Naučte se svůj dron ovládat naplno

Náročnost
Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

Někdo s dronem létá pracovně, někdo jen tak pro radost, všechny ale spojuje touha po pohledu z ptačí perspektivy. Dnešní automatické režimy dovolují i při prvním vzlétnutí pořizovat dechberoucí záběry. Protentokrát ale zapomeňte na automatiku, na tomto kurzu poznáte svůj dron pěkně do hloubky a naučíte se ho ovládat plně manuálně v exkluzivních prostorách staré papírny ve Vraném nad Vltavou.

S dronem až ke stropu haly staré papírny

Umět svůj dron správně ovládat je základ úspěchu. Ačkoliv dnes automatické režimy zvládnou opravdu leccos, na tomto kurzu se zaměříte na to, jak dron ovládat manuálně a mít naprostou kontrolu nad tím, kam dron letí a jaké záběry pořizuje. A aby vás to nesvádělo, budete se to učit v hale, kde automatické režimy začínají tápat.

Podíváte se na zoubek jak samotnému nastavení, tak legislativě, která je s létáním s drony nerozlučně spjatá.

Kvůli velké míře rušení signálu je kurz určen především pro majitele dronů DJI Mavic Pro 1, Mavic Pro Platinum, Mavic 2 Pro, Mavic Pro Zoom a Mavic Air 2.

Harmonogram

 • 13:00 - 13:10 - Sraz a prezentace.
 • 13:10 - 13:30 - Trocha teorie na úvod. Určíte si pravidla, vysvětlíte si bezpečnost i zodpovědnost, kterou jako piloti dronů máte. Budete se věnovat i legislativě, která v Čechách reguluje létání s dronem.
 • 13:30 - 16:00 - Vzhůru do vzduchu! Zkontrolujete drony před vzletem, naučíte se, jak si zkalibrovat kompas a nastavíte si ovládací tlačítka, abyste měli dron plně pod kontrolou. Proberete si i nastavení kamery pro dobrou expozici, dostane se i na základy kompozice a scénáře videa a pak už budete jenom trénovat a zlepšovat se. A možná pak dojde i na nějaký ten závod o ceny. :)
 • 16:00 - 17:00 - Na závěr si řeknete, jak efektivně upravovat fotky v terénu, ať už na notebooku, nebo na telefonu, a prostor bude samozřejmě i na dotazy.

Časy jsou orientační.

Co s sebou

 • Dron s příslušenstvím (náhradní vrtule, případně i ochranné klece vrtulí, plně nabitý telefon, ovladač, náhradní baterie - ideálně tři - a nabíječky).
 • Prázdné paměťové karty.
 • Libovolně - svačina, pití.

Organizační informace a další ujednání

 • Sraz účastníků proběhne ve 13:00 ve Vraném nad Vltavou - registrovaným účastníkům bude upřesněno.
 • Na místě společně uzavřeme dohodu zúčastněných pilotů o společném létání a poučení o tom, že se v blízkosti zúčastněných osob budou pohybovat drony.

 • Každý z pilotů se kurzu účastní na vlastní nebezpečí a za případné škody na majetku nenese zodpovědnost ani lektor a ani firma FotoŠkoda.

 • Kurz je určen maximálně pro 6 účastníků, k dispozici bodou na místě 2 lektoři, takže dostanete maximální péči.

Lektoři kurzu

Kurzem vás provedou Dušan Vybíral a Jakub Valdivia. Oba disponují velkou vášní k letecké fotografii a rovněž leteckým oprávněním. :) Své drony pravidelně provětrávají nejen u nás, ale i v zahraničí, takže vám budou perfektními průvodci.

Náš tip

Pokud ještě nemáte pevnou půdu pod nohama, co se týče základního ovládání dronů, můžete využít také kurz První kroky s DJI drony, Školu létání nebo individuální kurz, kde se lektor bude věnovat pouze vám a vašim potřebám a dotazům.

Naučte se svůj dron ovládat naplno
Drony

Naučte se svůj dron ovládat naplno

2 490,-
Termín
Volná místa
Úterý 23. listopad, 13:00–17:00
externí kurz
více než 3

Naučte se svůj dron ovládat naplno

Náročnost
Středně pokročilý, Pokročilý
Lokalita
externí kurz
Ukázat na mapě

Další kurzy

První kroky s DJI drony
První kroky s DJI drony
Drony

První kroky s DJI drony

Pořídili jste si dron a nechcete podcenit váš první vzlet? Chcete se dozvědět, na co si dát před létáním pozor, jak o letoun správně pečovat a co vše lze za pomocí něj pořídit? Na kurzu...

LektorDušan Vybíral
LokalitaZasedací místnost
Nejbližší termín19. 10. 2021
490,-
> 3 volných míst
Drony - škola létání se vším všudy
Drony - škola létání se vším všudy
Drony

Drony - škola létání se vším všudy

Unikátní spojení teorie s praxí a žádné čekání na úřadech - to je škola létání s profesionálním pilotem Martinem Hrazdírou. Během 12 hodin se dozvíte vše potřebné pro získání leteckého...

LektorMartin Hrazdíra
Lokalita-
Nejbližší termín-
Individuální
Na dotaz
Individuální kurz - drony
Individuální kurz - drony
Drony Zážitek

Individuální kurz - drony

Chcete se naučit vytvářet unikální záběry prostřednictvím dronů? Víte čeho všeho je možné pomocí nich dosáhnout a naopak co s takovým dronem nedělat? Chcete si vyzkoušet jaké je to fotit...

LektorDušan Vybíral
Lokalita-
Nejbližší termín-
Individuální
Na dotaz
Fotografujeme v souladu s právem
Fotografujeme v souladu s právem
ON-LINE Právo

Fotografujeme v souladu s právem

Autorské právo a fotografie je téma, které by nemělo minout žádného fotografa. Stala se fotografie vaší vášní a vystavujete svá díla na internetu? Fotografujete kromě snímků pro své...

LektorMgr. Marie Šebelová
LokalitaOn-line kurz
Nejbližší termín23. 9. 2021
1 090,-
> 3 volných míst
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím