NIKON Z6 II + 24-70 mm

*****
(9 recenzí) | Kód produktu: 4015908 | PN: VOA060K001

Vyšší rychlost, všestrannost, vyšší výkon – to je Nikon Z6 II. Aktualizovaná verze všestranné bezzrcadlovky, určené pro ty nejnáročnější foto a video aplikace. Navzdory velkému množství upgradů si Z6 II zachovává svůj známý tvar samozřejmě i kvalitu obrazu. Typickou skupinou, na níž Z6 II míří, jsou tvůrci multimediálního obsahu.
Více o produktu »

 • Rozlišení 24,5 Mpx snímač BSI CMOS formátu FX
 • 2× obrazový procesor EXPEED 6
 • Video UHD 4K/30 N-Log a 10-bit HDMI výstup
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Obsah výhodného setu

NIKON Z6 II

***** (10)

NIKON Z6 II

NIKON Z6 II Vyšší rychlost, všestrannost, vyšší výkon – to je Nikon Z6 II. Aktualizovaná verze všestranné bezzrcadlovky, určené pro ty nejnáročnější foto a video aplikace. Navzdory velkému množství upgradů si...

56 990,-

NIKON Z 24-70 mm f/4 S

NIKON Z 24-70 mm f/4 S

NIKON Z 24-70 mm f/4 S Základní zoomový objektiv z nové řady objektivů Nikkor Z se světelnosti f/4. Optická konstrukce potlačuje obrazové vady při fotografování objektů od malé vzdálenosti až po nekonečno a zajišťuje...

28 490,-

Základní popis

 • Rozlišení 24,5 Mpx snímač BSI CMOS formátu FX
 • 2× obrazový procesor EXPEED 6
 • Video UHD 4K/30 N-Log a 10-bit HDMI výstup
 • Sekvenční snímání 14 sn./sek
 • ISO 100 – 51 200
 • 273-bodový AF systém s fázovou detekcí
 • Elektronický hledáček OLED s rozlišením 3,6 mil.
 • 3,2" bodový výklopný dotykový LCD displej 2,1 mil.
 • 5-osá redukce vibrací uvnitř těla
 • Dva sloty pro paměťové karty
100%
*****

Parametry

Velikost snímačefull frame (FX, 24×36 mm)
Barva fotoaparátučerná
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)24.5
Rychlost sériového snímání (sn/s)14
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | stativový závit
Crop faktor1x
BajonetNikon Z
Maximální rozlišení fotografie (px)6 048 × 4 024
Poměr stran snímku3:2
Typ snímačeCMOS

Popis produktu NIKON Z6 II + 24-70 mm

NIKON Z6 II disponuje senzorem s rozlišením 24,5 Mpx BSI CMOS a dvojicí obrazových procesorů EXPEED 6. Vyznačuje se zvýšenou vyrovnávací paměti a vyšší frekvencí sériového snímání s kadencí až 14 sn/sek s jednobodovým AF nebo 12 sn/sek v jiných režimech ostření. Je možný záznam videa v rozlišení UHD 4K 30p nebo až FHD 120p pro zpomalený výstup a externí záznam získá 10-bit výstup spolu s podporou N-Log a HLG (HDR). Snímač je také vhodný pro práci v různých světelných podmínkách. S citlivostí od ISO 100 – 51 200 a vestavěná 5-osá redukce vibrací snižuje projevy chvění fotoaparátu pro ostřejší fotografování z ruky. Snímač navíc obsahuje také 273-bodový AF systém s fázovou detekcí, který nyní podporuje Eye-Detect AF v režimech Wide-Area AF a během záznamu videa a umožňuje ostření při slabém osvětlení až do -4,5 EV.

24,5Mpx snímač BSI CMOS formátu FX a dva procesory EXPEED 6

Snímač BSI CMOS s rozlišením 24,5 Mpx je vhodný pro všestranné fotografování. Poskytuje působivou kvalitu při slabém osvětlení a vysokou rychlost čtení – to je přínosem pro sériové snímání, filmy a časosběrné nahrávání. Konstrukce snímače se zadním osvětlením nabízí čistý výstup s vysokou citlivostí a nízkým šumem při práci s vysokými hodnotami ISO (až do nativní hodnoty ISO 51 200) a také živou a plynulou kvalitu při citlivostech od ISO 100. Snímač je vybaven dvěma obrazovými procesory EXPEED 6, které zajišťují vysokou rychlost celého systému fotoaparátu včetně možnosti nepřetržitého snímání rychlostí 14 sn./s až pro 124 po sobě jdoucích snímků.

