METZ MECALUX 11 | FotoŠkoda

METZ MECALUX 11

Kód produktu: 2030035 | PN: 352

Blesková servospoušť s extrémně vysokou citlivostí k bezdrátovému spouštění přídavného blesku. Výhodou je možnost použití více blesků bez komplikovaného propojení synchrokabely. Podstatou je solární čidlo, které nepotřebuje ke svému provozu baterie.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu METZ MECALUX 11

Jak servospoušť funguje?
Interní blesk fotoaparátu zpravidla vykazuje omezený výkon, který však nestačí pro dostatečné prosvětlení většího prostoru. Řešením může být externí blesk umístěný mimo tělo fotoaparátu. Komunikace mezi tímto bleskem a tělem fotoaparátu může probíhat v několika rovinách, prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově, jak při využití TTL komunikace případně jednoduchým nastavením manuálního výkonu.
Servospoušť patří do kategorie přístrojů a příslušenství, které ač neumožňují přenos TTL komunikace, umožňují spuštění přídavného blesku v tutéž chvíli, kdy se aktivuje vestavený blesk, a to bez nutnosti připojení kabelu s fotoaparátem. Důležité je, aby záblesk vydaný řídícím bleskem (může jím být jak interní, tak i externí) alespoň částečně dopadl na plochu světlocitlivé buňky servospouště.

Stránky produktu (CZ)

Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

METZ MECALUX 11

Přidat příspěvek
 • Vladimir Brychta
  Odpovědět

  blesk

  Vladimir Brychta 11.10.2013 15:20:09
  Chtěl bych používat blesk Canon 430 +Mecalux 11 s Nokia 808. Blesk bleskne,ale je špatná synchronizace protože výsledná fotka je hodně tmavá ,nebo světlá.ani jednou správně. Co dělám špatně? Děkuji Brychta.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:blesk

   Jakub Valdivia 12.10.2013 11:24:10
   Dobrý den,

   je možné že mobilní telefon používá předblesk a tím spouští předčasně externí blesk. Vyzkoušejte různé nastavení blesku v mobilním telefonu, může to pomoci.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...