NIKON COOLPIX S6200 stříbrný (+ SDHC4GB)

Kód produktu: 4012499 | PN: VMA860E1

Nikon Coolpix S6200 je stylový kompaktní fotoaparát, s kterým nemusíte být zrovna školený odborník, aby jste byli schopni pořizovat kvalitní snímky o rozlišení až 16 megapixelů. Se širokoúhlým zoomovým objektivem Nikkor můžete fotografovat krajiny, architekturu i vaše přátele. K tomu vám dopomůže detekce úsměvu a mrknutí pro bezchybné portréty či funkce D-Lighting pro projasnění snímků. Výběr z nepřeberného množství scénických režimů usnadňuje jejich automatická volba.
Více o produktu »

 • 16 Mpx CCD snímač
 • Širokoúhlý objektiv s 10x optickým zoomem
 • Vysoce propracovaný systém ochrany před pohybovou neostrostí
222 929 029 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16 Mpx CCD snímač
 • Širokoúhlý objektiv s 10x optickým zoomem
 • Vysoce propracovaný systém ochrany před pohybovou neostrostí
 • Videosekvence HD 720p se stereofonním zvukem
 • 2,7" LCD monitor

Videoprezentace

Popis produktu NIKON COOLPIX S6200 stříbrný (+ SDHC4GB)

Vzhled a ergonomie

Kovové tělo fotoaparátu zhotovené z odolného kovu ve svých útrobách bezpečně skrývá vysoce citlivou elektroniku a další prvky, bez nichž by fotoaparát nebyl fotoaparátem. Po zapnutí fotoaparátu dojde k vysunutí objektivu, který reaguje na sebemenší podnět ze strany fotografovaného objektu. Obraz přitom můžete v reálném čase sledovat na 2,7" LCD displeji (rozlišení 230 tisíc bodů). Pohyb v menu přístroje je vcelku intuitivní a pokud jste již měli možnost fotografovat s kompaktním fotoaparátem značky Nikon, budete se cítit jako "ryba ve vodě".

Snímač a objektiv

Širokoúhlý objektiv NIKKOR s 10 násobným zoomem (25-250mm ekv. 135, f/3,2-5,8, makro od 10 cm) dává snímky s přirozeným podáním barev a minimálním výskytem rušivých vad. Širokoúhlé 25 mm ohnisko zabírá zorný úhel, jehož prostřednictvím se ani v stísněných prostorách nebudete cítit omezeni. Na plochu 16,1 Mpx (1/2,3") CCD snímače dopadají skrze objektiv světelné paprsky, jež jsou nositeli informací (tyto paprsky jsou následně pečlivě zpracovány obrazovým procesorem EXPEED C2 do podoby elektronických dat). Výsledkem jsou fotografie, který zachytí život v mnoha aspektech jeho bytí. Citlivost senzoru je možné navýšit z původní hodnoty 80 ISO až na 3200 ISO. Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG ukládají na SD/SDHC/SDXC paměťové karty, případně do interní paměti.

*Hybridní redukce vibrací využívá 4 systémů, které pomáhají snížit riziko vzniku neostrých snímků: režim Noční krajina (umožňuje pořizovat ostré snímky za špatných světelných podmínek), funkce volby nejlepšího snímku BSS (vybírá 1 nejostřejší snímek z až 10 pořízených), vysoké citlivosti (3200 ISO) a optická stabilizace.

Expoziční režimy

Při portrétování se o pořízení nejlepšího snímku postará inteligentní portrétní systém, jenž zahrnuje tyto funkce: samospoušť detekující úsměv, varovná indikace mrknutí (upozorní na zavřené oči) a kontrola mrknutí (vybere ze dvou snímků, ten kde jsou otevřené obě oči), funkce změkčení pleti. Přirozeného podání pleťových odstínů je dosaženo, díky technologii automatického vyvážení bílé, jež byla převzata z digitálních zrcadlovek Nikon. Se speciálními efekty bude každý snímek uměleckým dílem. Efekty je možné využít přímo při pořizování statických snímků a videosekvencí nebo je aplikovat jako filtr k vylepšení již pořízených snímků. Při pořizování snímků můžete zvolit například efekt Změkčující filtr nebo Nostalgický sépiový efekt. Účinek vybraného efektu si můžete předem prohlédnout na LCD monitoru. Dále jsou k dispozici filtry Rybí oko, Miniatura a Filtr typu hvězda.

Programové režimy, které jistě potěší
D-Lighting je další výjimečná funkce převzatá z digitálních zrcadlovek. Jedná se o lokální úpravu kontrastu scény, kdy dochází k prokreslení stinných a/nebo jasných partií, které by jinak zůstaly bez informací. Ideálním příkladem může být fotografování portrétu proti otevřenému oknu, kde by docházelo buď k prokreslení obličeje a ztráty kresby v okně anebo naopak. Motivové programy (18) automaticky optimalizuje veškerá nastavení pro nejběžnější motivy, efekty a místa. Expoziční automatika a scénické režimy fungují ve většině případech spolehlivě a pokud nastane situace, se kterou by si fotoaparát nedokázal sám poradit, je zde možnost manuální volby korekce expozice a vyvážení bílé. AF se sledováním objektu pro perfektní zaostření zvoleného objektu i v případě pohybujících se objektů. Vynikající noční snímky fotoaparát automaticky detekuje, jestli držíte fotoaparát v ruce nebo jej máte upevněný na stativu a v souladu se zjištěnou skutečností optimalizuje potřebná nastavení pro získání ostrých snímků za nízké hladiny osvětlení. Redukce červených očí ve fotoaparátu pro korekci nesprávného zbarvení očí vzniklého v důsledku použití blesku při expozici.

Další funkce

Nikon Coolpix S6200 disponuje HD rozlišením (1280 x 720 pix při 30 fps) záznamu, jenž do nejmenších podrobností zaznamená živý ruch ulice odvíjející se před vámi.

Rozhraní, napájení a výdrž na baterie

Fotoaparát disponuje USB slotu, jehož prostřednictvím je možný přenos pořízených dat do PC i nabíjení akumulátoru. Dle přísných norem CIPA je možné pořídit až 250 snímků na jedno nabití akumulátoru EN-EL12.

Stránky výrobce (CZ)

Rozměry a hmotnost:
93 x 56,7 x 25,4 mm při 160 g (s příslušenstvím)

Obsah balení:
fotoaparát Nikon Coolpix S6200
akumulátor EN-EL12
nabíječka EH-69P
kabel USB UC-E6
kabel AV EG-CP16
poutko na zápěstí AN-CP19
disk CD-ROM se software (ViewNX2)

Nabízíme i NIKON COOLPIX S6200 černý.

Poradna k produktu

NIKON COOLPIX S6200 stříbrný (+ SDHC4GB)

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
Instagram feed
I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...