poloha závisí na délce prstu a pohodlí). Zadržení dechu a lehké namačknutí spouště fotoaparátu do bodu, kdy dojde k aretaci expozice. Po konečném zakomponování záběru už jen domáčknutí spouště. Tato technika vyžaduje trochu praxe, ale poté, co ji zvládnete, dosáhnete lepších výsledků, minimálně proto, že nebudete mačkat spoušť tak agresivně, ale s rozvahou, čímž minimalizujete škubnutí s fotoaparátem a tedy pohybově rozmáznutých snímků.


Poznámka:
Fotoaparáty Leica Monochrom a Leica ME, jsou narozdíl od starších verzí (např.: M9, M8 a další) vybaveny kratším závitem v tlačítku spouště, a proto jsou i tlačítka typu S opatřena kratším závitem. Doporučujeme tlačítka osobně vyzkoušet.

Parametry produktu

Typ fotodoplňkuostatní
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

MATCHTECHNICAL tlačítko na spoušť Beep-O-S

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím