NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirector | FotoŠkoda

NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirector

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4012330 | PN: VBA310K001

Nikon D5100 je určen pro všechny nadšené a začínající umělce, kteří touží po ztvárnění svého vnitřního hlasu, ať už v podobě fotografie či videozáznamu. A i když nemáte ambice stát se tvůrcem na poli uměleckém a chcete třebas jen dokumentovat život svých blízkých, také zde se vám stane Nikon D5100 spolehlivým průvodcem.
Více o produktu »

 • 16,2 Mpx CMOS APS-C snímač
 • 100 - 6 400 ISO ( rozšířené až 25 600 ISO)
 • Výklopný a otočný 3.0" LCD monitor s rozlišením 921 000 bodů
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 16,2 Mpx CMOS APS-C snímač
 • 100 - 6 400 ISO ( rozšířené až 25 600 ISO)
 • Výklopný a otočný 3.0" LCD monitor s rozlišením 921 000 bodů
 • Funkce D-Movie Full HD 1080p
 • Možnost připojení stereofonního mikrofonu Nikon ME-1
 • režim HDR pro dosažení dokonalých fotografií
 • Duální systém redukce nečistot udržuje prach mimo obrazový snímač
 • IR přijímač na přední i zadní straně
 • Inovovaný LiveView režim s automatickou volbou motivových programů
 • 4 snímků za vteřinu při kontinuální snímání
100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirector

 

NIKON D5100 je nejlepší amatérská DSLR zrcadlovka roku.

Porota TIPA se k fotoaparátu vyjádřila takto:
„Nikon D5100 nabízí snímač s rozlišením 16,2 megapixelů, kvalitu obrazu s vysokou citlivostí ISO a vynikající rozlišení LCD displeje. Díky tomu se mohou začátečníci seznámit s kvalitou skutečného obrazu a zkušenější uživatelé mohou získat velice dobrý fotoaparát za zajímavou cenu. Fotografování je usnadňováno pohodlným přístupem k nastavením ovládaným fotografem i působivým monitorem LCD s nastavitelným úhlem. Používání přístroje je navíc zábavnější díky množství speciálních efektů ve fotoaparátu, včetně režimu HDR.. Model D5100 navíc předkládá možnost záznamu videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p)."

 

Vzhled a ergonomie

DSLR zrcadlovka Nikon D5100 je ergonomicky řešena tak, aby poskytovala co nejpřirozenější držení, a to i v takových situacích, kdy fotografujete z jiných pozic než "od oka". K tomu slouží i výklopný a otočný 3,0" LCD monitor s mimořádně vysokým rozlišením (921 000 bodů). Při pohledu na displej během režimu LiveView, tak můžete snadno nabýt dojmu, že se díváte na realitu samu. Displej svým poměrem stran (3:2) odpovídá snímači a zobrazuje 100% obrazu, jenž po dopadu na snímač vzniká. Fotoaparát je vyzbrojen přímými voliči pro nastavení těch nejčastěji používaných funkcí, čímž urychluje nastavení fotoaparátu pro dosažení dokonalých záběrů. V optickém hledáčku (pentagonální hranol) je možné spatřit kromě obrazu i stavový řádek informujícího fotografa například o expozičním čase, pracovní cloně, vybraném ostřícím bodě, ale i citlivosti v ISO, kompenzace expozice, vyvážení bílé a stavu SD karty. Fotoaparát je kompatibilní s AF-S objektivy a blesky Nikon Speedlight - podpora i-TTL.

Snímač a obrazový procesor

16,2 Mpx CMOS snímač, výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 2 a brilantní objektivy NIKKOR zaručují pořízení excelentních snímků bez ohledu na to, co vy nebo váš objekt právě děláte, a dokonce i v prostředí se sníženou intenzitou osvětlení získáte díky vysoké citlivosti ISO 6400 (citlivost lze zvýšit až na hodnotu 25 600 ISO) a vestavěnému výklopnému blesku ostré snímky. Stabilizace je u DSLR fotoaparátů Nikon umístěna v objektivech. Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG a NEF (RAW) ukládají na paměťovou kartu typu SD/SDHC/SDXC. Zabudovaný duální systém redukce prachu využívá ke své funkci jednotku čištění obrazového snímače a systém kontroly toku vzduchu v zrcadlovém boxu fotoaparátu, čímž udržují prach mimo obrazový snímač a zaručují tak čisté snímky bez skvrn.

Expoziční režimy a ovládání

Nikon D5100 disponuje širokou škálou motivových programů, které, ač neskýtají prostor pro vlastní manuální zásah, dávají v rámci svých možností optimální výsledky. Tyto režimy potěší především začínající a občasné fotografy. Patří mezi ně Picture Control i Active D-Lighting. Pro jejich aktivaci stačí pootočit voličem do polohy SCENE, na ploše monitoru se zobrazí vzorové snímky, které ilustrují účinek daného motivu. Režim Vysoký dynamický rozsah se hodí ve chvílích, kdy má fotografovaná scéna vyšší kontrast, než jaký je snímač schopný zaznamenat. Přístroj při každém stisknutí tlačítka spouště pořídí dva odlišně exponované snímky, jejichž sloučením vznikne jeden s extrémně velkým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací.

Pro ty pokročilé z nás jsou připraveny režimy manuální a poloautomatické, jež umožní zvolit libovolné expoziční hodnoty. Počínaje programovou automatikou (P), přes režim priority času závěrky (S) - v rozsahu 1/4000 až 30 sec. a moment "B", pracovní clony (A) - rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, až po plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí +/- 5EV stupňů s kroky po 1/3EV. Synchronizační čas blesku je 1/200sec. a kompenzace záblesku je možné nastavit od -3 do +1EV po 1/3EV.

Další funkce

Digitální fotoaparáty již delší domu nejsou pouhými fotoaparáty, ale jsou multifunkčními zařízeními, které nahrávají videosekvenci ve Full HD kvalitě (rozlišení 1920x1080px při snímací frekvence 30fps) a umožňují stereofonní záznam zvuku. V případě D5100 tomu není jinak, umožňuje připojení směrového mikrofonu ME-1 do sáněk externího blesku. Mikrofon je vytvořen pro použití s DSLR fotoaparáty, s nimiž zaznamenává vysoce kvalitní stereofonní zvuk s potlačením hluku způsobeného automatickým zaostřováním objektivu. Dodává se včetně ochrany proti větru a měkkého pouzdra. Nikon D5100 disponuje přímým tlačítkem pro nahrávání videosekvencí D-Movie, které se nachází vpravo od tlačítka spouště. To usnadňuje stabilní držení fotoaparátu při přepínání mezi záznamem statických snímků a videosekvencí. V režimu sériového snímání je možné pořídit 4 obr./s.

Rozsáhlé Menu retušování umožňuje upravovat a vylepšovat snímky a videosekvence přímo ve fotoaparátu. Menu nabízí široké spektrum efektů a filtrů, mezi které patří funkce Korekce perspektivy, Změkčovací filtr a funkce Omalovánky transformující snímky v perokresby. Speciální efekty lze s úspěchem aplikovat na fotografie i videosekvence. Režim nabízí množství speciálních efektů včetně efektů Barevná skica, Efekt miniatury a Noční vidění, a efektu Selektivní barva, který umožňuje zvýraznit až tři vybrané barvy a převést ostatní barvy snímku na monochromatické.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Kromě standardního Hi-Speed USB je přístroj vybaven i HDMI konektorem a 3,5 mm stereo mini-jackem. Prostřednictvím HDMI konektoru (s podporou standardu HDMI-CEC) lze fotoaparát připojit k libovolnému televizoru HDTV a vy tak můžete pohodlně sledovat snímky a videosekvence a ovládat jejich přehrávání pomocí dálkového ovladače televizoru. Fotoaparát Nikon D5100 je napájen akumulátorem EN-EL14, jehož výdrž je cca 660 snímků na jedno nabití. O stavu baterii informuje grafický ukazatel.

Objektiv v balení

NIKON 18-55 mm f/3,5-5,6 G AF-S DX VR Základní širokoúhlý zoom objektiv vyvinutý speciálně pro nové zrcadlovky Nikon DX. Na rozdíl od předchozí verze byla integrovaná stabilizace obrazu Nikon VR dovolující pořizovat záběry z ruky s až o 3 expoziční stupně delšími časy. To minimalizuje rozmazání ve zhoršených světelných podmínkách. Vzhledem k počátečnímu ohnisku 27 mm (ekv. 135) se nabízí využití i k fotografování krajin a architektury. SWM ultrazvukové zaostřování umožní potřebnou rychlost ostření pro vaše akční záběry. Asférické optické členy minimalizují sférickou aberaci, astigmatismus a jiné formy zkreslení a zajišťují vysoké rozlišení a kontrast. Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX nadchne všechny začínající i pokročilé fotografy svým výtečným poměrem cena / výkon kompaktními rozměry a nízkou hmotností.

Rozměry a hmotnost:
128 x 97 x 79 mm a 510 g (tělo)

 Obsah balení:
Nikon D5100
akumulátor EN-EL14
nabíječka baterií MH-24
popruh AN-DC3
A/V kabel EG-CP14
kabel USB UC-E6
krytka okuláru DK-5
krytka sáněk BS-1
gumová očnice DK-20
krytka těla BF-1B
CD-ROM se softwarem ViewNX 2
návod k obsluze

Stránky produktu (CZ)
Stránky produktu (EN)

 

Poukázka na čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč zdarma

Tento poukaz se týká pouze DSLR zrcadlovek Nikon, které mají výměnné objektivy, po jejichž sejmutí je přímo přístupná závěrka a plocha snímače. Bezplatné čištění snímačeů DSLR zrcadlovke Nikon lze na základě této poukázky požádat pouze v autorizovaném servisu Nikon spol. s r.o. v České republice nebo partnerských střediscích. Aktuální seznam je zveřejněn na stránkách www.nikon.cz.

Parametry produktu

BajonetNikon F
Druh pamětiSDHC | SDXC
Druh snímačeCMOS
LCD obrazovka3,0" | výklopná
Max. citlivost v ISO6 400 | 25 600
Min. citlivost v ISO100
NapájeníEN-EL14
Nejrychlejší čas závěrky1/4 000
Počet fotografií za vteřinu4
Rozhranísystémový blesk | infra spoušť | HDMI | mikrofonní vstup
Rozlišení LCD (px)922 000
Rozlišení v Mpx16
Scénické režimyHDR | ano
Stabilizace obrazuoptická (v objektivu)
Synchronizace s bleskem1/200
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Vlastnosti tělavestavěný blesk | živý náhled
Zaostřovací body (křížové)11 (1)
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | HD (1280 x 720) | 50p | 60p
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

*****
(1 recenze)
LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
 • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

*****
(1 recenze)
SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F
Recenze
 • DC objektiv určený pro digitální zrcadlovky s APS-C snímačem
 • Hyper Sonic Motor
 • optická skladba: 9 čoček v 8 skupinách
13 590,-
Skladem 2 - 3 ks
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

*****
(3 recenze)
HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

120,-
Skladem > 5 ks
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem > 5 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(7 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
8 290,-
Poslední kus
SANDISK SDHC 32GB ULTRA

SANDISK SDHC 32GB ULTRA

*****
(7 recenzí)
SANDISK SDHC 32GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
290,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1
 • Rychlost s podporou standardu UHS-I (U1) až 120MB/s
 • Velmi rychlá paměťová karta typu SDHC UHS-I (U1)
 • Kapacita 32GB
420,-
Skladem > 5 ks
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

*****
(8 recenzí)
AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

580,-
Skladem > 5 ks
NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14

NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14

*****
(1 recenze)
NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14
 • pro fotoaparáty Nikon D3100 / D3200 / D3300 / D3400 / D3500 / D5100 / D5200 / D5300 /...
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

*****
(1 recenze)
AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

80,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

*****
(3 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e
 • Kapacita: 950mAh
 • Napětí: 7,4V
 • Kompatibilita např.: Nikon D3100, Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D5200
790,-
Skladem > 5 ks
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

1 990,-
> 3 volných míst
Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

2 190,-
Bez termínu
Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Svícení portrétu v ateliéru

Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

2 290,-
Bez termínu
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
260,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
25,-
Skladem > 5 ks
PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

1 490,-
Skladem 4 - 5 ks
ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
 • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
1 190,-
Skladem > 5 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
09.12.2013 10:55:25

   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Příslušenství k produktu NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirector

   LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

   LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F

   *****
   (1 recenze)
   LENSBABY Composer Pro II Double Glass pro Nikon F
   • Lensbaby Composer Pro s optikou Double Glass
   SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

   SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F

   *****
   (1 recenze)
   SIGMA 30 mm f/1,4 DC HSM Art pro Nikon F
   Recenze
   • DC objektiv určený pro digitální zrcadlovky s APS-C snímačem
   • Hyper Sonic Motor
   • optická skladba: 9 čoček v 8 skupinách
   13 590,-
   Skladem 2 - 3 ks
   HAMA šňůrka na krytku 5899

   HAMA šňůrka na krytku 5899

   *****
   (7 recenzí)
   HAMA šňůrka na krytku 5899

   Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

   HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

   HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

   *****
   (3 recenze)
   HAMA šňůrka na krytku s gumičkou 5898

   Držáček víčka objektivu, uchycení pomocí pryžové smyčky na objektiv.

   120,-
   Skladem > 5 ks
   NIKON SB-700 Blesk

   NIKON SB-700 Blesk

   *****
   (9 recenzí)
   NIKON SB-700 Blesk
   • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
   • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
   8 490,-
   Skladem > 5 ks
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

   *****
   (7 recenzí)
   VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
   • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
   • transportní výška: 63 cm
   • hmotnost: 2,0 kg
   3 990,-
   Skladem > 5 ks
   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

   MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
   • Nohy Manfrotto MT190X3
   • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
   • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
   8 290,-
   Poslední kus
   SANDISK SDHC 32GB ULTRA

   SANDISK SDHC 32GB ULTRA

   *****
   (7 recenzí)
   SANDISK SDHC 32GB ULTRA
   • základní řada karet od Sandisku
   • klasické rozměry SD
   • rychlost čtení až 80 MB/s
   290,-
   Skladem > 5 ks
   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   SANDISK SDXC 64GB ULTRA

   *****
   (2 recenze)
   SANDISK SDXC 64GB ULTRA
   • základní řada karet od Sandisku
   • klasické rozměry SD
   • rychlost čtení až 80 MB/s
   460,-
   Skladem > 5 ks
   LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

   LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1

   LEXAR SDHC 32GB UHS-I C10 V10 U1
   • Rychlost s podporou standardu UHS-I (U1) až 120MB/s
   • Velmi rychlá paměťová karta typu SDHC UHS-I (U1)
   • Kapacita 32GB
   420,-
   Skladem > 5 ks
   AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

   AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

   *****
   (8 recenzí)
   AVACOM AV-MP nabíječka univerzální (bez plata)

   Univerzální nabíječka umožnující nabíjení celé řady Li-Ion baterií do digitálních fotoaparátu a videokamer. K nabíječce nutno dokoupit nabíjecí plato pro daný tip...

   580,-
   Skladem > 5 ks
   NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14

   NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14

   *****
   (1 recenze)
   NIKON MH-24 Nabíječka pro EN-EL14
   • pro fotoaparáty Nikon D3100 / D3200 / D3300 / D3400 / D3500 / D5100 / D5200 / D5300 /...
   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

   *****
   (1 recenze)
   AVACOM AV-MP nabíjecí plato Nikon EN-EL14

   Nabíjecí plato Avacom pro Nikon EN-EL14 je určené k nabíječkám AVACOM AV-MP.

   80,-
   Skladem > 5 ks
   AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

   AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e

   *****
   (3 recenze)
   AVACOM Nikon EN-EL14, EN-EL14a, EN-EL14e
   • Kapacita: 950mAh
   • Napětí: 7,4V
   • Kompatibilita např.: Nikon D3100, Nikon D3200, Nikon D5100, Nikon D5200
   790,-
   Skladem > 5 ks
   Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

   Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

   Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

   Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

   1 990,-
   > 3 volných míst
   Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

   Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

   Základy práce s digitální fotografií - Adobe Photoshop CS

   Nahlédněte do tajů profesionální postprodukce a zdokonalte své znalosti v grafickém programu Adobe Photoshop CS. Workshopem vás provede módní a reklamní fotograf...

   2 190,-
   Bez termínu
   Svícení portrétu v ateliéru

   Svícení portrétu v ateliéru

   Svícení portrétu v ateliéru

   Denní světlo diktuje co a jak. Ano, můžete ho modifikovat, odrážet, ale jakmile zmizí, jste v koncích. Naučte se světlo vyrábět! Takovou intenzitu a kvalitu, jakou...

   2 290,-
   Bez termínu
   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

   LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
   • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
   • životnost pera je cca 500 použití
   • velmi jednoduché použití
   260,-
   Skladem > 5 ks
   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

   GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
   • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
   • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
   • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
   25,-
   Skladem > 5 ks
   PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

   PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

   PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

   Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

   1 490,-
   Skladem 4 - 5 ks
   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)

   ZEISS čisticí set na optiku s balónkem (2390-186)
   • Kompletní kvalitní čistící sada pro objektivy
   1 190,-
   Skladem > 5 ks
   Další podobné produkty

   Alternativy k produktu

   Alternativy k produktu

   Poradna k produktu

   NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirector

   Přidat příspěvek
   • Veronika Svobodová
    Odpovědět

    fotoaparat

    Veronika Svobodová 04.06.2015 18:30:47
    Dobrý den,
    uvedená cena je pouze za tělo nebo je v něm i objektiv? Doporučujete ten fotoaparát pro začínající fotografy, kteří by se focení rádi začali věnovat a aby splnil i požadavky na kvalitní fotky? Děkuji. Svobodová
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:fotoaparat

     Jakub Valdivia 05.06.2015 17:04:28
     Dobrý den,

     v ceně je i objektiv. Pro začínajícího fotografa je tento přístroj určitě vhodný. Jednoduché ovládání a kvalitní výstup z něj dělají ideální volbu.
   • Eva Jetelinova
    Odpovědět

    NIKON D5100 + 18-105 mm VR + SDHC 16 GB + poukázka v hodnotě 500,-

    Eva Jetelinova 24.03.2015 17:27:16
    NIKON D5100 + 18-105 mm VR + SDHC 16 GB + poukázka v hodnotě 500,-

    Dobry den, chtela bych se zeptat jakou SDHC kartu poskytujete k tomuto setu (jedna se mi o znacku a zda je v hodnote cislo 10).

    Poukazka za 500kc lze vyuzit na doplnky k fotaku nebo fotosluzby napr fotoknihu?

    Predem dekuji za odpoved.

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:NIKON D5100 + 18-105 mm VR + SDHC 16 GB + poukázka v hodnotě 500,-

     Jakub Valdivia 25.03.2015 16:36:27
     Dobrý den,

     jedná se o kartu značky Pretec, class 10. Rychlost čtení je cca 30MB/s. Poukázku lze využít jak na doplňky tak na fotoknihu.
   • Gustav Pleva
    Odpovědět

    Reverzní kroužek

    Gustav Pleva 21.02.2015 12:38:25
    Dobrý den, mám nikon d5100 s objektivem nikkor 50mm f/1,8 G, popř. setovým nikkorem DX 18-55 mm 1:3,5-5,6 G. Pro focení makrofota uvažuji o přikoupení reverzního kroužku. Doporučíte mi nějaký, který by této výbavě vyhovoval a máte ho na skladu?

    Děkuji G.Pleva
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Reverzní kroužek

     Jakub Valdivia 22.02.2015 17:15:51
     Dobrý den,

     ideální volbou je set mezikroužků: http://www.fotoskoda.cz/aputure-mezikrouzky-set-12-20-36-pro-nikon/ .
   • Petr
    Odpovědět

    poukázka

    Petr 09.02.2015 11:02:33
    Dobrý den, na co je prosím poukázka v hodnotě 500 Kč k novému fotoaparátu? Jen na služby, nebo i na nákup brašny?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:poukázka

     Jakub Valdivia 09.02.2015 16:40:50
     Dobrý den,

     poukaz je použitelný i na nákup brašny.
   • Marie
    Odpovědět

    bezdrátový adaptér WU-1a

    Marie 11.01.2015 00:12:45
    Dobrý den může se adaptér WU-1a použít na nikon d5100?Ďekuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:bezdrátový adaptér WU-1a

     Jakub Valdivia 12.01.2015 16:23:15
     Dobrý den,

     bohužel tento adaptér není kompatibilní.
   • Luboš Bureš
    Odpovědět

    Stabilizace objektivu.

    Luboš Bureš 25.11.2014 11:56:52
    Dobrá den má zájem zakoupit uvedený NIKON D5100 + 18-55 mm VR + SDHC 16 GB + PowerDirectin zdarma.
    Chci se jen ujistit, je uvedený objektiv se stabilizací a je vhodný pro běžné focení? Je uvedená paměťová karta dostačující, ať už kvalitou či rychlostí? Můžete mi prosím doporučit vhodnou brašnu pro uvedený fotoapaarát, druhý objektiv prozatím neplánuji kupovat.
    A ještě bych se rád zeptal, jelikož jsem začátečník, tak prosím o radu k čemu jsou sluneční clony a polarizační filtry a zda je potřebuji k běžnému focení.
    Děkuji za Vaše rady, rád bych si koupi fotoaparát co nejdříve.
    Díky Bureš
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Stabilizace objektivu.

     Jakub Valdivia 25.11.2014 12:29:51
     Dobrý den,

     objektiv má označení "VR" a je tedy stabilizovaný. Pro běžné focení převážně objektů blízko vás je tento objektiv vhodný, ale do budoucna budete mít spíše potřebu koupit objektiv s lepším přiblížením. Paměťová karta je dostatečně rychlá pro běžnou práci s fotoaparátem. Ideální brašnou je např.: http://www.fotoskoda.cz/lowepro-nova-140-aw-fotobrasna/ . Sluneční clona slouží primárně k eliminaci nežádoucích odlesků na objektivu které jsou potom vidět i na výsledné fotografii. Také může sloužit jako mechanická ochrana. Polarizační filtry zvyšují barevnost snímku a odstraňují odlesky, k běžnému focení není úplně vhodný protože je tmavý a bere světlo.
     • Luboš Bureš
      Odpovědět

      Re: RE:Stabilizace objektivu.

      Luboš Bureš 25.11.2014 21:28:32
      Dobrý den, děkuji za odpověď. Chtěl jsem fotoaparát již objednat. Zjistil jsem ale rozdílné popisy u zmíněného objektivu. Mohu se prosím ještě jednou zeptat je nějaký rozdíl mezi Vámi nabízeném objektivu 18-55 mm VR a v objektivu na Heurece popsaném jako 18-55 AF-S DX VR?
      Jedná se o stejný objektiv, jen jinak popsaný nebo je v nich nějaký rozdíl?
      Děkuji za odpověď a omlouvám se za případnou amatérskou otázku.
      Děkuji Bureš
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE:Re: RE:Stabilizace objektivu.

       Jakub Valdivia 25.11.2014 22:10:15
       Dobrý den,

       jedná se o totožné objektivy.
   • Vít Barták
    Odpovědět

    Doplnky

    Vít Barták 09.06.2014 15:30:26
    Hezký den přeji, koupil jsem si nikon D5100 a dvěma objektivy a potřeboval bych na ně sluneční clony a polarizační filtr. Jaký jsou na výběr???? Děkuji Barták
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Doplnky

     Jakub Valdivia 09.06.2014 21:16:17
     Dobrý den,

     sluneční clona na objektiv 18-55: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-hb45-slunecni-clona-pro-af-1855ii1855vr/ a pro 55-200: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-hb34-slunecni-clona-pro-af-55200/ . Jako polarizační filtr vám mohu doporučit tento: http://obchod.fotoskoda.cz/hoya-filtr-polarizacni-cirkularni-hd-52-mm/ .
   • Veronika Brožková
    Odpovědět

    Objektiv

    Veronika Brožková 13.05.2014 22:23:13
    Dobrý den,
    obracím na vás s prosbou, je možné použití Nikonu D5100 s objektivem Sigma 70 - 300 mm, 1: 4 - 5,6 D?
    Předem děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Objektiv

     Jakub Valdivia 15.05.2014 11:19:08
     Dobrý den,

     pokud máte na mysli objektiv Sigma 70-300 DG, tak ta je s fotoaparátem Nikon D5100 kompatibilní.
   • jiri zeman
    Odpovědět

    blesk nikon SB-900

    jiri zeman 30.01.2014 22:19:24
    dobry den, chtel bych se zeptat jestli je kompatibilni blesk nikon SB-900 s nikonem D5100? dekuji moc za info zeman
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:blesk nikon SB-900

     Jakub Valdivia 31.01.2014 07:21:39
     Dobrý den,

     blesk je plně kompatibilní.
   • Adriana van Leeuwen
    Odpovědět

    Canon 100d vs Nikon d5100

    Adriana van Leeuwen 28.12.2013 20:44:27
    Dobrý den,
    budu si pořizovat první zrcadlovku a rozhoduji se mezi Canonem EOS 100d a Nikonem D5100. Potřebuji foťák, se kterým budu moct dělat především kvalitní hezké fotky z cest, rozhodně nemám v plánu se stát profesionálním fotografem, jak již je zřejmé z mého výběru. Chtěla jsem se pouze zeptat, jaké jsou největší rozdíly u těchto dvou zrcadlovek a na co přesně bych se při volbě foťáku měla dívat, popřípadě jaký foťák byste doporučili.
    Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon 100d vs Nikon d5100

     Jakub Valdivia 30.12.2013 11:50:40
     Dobrý den,

     fotoaparát Nikon D5100 oproti Canonu 100D nabídne lepší obrazovou kvalitu, větší výdrž baterie a výklopný display. Canon 100D je zajímavý svou váhou a velikostí, ale v ostatním jej Nikon D5100 překonává.
   • Miroslav Frodl
    Odpovědět

    Paměťová karta Preetc.

    Miroslav Frodl 01.12.2013 09:33:56
    Dobrý den. Rád bych se Vás touto cestou zeptal, jestli je fotoaparát Nikon D5100 schopen pracovat s paměťovou kartou PRETEC Secure Digital SDXC class 16 ( 33MB/s, 21MB/s ) - 64GB PCSDXC64GB. Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Paměťová karta Preetc.

     Jakub Valdivia 01.12.2013 14:05:40
     Dobrý den,

     značka Nikon nezaručuje plnou kompatibilitu se značkou Pretec. Jistotu podpory 64GB paměťových karet má pouze Sandisk a Lexar.
   • Petr Hlaváček
    Odpovědět

    fotobrašna

    Petr Hlaváček 18.11.2013 21:30:41
    Dobrý den, můžete mi doporučit nějqakou fotobrašnu k Nikon D 5100 s 18-105 objektivem? Ideální by byla ještě kapsička na externí větší blesk. TaThéna, co máže k tomu dole se mi nezamlouvá.

    Děkuji.

    PH
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:fotobrašna

     Jakub Valdivia 19.11.2013 11:02:50
     Dobrý den,

     mohu vám doporučit buď: http://obchod.fotoskoda.cz/lowepro-nova-160-aw-fotobrasna/ nebo: http://obchod.fotoskoda.cz/lowepro-rezo-160-aw/ .
   • Pavlína Schwarzová
    Odpovědět

    Jaký blesk?

    Pavlína Schwarzová 06.11.2013 09:59:38
    Hezký den, chtěli bychom pro pracovní potřeby (na focení kulturních a společenský, sportovních akcí) zakoupit fotoaparát Nikon D5100 + 18-105 mm VR. Jsem antitalent, jsem prostý uživatel, proto bych potřebovala poradit. Tento fotoaparát mi byl doporučen. Potřebovala bych ale poradit, zda zakoupit ještě např. přídavný blesk a objektiv. Fotíme často večer, ve společenském sále, z velké vzdálenosti pak např. na účinkující na podiu... Budu Vám vděčná za radu, abychom nekoupili špatně. Díky moc.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Jaký blesk?

     Jakub Valdivia 07.11.2013 20:20:44
     Dobrý den,

     při fotografování za špatných světelných podmínek vám setový objektiv se standardní světelností nebude stačit a externí blesk vyřeší veškeré starosti se světlem. Blesk je jasná volba: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-blesk-sb-700/ .
     Z objektivů mohu doporučit podle ohniskové vzdálenosti (přiblížení) buď pevnou "padesátku": http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-50-1-8-g-af-s/ nebo delší pevný objektiv: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-85-1-8-g-af-s/ .
   • Kateřina Šimerdová
    Odpovědět

    Nikon D5100 nebo Canon EOS 600D nebo Sony Alpha A58

    Kateřina Šimerdová 25.10.2013 11:54:32
    Dobrý den, prosím potřebuji poradit :-o Nemohu si vybrat.. mezi Nikon D5100 nebo Canon EOS 600D nebo Sony Alpha A58 . ... který vybrat ?? Jsem začátečník, nyní mám SONY CyberShot DSC-HX100V ., jsem s nim spokojená, ale už bych chtěla jít dál, vyzkoušet nějakou zrcadlovku :-) Na mém Sony se mě líbí, že při kamerování lze rovnou i vyfotit snímek, což je pro mě super věc, když jsem třeba na nějakém dceřiným vystoupení, tak kameruji a rovnou si i udělám pěkný snímek :-) Což nevím jestli některá z těchto zrcadlovek umí ?? Přiznám se, že moc tomu nerozumím nebo vůbec :-( Nevím na co koukat a zaměřit se při výběru. CO bych Já chtěla od foťáku a na co ho chci .....chtěla bych ho především pro běžné focení... hlavně focení dětí,občas sport, portréty sem tam krajinky na dovče :-) prostě klasika :-) Nejsem profesionál . A zrovna bych brala u toho i tu kameru :-) Ani nevím jaký objektiv rovnou koupit . Co zbožňuji na focení je, když se zaměřím na nějaké místo, to mám ostré a pozadí rozmazané, to ale asi umí všechny objektivy :-) Další věc co nevím jestli je lepší mít stabilizátor snímače v tělu foťáčku nebo spíš v objektivu ( snad to píšu správně :-o )Nejsem si jistá, ale Sony myslím má přímo v tělu stabilizátor a ostatní nemají, pouze v objektivech. Je to lepší nebo není ??? Jaký je rozdíl mezi stabilizátorem optickým a mechanickým ?? Nerozumím tomu :-o( Předem děkuji za odpověď a radu :-) Přeji hezký den :-)
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon D5100 nebo Canon EOS 600D nebo Sony Alpha A58

     Jakub Valdivia 27.10.2013 15:25:20
     Dobrý den,

     princip zrcadlovek neumožňuje pořizovat zároveň snímek a videozáznam. Hloubka ostrosti je dána nejen objektivem, ale i velkým snímačem v digitální zrcadlovce.
     Lepší je mít stabilizaci v objektivech, čili optickou. Tento systém stabilizace je účinnější.
     Z vámi uvedených modelů vychází nejlépe zrcadlovka Nikon D5100. Má nejlepší obrazovou kvalitu, rychlé a spolehlivé automatické ostření a jednoduché ovládání.
     Co se objektivů týče, tak doporučuji tento set: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-d5100-18105-afs-dx-vr/ s objektivem, který je vhodný pro většinu situací. Na portréty a děti doporučím objektiv: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ . Díky malé cloně snadno vytvoříte rozostřené pozadí a můžete i v horších světelných podmínkách pořizovat dobré snímky bez použití blesku.
     • Kateřina Šimerdová
      Odpovědět

      Re: RE:Nikon D5100 nebo Canon EOS 600D nebo Sony Alpha A58

      Kateřina Šimerdová 27.10.2013 21:26:58
      Dobrý večer, děkuji moc za rady a odpověď :-) ... z prvu jsem více přemýšlela nad Sony, myslela jsem si, že právě tam to půjde také s natáčením a přitom snímat fotečky , ale když jste mě nyní vysvětlil, že to nelze u žádné zrcadlovky, tak nejspíš koupím Nikon D5100 + objektiv 18-105 AF-S DX VR prozatím a do budoucna budu přemýšlet nad objektivem co jste mě ještě doporučil :-) Ještě jednou moc děkuji !! Přeji hezký večer
   • Inka
    Odpovědět

    Nikon D5100 vs D3200 vs D3100

    Inka 07.10.2013 14:34:57
    Dobrý den,

    chtěla bych si koupit svou první dig.zrcadlovku, zatím mám pouze kompakt. Vybrala jsem si Nikon a váhám mezi modely D5100 x D3200 x D3100. Jsem naprostý amatér a začátečník. Více fotím, než natáčím videa. I když sem tam video natočím, protože videokameru nevlastním a kupovat si nechci.
    Přemýšlela jsem nad jedním z výše uvedených modelů + objektiv 18-105 + objektiv 35mm x 50mm (také nevím jak se rozhodnout).

    Záleží mi na rychlosti spouště, na rychlosti ukládání fotek a na výdrži baterie. Hodně fotím děti a lidi vůbec, mám ráda momentky, také ráda fotím architekturu a často za zhoršených světelných podmínek. Velmi ráda si fotky upravuji a často používám výřezy fotek, které ráda různě upravuji a zvětšuji.

    Poraďte mi, prosím, který z těchto modelů byste mi doporučili. Jsem sice začátečnice, ale zrcadlovku jsem již párkrát v ruce měla a nezáleží mi na složitosti obsluhy, učím se myslím rychle.

    Předem děkuji,
    Inka

    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon D5100 vs D3200 vs D3100

     Jakub Valdivia 07.10.2013 21:14:13
     Dobrý den,

     pokud se nebojíte první zrcadlovky a baví vás její nastavování, tak vám doporučím model Nikon D5100. Má výborný obrazový snímač, rychlou odezvu a reakce. Oproti nižším modelům řady D3xxx má menu uživatelských funkcí kde si můžete přesněji nastavovat funkce fotoaparátu. Dále má výklopný display se kterým se pohodlně pracuje zejména při natáčení videozáznamů.
     Pořízení objektivu Nikon 18-105 rozhodně schvaluji, jedná se o povedený setový objektiv s příjemnou kresbou a rychlým automatickým zaostřováním. Co se pevného objektivu týče, tak bych nejspíše zvolil Nikon 35/1,8 z důvodu širšího záběru ohniska který je pro vaše účely více vhodný.
     • Inka
      Odpovědět

      Re: RE:Nikon D5100 vs D3200 vs D3100

      Inka 09.10.2013 13:25:19
      Dobrý den,

      děkuji Vám za rychlou odpověď a rady. Uvidíme se tedy u Vás na prodejně :)

      Hezký den,
      Inka
   • Petr Petrilak
    Odpovědět

    První zrcadlovka

    Petr Petrilak 14.09.2013 23:30:18
    Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem první zrcadlovky. Se zrcadlovkou už mám nějaké zkušenosti (fotil jsem s Olympus E-520, foťák je rodičů ale nechtějí mi ho půjčovat :-D ).
    Chtěl bych fotit přírodu, snažit se fotit sport (cyklistiku hlavně), nějaké společenské akce a rodinou atmosféru :-D . Pokud by to šlo tak bych chtěl aby foťák uměl natáčet i video, ale není to podmínka.
    Jediná velká podmínka je že mám max 19000,- (chtěl bych si ale dokoupit další baterku k tomu)
    Je lepší v této cenové kategorii koupit tělo + si vybrat nějaký objektiv a nebo koupit nějaký set ?
    Poradíte mi prosím (jsem student víc si dovolit nemůžu už teď za to padnou peníze z brigády přes celé prázdniny) Moji favoriti jsou buď Nikon d5100 nebo Canon eos 600d ... který je lepší, nebo mám vybrat nějaký jiný, popřípadě jaký mám zvolit objektiv (objektivy)
    Za rady děkuji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:První zrcadlovka

     Jakub Valdivia 15.09.2013 12:34:03
     Dobrý den,

     výběr fotoaparátu Nikon D5100 vám mohu plně doporučit. Jedná se o povedený fotoaparát s výborným snímačem, jednoduchou obsluhou a příjemným uživatelským rozhraním. V dané cenové relaci se jedná o nejlepší výběr fotoaparátu který splňuje vaše podmínkx a věřím že s ním budete plně spokojený.
   • trewor66
    Odpovědět

    nový a lepší

    trewor66 10.09.2013 19:55:29

    Dobrý den . Prosím o radu . Mám kompakt za 4000kč -14krát zoom -solidní fullHD video s rychlým přeostřováním- vše dostačující .Ale vadí mi neschopnost fotit na vice než 5m při společenských akcích,,např.ples'' a dlouhý čas než se fotka zaznamená a je možno fotit další. Fotit budu nař. teď v září svatbu potom přehlídku šatů-veletrh kol -rodinné vánoce, maturitní ples, normální plesy- promoce-- makro v přírodě a na modelářských výstavách -auto-moto všeho druhu a samozřejmě sport--příroda a rodina----- prostě vše co v životě přijde. Počáteční investice by mohla být asi do 25.000kč,později snad ještě 15.000 .Co za tuto pro mne enormní sumu pořídit ???. Děkuji Vám velice za Vaši odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:nový a lepší

     Jakub Valdivia 11.09.2013 14:37:46
     Dobrý den,

     pro vaše potřeby jsem si dovolil vybrat tento fotoaparát: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-d5200-18105-afs-dx-vr/ v kombinaci s ideálním setovým objektivem. Nikon D5200 je nový fotoaparát s výborným snímačem a ostřícím systémem převzatým z vyšší třídy fotoaparátů. Navíc má výklopný display a přitom zachovává nižší hmotnost a příjemné rozměry. Do budoucna bych vám doporučil nákup externí zábleskové jednotky: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-blesk-sb-700/ protože na spoustu vámi focených situací jej budete potřebovat. Malý interní blesk tyto scény dostatečně neosvětlí. Pro pořizování makro snímků je výbornou volbou tento objektiv: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-40-2-8-g-micro-af-s-dx/ .
   • Milan
    Odpovědět

    D3100, D3200 nebo D5100

    Milan 30.08.2013 23:34:43
    Dobry den,
    porad se nemuzu rozhodnout, hlavni priorita je pro me vysoka obrazova kvality snimku, zacal jsem fotit portrety, kalendare s amaterskymi modelkami v prirode (do velikosti A3) , zvirata v zoo, prirodu, pamatky i bezny svet kolem sebe, Do ted jsem fotil na ultrazoom Fuji, ale nejsem spokojeny s obrazovou kvalitou a predtim na klasickou zrcadlovku Praktica. Celkem me i posledni dobou zajima nataceni videa... Asi nejvice se mi libi D7000, ale cena je uz dost vysoka.
    dekuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:D3100, D3200 nebo D5100

     Jakub Valdivia 31.08.2013 08:52:52
     Dobrý den,

     fotoaparát Nikon D5100 sdílí s Nikonem D7000 stejný snímač, tudíž bude obrazová kvalita velmi podobná. Pro vaše účely bych dále doporučil pevný objektiv: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-35-1-8-af-s-g-dx/ který je výborný a díky své nízké světelnosti s ním můžete pracovat i ve špatných světelných podmínkách.
   • Dan
    Odpovědět

    Nikon x Pentax

    Dan 13.08.2013 15:12:34
    Dobrý den,

    chtěl bych Vás poprosit o srovnání. Rozhoduji se mezi Nikonem D5100 a Pentaxem K30 (nebo K50 či K500, jsou v podstatě stejné). Chtěl bych znát + a - obou, prosím ale, nepište jako mínusy Pentaxu menší výběr objektivů a dalšího příslušenství. Chtěl bych znát jiný názor, proč nejít do Pentaxu oproti tomu Nikonu anebo naopak?

    Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon x Pentax

     Jakub Valdivia 17.08.2013 12:06:19
     Dobrý den,

     v takovém případě bude hodně záležet na tom, jak vám který fotoaparát lépe padne do ruky, jaké má ovládání a rozložení ovládacích prvků. Co se týče srovnání fotoaparátů, tak jsou po obrazové stránce kvality podobné.
   • Mirka Plívová
    Odpovědět

    Výběr objektivu pro Nikon D5100

    Mirka Plívová 05.07.2013 08:18:10
    Dobrý den,chtěla bych si zakoupit nový objektiv pro fotoaparát Nikon D5100.Nyní používám objektiv AF-S Nikkor 18-55 DX VR.Chtěla bych se zeptat na kompatibilitu objektivu Tamron,například Tamron AF 18-200mm3,5-6,3 DI II Makro pro Nikon nebo případně pak pro makra Tamron AF SP 90mm f/2,8 DI Makro pro Nikon.Které objektivy budou bez problému fungovat ve fotoaparátu Nikon D5100?Děkuji Mirka
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Výběr objektivu pro Nikon D5100

     Jakub Valdivia 10.07.2013 21:53:23
     Dobrý den,oba vámi zmiňované objektivy budou plně funkční na Nikonu D5100.
   • Daniel Kohn
    Odpovědět

    ukládání fotek

    Daniel Kohn 29.06.2013 09:03:43
    Dobrý den, koupil jsem si u Vás tento skvělý fotoaparát (D5100) jsem s ním maximálně spokojen, jediné co mně malinko rozčiluje je ukládání fotek vždy od 0001. Pokaždé, když překopíruji fotky do PC tak foták začne ukládat opět od jedničky. Mám prosím možnost někde nastavit kontiunální ukládání??Děkuji Kohn
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: ukládání fotek

     Jakub Valdivia 04.07.2013 21:04:55
     Dobrý den,při základním nastavení se paměťová karta nepřepisuje. Nemáte někde nastavené formátování karty po připojení k PC? Jakou máte značku paměťové karty?Pokud problém stále přetrvává, zkuste se zastavit na prodejně kde se problém zajisté vyřeší.
   • Ilona
    Odpovědět

    kompatibilita NIKON D5100 a SB600

    Ilona 05.06.2013 02:10:59
    Dobrý den, uvažuji o koupi NIKON D5100 a mám doma blesk SB600, bude kompatibilní? Děkuji Vám Ilona
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: kompatibilita NIKON D5100 a SB600

     Jakub Valdivia 05.06.2013 15:57:54
     Dobrý den,blesk Nikon SB-600 je s fotoaparátem Nikon D5100 plně kompatibilní.
   • Petra
    Odpovědět

    Nikon 3200 vs 5100

    Petra 22.05.2013 17:53:24
    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je lepší pořídit pro běžné amatérské focení (dovolená, portréty, makro..) Nikon 3200 s 18-105 AF-S DX VR nebo Nikon D5100 s 18-55 AF-S DX VR? Děkuji za odpověď..
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon 3200 vs 5100

     Jakub Valdivia 25.05.2013 10:45:17
     Dobrý den,jako první zrcadlovka pro uživatele je lepší volbou pořízení Nikonu D3200. Je jednodušší a v setu s objektivem 18-105 se jedná o vynikající volbu.Pro lepší fotky portrétů bych uvažoval o pořízení:www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021617-cz-nikon-3518-afs-g-dx
   • Pavel
    Odpovědět

    sb-25

    Pavel 29.04.2013 17:26:05
    Dobrý den,mám dotaz zda bude starší externí blesk SB-25 plně kompatibilní s D5100? Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: sb-25

     Jakub Valdivia 29.04.2013 18:41:15
     Dobrý den,tento blesk bude pracovat pouze v manuálním nastavením a nebude přenášet TTL informace.
   • Jakub Pícha
    Odpovědět

    Nikon D5100

    Jakub Pícha 29.04.2013 12:29:48
    Dobrý den,rád bych se Vás zeptal, zda.li mi doporučíte koupit tento set s 18-105, nebo set s objektivem 18-55.Fotím zejména přírodu, rád bych do budoucna fotil i zvířata, občas fotím lidi.Plánuji dokoupit do budoucna i objektiv 55-200, nebo 55-300, možná rovnou s fotoaprátem.Jaký je Váš názor?Děkuji za radu.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon D5100

     Jakub Valdivia 29.04.2013 18:48:03
     Dobrý den,pokud už teď víte že budete pořizovat teleobjektiv, tak by bylo zbytečné pořizovat objektiv 18-105 z důvodu příliš velkého překrývání ohniska.
   • Robert M:
    Odpovědět

    stativ k D5100

    Robert M: 15.04.2013 16:02:34
    Dobrý den, mám fotoaparát NIKON D5100 a vybírám stativ.jaký by jste pro začínajícího amatéra doporučil . Mám objektiv 18-55 a 55-200
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: stativ k D5100

     Jakub Valdivia 17.04.2013 11:31:26
     Dobrý den,mohu vám doporučit například tento stativ: www.fotoskoda.cz/eobchod/p1034279-cz-vanguard-alta+-204ap-stativ
   • Štěpán Záliš
    Odpovědět

    TTL

    Štěpán Záliš 20.03.2013 17:50:20
    Dobrý den, disponuje fotoaparát funkcí TTL?Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: TTL

     Jakub Valdivia 17.04.2013 11:30:25
     Dobrý den,ano fotoaparát umožňuje přenos TTL informací.
   • Ondřej Horák
    Odpovědět

    stativ

    Ondřej Horák 19.03.2013 21:39:55
    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaký pořídit k nikonu d5100 stativ? Finanční limit je ovšem je 2500.děkuji předem
   • Tomáš
    Odpovědět

    Nikon 5100 nebo D90

    Tomáš 12.02.2013 21:00:15
    Dobrý den, rozhoduji se mezi tímto setem a Nikonem D90 se stejným objektivem, popř. jiným setem v této cenové kategorii. Fotit s ním budu rodinu, krajinu a zvířata za rozličných svět. podmínek (tisk max. A3). Výhledově bych dokoupil další objektiv(y) . Který set byste doporučili a proč? Kvalita videa a případná náročnost ovládání není podstatná. Bohaté zkušenosti mám jak s analogovou zrcadlovkou tak i digitálními kompakty. Rád bych aby foťák v dobré kondici vydržel 10 let při 2500 snímcích za rok.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon 5100 nebo D90

     Jakub Valdivia 14.02.2013 21:55:47
     Dobrý den,fotoaparát Nikon D5100 je osazen novějším typem snímače díky kterému je obrazová kvalita a výstup šumu lepší oproti Nikonu D90.Osobně bych obětoval výhodu lepšího těla Nikonu D90 a zvolil bych Nikon D5100.
   • Miloš Němec
    Odpovědět

    Nikon d5100

    Miloš Němec 08.02.2013 17:56:16
    Nic nemám proti Nikonu ani tomu to tipu, ale spíše než kvalitní zrcadlovku mi to připomíná plasťák. Můžu se zeptat jestli mě klame pouze jeho vzhled a nebo je to opravdu plasťák.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon d5100

     Jakub Valdivia 12.02.2013 14:37:34
     Dobrý den,fotoaparáty v této cenové relaci jsou z plastových slitin. Osobně mám na věc takový názor že uživatel běžným užíváním fotoaparátu nemá šanci nijak tělo poškodit. Při nevhodném používání se spíše zničí jemná mechanika než tělo fotoaparátu.
   • Tomáš
    Odpovědět

    počasí

    Tomáš 17.01.2013 22:17:59
    Dobrý denrozhodl jsem si jako amatérský fotograf pořídit digitální zrcadlovku moje volba padla na tento Nikon D5100 + 18-105 mm VR tak jsem se chtěl zeptat když si ho teď koupím tak sním určitě nevydržím sedět doma a budu sním chtít jít ven moje otázka je jestli mu neublíží počasí které momentálně v Praze panuje jak je to například s přechodem ze zimy do tepla?? a do jakých teplot můžu realně venku fotit a bych přístoji neublížil??Mockrát děkuji za odpověďTomáš
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: počasí

     Jakub Valdivia 19.01.2013 15:14:10
     Dobrý den,přechody ze zimy do tepla jsou problematické. Ve většině případů se fotoaparát s objektivem orosí. Dobrá pomůcka je například dát fotoaparát do mikroténového sáčku a počkat až se v místnosti ohřeje. Dle mého fotoaparát vydrží fotoaparát v mrazu často více než fotograf a pokud jej neponecháte celý den v mrazu tak se není čeho bát.
   • Jarda
    Odpovědět

    Nikon D5100 18-105 VR kit

    Jarda 09.01.2013 17:39:50
    Dobry den,pred svatky jsem u Vas zakoupil Nikon D5100 18-105 VR kit. Chtel jsem poprosit o radu, jaky filtr na objektiv byste mi doporucil aby se neponicilo sklo mechanicky. Takovou nejakou zlatou stredni cestu. A druhy dotaz potrebuji zhlediska zacinajiciho fotografa se zrcadlovkou jeste nejaky prvek, ktery by ochranil moji prvni zrcadlovku. Jsem amatér tak jestli je jeste neco potreba !!! Moc děkuji za odpoved Jarda.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon D5100 18-105 VR kit

     Jakub Valdivia 09.01.2013 20:47:20
     Dobrý den,vašim požadavkům by nejlépe odpovídal tento UV filtr: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2122260-cz-hoya-filtr-uv-pro-1d-dhmc-67mmVěřím že svoji první zrcadlovku budete opečovávat a nebude vystavena náročným podmínkám, tudíž kromě kvalitní brašny nic potřebovat nebudete.
   • Jana
    Odpovědět

    NIKON D3100 x NIKON D5100

    Jana 06.01.2013 19:29:26
    Dobrý den,prosím o radu, zda je lepší při koupi první zrcadlovky zvolit NIKON D3100 + 18-55 mm VR + 55-200 mm VR čili v setu se dvěma objektivy nebo NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR sice s jedním objektivem, ale s výklopným displejem.Jsem opravdu začátečník, takže by se mi jednalo o focení oslav, kulturních akcí, sportu, přírody.Díky za info, nějak se nemůžu rozhodnout. Jana
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: NIKON D3100 x NIKON D5100

     Jakub Valdivia 07.01.2013 17:32:02
     Dobrý den,problém u objektivu 18-105 mm je ten, že kupříkladu při fotografování sportu bude ohnisko příliš krátké a nebudete mít šanci si objekt více přiblížit. Proto bych se přiklonil spíše k variantě Nikon D3100 + 18-55 mm + 55-200 mm.
   • Jana
    Odpovědět

    dotaz na objektiv

    Jana 23.12.2012 15:35:11
    Dobrý den, mám zájem o tento Nikon D5100 s objektivem 18-105 a protože také hodně fotím rostliny apod., chtěla bych k tomuto setu přikoupit macro objektiv Nikon 40mm F2.8G ED AF-S DX Micro. Můžete mně prosím poradit, zda je vhodný k tomuto Nikonu D5100? Příp. poradit nějaký jiný vhodný macro objektiv, v nižší cenové hladině. Děkuji za Vaši odpověď a zdravím.Jana
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: dotaz na objektiv

     Jakub Valdivia 23.12.2012 20:36:52
     Dobrý den,tento objektiv je ideální volbou pro vaše potřeby. Nabízí za rozumnou cenu výbornou kresbu a ostrost.
     • Jana
      Odpovědět

      RE: RE: dotaz na objektiv

      Jana 24.12.2012 05:59:06
      Děkuji za rychlou odpověď a jen pro zajímavost se ptám. K tomu Nikonu D5100 nebyl by lepší macro objektiv se stabilisací NIKON 85/3.5 G ED VR AF-S DX Micro? Moc děkuji za odpověď. Zdraví a krásné vánoční svátky přeje JANA
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE: RE: RE: dotaz na objektiv

       Jakub Valdivia 24.12.2012 11:20:11
       Dobrý den,pro neživé makro je dostačující objektiv Nikon 40/2,8G. Pokud by vám šlo o větší odstup od fotografovaného objektu tak bude lepší Nikon 85/3,5.
   • Petr Pitřinec
    Odpovědět

    Manuální vyvážení bílé

    Petr Pitřinec 28.03.2014 16:20:04
    Dobrý den,
    v manuálu k d5100 jsem nenašel popis a uložení manuálního vyvážení bílé pomocí referenční šedé tabulky. Režim PRE jsem našel v menu ale dál nevím jak pokračovat. Děkuji za radu Petr
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Manuální vyvážení bílé

     Jakub Valdivia 28.03.2014 20:50:35
     Dobrý den,

     Nastavte WB na Symbol PRE. Ten poté začne blikat a indikuje tak připravenost k záznamu (změření) hodnoty. Ještě než symbol PRE přestane blikat, zaměřte referenční plochu (bílý papír nebo šedou kartu) takovým způsobem, aby zaplnila celé obrazové pole hledáčku, a stiskněte tlačítko spouště až na doraz pro změření a zaznamenání hodnoty bílé barvy.
   • Ráďa
    Odpovědět

    zvětšení hledáčku

    Ráďa 19.12.2012 20:44:56
    Dobrý den, prodal jsem Olympus E-510, který měl zvětšení hledáčku 0,92x. Uvažuji o koupi Nikonu D 5100. Překvapilo mě však, že má zvětšení "jen" 0,78x. Zajímalo by mě, jestli má toto zvětšení nějakou závislost na velikosti čipu? A jestli tedy mohu čekat stejně velký obraz v hledáčku na jaký jsem byl zvyklý u Oly?Není to zásadní věc, ale pokud by zvětšení hledáčku bylo malé, uvažoval bych o Nikonu D 7000, abych měl větší kontrolu nad hloubkou ostrosti.Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: zvětšení hledáčku

     Jakub Valdivia 22.12.2012 06:49:16
     Dobrý den,velikost hledáčku je u Nikonu D5100 cca o 20% větší díky většímu APS-C snímači.
   • Filip
    Odpovědět

    Pentax K-30 18-55 + 55-300 nebo Nikon D5100 18-55 + 55-300

    Filip 09.11.2013 13:55:50
    Dobrý den chtěl bych se zeptat co z toho se více vyplatí. Fotím železnici a dále také taková ta klasika jako krajina,příroda,makro,společenské akce. Také uvažuji o 18-135mm případě Nikonu 18-105mm jestli by to nebyla lepší volba. Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Pentax K-30 18-55 + 55-300 nebo Nikon D5100 18-55 + 55-300

     Jakub Valdivia 10.11.2013 20:50:14
     Dobrý den,

     osobně bych se přiklonil více k Nikonu. Do budoucna máte větší možnost výběru příslušenství a u Nikonu se mi více líbí uživatelské rozhraní a jednoduchá obsluha.
     Pokud víte že potřebujete veliké přiblížení, tak je rozumnou volbou pořízení double kitu. Na druhé straně s objektivem 18-105 mm zvládnete většinu situací.
   • Ondra
    Odpovědět

    Nástupce Nikon D5200

    Ondra 12.11.2012 23:11:32
    Dobrý den, dnes jsem si všiml nového modelu D5200. Je to náhrada D5100, nebo se D5100 bude stále vyrábět?Díky Ondra
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nástupce Nikon D5200

     Jakub Valdivia 13.11.2012 23:58:27
     Dobrý den,model Nikon D5200 je náhradou za Nikon D5100, který se v průběhu několika měsíců přestane vyrábět.
   • DP
    Odpovědět

    Canon nebo Nikon?

    DP 13.04.2014 17:57:49
    Dobrý den, nemůžu se rozhodnout mezi fotoaparáty Canon EOS600D a mezi Nikonem D5100, který byste mi doporučil? Fotil bych hlavně rodinu, krajinu, sporty, sem-tam nějaká ta umělecká fotka. A ještě jsem se chtěl zeptat jaký dlouhoohniskový objektiv byste doporučil pro již zmiňovaný nikon, aby měl automatické a rychlé zaostřování a stál do 10 000kč? Mockrát děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Canon nebo Nikon?

     Jakub Valdivia 13.04.2014 18:38:42
     Dobrý den,

     osobně preferuji model Nikon D5100, který nabídne lepší obrazovou kvalitu a intuitivnější ovládání. Z objektivů který by splňoval tyto požadavky bych mohl doporučit tento: http://obchod.fotoskoda.cz/tamron-70300456-di-vc-usd-pro-nikon/ .
   • Lukáš
    Odpovědět

    Stabilizace

    Lukáš 08.11.2012 12:51:18
    Dobrý denChtěl bych se Vás zeptat na jednu věc. Rozhoduji se mezi Nikonem a Pentaxem. Konkrétně 5100 vs K-30. Jde o to, že když si koupím Pentax K-30, tak nemusím do budoucna přemýšlet o stabilizovaných objektivech, protože má stabilizaci v těle. Tudíž bych měl i výrazně ušetřit. Nebo se pletu ? Protože mezi mezi objektivem se stabilizací a bez je velký cenový rozdíl. Je tedy moje myšlenka dobrá ? investovat do Pentaxe se stabilizací a pak už ,, jenom ,, kupovat ,, obyčejné ,, objektivy ? Díky Lukáš Urban
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Stabilizace

     Jakub Valdivia 12.11.2012 19:48:04
     Dobrý den,v dnešní době je nabídka stabilizovaných objektivů u Nikonu velmi bohatá, jak od levných, tak po drahé objektivy. V porovnání s Pentax skly nevycházejí cenově výrazně dráž. Navíc je optická stabilizace účinnější oproti stabilizovaným snímačům.Osobně bych zvolil Nikon D5100, zejména kvůli bohatější nabídce příslušenství.
   • Honza
    Odpovědět

    Brašny

    Honza 03.01.2013 19:11:54
    Dobrý den.Prosím o nabídku brašen pro Nikon D 5100 s obj. 18-55 + obj. 55-300 + ještě nějaká ta kapsa.Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Brašny

     Jakub Valdivia 06.01.2013 09:27:10
     Dobrý den,mohu vám doporučit tuto brašnu: www.fotoskoda.cz/eobchod/p1061256-cz-lowepro-rezo-160-aw nebo: www.fotoskoda.cz/eobchod/p1064405-cz-lowepro-nova-160-aw-fotobrasna
   • Ondra
    Odpovědět

    Jak dlouho se bude ještě D5100 prodávat a vyrábět?

    Ondra 26.10.2012 07:48:08
    Dobrý den, model D5100 se už nějakou dobu prodává, kdy bude nahrazen novým modelem? Jsou nějaké zprávy a konci výroby D5100 a nahrazení něčím novým? Chci si tento model pořídít do Vánoc, ale nechci aby se stalo, že najednou ho nahradí nový model s cenovkou začínající na ceně 20tis a víc.Děkuji za odpověď
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Jak dlouho se bude ještě D5100 prodávat a vyrábět?

     Jakub Valdivia 26.10.2012 08:23:21
     Dobrý den,o nástupci Nikonu D5100 zatím nejsou žádné informace.
   • Pavel
    Odpovědět

    60 fps

    Pavel 28.10.2013 18:45:59
    Dobrý den,
    jak je to prosím s natáčením v HD s 60 fps? Když si dám filtr s na uvedených 60 fps, tak se mi tam zobrazí i tento model, ale v bližším popisu už to není dále napsané. Díky moc
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:60 fps

     Jakub Valdivia 29.10.2013 14:21:49
     Dobrý den,

     dle technických specifikací na webu výrobce model Nikon D5100 nemá framerate 60fps. Děkuji za informaci a chybu opravíme.
   • Milqan Steinfest
    Odpovědět

    sluneční clona

    Milqan Steinfest 27.09.2012 12:25:49
    Dobrý den obsahuje tento set sluneční clonu? děkuji Steinfest
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: sluneční clona

     Jakub Valdivia 28.09.2012 07:04:46
     Dobrý den,v tomto setu je sluneční clona součástí balení.
   • Ivoš
    Odpovědět

    Canon 650D nebo Nikon D5100

    Ivoš 04.12.2012 22:38:00
    Dobrý den,chystám se zakoupit zrcadlovku a rozhoduji se mezi Canon 650D a Nikon D5100. Co by jste mi jako odborník doporučil? Dle srovnání parametrů jsou obě zrcadlovky téměř stejné, Canon má navíc dotykový display, či více rozlišení fotek, Nikon naopak více ostřících bodů. HDR fotky dělá canon ze 3 snímků, Nikon ze 2. Velké rozdíly nejsou. Cenově jsou však rozdílné o 5 tisíc ve prospěch Nikonu.Která zrcadlovka by byla Vaší volbou a proč?Pak jde o výběr objektivů. Většině lidí doporučujete kvalitní 18 -105 pro Nikon, já přemýšlím o 18-55 a 55-300 u Nikonu nebo 18-55 a 55-250 u Canonu. Chystám se fotit například vzdálené vrcholky Alp a na to je potřeba teleobjektiv. Samozřejmě hlavní je focení klasické krajiny a portrétů.Prosím o Váš názor a radu
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Canon 650D nebo Nikon D5100

     Jakub Valdivia 06.12.2012 10:46:42
     Dobrý den,osobně se přikláním k Nikonu D5100, protože má výborný snímač stejný jako u vyššího modelu Nikon D7000. Oproti Canonu 650D méně šumí a má větší dynamický rozsah.Ostření je dle mého u obou modelů srovnatelné. Dotykový display nemusí každému vyhovovat, já osobně jej nevyhledávám. Vašim požadavkům bude více vyhovovat pořízení objektivů 18-55 a 55-300.
     • Ivoš
      Odpovědět

      RE: RE: Canon 650D nebo Nikon D5100

      Ivoš 09.12.2012 14:39:38
      Díky za Váš názor.ještě bych měl jeden dotaz. prodáváte také v setu Nikon D5100 s objektivem Tamron 18-270. Která sada objektivů je podle Vás lepší Nikkor 18-55 a 55-300 nebo Tamron 18-270? Který set raději koupit? Nejsem si jist, že vyšší cena s Tamronem v tomto případě znamená vyšší kvalitu. Praktičtější je určitě Tamron, protože nemusím měnit objektivy, ale snímky budou kvalitnější u jakého objektivu?
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE: RE: RE: Canon 650D nebo Nikon D5100

       Jakub Valdivia 11.12.2012 20:43:18
       Dobrý den,bohužel set s objektivem Tamron 18-270 je již dlouhodobě nedostupný a obávám se že již skladem nebude.Tudíž vám z toho zůstává set s dvěma objektivy, který je i přes nevýhodu výměny objektivů lepší volbou. Kresba a rychlost zaostřování je na vyšší úrovni.
   • Eliška K.
    Odpovědět

    Koupě fotoaparátu

    Eliška K. 17.09.2012 03:42:59
    Dobrý den, mám ještě jeden dotaz. Nakonec si vybírám z těchto dvou fotoaparátů NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR nebo NIKON D3200 + 18-105 VR. Chtěla bych Váš názor, který z nich doporučujete? A jestli tyto oba fotoaparáty jsou dobrou volbou s tímto objektivem 18-105 VR ? Děkuji moc.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Koupě fotoaparátu

     Jakub Valdivia 17.09.2012 07:09:57
     Dobrý den,oba dva fotoaparáty jsou dobrou volbou pro tento objektiv. Pokud vám bude více vyhovovat výklopný display tak volba padá na Nikon D5100.Pakliže chcete větší rozlišení, jednodušší ovládání s intuitivní funkcí Guide tak je volbou Nikon D3200.
     • Eliška K.
      Odpovědět

      RE: RE: Koupě fotoaparátu

      Eliška K. 17.09.2012 23:09:08
      A Nikon D5100 funkci Guide má?
      • Jakub Valdivia
       Odpovědět

       RE: RE: RE: Koupě fotoaparátu

       Jakub Valdivia 18.09.2012 14:17:58
       Dobrý den,fotoaparát Nikon D5100 touto funkcí bohužel nedisponuje.
   • Honza
    Odpovědět

    Nikon

    Honza 07.10.2013 15:38:30
    Dobrý den,
    dříve jsem fotil se starším modelem Nikonu D70 a momentálně uvažuji o koupi nové zrcadlovky. Potřeboval bych poradit jestli budu moct použít obejktiv, který jsem používal pro D70 i pro model D5100 (nebo D90)?

    Předem děkuji za odpověd.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon

     Jakub Valdivia 07.10.2013 21:00:59
     Dobrý den,

     objektivy použít lze, je pouze potřeba zjistit, zda-li mají vaše objektivy vlastní ostřící motor. Nikon D5100 totiž nemá ostřící motor, tudíž objektivy bez motorku nebudou automaticky ostřit.
   • Eliška K.
    Odpovědět

    Koupě fotoaparátu

    Eliška K. 13.09.2012 01:54:41
    Dobrý den, chtěla bych od vás radu. Chci si koupit zrcadlovku, ale nevím, jaká je pro mě nejvhodnější. Je to hodně peněz, tak si raději nechám poradit. Jsem začínající fotograf, a chci se focení věnovat jako koníček, ne jako profesionál. :) Chci fotit vše-lidi, přírodu, prostě život. Aby fotky konečně nějak vypadaly. Do fotoaparátu chci investovat max. 20 tisíc. Mám vybrané dva fotoaparáty tento : NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR, nebo CANON EOS 600D + EF-S 18-135 IS předem Vám moc děkuji za odpověď. Eliška K.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Koupě fotoaparátu

     Jakub Valdivia 14.09.2012 16:56:08
     Dobrý den,osobně se přikláním k setu NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR a to kvůli lépe hodnocenému snímači v těle. Také vám doporučím si oba fotoaparáty osahat který vám lépe padne do ruky.
   • Lucie Dvoráková
    Odpovědět

    makro

    Lucie Dvoráková 20.09.2013 13:41:00
    Dobrý den. Je tento fotoaparát vhodný k fotografování makra ? A jaký objektiv by byl nejvhodnější ? Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:makro

     Jakub Valdivia 20.09.2013 20:22:57
     Dobrý den,

     digitální zrcadlovka je výborný nástroj k pořizování velmi kvalitních makro snímků. Bohužel jste neuvedla jaké makro chcete fotit nejčastěji. Pokud se jedná o focení květin a klidného hmyzu tak doporučím tento objektiv: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-40-2-8-g-micro-af-s-dx/ . Na plachý hmyz však budete potřebovat větší odstup a zde se nabízí tato varianta makro objektivu: http://obchod.fotoskoda.cz/nikon-85-3-5-g-ed-vr-af-s-dx-micro/ .
   • Natálie
    Odpovědět

    Porovnání kvality fotografie

    Natálie 06.09.2012 19:26:51
    Dobrý den, měla bych na vás prosbu, jestli by jste mi nepomohl pochopit, co určuje lepší kvalitu snímku. Toužím po Nikonu D5100 s objektivem 18-105mm a potřebovala bych i nový telefon. Bohužel si to finančně nemůžu zatím dovolit a našla jsem Nokii 808 Pureview, který má narozdíl od Nikonu D5100 41Mpx. Ale ohniskovou vzdálenost má pouhých 8mm. Moje otázka směřuje tedy k tomu, jestli kvalitnější fotka záleží na ohniskové vzdálenosti či na počtu Mpx. Předem moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Porovnání kvality fotografie

     Pavel Galler 07.09.2012 09:33:17
     Dobrý den,nelze vůbec srovnávat mobilní telefon s digitální zrcadlovkou. Kvalita fotografie závisí hlavně na snímači a na objektivu.
   • Radek Máša
    Odpovědět

    brašna

    Radek Máša 26.10.2012 10:57:12
    Dobrý den, jakou brašnu by jste doporučil na tento set ? Je možné u vás na prodejně brašny vyzkoušet ?
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: brašna

     Jakub Valdivia 28.10.2012 16:24:51
     Dobrý den,nejlepší volbou je návštěva naší prodejny, kde si brašnu vyzkoušíte a kolegové vám budou nápomocni.
   • Jan Veber
    Odpovědět

    D5100

    Jan Veber 01.09.2012 10:58:53
    Dobrý den,uvažuji o koupi D5100 a rád bych se Vás zeptal zda, a případně do jaké míry, bude D5100 spolupracovat s objektivem a bleskem, který mám k F90X. Objektiv Nikon AF Nikkor 24-120, 1:3,5 - 5,6D. Blesk je typ Nikon SB27.Doporučil by jste koupi setu se základním objektivem, nebo setu s objektivem 18-105? Fotím prakticky vše, od rodiny, přes krajinu, hory až po stavby.Předem děkuji za Vaši odpověď.
    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: D5100

     Pavel Galler 03.09.2012 09:40:30
     Dobrý den,starý blesk SB27 není kompatibilní a objektiv 24-120 nebude na D5100 automaticky ostřit. Doporučuji tento set s univerzálním objektivem 18-105, který využijete na veškeré Vámi uvedené situace.
   • Standa
    Odpovědět

    Nikon

    Standa 25.06.2013 23:03:30
    Dobrý den. Je lepší tento set, nebo set Nikon D90 s tímto stejným objektivem? který bude rychleji ostřit? Díky Stanislav.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Nikon

     Jakub Valdivia 25.06.2013 23:14:25
     Dobrý den,osobně bych se přiklonil spíše k novějšímu modelu Nikon D5100. Díky novějšímu snímači a obrazovému procesoru nabídne v obrazové kvalitě více. Rychlost ostření je dle mých zkušeností vyrovnaná.
   • Martin
    Odpovědět

    Nikon D5100

    Martin 04.09.2012 22:18:08
    Dobrý večer,chtěl bych Vás požádat o radu. Rozhodl jsem se pro koupi Nikon D5100, jsem amatér. Snímky které chci fotit - oslavy, architekturu, krajinu, výlety, dovolené.Nevím však jestli si mám koupit set 18-105, nebo raději sety 18-55 + 55-200, případně 18-55 + 55-300 nebo jen tělo a samostatně objektiv 18-300 Děkuji za odpověď
    • Pavel Galler
     Odpovědět

     RE: Nikon D5100

     Pavel Galler 05.09.2012 18:03:16
     Dobrý den,pokud nebudete vyloženě fotit vzdálené objekty. Tzn. hlavně sport či fotolovy, doporučuji Vám univerzálni sklo 18-105 a dokoupit následně spíše portrétní světelný objektiv s pevným ohniskem: www.fotoskoda.cz/eobchod/p2022227-cz-nikon-5018-g-afs
   • Jan Kružica
    Odpovědět

    Koupě D5100

    Jan Kružica 08.08.2012 23:20:20
    Dobrý den,nejprve chci poděkovat personálu FotoSkoda za vstřícnost a ochotu při nakupování, velice jste mě potěšili a taky píšu pro ty, kteří se rozhodují mezi Nikonem D5100 a např. Canonem 600D jako jsem to měl já. Myslím, že je jedno, který si vyberete, oba dva jsem měl možnost porovnat a nakonec jsem vzal Nikon, protože se mě prostě víc líbí. Sedí mi lépe do ruky a dýchá z něj kvalitnější zpracovaní těla fotoaparátu. Jsem rád, že jsem vybral Nikon, je radost s ním fotit.
   • Martin Č.
    Odpovědět

    Jaký objektiv pro videa a foto?

    Martin Č. 12.03.2013 22:10:53
    Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně výběru. Ve fotoaparátu jsem si v podstatě jistý. Ale nevím zda zvolit set s objektivem 18-55 mm VR nebo 18-105 VR... Fotoaparát budu používat za 1. pro focení kulturistů v tělocvičně z cca jednoho metru, takže ZOOM nepotřebuji. 2. bych tímto fotoaparátem nahradil i videokameru Sony HDR-CX190 z kterou opět natáčím cvičící kulturisty, takže nic akčního, většinou statická záležitost. Moje otázka zní: Byl by mi dražší objektiv v něčem výhodou? Nebo se nemusím bát levnější varianty? S pozdravem Martin Čada.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: Jaký objektiv pro videa a foto?

     Jakub Valdivia 14.03.2013 12:12:03
     Dobrý den,levnější varianty se bát rozhodně nemusíte. I přes nízkou cenu je objektiv 18-55 mm opticky povedený objektiv.
   • MR
    Odpovědět

    AF pri nataceni

    MR 08.08.2012 12:23:34
    Dobrý den, chci se zeptat zda-li tento Nikon D5100 má automatické ostření při natáčení videa? Nejdříve jsem zamýšlel o koupi Canonu 600D, který tuhle funkci bohužel nemá a má jí až 650D. Děkuji za odpověď.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE: AF pri nataceni

     Jakub Valdivia 08.08.2012 22:01:02
     Dobrý den,Nikon D5100 umožňuje ostřit během natáčení, jen je nutné počítat s tím že doba ostření je delší.
   • sekanec
    Odpovědět

    mikrofon!

    sekanec 09.11.2012 09:17:40
    Dobry den! Po mojom dlhom premyslani nad tym, ktoru zrkadlovku ako moju prvu si zvolit, som si vybral D5100! Zaujala ma okrem fotenia aj moznost snimania videosekvencii vo Full-Hd! Chcem sa spytat, ci dany fotooparat ma vstavany aspon mono mikrofon na zaznam zvuku pri toceni videa , alebo je nutna kupa ci uz mikrofonu Nikon alebo inej alternativy na zaznam zvuku(i ked kvalita zvuku bude urcite stereo)! Nemozem sa k tomu akosi na internete dopatrat i ked otvory na tele fotoaparatu pri osobnom prehliadani nasvedcovali tomu, ze mikrofon i ken mono urcite obsahuja. Za odpoved vopred dakujem!
    • Jakub Valdivia