Nikon Z6 II

Záznam videa v rozlišení UHD 4K

Nikon Z6 II využívá skvělých vlastností snímače a procesoru nejen k pořizování snímků, ale zároveň je více než schopným multimediálním fotoaparátem. Záznam videa v rozlišení UHD 4K je možný s plným odečtem pixelů až do 30p. Podporován je také záznam videa v rozlišení Full HD 1080p až do 120p pro zpomalené přehrávání. Video soubory lze ukládat na paměťové karty ve fotoaparátu nebo jako nekomprimovaný soubor do volitelného externího rekordéru prostřednictvím výstupu HDMI.

U modelu Nikon Z6 II byly přidány pokročilé funkce videa včetně gamma N-Log pro záznam záběrů s maximálním dynamickým rozsahem a HLG (HDR) pro záznam záběrů připravených pro HDR. Dalšími novinkami jsou možnost výstupu vysoce kvalitních 10bitových dat přes HDMI a funkce Electronic VR pro plynulé snímání z ruky. Funkci Focus Peaking lze využít k výhodám ručního ovládání ostření, k dispozici je také možnost funkce Zebra Stripes, která pomáhá detekovat přeexponované oblasti v záběru. Záznam zvuku lze provádět pomocí vestavěného stereofonního mikrofonu nebo lze přidat volitelný externí mikrofon prostřednictvím 3,5mm stereofonního konektoru pro větší kontrolu nad kvalitou.

Systém automatického zaostřování s fázovou detekcí a redukcí vibrací

Na snímači je umístěna soustava 273 bodů automatického ostření s fázovou detekcí, které pokrývají 90 % plochy obrazu ve vertikálním i horizontálním směru – to zajišťuje rychlé a přesné zaostřování pro snímky i video. Díky širokému pokrytí bude sledování objektu fungovat i v blízkosti okrajů záběru. Pro video je k dispozici hybridní automatické ostření, které automaticky přepíná mezi systémy fázové a kontrastní detekce a zajišťuje tak plynulé ostření během snímání. Nejnovější objektivy NIKKOR Z jsou navíc optimalizovány pro tichý provoz. Pětiosá redukce vibrací s posunem snímače v těle kompenzuje až 5 stupňů chvění fotoaparátu bez ohledu na použitý objektiv typu Z. Tento systém funguje také s upravenými objektivy s bajonetem F při použití volitelného adaptéru FTZ, kde se používá 3-osá stabilizace.

Nikon Z6 II

Design fotoaparátu Nikon Z6 II

Velký 3,2" displej LCD s rozlišením 2,1 milionu bodů je k dispozici pro jasné a živé přehrávání snímků či fotografování s živým náhledem. Displej má výklopnou dotykovou konstrukci, která je výhodná pro práci z vysokých i nízkých úhlů a pro intuitivnější ovládání, navigaci a kontrolu nastavení. Přítomen je výkonný elektronický hledáček OLED s 3,6 miliony pixelů pro pohodlné sledování ve výšce očí. Hledáček má zvětšení 0,8× a využívá optiku NIKKOR, která zaručuje ostrý a jasný obraz. Velkým kladem je fluorová povrchová úprava pro snadnější čištění.

Horní panel fotoaparátu Nikon Z6 II je vybaven bodovým displejem OLED, který umožňuje rychlý přístup k důležitým nastavením fotoaparátu. Konfigurace s jedním slotem pro paměťové karty CFexpress typu B/XQD a jedním slotem pro karty SD UHS-II umožňuje flexibilní ukládání souborů. Robustní šasi z hořčíkové slitiny je odolné proti prachu i povětrnostním vlivům, což je výhodné pro práci v drsném klimatu a nepříznivých podmínkách. Ergonomický úchop a celkový tvar je koncipován tak, aby uživateli vyhovoval i při manipulaci s fotoaparátem po delší dobu. Zároveň je vybaven protiskluzovým materiálem a joystickem pro bezproblémové nastavení a volbu zaostřovacího bodu.

Vestavěná konektivita SnapBridge umožňuje bezproblémový přenos snímků v nízkém rozlišení i možnost dálkového snímání. Technologie BLE (Bluetooth Low Energy) a Wi-Fi umožňují komunikaci mezi fotoaparátem a chytrým zařízením – mobilní zařízení navíc může na dálku spustit závěrku a zobrazit živý náhled obrazu z fotoaparátu.

Nikon Z6 II

Vylepšení II. generace Nikon Z6

Společnost Nikon posunula své původní vize a přepracovala platformu Z6 tak, aby nabízela vyšší rychlost, rychlejší zpracování dat a větší všestrannost, aniž by se vzdala oblíbených vlastností původního fotoaparátu. Duální obrazové procesory EXPEED 6 nabízejí vyšší výkon vyrovnávací paměti, rychlejší sériové snímání 14 snímků/s znatelně zkrácenou dobu výpadku v hledáčku. Aktualizované automatické zaostřování nyní zahrnuje detekci očí a obličejů lidí i zvířat v režimu širokoúhlého automatického zaostřování – a to jak pro fotografování, tak pro záznam videa. Časosběrné snímání s dlouhou expozicí je nyní možné po dobu až 900 sekund (15 minut) bez nutnosti použití externího dálkového ovládání. 

Dva sloty pro paměťové karty nabízejí flexibilnější možnosti ukládání souborů; jeden slot CFexpress typu B a jeden slot SD UHS-II umožňují přetečení, oddělené a opakované ukládání. Port USB typu C umožňuje nabíjení přímo ve fotoaparátu či nepřetržité napájení pro nabíjení na cestách nebo při delší době fotografování. Směr otáčení zaostřovacího kroužku u objektivů lze přepínat podle vlastních zvyklostí. Podpora režimu HDR (HLG) při externím záznamu poskytuje okamžité videosoubory vhodné pro HDR. K dispozici je také režim N-Log pro lepší kontrolu při postprodukci a gradingu.

Další novinkou Nikon Z6 II je nárok na volitelný upgrade ProRes RAW, který umožňuje kameře přenášet záznam ProRes RAW do kompatibilního externího rekordéru Atomos. Tato aktualizace poskytuje větší flexibilitu barevné gradace s kodekem ProRes spolu s možností výstupu nekomprimovaných 12bitových surových záznamů přes HDMI. Aktualizované kreativní režimy snímání zahrnují vícenásobnou expozici, 20 různých nastavení Picture Control a časosběrný záznam ve fotoaparátu. K dispozici je také režim Focus Shift pro záznam až 300 po sobě jdoucích snímků s posunem polohy zaostření mezi expozicemi pro aplikace focus stacking.

Nově je fotoaparát Nikon Z6 II kompatibilní s volitelnou sadou napájecích baterií MB-N11 pro prodloužení výdrže baterií a lepší manipulaci.

Parametry produktu

Velikost snímačefull frame (FX, 24×36 mm)
Barva fotoaparátučerná
Rozlišení snímače (počet efektivních pixelů v Mpx)24.5
Rychlost sériového snímání (sn/s)14
Vlastnosti tělakovové | 100% hledáček | živý náhled | stativový závit
Crop faktor1x
BajonetNikon Z
Maximální rozlišení fotografie (px)6 048 × 4 024
Poměr stran snímku3:2
Typ snímačeCMOS
Citlivost ISO - rozsah100 - 51 200
Rozšířené ISO (minimum)100
Rozšířené ISO (maximum)204800
Stabilizace obrazu5-osá stabilizace senzoru
Formát snímkuRAW | JPEG
Systém automatického zaostřovánídetekce oka | detekce obličeje | jednotlivý AF bod | automatický výběr AF bodu | sledování objektu | skupiny bodů | fázová detekce | porovnání kontrastu
Počet zaostřovacích bodů (křížové)273
Funkce LCD displejedotykový | pouze vertikálně výklopný
Velikost LCD displeje3,2"
Rozlišení LCD (px)2100000
Hledáčekelektronický
Rozlišení elektronického hledáčku (px)3 690 000
Zvětšení hledáčku0.8×
Expoziční čas - nejkratší (s)1/8 000
Expoziční čas - nejdelší (s)900
Expoziční režimyautomatika | manuál M | programová automatika P | priorita clony A/Av | priorita času S/TV
Blesksystémová patice
Synchronizační čas pro blesk1/200
Záznam videaFull HD (1920 × 1080) | 4K/UHD (3840 × 2160)
Možnosti pro videoHLG | H.264/MPEG-4 AVC | N-Log
RozhraníHDMI | mikrofonní vstup | Wi-Fi | sluchátkový výstup (3,5 mm) | Bluetooth | USB-C
NapájeníLi-Ion
Druh pamětiSD/XQD (dual slot) | SD/CFExpress
Utěsnění proti povětrnostním vlivůmano
Šířka fotoaparátu (mm)134
Výška fotoaparátu (mm)101
Hloubka fotoaparátu (mm)70
Hmotnost fotoaparátu (g)705
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NIKON Z 35 mm f/1,8 S

NIKON Z 35 mm f/1,8 S

 • pro nové mirrorless Nikon Z6 a Z7
 • minimalizace sagitální komy
 • dva optické členy ze skla ED a tři asférické optické členy, plovoucí optické členy
24 490,-
Skladem > 5 ks
NIKON Z 50 mm f/1,8 S

NIKON Z 50 mm f/1,8 S

*****
(6 recenzí)
NIKON Z 50 mm f/1,8 S
Doprava zdarma Recenze odborníka Zapůjčení na prodejně
 • Špičková kvalita obrazu v celé ploše snímku dalece převyšuje možnosti konvenčních...
 • Skvěle korigovaná chromatická aberace
 • Odolnost proti stékající vodě a vnikání prachu
16 990,-
Skladem > 5 ks
NIKON Z 24-70 mm f/4 S

NIKON Z 24-70 mm f/4 S

 • Základní zoomový plnoformátový (full frame/FF) objektiv z nové řady objektivů Nikkor Z
 • Velký bajonet Nikon Z - konstrukce objektivu není omezena menším bajonetem
 • Světelnost f/4
28 490,-
Skladem > 5 ks
NIKON Z 14-30 mm f/4 S

NIKON Z 14-30 mm f/4 S

*****
(1 recenze)
NIKON Z 14-30 mm f/4 S
Doprava zdarma Recenze odborníka Zapůjčení na prodejně
 • Extrémně širokoúhlý full frame zoomový objektiv s rozsahem 14 - 30 mm
 • Pevná světelnost f/4
 • Povrchová úprava členů Nano Crystal Coat
36 990,-
Skladem > 5 ks
HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem

HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem

HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem
 • Zvládne až 3 USB zařízení (např. USB flashdisk, myš, klávesnice) a současně pro...
 • Super Speed přenos dat rychlostí až 5 Gbit/s
 • Velké rozestupy mezi USB zásuvkami umožňují i více zařízení s velkým konektorem najednou
NIKON SB-700 Blesk

NIKON SB-700 Blesk

*****
(9 recenzí)
NIKON SB-700 Blesk
Doprava zdarma
 • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
 • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
8 290,-
Skladem 4 - 5 ks
NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
Doprava zdarma
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
 • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
9 990,-
Skladem 2 - 3 ks
NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk

NIKON SB-500 Blesk
Doprava zdarma
 • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
 • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
 • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
6 490,-
Skladem > 5 ks
NIKON SB-5000 Blesk

NIKON SB-5000 Blesk

 • první blesk s vestavěným chladicím systémem
 • minimalizuje prodlevu mezi jednotlivými záblesky a zvyšuje jejich počet
 • směrné číslo 34,5, pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností 24–200 mm
16 990,-
Skladem 2 - 3 ks
3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black

3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black

3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black
Doprava zdarma
 • Pro Nikon Z 5, Z 6, Z 7, Z 6 II a Z 7 II
 • Kompatibilita s Arca-Swiss
 • 1x černá destička
2 490,-
Skladem 2 - 3 ks
Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

1 990,-
> 3 volných míst
Základy ovládání digitálního fotoaparátu

Základy ovládání digitálního fotoaparátu

Základy ovládání digitálního fotoaparátu

Poznejte svůj fotoaparát, než začnete fotografovat! Připravili jsme pro vás kurz, kde se budeme věnovat vaší (bez)zrcadlovce či pokročilému kompaktu od prvního...

890,-
> 3 volných míst
Jak na externí blesky

Jak na externí blesky

Jak na externí blesky

Naučte se efektivně ovládat externí blesk, a dodat tak nový rozměr fotografiím prostřednictvím práce s umělým světlem. Zkušený lektor Vojta Kubec vám prozradí tipy a...

1 690,-
1 - 3 volná místa
Učíme se fotit v praxi

Učíme se fotit v praxi

Učíme se fotit v praxi

Nebaví vás nudná, leč nezbytná, teorie a chcete se naučit jak správně nastavit váš fotoaparát v praxi? Kurz je určen pro všechny, kdo začínají s focením, nebo už mají...

