NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon
Dárek
NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

Nikon
*****
5 1 (1 recenze) | Kód produktu: 4014454

Bleskově rychlý Nikon 1 J4 kombinuje osvědčené technologie, vysokou rychlost a jednoduché ovládání. 18,4 megapixelový Nikon 1 J4 využívá pokročilého zpracování obrazu EXPEED a rychlého AF zaostřování, a díky tomu neponecháte nic náhodě. Ať už se jedná o první krůčky vašich potomků nebo výbušný aplaus na cílové rovince. Snímky si můžete prohlédnout na dotykovém 3,0" LCD displeji a pomocí vestavěného Wi-Fi je také můžete sdílet s rodinou i přáteli.
Více o produktu »

 • 18,4 Mpx CX CMOS snímač (1")
 • Procesor EXPEED 4A
 • Pokročilý hybridní AF systém pro rychlé zaostřování (171 bodový / 105 křížových)
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 18,4 Mpx CX CMOS snímač (1")
 • Procesor EXPEED 4A
 • Pokročilý hybridní AF systém pro rychlé zaostřování (171 bodový / 105 křížových)
 • Dotykový 3,0" LCD displej (rozlišení 1 037 000 bodů)
 • Full-HD video (1080/60i) a stereo záznam zvuku
 • Obrazové formáty: foto JPEG, RAW (NEF) / video MOV (H.264/MPEG-4) / audio AAC
 • Citlivost ISO v rozmezí 160–12 800
 • 20 snímků za vteřinu s AF zaostřováním (60fps s fixním zaostřením)
 • Vestavěný blesk
 • Wi-Fi konektivita
Specifikace od výrobce
100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Parametry

Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx18
Min. citlivost v ISO160
Max. citlivost v ISO12 800
Druh pamětiSDHC | SDXC
LCD obrazovka3,0"
Velikost snímače1"/CX (crop 2,7×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)

Popis produktu NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

Nový Nikon 1 J4 je perfektní pro aktivní fotografy, kteří požadují od svých snímků více: nabízí neuvěřitelně rychlé automatické zaostřování, bleskové sériové snímání a jeho nový obrazový snímač CMOS poskytuje v kombinaci s intuitivním dotykovým ovládáním a působivými tvůrčími funkcemi vrchol možností s ohledem na rychlý fotoaparát ve snadno přenosném provedení. Rozšiřující se řada výměnných objektivů 1 NIKKOR navíc znamená, že můžete snadno volit různé fotografické perspektivy odpovídající situaci. Malý, kvalitně zpracovaný a příjemně se držící fotoaparát Nikon 1 J4 je systémovým fotoaparátem poskytujícím vysokou výkonnost, bezproblémové ovládání a výrazný styl.

Uvedl na adresu fotoaparátu Jordi Brinkman, produktový manažer CSC fotoaparátů Nikon 1 společnosti Nikon Europe

Vzhled a ergonomie

Minimalistický design se vyznačuje přesnými a souvislými hranatými obrysy, které zvyšují krásu hliníkového těla přístroje a činí radost pochlubit se s fotoaparátem před ostatními. Jelikož se jedná o přístroj s výměnnou optikou je na pravé straně (při frontálním pohledu) pojistka pro uvolnění objektivu a nad objektivem je dvojice otvorů stereofonního mikrofonu a vestavěný výsuvný blesk.

3,0“ dotykový monitor LCD s 1 037 000 pixely umožňuje pouhým dotykem zaostřovat, exponovat a upravovat klíčová nastavení nebo zobrazovat náhledy účinků kreativních funkcí. Dotykové ovládání lze rovněž kombinovat s běžnými ovládacími prvky: například lze vybrat zaostřovací pole klepnutím na monitor a poté exponovat tlačítkem spouště.

Nikon 1 J4 počítá i s pokročilými fotografy, kteří hledají kompakt do kapsy a přitom chtějí i nadále používat objektivy (AF-S/AF-I) jimiž jsou vybaveni. To je možné prostřednictvím adaptéru FT1, který podporuje i AF zaostřování. Pro fanoušky vodních sportů je určen podvodní blesk SB-N10 a vodotěsné pouzdro WP-N3 (ponor až do hloubky 45 m). Pouzdro je konstruované pro fotoaparát Nikon 1 J4 s nasazeným objektivem 1 NIKKOR VR 10–30 mm PD-ZOOM nebo s objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6.

Snímač a obrazový procesor

Fotoaparátu Nikon 1 J4 s obrazovým snímačem CMOS s 18,4 milionu pixelů a rozsahem citlivostí ISO 160–12 800 můžete s důvěrou svěřit zachycení svých vzpomínek. Rychlý obrazový snímač formátu CX je konstruován bez optického antialiasingového filtru a maximálně využívá každý pixel pro získání snímků s bohatými detaily i při fotografování za slabého osvětlení. Z pořízených snímků lze snadno zhotovovat výřezy beze ztráty detailů a videosekvence mají vyšší ostrost a brilanci obrazu. Systém zpracování obrazu EXPEED 4A využívá pro maximálně rychlý provoz a výjimečné výsledky dva obvody: jeden obvod zajišťuje vysoce kvalitní redukci šumu, výjimečnou ostrost obrazu a bohatou gradaci snímků. Druhý obvod zajišťuje rychlé a spolehlivé zpracování dat a bezproblémové sériové snímání.

Vysoká citlivost ISO 160–12 800
Automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 160–6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Dvě sofistikované funkce pro redukci šumu potlačují šum při fotografování v rozmezí citlivostí ISO 6 400 až 12 800.

Inovace systému Nikon 1

Originální inovace systému Nikon 1 nabízejí rychlý a snadný způsob, jak získat za všech okolností ty nejlepší snímky, či jak přímo ve fotoaparátu vytvořit z běžných snímků výjimečné. Osvědčený režim Zachycení nejlepšího okamžiku nyní obsahuje novou funkci Nikon Aktivní výběr, která pořídí za méně než jednu sekundu až 20 snímků v plném rozlišení a z těchto snímků umožní vybrat jeden, který se uloží. Zcela nová funkce Kreativní paleta, dostupná v kreativním režimu fotoaparátu, nabízí nový způsob aplikace uměleckých filtrů ve studiové kvalitě ještě před pořízením snímků. Kreativní paleta upravuje jas, sytost barev a vyvážení bílé barvy pro dosažení různých účinků: stačí jen posouvat prstem okolo kroužku na dotykovém monitoru nebo otáčet multifunkčním voličem a obraz na monitoru se odpovídajícím způsobem mění, takže lze pozorovat účinky nastavení na posléze exponovaný snímek.

Expoziční režimy a další funkce

Nikon 1 J4 je okamžitě připraven k fotografování a nebude vás brzdit ani v případě rychlých akcí. Přístroj je rychlejší než digitální jednooké zrcadlovky a nabízí bleskurychlé sériové snímání snímací frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, a za předpokladu pevného zaostření před expozicí prvního snímku je schopen pořídit 20 snímků RAW frekvencí až 60 sn./s.

Hybridní AF systém
Každý ze zlomky sekund trvajících divů je zachycen s naprostou přesností díky hybridnímu automatickému zaostřování systému Nikon 1, které využívá 171 zaostřovacích polí (oproti původním 135) pro rychlé zachycení každého objektu. Působivých 105 zaostřovacích polí s fázovou detekcí – což je stejný zaostřovací systém jako u digitálních jednookých zrcadlovek – je rovnoměrně rozmístěno v obrazovém poli pro perfektní automatické zaostření všech rychlých akcí a získání ostrých videosekvencí. Zaostřovací pole s detekcí kontrastu sahají až do krajů obrazového pole a umožňují získat perfektně ostré detaily i v obtížných světelných podmínkách.

Full HD video
Nikon 1 J4 je ideální volbou pro rychlé a bezproblémové filmování, kde nabízí zaznamenání plynulé akční stopáže a rozšiřuje záznam videosekvencí o množství nových režimů pro snadné získání více kinematografického dojmu. Záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p/30p. Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. Stejně jako s ostatními fotoaparáty Nikon 1 můžete i s přístrojem Nikon 1 J4 pořizovat jednoduchým stisknutím tlačítka spouště statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování; nová funkce „Automatické pořizování snímků“ provádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku. Nové režimy videosekvencí usnadňují získání strhujících klipů: pomocí funkce Zrychlený záznam dodáte energii pouličním scénám, funkce Trhaný obraz propůjčí záznamům vzhled stop-motion animací a funkce 4s videosekvence zvýší expresivitu záznamů (až 8 těchto klipů lze spojit do jediné videosekvence). Filmováním v režimu pokročilých videosekvencí můžete dosáhnout dramatických účinků s využitím funkce Zpomalený záznam, která přehrává tři sekundy trvající HD videosekvenci zaznamenanou frekvencí 120 sn./s po dobu více než 12 s.

Wi-Fi
Bezdrátové připojení Wi-Fi: umožňuje připojení, sdílení a tvorbu. Můžete rychle a snadno sdílet kvalitní snímky z fotoaparátu Nikon 1 nebo vkročit do světa kreativních fotografických aplikací prostřednictvím vašeho chytrého zařízení. Chcete-li použít vestavěné připojení Wi-Fi, stáhněte si do svého chytrého telefonu nebo tabletu aplikaci Wireless Mobile Utility. Aplikace je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS™ a Android™ a lze ji zdarma stáhnout ze serverů Google Play™ a Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube a další jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

Rozměry a hmotnost:
99,5 × 60 × 28,5 mm při 192 g (232 g s příslušenstvím)

Stránky výrobce (CZ)

Obsah balení:
Nikon 1 J4
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL22
nabíječka MH-29
Krytka těla BF-N1000
Popruh AN-N1000
Kabel USB UC-E20
Disk CD-ROM ViewNX 2


Parametry produktu

Stabilizace obrazuoptická
Rozlišení v Mpx18
Min. citlivost v ISO160
Max. citlivost v ISO12 800
Druh pamětiSDHC | SDXC
LCD obrazovka3,0"
Velikost snímače1"/CX (crop 2,7×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
NapájeníLi-Ion
Vlastnosti tělavestavěný blesk
Zaostřovací body (křížové)171 (105)
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Barvabílá
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1

DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1

DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1
 • Zorný úhel 162 °
 • Pevná clona f/8
 • Kovová konstrukce
4 990,-
Poslední kus
MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

Sada mezikroužků Meike v sobě zahrnuje dva kroužky o výšce 10 a 16 mm, díky kterým je možné dosáhnout velkého zvětšení. Mezikroužky podporují AF ostření i přenos dat...

1 590,-
Poslední kus
Další podobné produkty

Podobné produkty

SONY Alpha A6000 tělo černý

SONY Alpha A6000 tělo černý

SONY Alpha A6000 tělo černý
1 set Recenze Servisní knížka
 • kompaktní provedení
 • 24 Mpx APS-C CMOS snímač
 • OLED Tru-Finder hledáček
10 490,-
Skladem > 5 ks
CANON EOS M10 černý

CANON EOS M10 černý

 • Opravdu kompaktní CSC fotoaparát
 • 18,0Mpx APS-C CMOS snímač
 • Procesor DIGIC 6
7 290,-
Poslední kus
OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME

OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME

OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME
6 setů Dárek Servisní knížka
 • Design vyladěný do posledního detailu
 • 16,1 Mpx 4/3'' Live MOS snímač
 • Obrazový procesor TruePic VII
11 490,-
Skladem 2 - 3 ks
PANASONIC Lumix DMC-GX800 + 12-32mm stříbrný

PANASONIC Lumix DMC-GX800 + 12-32mm stříbrný

*****
(2 recenze)
 • 16Mpx Live MOS snímač
 • Podpora Wi-Fi komunikace
 • Atraktivní design
8 990,-
Skladem > 5 ks

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
04.10.2014 v 10:04:01

   Příslušenství k produktu NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

   DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1

   DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1

   DORR 7,5 mm f/8 Fisheye pro Nikon 1
   • Zorný úhel 162 °
   • Pevná clona f/8
   • Kovová konstrukce
   4 990,-
   Poslední kus
   MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

   MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

   MEIKE Mezikroužky set 10/16 mm pro Nikon 1

   Sada mezikroužků Meike v sobě zahrnuje dva kroužky o výšce 10 a 16 mm, díky kterým je možné dosáhnout velkého zvětšení. Mezikroužky podporují AF ostření i přenos dat...

   1 590,-
   Poslední kus

   Podobné produkty produktu NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

   SONY Alpha A6000 tělo černý

   SONY Alpha A6000 tělo černý

   SONY Alpha A6000 tělo černý
   1 set Recenze Servisní knížka
   • kompaktní provedení
   • 24 Mpx APS-C CMOS snímač
   • OLED Tru-Finder hledáček
   10 490,-
   Skladem > 5 ks
   CANON EOS M10 černý

   CANON EOS M10 černý

   • Opravdu kompaktní CSC fotoaparát
   • 18,0Mpx APS-C CMOS snímač
   • Procesor DIGIC 6
   7 290,-
   Poslední kus
   OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME

   OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME

   OLYMPUS E-PL8 černé tělo + ZDARMA SANDISK SDHC 32GB EXTREME
   6 setů Dárek Servisní knížka
   • Design vyladěný do posledního detailu
   • 16,1 Mpx 4/3'' Live MOS snímač
   • Obrazový procesor TruePic VII
   11 490,-
   Skladem 2 - 3 ks
   PANASONIC Lumix DMC-GX800 + 12-32mm stříbrný

   PANASONIC Lumix DMC-GX800 + 12-32mm stříbrný

   *****
   (2 recenze)
   • 16Mpx Live MOS snímač
   • Podpora Wi-Fi komunikace
   • Atraktivní design
   8 990,-
   Skladem > 5 ks

   Poradna k produktu

   NIKON 1 J4 bílý + micro SD16GB + originální pouzdro Nikon

   Přidat příspěvek
   • Svatava Nováčková
    Odpovědět

    Nikon 1 j4

    Svatava Nováčková 15.12.2014 v 21:53:31

    Dobrý den, měla bych zájem o ´vámi nabízený produkt Nikon 1 J4 bílý cena 4990,-. Z popisu nabídky však nejsem schopna vyčíst, jestli jde jen o tělo fotoaparátu, nebo je dodávaný za tuto cenu i s objektivem. Na stránkách výrobce je sice psáno, že u tohoto fotoaparátu nelze zakoupit jen tělo, ale pro jistotu se ptám. Děkuji za odpověď Nováčková

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon 1 j4

     Jakub Valdivia 16.12.2014 v 10:12:51

     Dobrý den, uvedená cena je pouze za tělo. Zde je set s objektivem: http://www.fotoskoda.cz/nikon-1-j4-bily-10-30-mm-vr-pd-zoom/ .

   • J4
    Odpovědět

    Nikon 1

    J4 12.12.2014 v 10:16:13

    Dobry den obrazova kvalita mezi J3 a J4, zajima me mira detailu,sum,odsumovani a ztrata detailu,ostrost? Preci jen J3 je starsi, ale nema nahusteny tolik Mpixel, J4 ma novejsi procesor a upravu v objektivu-filtr. VYrez ci zvetseni fotek yvuziju takze jak 14 ci 18mpix je v poradku, foceni do JPG i raw- Zajima me kvalita fotek na auto i do jpg viz nahore,sum,detaily,ostrost bezne i na vyssi iso. PS: k dalsimu fotaku, Sony alpha 5000, kontrastni ostreni u tohoto modelu je rychle,spolehlive na pohybujici se objekty, nebo je nutne priplatit za hybridni ostreni u 5100? 5100 je pro me zbytecne drahy, proto model 5000,

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon 1

     Jakub Valdivia 14.12.2014 v 14:11:22

     Dobrý den, z hlediska obrazové kvality a šumu je zde rozdíl minimální. J4 má lepší ostrost v detailech, jemnější rozlišení a je rychlejší. Osobně si myslím že autofokus u Sony A5000 je velmi spolehlivý, bude však také záležet na rychlosti objektivů.

     • J4
      Odpovědět

      Re: RE:Nikon 1

      J4 14.12.2014 v 18:41:48

      Děkuju takže J4 bude lepší. U Sony 5000 funguje ostření spolehlivě, nebo z a méně světla či pohybující se objekty má problémy? Uvažoval jsem o 5100, v jednom krámě mě říkali, že by byla vhodnější, jenže je cenově někde na 17-18tisících s objektivem zatímco 5000 model kolem 9-10tisících a to je šílený rozdíl. Nějaké drobné výhody má, ale jedinou velkou je hybr.autofokus ale platit za to takové peníze. Právě že hledám něco dobrého kolem nebo nad 10 a tam mě vychází 5000. Pokud 500 nemá problém s ostřením ani za těžších podmínek je to ideální i díky ceně. Zkoušeli jste 5000 nebo jsou reference k ostření a použití i za méně světla s obejk.10-30?Díky

   • Monika Hnízdilová
    Odpovědět

    Tělo + objektiv?

    Monika Hnízdilová 02.11.2014 v 12:40:13

    Dobrý den, jsem začátečník, ráda bych si pořídila Nikon 1 J4 tělo a k němu objektiv NIKON 1 18,5/1,8 - je tento objektiv dostačující pro standardní laické běžné každodenní focení ( rodina, dovolená apod. )? Je možné u Vás zakoupit k tomuto objektivu i předsádkovou čočku N1-CL1 MC 40,5 mm? Moc děkuji za Vaši odpověď

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Tělo + objektiv?

     Jakub Valdivia 04.11.2014 v 13:19:26

     Dobrý den, je ideální k tomuto fotoaparátu ještě mít základní objektiv s ohniskovou vzdáleností 10-30 mm a k tomu pořídit pevnou 18,5 mm vhodnou do špatných světelných podmínek a na portréty. Doba dodání předsádkové čočky je cca 4-6 týdnů.

   • Petr Skala
    Odpovědět

    Závěrka

    Petr Skala 31.10.2014 v 16:27:51

    Dobrý den, na stránkách výrobce píší, že tento fotoaparát disponuje elektronickou závěrkou, jedná se tedy o tzv. globální závěrku? Nebo je to jen zjednodušený popis a závěrka je mechanická, jen je elektronicky ovládaná? Děkuji

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Závěrka

     Jakub Valdivia 31.10.2014 v 16:35:05

     Dobrý den, jedná se o elektronickou závěrku, není tam klasická mechanická.

   • Lubomír Herman
    Odpovědět

    NIKON 1 J4

    Lubomír Herman 27.09.2014 v 15:18:25

    Hezký den, prosím o info, zda je možný tento set objednat i v oranžové barvě a jak dlouho by to trvalo? Dále mě zajímá cena a termín dodání pro: náhradní baterii, podvodní pouzdro a světlo a nějaké pouzdro (obal) do kterého by vešel komplet s oběma objektivy. Zároveň bych potřeboval vědět jak dlouho baterie vydrží, délku nabíjení, zda lze použít i pamětovku 64 GB a popř. zda doporučíte ještě další příslušenství.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:NIKON 1 J4

     Jakub Valdivia 01.10.2014 v 20:17:41

     Dobrý den, fotoaparát máme skladem na prodejně. Baterie momentálně nejsou skladem u dodavatel a doba dodání je cca do tří týdnů. Pouzdro je skladem a doba dodání je 1-2 týdny. Baterie vydrží cca 400 snímků a doba nabíjení je cca 2 hodiny. Hodně oblíbená brašna je: http://www.fotoskoda.cz/lowepro-compact-courier-80-fotobrasna/ . Tuto paměťovou kartu lze použít.

   Servisní knížka plná výhod
   • 4 servisní prohlídky
   • základní kurz ovládání zrcadlovky
   • poukázka na fotoslužby

   Kompletní informace »

   Čekejte prosím...

   Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací