NIKON Coolpix L610 červený
NIKON Coolpix L610 červenýNIKON Coolpix L610 červenýNIKON Coolpix L610 červenýNIKON Coolpix L610 červený

NIKON Coolpix L610 červený

Nikon
Kód produktu: 4013295

Nikon Coolpix L610 je vybaven mnoha praktickými režimy (mimo jiné i záznamem videa v Full HD kvalitě), které v maximální možné míře usnadňují samotný akt fotografování a tím dávají plné pole působnosti vaší kreativitě.
Více o produktu »

 • 16Mpx CMOS snímač
 • obrazový procesor EXPEED C2
 • 14x optický zoom (25-350mm)
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16Mpx CMOS snímač
 • obrazový procesor EXPEED C2
 • 14x optický zoom (25-350mm)
 • optická stabilizace obrazu (VR)
 • 3,0" LCD displej / rozlišení 460 tisíc bodů
 • video v Full HD kvalitě / HDMI
 • pokročilé režimy: 180/360° Panorama, 3D foto,
 • 19 motivových programů
 • inteligentní portrétní systém
 • podpora karet Eye-Fi X2 pro bezdrátový přenos dat
 • napájení: 2x AA baterie

Parametry

Popis produktu NIKON Coolpix L610 červený

Vzhled a ergonomie

Ergonomicky řešené tělo fotoaparátu, podpořené postranním madlem, skýtá příjemný požitek při držení. Na vršku fotoaparátu je kromě samotné spouště již jen tlačítko pro zapnutí/vypnutí a ovládač zoomu. O to víc jich je k nalezení na zadní straně fotoaparátu, které dominuje velký 3,0" LCD displej o rozlišení 460 tisíc bodů. Jsou zde tlačítka pro volbu automatické režimu, přehrání a případně pro vymazání pořízených snímků, samostatné pro nahrávání videosekvence i pro listování v menu. Pohyb v menu přístroje je vcelku intuitivní a pokud jste již měli možnost fotografovat s fotoaparáty značky Nikon, nezpozorujete výraznější rozdíl.

 

Snímač a objektiv

Fotoaparát je určen pro náročné fotografy, čemuž odpovídá i jeho výbava. Objektiv Nikkor s 14x optickým zoomem a 25 mm širokoúhlým ohniskem (25-350 mm ekv. 135, f/3,3-5,9, makro od 1 cm) přenáší nadstandardně ostrý obraz na 16Mpx CCD snímač s úhlopříčkou (1/2,3"). Pro dosažení krátkých expozičních časů i při fotografování v prostředí s nízkou intenzitou osvětlení, lze zvolit citlivost snímače v rozmezí 125 - 1600 (3200 ISO k dispozici při použití režimu Auto). Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG ukládají na SD/SDHC/SDXC paměťové karty, případně do interní paměti o celkové kapacitě 28 MB.

Expoziční režimy

Tím co jistě zaujme každého fotografa, který někdy zápolil s tím, že o vteřinu propásl onen pamětihodný snímek, je možnost pořízení dvou snímků ještě před tím, než domáčkne spoušť fotoaparátu. Mezi další programové režimy patří i automatická volba motivových programů (v nabídce jich je 19), sportovní motivový program sériového snímání (rychlost až 8 sn./sec.), makro režim (od 1 cm) a specifický systém inteligentního portrétu vytvářející perfektní portréty. Samospoušť detekující úsměv pořídí snímek, když se vybraný objekt usměje. Kontrola mrknutí vás upozorní, pokud měl někdo zavřené oči. Pokročilý autofokus s detekce tváře včetně redukce efektu červených očí ve fotoaparátu umožňuje rychlé detekování a zaostření na lidské tváře v kompozici a koriguje nesprávné zbarvení očí v důsledku použití blesku při expozici.

Speciální efekty učiní z každého snímku originál. Lze je využít přímo při pořizování statických snímků a videosekvencí, nebo aplikovat jako filtr k vylepšení již pořízených snímků. Při pořizování snímků můžete zvolit například efekt Změkčující filtr nebo Nostalgický sépiový efekt. Účinek vybraného efektu si můžete předem prohlédnout na LCD monitoru. Dále jsou k dispozici filtry Rybí oko, Miniatura a Filtr typu hvězda.

Další funkce

Fottoaparát disponuje Full HD rozlišením (1920 x 1080 pix při 30 fps) záznamu, jenž do nejmenších podrobností zaznamená živý ruch ulice odvíjející se před vámi. Příjemným faktem je stereofonní záznam zvuku. K dispozici je také možnost zpomaleného / zrychleného záznamu videosekvencí s využitím snímacích frekvencí v rozpětí 15 - 60 snímků za vteřinu (VGA). Režim zjednodušené panorama o šíři záběru 360°/180° umožňuje snadné vytvoření vertikálního i horizontálního panorama. Systém pro snížení rizika rozmazání snímků využívá těchto technologií: Optická redukce vibrací (VR) eliminuje účinky chvění fotoaparátu. Vysoká citlivost ISO (až 3200) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a fotografování při nedostatečném osvětlení. Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) automaticky volí nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků. Ve špatných světelných podmínkách pak můžete využít speciální režimy pro nízkou hladinu osvětlení, které zaručují vynikající výsledky v jakémkoli osvětlení, dokonce i bez použití stativu: Motivový program Protisvětlo s funkcí Auto HDR nabízí za všech okolností maximální množství barevných odstínů. Motivový program Noční portrét vám pomůže zachytit překrásně detailní noční scény a portréty v interiérech. Motivový program Noční krajina umožňuje pořizovat ostré snímky za špatných světelných podmínek.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát disponuje HI-speed USB/PictBridge slotem. Dle norem CIPA je možné pořídit 120 snímků s alkalickými AA bateriemi a až 470 snímků s volitelnými lithiovými AA bateriemi.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
108 x 68,4 x 34,1 mm při 240 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
Nikon Coolpix L610
2x AA baterie
kabel USB UC-E16
kabel AV EG-CP16
poutko na zápěstí
disk CD-ROM se software (ViewNX2)

Poradna k produktu

NIKON Coolpix L610 červený

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací