Nabíječky, baterie, zdroje Sigma

Více o kategorii

Nabíječky, baterie a zdroje jsou klíčové prvky v digitální fototechnice, bez kterých se žádný moderní fotoaparát ani videokamera neobejde. 

 

Nabíječka je zařízení, které umožňuje dobíjet energii do nabíjecích akumulátorů či baterií. V naší nabídce máme různé druhy nabíječek od univerzálních s posuvnými kontakty či měnitelnými nabíjecími adaptéry, podle konkrétního akumulátoru, přes originální na jeden typ akumulátoru či nabíječky na tužkové baterie až po nabíječky zvládající mnoho typů baterií najednou.

 

V současné době má většina digitálních fotoaparátu jeden ze dvou způsobů napájení. Některé kompaktní přístroje a elektronické zrcadlovky fungují na tzv. tužkové (AA) baterie. Výhodou pro tužkových baterií je jejich snadná dostupnost v případě vybití stávajících baterií v terénu. Většina malých kapesních fotoaparátů i moderních zrcadlovek však stále častěji využívá Lithium Iontové (Li-Ion) případně Lithiu Polymerové (Li-Pol) akumulátory. Výhodou je jejich kompaktní velikost a vysoká kapacita. Velmi výjimečně pak podporuje přístroj oba systémy napájení, k těmto vyjímkám patří například některé modely Pentax zrcadlovek, nebo většina bateriových gripů k zrcadlovkám - po dokoupení adaptéru na tužkové baterie. V naší nabídce nalezte také mimo jiné tzv. knoflíkové baterie, které udržují v chodu analogové fotoaparáty, kamery aj.

 

 

Síťový zdroj vám umožní mít fotoaparát zapnutý bez vložených baterií, což se hodí hlavně při nahrávání snímků do počítače, přehrávání snímků v televizi nebo pokud potřebujete mít fotoaparát zapnutý po dlouhou dobu (intervalové snímání apod.). Zvláště vhodný je síťový zdroj pokud vlastníte fotoaparát na tužkové baterie. Některé fotoaparáty se přes síťový zdroj nabíjí. V takovém případě je součástí balení. Fotoaparát má buď samostatný konektor pro připojení síťového zdroje, nebo je součástí síťového zdroje také adaptér, který vyměníte za baterii.

 

Akumulátory jsou zdrojem elektrické energie pro váš přístroj. Po zakoupení je třeba nový akumulátor nabít, neboť se skladují jen z části nabité. Pro nejlepší využití kapacity akumulátoru je vhodné nejdříve akumulátor  nabít na 100 % jeho kapacity a postupně nechat vybít používáním přístroje, tzn. „zformátování“. Tento proces je potřeba cca 3x zopakovat. Akumulátor tím získá maximální výkon.

Určené pro

Vhodné pro

Druh akumulátoru

Typ baterie

Druh

SIGMA BP-51 akumulátor FP1

SIGMA BP-51 akumulátor FP

SIGMA BP-51 akumulátor FP

Náhradní akumulátor Sigma BP-51 pro fotoaparát Sigma FP.

590,-
Skladem 2 - 3 ks
SIGMA BP-61 akumulátor SD Quattro2

SIGMA BP-61 akumulátor SD Quattro

SIGMA BP-61 akumulátor SD Quattro
Novinka Doprava zdarma

Záložní baterie je pro pořádného fotografa jasná volba. Doplňte svůj set druhou baterií BP-61 a už vám nikdy nedojde šťáva. Podporuje fotoaparáty SD Quattro a SD...

SIGMA DC-coupler CN-21 pro SAC-7P3

SIGMA DC-coupler CN-21 pro SAC-7P

SIGMA DC-coupler CN-21 pro SAC-7P
Novinka

Vložka pro připojení síťového kabelu do fotoaparátu Sigma fp.

0,-
SIGMA síťový zdroj SAC-7P pro FP

SIGMA síťový zdroj SAC-7P pro FP

SIGMA síťový zdroj SAC-7P pro FP
Novinka

Síťové napájení pro fotoaparát Sigma fp. Adaptér obsahuje vložku jako náhradu baterie, adaptér a připojení do sítě.

0,-
SIGMA BP-31 akumulátor DP1/DP2

SIGMA BP-31 akumulátor DP1/DP2

SIGMA BP-31 akumulátor DP1/DP2

Náhradní baterie k fotoaparátu Sigma DP1/DP-2.

590,-
SIGMA síťový zdroj SAC-5 pro DP2 Merill

SIGMA síťový zdroj SAC-5 pro DP2 Merill

SIGMA síťový zdroj SAC-5 pro DP2 Merill

SIGMA síťový zdroj SAC-5 pro DP2 Merill.

390,-
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím