Naučte se svůj dron ovládat naplno

Náročnost
Středně pokročilý, Pokročilý

Někdo s dronem létá pracovně, někdo jen tak pro radost, všechny ale spojuje touha po pohledu z ptačí perspektivy. Dnešní automatické režimy dovolují i při prvním vzlétnutí pořizovat dechberoucí záběry. Protentokrát ale zapomeňte na automatiku, na tomto kurzu poznáte svůj dron pěkně do hloubky a naučíte se ho ovládat plně manuálně v exkluzivních prostorách staré papírny ve Vraném nad Vltavou.

S dronem až ke stropu haly staré papírny

Umět svůj dron správně ovládat je základ úspěchu. Ačkoliv dnes automatické režimy zvládnou opravdu leccos, na tomto kurzu se zaměříte na to, jak dron ovládat manuálně a mít naprostou kontrolu nad tím, kam dron letí a jaké záběry pořizuje. A aby vás to nesvádělo, budete se to učit v hale, kde automatické režimy začínají tápat.

Podíváte se na zoubek jak samotnému nastavení, tak legislativě, která je s létáním s drony nerozlučně spjatá.

Kvůli velké míře rušení signálu je kurz určen především pro majitele dronů DJI Mavic Pro 1, Mavic Pro Platinum, Mavic 2 Pro, Mavic Pro Zoom a Mavic Air 2.

Harmonogram

 • 13:00 - 13:10 - Sraz a prezentace.
 • 13:10 - 13:30 - Trocha teorie na úvod. Určíte si pravidla, vysvětlíte si bezpečnost i zodpovědnost, kterou jako piloti dronů máte. Budete se věnovat i legislativě, která v Čechách reguluje létání s dronem.
 • 13:30 - 16:00 - Vzhůru do vzduchu! Zkontrolujete drony před vzletem, naučíte se, jak si zkalibrovat kompas a nastavíte si ovládací tlačítka, abyste měli dron plně pod kontrolou. Proberete si i nastavení kamery pro dobrou expozici, dostane se i na základy kompozice a scénáře videa a pak už budete jenom trénovat a zlepšovat se. A možná pak dojde i na nějaký ten závod o ceny. :)
 • 16:00 - 17:00 - Na závěr si řeknete, jak efektivně upravovat fotky v terénu, ať už na notebooku, nebo na telefonu, a prostor bude samozřejmě i na dotazy.

Časy jsou orientační.

Co s sebou

 • Dron s příslušenstvím (náhradní vrtule, případně i ochranné klece vrtulí, plně nabitý telefon, ovladač, náhradní baterie - ideálně tři - a nabíječky).
 • Prázdné paměťové karty.
 • Libovolně - svačina, pití.

Organizační informace a další ujednání

 • Sraz účastníků proběhne ve 13:00 ve Vraném nad Vltavou - registrovaným účastníkům bude upřesněno.
 • Na místě společně uzavřeme dohodu zúčastněných pilotů o společném létání a poučení o tom, že se v blízkosti zúčastněných osob budou pohybovat drony.

 • Každý z pilotů se kurzu účastní na vlastní nebezpečí a za případné škody na majetku nenese zodpovědnost ani lektor a ani firma FotoŠkoda.

 • Kurz je určen maximálně pro 6 účastníků, k dispozici bodou na místě 2 lektoři, takže dostanete maximální péči.

Lektoři kurzu

Kurzem vás provedou Dušan Vybíral a Jakub Valdivia. Oba disponují velkou vášní k letecké fotografii a rovněž leteckým oprávněním. :) Své drony pravidelně provětrávají nejen u nás, ale i v zahraničí, takže vám budou perfektními průvodci.

Náš tip

Pokud ještě nemáte pevnou půdu pod nohama, co se týče základního ovládání dronů, můžete využít také kurz První kroky s DJI drony, Školu létání nebo individuální kurz, kde se lektor bude věnovat pouze vám a vašim potřebám a dotazům.

Naučte se svůj dron ovládat naplno

Naučte se svůj dron ovládat naplno

Zdarma
V tuto chvíli nejsou vypsány žádné termíny.
Vyberte si z alternativ

Naučte se svůj dron ovládat naplno

Náročnost
Středně pokročilý, Pokročilý

Další kurzy

Nahlédněte do naší temné komory!
Nahlédněte do naší temné komory!
Analogová fotografie

Nahlédněte do naší temné komory!

Máme temnou komoru a nebojíme se vám ji ukázat! Přijďte se podívat, kde se ručně vyvolávají vaše černobílé filmy a kde vznikají luxusní ruční černobílé zvětšeniny, nebo se nechte...

Lektorspecialista FotoŠkoda
LokalitaPalác Ligna
Nejbližší termín24. 4. 2024
Zdarma
Bez omezení
Fotografujeme v souladu s právem
Fotografujeme v souladu s právem
Právo

Fotografujeme v souladu s právem

Během tohoto kurzu se dozvíte odpovědi na řadu právních otázek, které se pojí s autorskou tvorbou! Vystavujete svá díla na internetu, fotíte s lidmi nebo jste objevili svou fotku na jiném...

LektorMgr. Marie Šebelová
LokalitaZasedací místnost (prodejna...
Nejbližší termín25. 4. 2024
1 290,-
> 3 volných míst
Základy focení jídla na denním světle
Základy focení jídla na denním světle
Jídlo

Základy focení jídla na denním světle

Naučte se při focení jídla pracovat s přirozeným světlem a využívat ho ve svůj prospěch. Na připravené scéně také zjistíte, jak správně komponovat i na co si dát pozor. Především však...

LektorMarie Bartošová
Lokalitaexterní kurz
Nejbližší termín27. 4. 2024
4 590,-
> 3 volných míst
Jak vyvolávat černobílé filmy
Jak vyvolávat černobílé filmy
Analogová fotografie Temná komora

Jak vyvolávat černobílé filmy

Máte už naexponovaný (nejeden) černobílý film a rádi byste se ho naučili sami vyvolávat? Potom je pro vás ideální tento kurz, kde se naučíte, jak pracovat s filmem od jeho vložení do...

LektorPetr Machan
LokalitaPalác Ligna
Nejbližší termín27. 4. 2024
2 190,-
1 - 3 volná místa
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...