NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)
Novinka
NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)

NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)

Nikon
Kód produktu: 4012487

Fotoaparát Nikon Coolpix S1200pj je tím pravým společníkem, který nezkazí žádnou zábavu. Širokoúhlý zoomový objektiv (28-140mm) promítne světelné paprsky na plochu 14,1Mpx CCD snímač, který se společně s obrazovým procesorem EXPEED C2 postará o přesnou reprodukci viděné reality. Fotoaparát je vybaven vestavěným projektorem kompatibilním se zařízeními iPhone a počítači, díky němuž lze snímky a videosekvence uložené ve fotoaparátu, zařízení iPhone nebo počítači promítat na jakoukoli rovnou plochu.
Více o produktu »

 • 14,1 Mpx CCD snímač
 • 5x optickým zoomem (28-140mm)
 • videosekvence HD 720p se stereofonním zvukem
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 14,1 Mpx CCD snímač
 • 5x optickým zoomem (28-140mm)
 • videosekvence HD 720p se stereofonním zvukem
 • 3,0" LCD monitor (rozlišení 460 000 bodů)
 • inteligentní portrétní systém
 • vestavěný projektor DLP
 • speciální efekty
 • kompatibilita s Apple iPhone / iPad / iPod

Parametry

Popis produktu NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)

 

Vzhled a ergonomie

Nejnápadnějším prvek na fotoaparátu Nikon Coolpix S1200pj je kroužek lemující objektiv, který mírně přesahuje obvod fotoaparátu. Téměř jako by chtěl naznačit, že se jedná o přístroj, který se svou podstatou nevejde do pomyslných škatulek. A je tomu tak. Kombinace kapesního projektoru a kompaktního fotoaparátu není tak scestná, jak se mohlo z počátku jevit a zvláště ve chvíli, kdy lze propojit fotoaparát s produkty Apple iPhone, iPod i iPad, je možné promítat kdekoli cokoli. Nad projekčním objektivem je umístěn vestavěný blesk, jehož světelný výkon postačuje k prosvětlení prostoru do vzdálenosti cca 4-5 metrů. Zadní straně fotoaparátu dominuje velký 3,0" LCD monitor o rozlišení 460 tisíc bodů. Při rozměrech 107 x 63,4 x 22,6 mm a hmotnosti 186 gramů se fotoaparát snadno vejde do náprsní kapsy saka.

Snímač a objektiv

Okem, které pohotově reaguje na jakoukoli změnu fotografované scény je objektiv s 5 násobným optickým zoomem (28-140 mm ekv. 135, f/3,9-5,8, makro od 3 cm). V objektivu jsou použity asférické členy, které minimalizují výskyt barevných vad tím, že pečlivě směřují chod světelných paprsků o různých vlnových délkách, jež dopadají na plochu 14,1 Mpx CCD snímače. Obrazový procesor EXPEED C2 využívá unikátní systém zpracování obrazu za účelem vylepšení záznamu statických snímků a videosekvencí, vysokou citlivost a maximální kvalitu obrazu. Citlivost snímacího čipu se pohybuje v rozmezí hodnot 80 – 3200 ISO (v rozlišení 2048x1536 až 6400 ISO). Při fotografování za špatných světelných podmínek, pomůže hybridní stabilizace* dosáhnout optimálních výsledků. Zatímco optická stabilizace zabraňuje vzniku roztřeseného obrazu, elektronická stabilizace s využitím navýšené citlivosti, zkracuje expoziční čas. Pořízená data jsou následně uložena v podobě statického snímku (obrazový formát JPEG) nebo videosekvence na SD/SDHC/SDXC paměťovou kartu nebo do interní paměti fotoaparátu (94MB).

*Hybridní redukce vibrací využívá 4 systémů, které pomáhají snížit riziko vzniku neostrých snímků: funkce volby nejlepšího snímku (vybírá 1 nejostřejší snímek z až 10 pořízených), vysoké citlivosti (6400 ISO) a optická a elektronická stabilizace.

Expoziční režimy a ovládání

Fotoaparát Nikon Coolpix S1200pj je natolik šikovný, že i méně technicky zdatní uživatelé s ním pořídí výtečné snímky. Disponuje propracovanou automatikou, která kromě toho, že zvolí pro každou situaci optimální expozici, ale navíc dokáže rozpoznat o podstatu dané situace a přiřadí patřičný motivový program. Při portrétování se o pořízení nejlepšího snímku postará inteligentní portrétní systém, jenž zahrnuje tyto funkce: samospoušť detekující úsměv, kontrola mrknutí (upozorní na zavřené oči), funkce změkčení pleti (sjednocuje odstíny pleti fotografovaných osob pro dosažení příznivějšího vzhledu). Redukce červených očí ve fotoaparátu zajišťuje korekci nesprávného zbarvení očí vzniklého v důsledku použití blesku při expozici. Speciální efekty učiní každý snímek originálem. Efekty lze využít přímo při pořizování statických snímků a videosekvencí nebo jako filtry k vylepšení již pořízených snímků. Účinek vybraného efektu si můžete předem prohlédnout na LCD monitoru.

Další funkce

NIKON COOLPIX S1200pj - Vzpomeňte si na chvíle, kdy jste se během vaší dovolené těšili na okamžik, až si budete moci v teple rodinného kruhu sednout se sklenkou dobrého vína k monitoru vašeho televizoru nebo notebooku a budete si prohlížet snímky, které jste pořídili. Dnes se již nemusíte těšit na to, až se vrátíte domů, ale můžete si snímky promítnout pomocí tohoto fotoaparátu v jakémkoli prostředí, kde je jen trochu šero. Vestavěný projektor DLP nabízí obraz s jasem až 20 lumenů s úhlopříčkou 26 až 152 cm. Kontrast 200:1. Součástí balení je mimo jiné i dálkové ovládání. Zabudovaný projektor je sice hlavním lákadlem fotoaparátu, ale nutno říci, že za zmínku rozhodně stojí i další výjimečné vlastnosti fotoaparátu.

Videosekvence je lákadlem mnoha cestovatelů, kteří chtějí ze svých cest přivézt více než jen statické záběry. S1200pj nabízí HD rozlišení záznamu (1280x720pix při 30fps), jež do nejmenších podrobností zaznamená živý ruch ulice odvíjející se před vámi.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát disponuje mini HDMI a USB Hi-Speed slotem. Dle přísných norem CIPA je možné pořídit až 220 snímků na jedno nabití akumulátoru EN-EL12.

Stránky výrobce (CZ)
Stránky výrobce (EN)

Rozměry a hmotnost:
107 x 63,4 x 22,6 mm při 186 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
fotoaparát Nikon Coolpix S1200pj
akumulátor EN-EL12
nabíječka EH-69P
kabel USB UC-E6
kabel AV EG-CP16
poutko na zápěstí AN-CP19
disk CD-ROM se software (ViewNX2)

Nabízíme i NIKON COOLPIX S1200PJ černý.

Poradna k produktu

NIKON COOLPIX S1200PJ růžový (+ SDHC8GB)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací