NIKON 8x36 DCF WP MONARCH - dalekohled
NIKON 8x36 DCF WP MONARCH - dalekohled

NIKON 8x36 DCF WP MONARCH - dalekohled

Nikon
Kód produktu: 1081029

Monarch 8x36DCF WP je vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly s menšími rozměry a hmotností, který je vhodný pro pozorování přírody a okolí i na dlouhých výpravách. Dalekohled má velmi kvalitní optiku, nízkou hmotnost, výborný pozorovací komfort a stabilní ostrý obraz s věrným podáním barev.
Více o produktu »

222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

Parametry

Popis produktu NIKON 8x36 DCF WP MONARCH - dalekohled


Optická soustava obsahuje vícečlenné okuláry a objektivy z optického skla výborné kvality bez příměsí olova a arsenu - tzv. ekologická skla. Střechové hranoly jsou vyrobeny z kvalitního optického skla BaK4 a jsou opatřeny speciálními antireflexními a fázovými vrstvami. Střecha hranolů je pokryta vysoce odrazivou vrstvou. Optické členy mají antireflexní vrtsvy Nikon-FMC (Fully Multi Coating). Všechny tyto vrstvy zlepšují schopnost přenosu světla a tím zvyšují skutečnou světelnost, kontrast a věrohodné barevné podání obrazu.

Tělo dalekohledu je vyrobené z polykarbonátové pryskyřice vyztužené skelnými vlákny. Povrch je pogumovaný. Dalekohled se dobře drží. Očnice jsou otočné vysunovací. Mají pogumovaný povrch a netlačí na oční jamky. Pokud nosíte brýle, je možné nechat očnice zasunuté a pozorovat s nasazenými brýlemi.

Ostření je vnitřní a ovládá se centrálním šroubem s jemným a přesným chodem. Na pravém okuláru je tzv. dioptrická korekce, pomocí níž lze zaostření upravit přesně podle očí pozorovatele.
Parametry:
Zvětšení: 8x
Průměr objektivu: 36 mm
Zorné pole: (m/1000m) 166
Zorný úhel dalekohledu:
Průměr výstupní pupily: 4,5
Relativní světelnost: 20,25
Vzdálenost výstupní pupily: 17 mm
Nejkratší ostřící vzdálenost: 2,5 m
Odolnost proti vlhkosti: do 1m po dobu 5minut
Rozměry: 124 x 129mm
Hmotnost: 570g

Poradna k produktu

NIKON 8x36 DCF WP MONARCH - dalekohled

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací