NIKON D7200 tělo | FotoŠkoda
NIKON D7200 tělo

Původní cena

27 890,-

NIKON D7200 tělo

Kód produktu: 4014824 | PN: VBA450AE

Digitální SLR zrcadlovka Nikon D7200 je všestranným tvůrčím nástrojem, který vzhledem k tomu, že neobsahuje anti-aliasing filtr (OLPF), maximálně využívá možností 24,2Mpx CMOS snímače formátu DX a s vysokou ostrostí  zachycuje i ty nejjemnější struktury. Fotoaparát je zároveň dostatečně odolný, aby jej bylo možné vzít na jakékoli místo, a dostatečně výkonný pro zvládnutí libovolných fotografických situací, jež mohou nastat. Co dalšího D7200 nabízí? Inovativní funkci výřezu prodlužující ohniska objektivu o 1,3× z formátu DX, 51 bodový zaostřovací AF systém s 3D sledováním objektu, 3,2" TFT-LCD s výjimečně vysokým rozlišením (1229 tis. bodů), Full HD videa a širokou škálu motivových režimů.
Více o produktu »

 • 24,2Mpx snímač CMOS formátu DX bez antialiasingového filtru (OLPF)
 • Systém zpracování obrazu EXPEED 4 - lepší výsledky při vyšších citlivostech i rychlejší zpracování
 • Zaostření od -3 EV zaručující kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

 • 24,2Mpx snímač CMOS formátu DX bez antialiasingového filtru (OLPF)
 • Systém zpracování obrazu EXPEED 4 - lepší výsledky při vyšších citlivostech i rychlejší zpracování
 • Zaostření od -3 EV zaručující kvalitní zachycení objektu i za nízké hladiny osvětlení
 • Funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí (časosběrné snímání)
 • Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa a pokročilé možnosti ovládání zvuku
 • Citlivost ISO 100–25 600 (při černobílém módu až 102 400)
 • AF modul Multi-CAM 3500 DX pro zaostřování využívá 51 zaostřovacích polí včetně 15 křížových
 • Sériové snímání s frekvencí 6 obr./s, až 7 sn./s při použití výřezu 1,3x
Specifikace od výrobce

Videoprezentace

Popis produktu NIKON D7200 tělo

Vzhled a ergonomie

Nikon D7200Nárazuvzdorné hořčíkové tělo je vhodné i do nejnáročnějších terénních podmínek, což jistě potěší mnoho outdoorových nadšenců i reportážních fotografů, kteří během svých cest světem naráží na mnoho překážek a nepřízní počasí. Tělo fotoaparátu bylo navrženo, tak aby odolalo teplotním podmínkám v rozmezí 0 - 40 °C a 85 % vlhkosti vzduchu. Rozmístění ovládacích prvků bylo provedeno s ohledem na zcela intuitivní a pohotové ovládání. Zvýšená životnost elektronicky řízené lamelové závěrky je garantována na 150 tisíc cyklů. D7200 disponuje "hřídelkou" pro přenos AF ostření z těla, tudíž odpadá nutnost užívání objektivů AF-S (viz obr. - vpravo). DSLR Nikon D7100 je vybaven novým LCD displejem s větší úhlopříčkou a rozlišením. Konkrétně se jedná o 3,2“ monitor TFT s cca 1 229 000 pixely (VGA; 640 × 4 × 480 = 1 228 800 pixelů), pozorovacím úhlem cca 170°, cca zobrazením 100 % obrazového pole a regulací jasu. Záběr lze komponovat i prostřednictvím optického hledáčku s 100% zobrazením a 0,94x zvětšením obrazu. Dioptrickou korekci hledáčku lze volit v rozmezí -3/+1D.

Snímač a obrazový procesor

24,2 Mpx DX CMOS snímač bez optického antialiasingového filtru (OLPF), výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 4 a brilantní objektivy NIKKOR zaručují pořízení excelentních snímků bez ohledu na to, co vy nebo váš objekt právě děláte. Na tmavých místech pro vás budou pracovat komplexní systém měření expozice pracující již od hodnoty osvětlení -3 EV, citlivost ISO 25 600  a vestavěný výklopný blesk. Pořízené fotografie se v obrazovém formátu JPEG a NEF (RAW) ukládají na paměťovou kartu typu SD/SDHC/SDXC (podpora standardu UHS-I) . Výhodou je duální slot, který umožňuje simultánní zápis dat separátně na vložené paměťové karty.

 

Vybraná specifikace

 • Nikon D7200Pokročilé funkce: ADL (Active D-Lighting), HDR (Vysoký dynamický rozsah), režim speciálních efektů 
 • WiFi konektivita s NFC - snadný přenost snímků a videí
 • Dálkové ovládání: pomocí bezdrátového vysílače/přijímače WR-R10 a bezdrátového vysílače WR-T10 můžete bezdrátově ovládat puštění závěrky, resp. můžete v kombinaci s dálkovým ovládáním WR-1 plně ovládat nastavení fotoaparátu.
 • Neomezené sériové snímání - časy závěrky delší než 4 s až do doby než vybijete baterku, nebo naplníte kartu
 • Časosběrné videosekvence (Časosběrné snímání)
 • 1,3x výřez nabízí prodloužený dosah, vyšší rychlost práce a širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli
 • Předvolby Picture Control 2.0 s režimem Flat: nabízejí snadnou kompletní kontrolu nad doostřením, kontrastem, jasem, barevným odstínem a sytostí barev při pořizování statických snímků a videosekvencí. 
 • Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi
 • Nikon D7200Velká vyrovnávací paměť (buffer) - v jedné sérii můžete pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG
 • 2016 pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu
 • Full HD video D-Movie (1080 s frekvencí 60i/50i nebo 30p/25p/24p)
 • Hledáček s 100 % zobrazením a 0,94× zvětšení
 • 3,2" LCD displej s rozlišením 1 229 000 bodů
 • Nárazuvzdorné vytěsněné tělo s kryty z hořčíkové slitiny
 • Duální slot pro paměťové karty SDXC (podpora standardu UHS-I)

 

Expoziční režimy a ovládání

Nikon D7200 disponuje širokou škálou scénických režimů, které, ač neskýtají prostor pro vlastní manuální zásah, dávají v rámci svých možností optimální výsledky. Tyto režimy potěší především začínající a občasné fotografy.

Pro ty pokročilé z nás jsou připraveny režimy manuální a poloautomatické, jež umožní zvolit libovolné expoziční hodnoty. Počínaje programovou automatikou (P), přes režim priority času závěrky (S) - v rozsahu 1/8000 až 30 sec. / moment "B", pracovní clony (A) - rozmezí clon je v závislosti na použitém objektivu, až po plně manuální nastavení obou hodnot (M). Kompenzace expozice se pohybuje v rozmezí +/- 5EV stupňů s kroky po 1/3EV. Synchronizační čas blesku je 1/250 sec. a kompenzace záblesku je možné nastavit od -3 do +1EV po 1/3EV.

Mezi funkce, jež mohou využít jak začínající, tak i pokročilý autoři, patří vyhledání a zaostření na lidskou tvář při LiveView režimu a Active D-Lighting zachovávající detaily ve světlech a stínech pro optimálně vyvážené snímky a HDR kombinující dvě expozice v jediný snímek pro získání snímků kontrastních motivů s vysokou úrovní detailů.

Neomezené sériové snímání

Sériové snímání umožňuje produkovat vynikající snímky světelných stop. Při použití sériového snímání můžete fotografovat i časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie.

Další funkce

Nikon D7200Nahrávání ozvučených videosekvencí je u DLSR zrcadlovek příjemnou funkcí, která rozšíří vaše tvůrčí schopnosti. Záznam Full HD videa rozlišení 1920 x 1080 px při frekvencí 60i/50i nebo 30p/25p/24p pro získání plynulých videosekvencí. Při využití výhod několikanásobně většího snímače a možnosti výměny optiky učinite z vaší digitální zrcadlovky Nikon D7200 profesionální videokameru. Funkce pro video byli převzaty s profesionálních fotoaparátů Nikon. Při sekvenčním snímání lze pořídit 6 snímků za vteřinu, nebo až 7 sn./s při použití výřezu 1,3x.

Pro konceptuální tvůrce, pracující s jednotkami času jako se základními stavebními prvky své tvorby, je fotoaparát vybaven funkcí časoběrného snímání s plynulými expozičními přechody. Funkce časosběrného snímání ukládá snímky jako soubory videosekvencí a umožňuje zrychlené přehrávání pomalu probíhajících dějů.

Kromě režimu průvodce je fotoaparát vybaven snáze použitelným, rozměrnějším uživatelským rozhraním využívajícím namísto textu více vizuálních prvků. Široké spektrum vynikajících funkcí pro zpracování snímků ve fotoaparátu znamená, že můžete své snímky zpracovávat s maximální tvořivostí a sdílet je s přáteli a rodinou.

Ovládání zvuku na úrovni Hi-Fi

Díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku dosáhnete u fotoaparátu D7200 přesně takového zvuku zaznamenávaných videosekvencí, jaký požadujete. K dispozici je volitelný frekvenční rozsah (široký rozsah frekvencí/lidský hlas) a funkce redukce hluku větru při záznamu zvuku pomocí vestavěného mikrofonu. Pro maximální svobodu záznamu zvuku přímo v místě jeho zdroje je k dispozici bezdrátový mikrofon Nikon ME-W1 umožňující zaznamenávat vysoce kvalitní zvuk ze vzdálenosti až 50 m.

Svoboda tvorby videosekvencí

Nikon D7200Množství nastavení poskytuje plnou kontrolu nad pořizovanou stopáží. Dostupnost automatické regulace citlivosti ISO v režimu M zaručuje plynulé expoziční přechody mezi tmavými a jasnými místy. Režim Zebra (zobrazení nejvyšších jasů) zobrazuje na monitoru fotoaparátu přesnou polohu míst se ztrátou kresby ve světlech. Pro snazší barevné korekce při postprodukci je vhodné aplikovat předvolbu Picture Control Ploché. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.

Rozhraní, napájení a výdrž baterie

Nikon D7200 je vybaven HDMI minikonektorem typu C. Fotoaparát je napájen Li-Ion akumulátorem EN-EL15. K dispozici je i volitelný multifunkční Battery Pack MB-D15 napájený jednou dobíjecí lithium-iontovou baterií Nikon EN-EL15, resp. šesti alkalickými, nikl-metal hydridovými nebo lithiovými tužkovými bateriemi AA. Fotoaparát pořídí až 1 110 statických snímků a až 80 minut stopáže videosekvencí na jedno nabití.

Podpora NFC

Umožňuje snadno přenášet snímky na chytrá zařízení kompatibilní s technologií NFC. Stačí se jen dotknout fotoaparátem D7200 chytrého zařízení a ihned můžete přenést snímek zobrazený na monitoru LCD fotoaparátu.

Stránky produktu (CZ)

Poukázka na čištění snímače DSLR Nikon v ceně 2000 Kč zdarma

Tento poukaz se týká pouze DSLR zrcadlovek Nikon, které mají výměnné objektivy, po jejichž sejmutí je přímo přístupná závěrka a plocha snímače. Bezplatné čištění snímačeů DSLR zrcadlovke Nikon lze na základě této poukázky požádat pouze v autorizovaném servisu Nikon spol. s r.o. v České republice nebo partnerských střediscích. Aktuální seznam je zveřejněn na stránkách www.nikon.cz.

Obsah balení

 

 

 

Nikon D7200
Popruh AN-DC1
Krytka těla BF-1B
Eyepiece Cup DK-23
Krytka očnice DK-5
Baterie EN-EL15
Nabíječka baterií MH?25a
Kabel USB UC-E17
 

 

Parametry produktu

Rozlišení v Mpx24
Min. citlivost v ISO100
Max. citlivost v ISO25 600
Druh pamětiSDHC | SD/SD (dual slot)
LCD obrazovka3,2"
Velikost snímačeAPS-C (crop 1,5×)
Druh snímačeCMOS
BajonetNikon F
Nejrychlejší čas závěrky1/8 000
Synchronizace s bleskem1/250
Záznam videaFull HD (1920 x 1080)
NapájeníEN-EL15
Vlastnosti tělakovové | vestavěný blesk | 100% hledáček | živý náhled | připojení gripu | stavový displej | náhled hloubky ostrosti
Scénické režimyHDR | ano
Rozhranísystémový blesk | HDMI | Wi-Fi
Rozlišení LCD (px)1 230 000
Počet fotografií za vteřinu7
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

*****
(4 recenze)
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S
Recenze
 • 50 milimetrové ohnisko
 • Světelnost f/1,4
 • Tichý SWM AF motor
12 490,-
NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX
Recenze
 • Pevné ohnisko 35 mm (52 mm ekv. ke kinofilmu-full frame)
 • Vysoká světelnost f/1,8 (min. clona f/22)
 • Ostrá kresba, asférický člen pro minimum aberace
4 990,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá
 • nízká hmotnost: 0,54 kg
 • pevná konstrukce
 • sofistikované dělení a možnost individuálního uspořádání pomocí odnímatelných přepážek
1 590,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(6 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
7 090,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
210,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000
Sleva

UT-1 je univerzální komunikační jednotka kompatibilní s určenými modely digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Jednotka umožňuje kabelové připojení do sítí LAN, lze...

4 990,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

NIKON ML-L3 dálkové ovl.

*****
(6 recenzí)
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

Infračervené dálkové ovládání umožňující dálkové spouštění závěrky specifických modelů fotoaparátů COOLPIX. Ideální vybavení pro fotografování autoportrétů a eliminaci...

990,-
Skladem 4 - 5 ks
PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

1 090,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 690,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
3 290,-
Poslední kus
RODE VideoMic GO mikrofon

RODE VideoMic GO mikrofon

RODE VideoMic GO mikrofon
 • Kvalitní směrový mikrofon
 • Nevyžaduje žádnou baterii
 • Integrovaný Rycote® Lyre®
1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Příslušenství k produktu NIKON D7200 tělo

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX

NIKON 12-24 mm f/4 G IF AF-S DX
 • DX objektiv s 2× zoomem 12–24 mm
 • Světelnost f/4
 • Asférické a ED členy
34 990,-
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S

*****
(3 recenze)
NIKON 14-24 mm f/2,8 G ED AF-S
Recenze testcentrum

původní cena

48 490,-
 • Profesionální extrémně širokoúhlý objektiv NIKKOR se zoomem 14-24 mm
 • Světelnost f/2,8
 • Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat
43 990,-
Poslední kus
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S

*****
(4 recenze)
NIKON 50 mm f/1,4 G AF-S
Recenze
 • 50 milimetrové ohnisko
 • Světelnost f/1,4
 • Tichý SWM AF motor
12 490,-
NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX

NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX
Recenze
 • Pevné ohnisko 35 mm (52 mm ekv. ke kinofilmu-full frame)
 • Vysoká světelnost f/1,8 (min. clona f/22)
 • Ostrá kresba, asférický člen pro minimum aberace
4 990,-
Skladem > 5 ks
HAMA šňůrka na krytku 5899

HAMA šňůrka na krytku 5899

*****
(7 recenzí)
HAMA šňůrka na krytku 5899

Hama poutko + držák víčka objektivu kamery. Samolepící držáček krytky objektivu, uchycení na očku kamery či fotoaparátu.

120,-
Skladem > 5 ks
FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox

FOTOSPEED F4 rychloupínací popruh Fox
 • Fotoaparát drží vždy pevně u těla bez přidržování rukou
 • Inovativní konstrukce připevňovací destičky
 • Bezpečné nošení
TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna

TAMRAC Apache 4.2 - fotobrašna
 • Kapacita: DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem max. délky 11.5 cm, 1-2 přídavné...
 • Vnitřní rozměry [cm] 26 x 18 x 11
 • Vnější rozměry [cm] 29 x 20 x 13
2 590,-
Skladem 2 - 3 ks
LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá

LOWEPRO NOVA 170 AW II černá
 • nízká hmotnost: 0,54 kg
 • pevná konstrukce
 • sofistikované dělení a možnost individuálního uspořádání pomocí odnímatelných přepážek
1 590,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

*****
(1 recenze)
NIKON SB-R1C1 Macro zábleskový kit s SU-800

Nikon R1C1 = unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii. Sada obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, upevňované na objektiv a spouštěné...

20 990,-
NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit

NIKON SB-R1 Macro zábleskový kit
 • Unikátní sada bezdrátově ovládaných blesků pro makrofotografii
 • Obsahuje dva dálkově ovládané blesky SB-R200, difuzéry pro frontální osvětlení, filtry...
 • Plně automatické TTL řízení zábleskové expozice
14 990,-
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 490,-
Skladem 4 - 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 690,-
Skladem 2 - 3 ks
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava

*****
(6 recenzí)
VANGUARD ALTA PRO 263AB100 stativ + kulová hlava
 • maximální výška s vytaženým střed. sloupcem: 165 cm
 • transportní výška: 63 cm
 • hmotnost: 2,0 kg
3 990,-
Skladem > 5 ks
MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou

MANFROTTO MK190X3-2W stativ s hlavou
 • Nohy Manfrotto MT190X3
 • Dvoucestá hlava MHXPRO-2W
 • Průměr nohou 26, 22 a 19 mm
7 090,-
Poslední kus
SANDISK SDXC 64GB ULTRA

SANDISK SDXC 64GB ULTRA

*****
(2 recenze)
SANDISK SDXC 64GB ULTRA
 • základní řada karet od Sandisku
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 80 MB/s
460,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 16GB EXTREME

SANDISK SDHC 16GB EXTREME

*****
(8 recenzí)
SANDISK SDHC 16GB EXTREME
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
210,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME

SANDISK SDHC 32GB EXTREME
Sleva
 • výkonná řada karet od Sandisku - zvládne 4K video (rychlost třída U3)
 • klasické rozměry SD
 • rychlost čtení až 90 MB/s, zápis až 40 MB/s
350,-
Skladem > 5 ks
SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

SANDISK SDHC 32GB EXTREME PRO 95MB/s

Nová řada paměťových karet SanDisk Extreme SDHC Pro představuje technologie, které byly dříve dostupné pouze u profesionálních CompactFlash paměťových karet. Kromě...

390,-
Skladem > 5 ks
AVACOM Nikon EN-EL15

AVACOM Nikon EN-EL15

*****
(2 recenze)
AVACOM Nikon EN-EL15

Baterie Avacom Nikon EN-EL15 je vyrobena ze špičkových článků, které jí zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost. Dokáže plně nahradit originální typy...

790,-
Skladem > 5 ks
NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000

NIKON UT-1 Komunikační jednotka D4/D800/D7000
Sleva

UT-1 je univerzální komunikační jednotka kompatibilní s určenými modely digitálních jednookých zrcadlovek Nikon. Jednotka umožňuje kabelové připojení do sítí LAN, lze...

4 990,-
Poslední kus
LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL

LENSPEN štětec na optiku ORIGINAL
Sleva
 • čisticí médium - suchý karbon, nehrozí zatečení vody do přístroje jako v případě...
 • životnost pera je cca 500 použití
 • velmi jednoduché použití
269,-
Skladem > 5 ks
GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010

GREEN CLEAN Lens Cleaner LC7010
 • Utěrky na čištění optiky systém suchá-mokrá
 • Vhodné na objektivy, dalekohledy, optické přístroje, mikroskopy atd.
 • Balení obsahuje 1ks utěrku mokrou a 1ks utěrku suchou
20,-
Skladem > 5 ks
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

NIKON ML-L3 dálkové ovl.

*****
(6 recenzí)
NIKON ML-L3 dálkové ovl.

Infračervené dálkové ovládání umožňující dálkové spouštění závěrky specifických modelů fotoaparátů COOLPIX. Ideální vybavení pro fotografování autoportrétů a eliminaci...

990,-
Skladem 4 - 5 ks
PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

PENTAX čistící sada na snímač O-ICK1

Speciální čistící set na snímače digitálních zrcadlovek. Speciální tyčinka s polyuretanovou gumou na hrotu zamezuje poškrábání povrchu snímače a současně zajišťuje, že...

1 090,-
Skladem 2 - 3 ks
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

*****
(2 recenze)
RODE VideoMic RYCOTE mikrofon

Rode VideoMic je špičkový mikrofon, určený pro použití s širokou škálou různých videokamer.

2 690,-
Skladem 4 - 5 ks
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

*****
(1 recenze)
NIKON ME-1 STEREO mikrofon pro P7000/D7000/D300s/D3s/V1

Speciální stereofonní mikrofon Nikon ME-1 vytvořený pro rozšíření možností záznamu zvuku u kompatibilních fotoaparátů Nikon. Inteligentní alternativa k vestavěnému...

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL

*****
(1 recenze)
TASCAM TM-2X stereo mikrofon, orientace XY, 125 dB SPL
 • Směrový stereo kondenzátorový mikrofon v konfiguraci XY
 • Navrženo zvládnout vysoký zvukový tlak až 120 dB SPL
 • Plovoucí nosná konstrukce používají ke snížení hluku vznikajícího při manipulaci
3 290,-
Poslední kus
RODE VideoMic GO mikrofon

RODE VideoMic GO mikrofon

RODE VideoMic GO mikrofon
 • Kvalitní směrový mikrofon
 • Nevyžaduje žádnou baterii
 • Integrovaný Rycote® Lyre®
1 890,-
Skladem 2 - 3 ks
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Alternativy k produktu

Poradna k produktu

NIKON D7200 tělo

Přidat příspěvek
 • Imrich S.
  Odpovědět

  Tamron 100-400mm F4.5-6.3 Di VC USD vhodnosť pre Nikon D7200

  Imrich S. 19.01.2020 14:12:59
  Dobrý deň chcem sa opýtať na vhodnosť a kompatibilitu objektívu Tamron 100-400mm F4.5-6.3 Di VC USD pre Nikon D7200. ak je problém ktory s podobnými parametrami a cenou doporucujete. Ďakujem za ochotu a odpoveď IS
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Tamron 100-400mm F4.5-6.3 Di VC USD vhodnosť pre Nikon D7200

   Jakub Valdivia 19.01.2020 15:22:14
   Dobrý den,. uvedený objektiv je plně kompatibilní s fotoaparátem Nikon D7200 a v dané cenové relaci se jedná o velmi dobrý objektiv s velkým rozsahem ohniskové vzdáleností.
   • Imrich S.
    Odpovědět

    Tamron 100-400mm F4.5-6.3 Di VC USD vhodnosť pre Nikon D7200

    Imrich S. 20.01.2020 19:49:13
    Dobrý deň p. Valdivia
    Ďakujem za Vašu odpoveď chcem sa este opýtať ako je to spravne, ci uvedeny model D7200 vie ovládať elektromagneticku clonu na objektivoch niekde uvádzajú, ze tento model to neumožňuje iba mechanické ovládanie.
    ma teda obe možnosti ?
    Veľmi pekne ďakujem za ochotu a odpoveď
    s
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Tamron 100-400mm F4.5-6.3 Di VC USD vhodnosť pre Nikon D7200

     Jakub Valdivia 21.01.2020 10:42:48
     Dobrý den, fotoaparát umí ovládat elektromagnetickou clonu dle výrobce.
 • Michal K.
  Odpovědět

  Již není v prodeji

  Michal K. 13.03.2019 10:55:41
  Znamená to že bude nový model??? 7600???
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Již není v prodeji

   Jakub Valdivia 13.03.2019 11:05:16
   Dobrý den, nástupcem modelu Nikon D7200 je Nikon D7500. O žádném dalším fotoaparátu nemáme informace.
 • Pavel G.
  Odpovědět

  Náhrada SLT A55

  Pavel G. 06.03.2019 09:07:42
  Dobrý den, věnuji se focení krajiny a vlaků. Používám k tomu polopropustnou zrcadlovku Sony Alpha A55 se setovým objektivem 18-55 mm, což už mi nestačí. Nejvíce mě limituje elektronický hledáček a pak obrazová kvalita a šum v horších světelných podmínkách (platí pro focení vlaků). Proto bych se Vás rád zeptal, jestli je Nikon D7200 dobrou volbou pro upgrade fototechniky (s objektivem NIKON 35 mm f/1,8 AF-S G DX + později nějaký zoom). Nejprve jsem uvažoval o 6D MkII či D750, ale přechod na plnoformát ještě z finančních důvodů odložím na později. Předem děkuji za odpověď.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Náhrada SLT A55

   Jakub Valdivia 06.03.2019 12:47:39
   Dobrý den, model Nikon D7200 je rozhodně výbornou variantou za fotoaparát Sony A55. V rámci toho co očekáváte, vám tento fotoaparát i objektiv Nikon 35/1,8 vše splní.
 • Jaroslava M.
  Odpovědět

  Nikon 7200, Nikon 7500 nebo Canon 77D

  Jaroslava M. 04.03.2019 15:30:15
  Mám Canon EOS 550 a chtěla bych nový fotoaparát. Fotím hlavně krajiny, architekturu - i interiery, zvířata, občas portréty, ale vše pouze jako amatér. Jaký fotoaparát prosím doporučujete.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon 7200, Nikon 7500 nebo Canon 77D

   Jakub Valdivia 04.03.2019 15:43:43
   Dobrý den, pokud si chcete ponechat stávající objektivy, bude skvělou volbou koupě fotoaparátu Canon 77D. Po stránkách obrazové kvality, rychlosti ostření nebo ovládání je to výrazný posun kupředu. Jestli vyloženě nechcete přecházet na jiný bajonet, u této volby bych zůstal. Jestli vás však velmi láka Nikon, model D7200 samozřejmě vaše nároky bez výhrad uspokojí.
 • Bárta M.
  Odpovědět

  dotaz k Nikon D 7200

  Bárta M. 30.11.2018 14:42:49
  Je kompatibilní Nikon D7200 s objektivy: AF-S Nikkor Micro 105 mm 1:2,8 ED, AF-S Nikkor 70-300 mm 1: 4,5-5,6 G, AF Nikkor 50 mm 1:1,8 D,
  AF-S Nikkor 18-135 mm 1:3,5-5,6 , AFTamron 11-18 1:4,5-5,6 A13.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:dotaz k Nikon D 7200

   Jakub Valdivia 30.11.2018 15:04:25
   Dobrý den, všechny objektivy jsou plně kompatibilní.
 • Jaroslav H.
  Odpovědět

  Jaké koupi tělo

  Jaroslav H. 13.11.2018 15:22:18
  Dobrý den, 10 let jsem fotil s D60 a letos se rozbil. Zvažuji koupit opět novou zrcadlovku. Původně jsem uvažoval o D5600, ale teď nabízíte za téměř stejnou cenu 7200 o které se všude píše, že je podstatně kvalitnější než 5600. Odrazuje mě to, že 7200 je hodně starý přístroj a nerad bych při poruše za pár let slyšel, tak jako letos u D60, že už nejsou díly. Proto také začínám pokukovat po 7500, ale nevím, jestli je mnoha tisícová cena takovým přínosem. Fotím nejčastěji exteriéry, ale občas také domácí rodinné foto. K tomu používám ještě kameru a pokud by dokázal fotoaparát nahradit kameru, rád bych jí odložil.
  Jaké by jste doporučili k výše uvedenému účelu tělo a jaký objektiv? Neprojevuje se délka objektivů 18-140 a 18-105 při focení vestavěným bleskem? Mám objektiv 18-200 a při používání s vestavěným bleskem objektiv stíní.
  předem děkuji za radu
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Jaké koupi tělo

   Jakub Valdivia 13.11.2018 18:55:35
   Dobrý den, model Nikon D7200 po stránce obrazové kvality nabízí téměř shodné výstupy. Uživatel při běžném fotografování nepozná rozdíl. Zde bych se určitě nebál. Co má Nikon D7200 navíc je odolné tělo, lepší ovládání a i větší hledáček. Rozhodně ro není starý přístroj, který by za 2 roky byl zralý na vyhození. Objektiv 18-140 mm je vynikající volbou, toho bych se držel. Při používání sluneční clony se vestavěný blesk projeví, je lepší ji sundat na tyto účely.
 • Zdeněk Č.
  Odpovědět

  Výběr fotoaparátu

  Zdeněk Č. 30.08.2018 13:49:38
  Dobrý den, mám již dnes velmi starý Nikon D70 a chtěl bych si pořídit něco nového (od Nikonu, protože mám také ještě další výbavu a nejen proto nechci měnit značku). Po seznámení s aktuální nabídkou mne nejvíce zaujaly tyto typy: D5600, D7200 a D7500. Samozřejmě nejraději bych asi volil D7500, ale mám obavu z nekompatibility mé ostatní Nikon výbavy (hlavně mám objektiv Nikkor AF-S 18-70, 3,5-4,5 G ED DX, dále teleobjektiv Nikkor AF 70-300, 4-5,6 D ED a ještě také blesk SB 800). Chci se tedy zeptat, jak by byly uvedené komponenty kompatibilní s výše uvedenými fotoaparáty a dále, který typ byste mi doporučili jako optimální. Fotografuji spíše reportážní foto, sport a různé pohyblivé objekty - např. letadla a modely letadel, ale také statické objekty, architekturu, přírodu, krajiny a obecně lidi. Nejméně fotografuji portréty a pod. Také bych se rád vrátil k natáčení videa, což jsem před léty dělal. Prostudoval jsem informace o výše uvedených přístrojích především na Vašem serveru, kterých je sice dostatek, ale rozhodně ocením názor odborníka. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Výběr fotoaparátu

   Jakub Valdivia 30.08.2018 14:32:14
   Dobrý den, veškerá vámi uvedená fototechnika je plně kompatibilní. Osobně bych preferovl nejnovější model D7500, který nabídne vynikající kvalitu obrazu a špičkově rychlé ostření. I na natáčení vudea bude Nikon D7500 tou nejoptimálnější variantou.
   • Zdeněk Č.
    Odpovědět

    Výběr fotoaparátu

    Zdeněk Č. 03.09.2018 10:24:29
    Ještě prosím o upřesnění setové dodávky s objektivem NIKKOR 18-140. Je součástí dodávky objektivu sluneční clona, nebo je nutno ji objednat samostatně. Děkuji
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Výběr fotoaparátu

     Jakub Valdivia 03.09.2018 10:28:16
     Dobrý den, u setu s objektivem 18-140 mm je zapotřebí objednat sluneční clonu: https://www.fotoskoda.cz/nikon-hb32-slunecni-clona-pro-187018105/ .
 • Jana
  Odpovědět

  Nemohu se rozhodnout

  Jana 13.08.2018 22:42:46
  Dobrý den , vlastním Nikon D5100 , ráda bych přešla o třídu výše .Je znatelný rozdíl mezi 5100 a 7200 ? Jen se nemohu rozhodnout mezi D7200 pro který jsem více nebo Olympus OM - DE - M10 Mark III, zde je na tom lépe hmotnost . Fotím krajiny i detaily . Byla možná 5100 + 105 setový objektiv u vás dát do bazaru ? Mnohokrát děkuji a přeji pěkný den ..
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nemohu se rozhodnout

   Jakub Valdivia 14.08.2018 13:12:06
   Dobrý den, znatelný rozdíl je spíše s novějším modelem Nikon D7500: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7500-telo/ . Zejména po stránce vyšších hodnot citlivosti ISO, rychlosti ostření a dynamického rozsahu. Fotoaparát Nikon D5100 s objektivem je možno dát na výkup, pro bližší detaily se prosím obraťte na: vykup@fotoskoda.cz
 • David
  Odpovědět

  Rozliseni

  David 25.04.2018 16:30:11
  Dobry den, proc ma muj novy fotoaparat s 24 Mpx na prvni pohled horsi rozliseni na monitoru nez stara D90 s 12 Mpx? V detailu, pri zvetseni 7200 jasne dominuje, ale nezvetsena fotka maximalnim rozliseni pri Fine jpegu se zda mene ostra nez z D90. Zkouseno na skla 18-140 i 16-85. Vim, ze je na vine monitor. Jde v zasade o to, kolika bitovy monitor je? Nedelam velkoformatove tisky, proto mi prijde lito, ze neupravena fotka na monitoru neodpovida predpokladane kvalite. Pomohlo by snizit velikost z L na M? Dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Rozliseni

   Jakub Valdivia 29.04.2018 14:02:33
   Dobrý den, v jakém programu fotografie prohlížíte a upravujete? Mohlo by pomoci i aktualizovat software na poslední verzi. Pochopitelně záleží i na rozlišení monitoru a co dokáže vykresilit. Kvalita obrazu u fotoaparátu Nikon 7200 je totiž podstatně lepší vůči srovnání s modelem Nikon D90. Nejsem si jist-zda-li by snížení rozlišení pomohlo, ale určitě bych to zkusil.
 • Mirek
  Odpovědět

  širokáč

  Mirek 23.04.2018 14:05:06
  Dobrý den,
  doporučili byste mi plně kompatibilní širokáč na toto tělo v rozsahu ohniska 10-20(24)mm.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:širokáč

   Jakub Valdivia 23.04.2018 14:31:37
   Dobrý den, pro fotoaparát Nikon D7200 vám mohu doporučit objektiv od firmy Tokina: https://www.fotoskoda.cz/tokina-11-20-mm-f-2-8-pro-dx-pro-nikon/ .
 • Luboš NOVOSÁD
  Odpovědět

  NIKON D 7200 - kompatibilita objektivů

  Luboš NOVOSÁD 09.04.2018 17:19:50
  Přeji hezký den. Mám letitý NIKON D 200, chci si pořídit NIKON D 7 200, budou mé současné objektivy AF-S NIKKOR 18-135 1:3,5 - 5,6 G ED a AF NIKKOR 80 - 200
  1: 2,8 D plně kompatibilní s novým tělem?
  Děkuji za informaci
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:NIKON D 7200 - kompatibilita objektivů

   Jakub Valdivia 10.04.2018 10:35:09
   Dobrý den, vámi uvedené objektivy budou i s fotoaparátem Nikon D7200 plně kompatibilní.
 • Vladimír Trojáček
  Odpovědět

  zrcadlovka

  Vladimír Trojáček 01.04.2018 08:58:44
  Dobrý den.Mám 5 let starou zrcadlovku Nikon D5100 s objektivy nikkor 50 1,8mmG,Tamron 70-300 a chtěl bych jít do něčeho kvalitnějšího.Přemšlím o D7200,D7500,ale taky o D610,D750.Lákájí mě ty FX zrcadlovky.Ale jsou opravdu ty FX zrcadlovky o tolik lepší co se týče výsledné fotografie než DX a nebo se jim DX zrcadlovky už vyrovnají?Děkuji za názor.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:zrcadlovka

   Jakub Valdivia 02.04.2018 10:48:10
   Dobrý den, v určitých ohledech mají FX zrcadlovky mají výhodu v lepší obrazové kvalitě, nižšímu výstupu citlivosti ISO a menší hloubce ostrosti. Hodně záleží na jaký žánr fotografie chcete techniku používat. Samozřejmě i DX zrcadlovky nejsou vůbec špatné, ale rovnat se jim nemůžou, pokud se bavíme o kvalitě výstupu.
   • Vladimír Trojáček
    Odpovědět

    zrcadlovka

    Vladimír Trojáček 02.04.2018 16:52:12
    Děkuji
 • Mirek A.
  Odpovědět

  D7200

  Mirek A. 02.01.2018 11:07:25
  Dobrý den.Fotím s D3200 a uvažuji o přechod na D7200.Budou mé současné objektivy plně kompatibilní s novým tělem? Mám Nikon AF-S VR 70-300/4,5-5,6G IF-ED , Nikon AF-S 50/1,8G a Nikon AF-S DX 18-105/3,5-5,6G ED VR
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7200

   Jakub Valdivia 02.01.2018 11:20:14
   Dobrý den, všechny uvedené objektivy jsou s fotoaparátem Nikon D7200 plně kompatibilní.
 • santiago
  Odpovědět

  krytka na lcd

  santiago 21.10.2017 22:42:26
  Dobrý den. Fotím Nikonem D90 a uvažují aktualizovat za D7200. Jsem se všimnul, že D7200 postrádá krytku na lcd display, což třeba D90 nabízela. Jsem také viděl, že FŠ má v nabídce krytky Nikon BM… akorát žádnou pro D7200. Je možné nějakou z těch krytek nasadit na D7200? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:krytka na lcd

   Jakub Valdivia 23.10.2017 09:27:48
   Dobrý den, fotoaparát Nikon D7200 má zadní LCD display z tvrzeného skla, které je velmi odolné vůči mechanickým vlivům. Proto se na něj již nepoužívá plastová krytka. V případě zájmu nabízíme nalepení fólie ClearPlex: https://www.fotoskoda.cz/sluzby/ochranne-folie-na-displeje/ .
 • Tomáš Slabý
  Odpovědět

  Nikon D7200 vs. Canon 80D

  Tomáš Slabý 09.10.2017 14:36:09
  Dobrý den,

  Po více než roce soužití s Canonem 700D jsem dospěl do fáze, že chci upgradovat na vyšší level. Uvažuji buď setrvání u Canonu s modelem 80D, nebo přestup na Nikon D7200. Který bude lepší volbou ohledně obrazové kvality, úrovně šumu na vyšší ISO, rychlosti a přesnosti AF, velikosti RAW bufferu a odolnosti proti povětrnostním vlivům? Fotím hlavně sport a wildlife. U 80D bych použil objektivy Sigma 18 - 35 ART, Canon 50/1,8 STM, Canon 70-200/2,8 USM a Tamron SP 150-600(do budoucna Sigma 150-600 Sport). U Nikonu bych uvažoval skla Sigmu 18-35/1,8 ART, Nikon 35/1,8 DX, Tamron 70-200/2,8 VC G2 a Sigmu 150-600 Sport.

  Mohli byste mi říci svůj názor na oba přístroje v daných parametrech?

  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7200 vs. Canon 80D

   Jakub Valdivia 09.10.2017 15:08:00
   Dobrý den, pokud počítáte s tím, že přechod na novou značku se vším všudy bude něco stát, tak si z hlediska obrazové kvality polepšíte. Možná bych i zauvažoval o nejnovějším modelu v řadě D7xxx: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7500-telo/ . Ten nabídne ještě znatelnější posun v rychlosti a kvalitě obrazu. Řada D7xxx je utěsněná vůči nepřiznivým vlivům. Vybrané objektivy budou dobrou volbou pro eventuálně vybrané tělo fotoaparátu.
   • Tomáš Slabý
    Odpovědět

    Nikon D7200 vs. Canon 80D

    Tomáš Slabý 09.10.2017 15:51:27
    S tím, že to bude něco stát počítám, proto jsem zvolil model D7200. Je tedy vůbec něco, v čem je Canon oproti Nikonu lepší? Pokud tedy nepočítám video, které nevyužiji.
    • Jakub Valdivia
     Odpovědět

     RE:Nikon D7200 vs. Canon 80D

     Jakub Valdivia 10.10.2017 10:58:40
     Dobrý den, největší výhoda Canonu je rychlejší ostření během živého náhledu, ať už při natáčení videa, nebo během fotografování. Pokud není živý náhled vaší prioritou, tak jsou lepší parametry na straně Nikonu.
 • Petr Volný
  Odpovědět

  Nikon 7200+ objektiv

  Petr Volný 01.10.2017 20:04:27
  Dobrý den,uvažuju o koupi fotoaparátu Nikon D7200. Fotím krajiny, architekturu, méně "indoor"-kulturní akce apod. Zvažuju zakoupení objektivu Nikon 16-80 f/2,8-4E AF-S DX ED VR,není to však pro daný foťák zbytečně nákladný luxus? Jako základní zoom doporučujete k tomuto přístroji spíše Nikon 18-140 f/3,5-5,6 ED VR. Není toto zase pro tento foťák zbytečně málo? Zajímá mě poměr cena/výkon. Děkuji
  P.S. k objektivu 16-80 zvažuju časem dokoupit teleobjektiv (až budou finance)
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon 7200+ objektiv

   Jakub Valdivia 02.10.2017 11:14:01
   Dobrý den, objektiv Nikon 16-80 mm je špičkovou volbou pro někoho kdo nehodlá dělat kompromisy v obrazové kvalitě. Také ocení lepší světelnost a jednodušší fotografování za zhoršených světelných podmínek. Objektiv Nikon 18-140 mm je zase velmi schopný univerzální objektiv a po stránce obrazové kvality určitě nezklame. Pokud je na prvním místě výstup a rychlost, tak padne volba na objektiv Nikon 16-80 mm. Jestli spíše preferujete větší rozsah ohniskové vzdálenosti, tak bude vhodnou volbou objektiv Nikon 18-140 mm.
 • Sheila Singhova
  Odpovědět

  Nikon D7200 + vhodny objektiv

  Sheila Singhova 12.09.2017 23:16:19
  Dobrz den, chci si koupin jako nastupce Nikonu D90 ky Nikon 7200 a k nemu potrebuji novy zakladni objektiv - ktery by byl nejvhodnejsi - zatim mi prijde nejlepsi 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX VR. Prosim o vas nazor, jsem amater a vychazim jen z recenzi....Muzete mi tuto kombinaci nabidnout v nejakem vyhodnejsim setu? Predem dekuji za odpoved. Sheila
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon D7200 + vhodny objektiv

   Jakub Valdivia 14.09.2017 09:19:29
   Dobrý den, ze základních objektivů k fotoaparátu Nikon mohu rozhodně doporučit tuto variantu: https://www.fotoskoda.cz/nikon-d7200-18-140-mm-vr/ . Nabídne lepší obrazové výstupy, silnější stabilizaci a rychlejší automatické ostření vůči objektivu Nikon 16-85 mm.
 • Martin Hlad
  Odpovědět

  18-105 VR AF-S DX vs. 18-140/3,5–5,6G ED VR

  Martin Hlad 01.06.2017 21:25:09
  Dobrý den, již jsem se rozhodl pro Nikon D7200, ale momentálně jsem na vážkách, co se objektivů týče. Zda koupit v setu s 18-105 nebo 18-140? Rozdíl co se týče focení a co se kterým objektivem fotit chápu, ale má otázka směřuje zjistit jaký je rozdíl co se do kvality, rychlosti atd. týče. Mohl bych v tomto směru poprosit o podrobnější porovnání? V poslední řadě by mě zajímalo jaký je rozdíl v zakřivení fotografií při použití v ohniskové vzdálenosti 18mm
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:18-105 VR AF-S DX vs. 18-140/3,5–5,6G ED VR

   Jakub Valdivia 02.06.2017 08:54:31
   Dobrý den, objektiv Nikon 18-140 nabídne rychlejší ostření, silnější stabilizaci a kovový utěsněný bajonet. Díky tomu je tedy kombinace těla a objektivu utěsněna vůči nepříznivým vlivům. Zkreslení na 18 mm je téměr shodné, zde bych rozdíl nenašel.
 • Markéta S
  Odpovědět

  nové tělo

  Markéta S 22.04.2017 08:31:26
  Dobrý den,
  v komentářích jsem našla, že jsou k tomuto modelu potřebná opravdu kvalitní skla. Mohu se zeptat, jaké jsou Vaše zkušenosti a zda li si D7200 rozumí s Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G a s objektivem Tamron SP 70-200mm f/2,8 Di VC USD.
  Tyto objektivy používám na D90, a zvažuji nákup nového těla. (přestože je 90 skvělá, už nestíhá)
  V souvislosti s novým tělem bych si Vás ráda dovolila požádat o radu.
  V úvahu přichází D 7200 (poměr cena výkon nyní). D 7500 - avšak stojí o 10.000,- více - je o tolik lepší? ( jasně modernější, nová, atd... ale)
  Velmi se mi zamlouvá D 500 - nicméně jsem občas limitována (a teď ať rejpálkové prominou) - potřebuji někdy- nebo když dám do ruky někomu - aby byly scénické režimy k dispozici, (portrét a sport, ostatní nejsou potřeba) což tato zrcadlovka nemá - jinak by byla jasnou volbou.
  Zvažovala jsem i přechod na FF - tam by šel využít i Tamron objektiv.. Ale fotím převážně hodně sport a akci.(dostihy, psí sporty- jak v exteriéru, tak i v halách) Potřebuji opravdu rychlé ostření. Portréty lidí a krajinku opravdu velmi málokdy. Avšak na druhou stranu psí a koňské portréty ano. Na FF mě láká ta "plastičnost" fotografie, nicméně v různých diskuzích se píše, že na sport FF není příliš vhodná. Zabývám se otázkou jestli by FF v případě focení akcí byla FF přínosem... Jsem amatér a finance samozřejmě hrají roli také. Fotografováním se neživím. D 90 mám hned z kraje co se objevila a pokud vyměním tělo, opět s ohledem na finance bych ráda, aby mi sloužilo co nejdéle, byť jde doba rapidně dopředu. Budu ráda za Váš názor a děkuji za radu. Markéta
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:nové tělo

   Jakub Valdivia 22.04.2017 16:17:32
   Dobrý den, aktuálně je fotoaparát Nikon D7200 dobrou volbou jako nástupce modelu Nikon D90. Uvedené objektivy jsou plně kompatibilní a osvědčené s modelem D7200. Model D7500 je zatím v nedohlednu, není známý ani přibližný termín naskladnění. Nelze ani posoudit jak kvalitní volba to bude bez praktických zkušeností. Osobně bych ve vaší situaci zůstal u výběru těla Nikon D7200.
 • Petr Zapletal
  Odpovědět

  Nikon d 7200

  Petr Zapletal 21.04.2017 11:36:58
  Dobrý den. Zvažuji koupi tohoto fotoaparátu, co by jste doporučil za základní a zomový objektiv. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nikon d 7200

   Jakub Valdivia 21.04.2017 11:43:02
   Dobrý den, pokud preferujete větší rozsah ohniskové vzdálenosti, tak doporučím objektiv Nikon 18-140 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-18-140-3-5-5-6g-ed-vr/ . V případě požadavku na lepší světelnost základního objektivu mohu nabídnout Sigmu 17-70 :https://www.fotoskoda.cz/sigma-1770284-dc-macro-os-hsm-c-pro-nikon/ .
 • Petra Urbanová
  Odpovědět

  Sigma 24mm, 1,4 DG

  Petra Urbanová 14.03.2017 20:38:48
  Dobrý den, uvažuji o koupi nového Nikon těla, vlastním objektiv Sigma 24mm, 1,4 DG. Prosím o radu, po přečtení recenzí na internetu si nejsem už vůbec v ničem jista :o). Objektiv je pro full frame zrcadlovky, pokud bych uvažovala o D610, mám prosím otázku, nespadne mi rozlišení na 10,5 Mpx při kombinaci právě s touto Sigmou ?. Nebo je vhodnější pro tento objektiv si pořídit D7200. Velice děkuji za vaši odbornou radu. Zdraví Petra Urbanová
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Sigma 24mm, 1,4 DG

   Jakub Valdivia 15.03.2017 12:56:05
   Dobrý den, objektiv Sigma 24/1,4 DG Art: https://www.fotoskoda.cz/sigma-24-mm-f-1-4-dg-hsm-art-pro-nikon/ , je vhodný jak pro přístroj Nikon D610, tak pro Nikon D7200. Pouze na těle fotoaparátu Nikon D7200 bude prodloužené ohnisko objektivu. Z 24 mm na cca 36 mm. K žádnému snížení rozlišení nedojde.
 • František Valčík
  Odpovědět

  vhodný univerzální objektiv

  František Valčík 26.02.2017 12:09:31
  Dobrý den,

  uvažuji o koupi tohoto fotoparátu. Akorát se rozmýšlím, který je vhodný univerzální objektiv. Zda Nikon 18-140mm f/3,5-5,6 G ED VR anebo Nikon 18-200mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II.
  Děkuji moc za odpověď a hezký den.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:vhodný univerzální objektiv

   Jakub Valdivia 27.02.2017 09:54:07
   Dobrý den, jestli preferujete větší rozsah ohniskové vzdálenosti tak vám doporučím novější verzi Nikon 18-300 mm: https://www.fotoskoda.cz/nikon-18-300-mm-f-3-5-6-3-g-af-s-ed-vr/ . Má silný stabilizátor obrazu a přepracovanou konstrukci. Objektiv Nikon 18-140 mm má díky menší ohniskové vzdálenosti výhodu v mírně rychlejším ostření a lehce ostřejší kresbu.
 • Kristýna Mazuchová
  Odpovědět

  kompatibilita objektivů

  Kristýna Mazuchová 03.02.2017 17:38:16
  Dobrý den vlastním fotoaparát Nikon D 80, ke kterému mám tyto objektivy: SIGMA, 70-300 mm, 1:4-5,6 D; Nikon DX, 18-135 mm, 1:3,5-5,6 G ED ;Nikon DX 35 mm, 1:1,8 G a chtěla bych si zakoupit Nikon D 7200, budou tyto objektivy kompatibilní s novým fotoaparátem?děkuji za odpověď
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kompatibilita objektivů

   Jakub Valdivia 04.02.2017 09:24:13
   Dobrý den, všechny uvedené objektivy jsou plně kompatibilní s fotoaparátem NIkon D7200.
 • Pavel
  Odpovědět

  Objektiv

  Pavel 17.01.2017 11:43:16
  Dobrý den,
  rozhodnutí padlo na tělo Nikon D7200. Ale nemohu se rozhodnout pro objektiv. Nevím zda se rozhodnout pro 18-105 nebo 18-145. Nebo koupit jenom tělo a k tomu 18-55 AF-P VR jako základ a časem dokoupit 70-300 AF-P VR. Recenze píšou o AF-P VR docela pěkně proti starým AF-S VR.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv

   Jakub Valdivia 17.01.2017 15:16:59
   Dobrý den, nejlepší variantou pro fotoaparát Nikon D7200 je volba objektivu Nikon 18-140 mm. Objektiv je utěsněný vůči nepříznivým vlivům, má kovový bajonet a po optické stránce kvality nezklame. Objektiv AF-P 18-55 mm bych kvůli jeho rozsahu pro model D7200 nevolil ačkoliv se jinak jedná o velmi povedený objektiv.
 • Milan Karas
  Odpovědět

  Srovnání

  Milan Karas 28.12.2016 18:02:03
  Dobrý den, zvažuji koupi modelu Nikon D7200 . Mám Nikon D90 jsem s ním maximálně spokojen leč pomalu dosluhuje a má své poruchy i mouchy. Mohl byste mě stručně zhodnotit nějaké zásadní rozdíly mezi D90 a D7200 ? Pokud ovšem jsou, jestli to má smysl přecházet na tento model dokud mě funguje můj D90. Sklo mám Nikkor 18-200 VR což bych si ponechal. Fotím hlavně přírodu a kulturní akce do kroniky. Děkuji a přeji hodně zdraví a pohody do nového roku 2017.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Srovnání

   Jakub Valdivia 28.12.2016 19:28:55
   Dobrý den, zásadní rozdíl je v rychlosti a přesnosti autofocusu. Nový systém se podstatně lépe "chytá" i ve zhoršených světelných podmínkách. Dále se podstatně zlepšil výstup šumu na vysokých citlivostech ISO. Fotoaparát Nikon D7200 také dále nabízí přepracované, nebo nové funkce aby uživateli dokázal nabídnout ve výsledku co nejlepší fotografii či videozáznam. S objektivem Nikon 18-200 mm nebude vůbec žádný problém, je zde plná kompatibilita. Případné výhody mohou být i v budoucnu při pořízení novějších objektivů s elektromagnetickou clonou, označované jako "E". Starší model Nikon D90 s nimi není plně kompatibilní. Přeji vám také hodně zdraví a pohody do nového roku.
 • Lucie Maxová
  Odpovědět

  kalibrace

  Lucie Maxová 04.07.2016 15:14:57
  Dobrý den, chci si u Vás koupit D7200. Mám Sigmu 18-35mm a nejspíše budu mít i Sigmu 50-100mm. Je možné si u Vás při koupi nového těla nechat tyto objektivy dokonale zkalibrovat? Sama je zkalibrovat neumím, ani nemám dokovací stanici. Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:kalibrace

   Jakub Valdivia 05.07.2016 11:27:07
   Dobrý den, kalibraci objektivů Sigma provádí AHW servis: http://www.awh.cz/kontakt/ .
 • Radek Velebil
  Odpovědět

  objektiv

  Radek Velebil 22.06.2016 10:01:27
  Dobry den premyslim o koupi tohoto fotoaparatu a vlastnim 3 objektivy 35mm1,8 G DX, 18-105mm3,5-5,6 G ED DX a 55-300mm 4,5-5,6 G ED DX. Budou tyto objektivy dostacujici co se tyka kvality obrazu, ostreni atd? Dekuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:objektiv

   Jakub Valdivia 23.06.2016 11:00:09
   Dobrý den, pouze objektiv 55-300 mm bude mít pomalejší ostření ale po stránce obrazové kvality budou všechny objektivy vhodné.
 • Alex Mates
  Odpovědět

  Prosím o radu

  Alex Mates 24.05.2016 21:59:06
  Dobrý den,
  chtěl bych Vás poprosit o radu. O těle mám celkem jasno, rozhodl jsem se pro Nikon D7200.
  Původně jsem uvažoval o setu s objektivem 18-140mm VR, ale tento objektiv se mi zdá trochu v nepoměru cena/výkon. Vzhledem k tomu, že budu využívat i pevné sklo a hloubku ostrosti (máme čerstvého novorozence), tak se nakonec přikláním k setu s objektivem 50 mm f/1,8 AF-S NIKKOR G a k tomu univerzálnější Sigmu 18-200mm f/3,5-6,3 DC Macro OS HSM Contemporary pro Nikon.
  Jaký je Váš názor, případně by jste zvolil ještě něco úplně jiného ?? Díky
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Prosím o radu

   Jakub Valdivia 25.05.2016 12:01:32
   Dobrý den, širokorozsahový zoom od Sigmy není špatnou volbou pro tyto účely. Nemůže se ale rovnat kvalitě objektivu Nikon 18-140 mm. Pokud ale spíše preferujete univerzálnost, tak je Sigma vhodným řešením.
 • Radek Velebil
  Odpovědět

  blesk

  Radek Velebil 21.05.2016 14:51:17
  Dobry den vlatnim blesk Nikon sb700 bude tento fotoaparat Nikon D 7200 podporovat s bleskem i kratsi casy nez jen 1/250?
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:blesk

   Jakub Valdivia 21.05.2016 14:54:26
   Dobrý den, vysokorychlostní synchronizace je podporována.
 • Michal Mokrý
  Odpovědět

  D7200

  Michal Mokrý 15.03.2016 15:59:21
  Dobrý den, chci přejíd s Pentaxu MX-1 po dvou letech na D7200, měl jsem ho zapůjčení jako nový a od první fotky jsem měl v pravo nahoře tři olejové skvrny je to u této řady běžné nebo jsem měl zrovna špatný kus jako jeden z 1000.
  A jak se to při koupi u Fotoškoda případně řeší tento problém kde to budy i kupovat.
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7200

   Jakub Valdivia 16.03.2016 11:55:02
   Dobrý den, je to velmi nepravděpodobné, ale může se stát i něco podobného. Samozřejmě máte na nový fotoaparát 2-letou záruku na kterou by se to vztahovalo.
 • Alex Vinšů
  Odpovědět

  D7000 protiúčtem

  Alex Vinšů 24.02.2016 08:42:13
  Dobrý den,
  v současné době mám Nikon D7000 a rád bych upgradoval na D7200. Je možné při nákupu u vás rovnou realizovat výkup staršího modelu D7000? Nebo to řešíte nezávisle a měl bych se obrátit na bazar?
  V jakém rozsahu se pohybuje výkupní cena D7000?
  Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7000 protiúčtem

   Jakub Valdivia 24.02.2016 10:32:15
   Dobrý den, je samozřejmě možné vzít Nikon D7000 na protiúčet. Neváhejte se zastavit u kolegů na výkupu, kteří vám podle stavu přístroje navrhnou cenu.
 • Taťana Marková
  Odpovědět

  Objektiv pto Nikon D7200

  Taťana Marková 14.01.2016 21:53:11
  Dobrý den, je pro Nikon D7200 kompatibilní i objektiv Sigma 150-500mm f/5-6,3 APO DG HSM?
  Děkuji.
  Marková
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Objektiv pto Nikon D7200

   Jakub Valdivia 15.01.2016 09:18:33
   Dobrý den, tento objektiv je kompatibilní.
 • David
  Odpovědět

  nikon d90 mozno nahrat do cestinu?

  David 06.01.2016 18:49:54
  dobrý den,rád bych věděl,že budoucnosti nahrát do čestinu? Prosím odpovědět,děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:nikon d90 mozno nahrat do cestinu?

   Jakub Valdivia 06.01.2016 19:35:48
   Dobrý den, bohužel do fotoaparátu Nikon D90 již český jazyk nejde nahrát.
 • Jan Pohan
  Odpovědět

  Typ paměťové karty

  Jan Pohan 28.12.2015 22:31:45
  V manuálu pro fotoaparát D7200 je uvedeno použití paměťové karty standard UHS-I, nicméně sami uvádíte u tohoto fotoaparátu jako volitelné přílušenství kartu standard UHS-II.
  Mohu se tedy zeptat jaký typ paměťové karty fotoaparát podporuje UHS-I, nebo UHS-II, nebo obojí ???
  Děkuji
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Typ paměťové karty

   Jakub Valdivia 29.12.2015 15:06:31
   Dobrý den, fotoaparát podporuje obě rychlosti paměťových karet. Standard UHS-I je doporučen v manuálu jako základ pro fotoaparát Nikon D7200.
 • Petr
  Odpovědět

  Nabídka z Heureky

  Petr 05.07.2015 16:36:17
  Dobrý den, na Heurece nabízíte tělo D7200 zároveň s poukazem na Fotoslužby a Fotokurz. Není to nikde blíže specifikováno, můžete to prosím upřesnit? Děkuji.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:Nabídka z Heureky

   Jakub Valdivia 06.07.2015 12:32:34
   Dobrý den, v rámci zakoupení zrcadlovky u nás dostanete servisní knížku kde je poukaz na kurz "základy ovládání DSLR" a poukaz na fotoslužby, např. tisk fotografií.
 • Martin
  Odpovědět

  D7200 + 18-140 nebo 16-85

  Martin 29.04.2015 18:11:37
  Dobrý den,
  zvažuji nákup tohoto setu, ale stále si nejsem jistý, zdali nekoupit samostatně tělo a k tomu pak objektiv 16-85. Fotografuji převážně krajiny, 16-85 pokrývá 87% dodnes mnou pořízených "digi" fotografií, 18-140 pak 93%. Set by samozřejmě měl vydržet méně příznivé podmínky. Otázkou je, zdali je rozdíl mezi objektivy takový, aby to stálo za to? Diskuze jsou nejednoznačné. Váš názor? Děkuji Martin
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7200 + 18-140 nebo 16-85

   Jakub Valdivia 03.05.2015 09:30:40
   Dobrý den,

   rozdíl mezi oběma objektivy je pro běžného uživatele téměř nerozpoznatelný. Určitě bych se jako více univerzální fotograf koukal po Nikonu 18-140 mm. I tento objektiv má základní utěsnění vůči prachu a vlhkosti.
 • Michal
  Odpovědět

  D7200 vs. D700

  Michal 09.03.2015 14:59:11
  Dobrý den,

  dle specifikací tohoto modelu jsou tímto překonány veškeré výhody mého D700, když pominu FullFrame snímač? Neumíte porovnat šum obou přístrojů? Nebo ještě lépe třeba i top 10 výhod modelů D700 vs. D7200 vs. D750. To by mi opravdu moc pomohlo. Děkuji Michal.
  • Jakub Valdivia
   Odpovědět

   RE:D7200 vs. D700

   Jakub Valdivia 10.03.2015 17:10:42
   Dobrý den,

   dnešní moderní zrcadlovky vynikají hlavně rychlejšími reakcemi, lepším výstupem citlivosti ISO a větším rozlišením a dyn. rozsahem. V technologickém ohledu je již Nikon D700 překonán. Co se týká rozdílů tak Nikon D7200 vs Nikon D750 jsou podobné ve třídě těla. Mě osobně se však lépe drží Nikon D750. Pokud pomineme velikost snímače, tak D750 má mírně vylepšený autofokus, větší hledáček a lepší grip a výklopný display.
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...