DANES PICTA Nastavovací tabulka pro skenery IT8.7/2 | FotoŠkoda

DANES PICTA Nastavovací tabulka pro skenery IT8.7/2

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 3200017 | PN: IT8.7/2

Barevné tabulky IT8.7/2 (někdy nazývané „tárdžety“, „terče“ či „cíle“) slouží k nastavení skeneru na fotomateriál, na které jsou zhotoveny. Exponováno na barevný materiál Kodak Ektacolor. Rozměry 5×7" (13 x 18 cm)
Více o produktu »

222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Parametry

Typ fotodoplňkureferenční předloha

Popis produktu DANES PICTA Nastavovací tabulka pro skenery IT8.7/2

Při výpočtu ICC profilů je nutné použít tabulku ve formátu, který výpočetní software akceptuje. Tabulky IT8.7/2 jsou přesné měřící přístroje. Tabulky IT8.7/2 slouží jako modelový přesně definovaný originál pro skenování fotografií. Výstupem ze skenerů jsou RGB data, které mají individuální, obecně nedefinovatelný vztah k původním barevným složkám X,Y, Z na tabulce. RGB data skenerů jsou "přístrojově závislá". Problém odlišností jednotlivých přístrojů a jejich správné nastavení řeší "správa barev" (color management system - CMS).

Každému přístroji (nejen skeneru, ale i tiskárně a monitoru) je přiřazen barevný "profil", který charakterizuje vlastnosti příslušné periferie. Nastavení periferie obecně spočívá ve dvou stupních: kalibraci a charakterizaci. Smyslem tabulky IT8.7/2 je umožnit nastavení skeneru pro všechny možnosti, které příslušný systém poskytuje. Tabulky IT8.7/1 EKTACHROME a IT8.7/2 EKTACOLOR jsou nástroj pro nastavení skenerů pro fotomateriály Kodak Ektacolor a Ektachrome Proffesional. Tabulky definují a mapují celý rozsah barev ("gamut") příslušných fotomateriálů.

Rozsah barev se u jednotlivých typů materiálů Kodak příliš neliší a je možné používat tytéž tabulky pro celou skupinu materiálů. Skenery lze nastavovat vizuálně (ovladačem), či vytvářením charakterizačních dat (výpočtem ICC profilů). ICC profil se vždy vztahuje ke konkrétní dvojici fotomateriál + skener. ICC profilem se pouze optimalizují RGB data skeneru podle spektrálních a senzitometrických charakteristik použitého fotomateriálu, a podle spektrální citlivosti skeneru. Optimalizuje se tak výchozí bod pro další práci s obrazem. ICC profil nemůže nahradit dolaďování jednotlivých snímků při další práci. Jasové a barevné hodnoty různých fotografií se příliš neliší a nastavení skeneru musí tato specifika reflektovat.

Parametry produktu

Typ fotodoplňkureferenční předloha
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
31.10.2016 13:43:21

Odpovídá požadavkům

   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Poradna k produktu

   DANES PICTA Nastavovací tabulka pro skenery IT8.7/2

   Přidat příspěvek

   Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   I nás baví Instagram.
   @fotoskodacz
   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...