1 790,-
> 3 volných míst
NIKON MC-N10 ovládací grip

NIKON MC-N10 ovládací grip

NIKON MC-N10 ovládací grip
Doprava zdarma
 • Pro fotoaparáty Z9, Z7 II, Z6 II
 • Umožňuje vzdálené ovládání
 • Používá kabelové připojení USB-C
12 990,-
PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7

PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7

PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7
Doprava zdarma Sleva
 • Rádiová spoušť s funkcí intervalového snímání
 • Podsvětlený LCD displej
 • Napájení 2× AAA baterie
1 290,-
Poslední kus
NIKON FTZ II adaptér

NIKON FTZ II adaptér

*****
(2 recenze)
 • Pro objektivy Nikon F na bezzrcadlovky Nikon Z
 • Odolný tubus z hořčíkové slitiny
 • Detekce bočního náklonu u objektivů s redukcí vibrací
6 490,-
Skladem > 5 ks
BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR

BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR

BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR
Doprava zdarma
 • LCD dotykový 7" s rozlišením 1920 × 1200 b
 • Nahrávejte až DCI nebo UHD 4K HDR video
 • HDMI a 12G-SDI video vstupy a výstupy
27 790,-
Skladem 2 - 3 ks

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
před 1 měsícem

 • Zatím jsem nenarazil na nic, co by neodpovídalo odborným recenzím.
  avatar
  100%*****
  24.11.2023 23:08:21

    avatar
    100%*****
    24.07.2022 14:29:21

    Zatím se učím, moc velkou volnost automatiky musím nějak zkrotit.

      avatar
      100%*****
      04.07.2022 13:36:37

      jsem spokojen. Je rychlý, stabilizace čipu je velkým plusem. Líbí se mi zpětná kompatibilita s F objektivy. Zakoupil jsem se Z 24-120 / 4 S, vyborna kombinace. Se Z6 ii je obraz ostry jako britva. Hledáček by mohl být rychlejší, u rychlejsiho pohybu fotografovaneho objektu evidentne nestiha. Na vsechna ostatni fototemata vyborny.

        avatar
        80%*****
        28.07.2021 02:40:42

        Velký rozdíl oproti fotoaparátu APS-C.

        • Dobrý a spolehlivý
        • V nabídce chybí ukládání do HEIF a HEIC souborů.
        avatar
        100%*****
        19.04.2021 12:02:34

          avatar
          90%*****
          09.03.2021 08:07:10

            avatar
            100%*****
            17.12.2020 06:51:33

              avatar
              100%*****
              17.11.2020 22:50:03

                Příslušenství k produktu NIKON Z6 II + 24-70 mm

                NIKON Z 35 mm f/1,8 S

                NIKON Z 35 mm f/1,8 S

                • pro nové mirrorless Nikon Z6 a Z7
                • minimalizace sagitální komy
                • dva optické členy ze skla ED a tři asférické optické členy, plovoucí optické členy
                24 490,-
                Skladem > 5 ks
                NIKON Z 50 mm f/1,8 S

                NIKON Z 50 mm f/1,8 S

                *****
                (6 recenzí)
                NIKON Z 50 mm f/1,8 S
                Doprava zdarma Recenze odborníka Zapůjčení na prodejně
                • Špičková kvalita obrazu v celé ploše snímku dalece převyšuje možnosti konvenčních...
                • Skvěle korigovaná chromatická aberace
                • Odolnost proti stékající vodě a vnikání prachu
                16 990,-
                Skladem > 5 ks
                NIKON Z 24-70 mm f/4 S

                NIKON Z 24-70 mm f/4 S

                • Základní zoomový plnoformátový (full frame/FF) objektiv z nové řady objektivů Nikkor Z
                • Velký bajonet Nikon Z - konstrukce objektivu není omezena menším bajonetem
                • Světelnost f/4
                28 490,-
                Skladem > 5 ks
                NIKON Z 14-30 mm f/4 S

                NIKON Z 14-30 mm f/4 S

                *****
                (1 recenze)
                NIKON Z 14-30 mm f/4 S
                Doprava zdarma Recenze odborníka Zapůjčení na prodejně
                • Extrémně širokoúhlý full frame zoomový objektiv s rozsahem 14 - 30 mm
                • Pevná světelnost f/4
                • Povrchová úprava členů Nano Crystal Coat
                36 990,-
                Skladem > 5 ks
                HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem

                HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem

                HAMA čtečka karet USB 3.1. s USB-C adapterem
                • Zvládne až 3 USB zařízení (např. USB flashdisk, myš, klávesnice) a současně pro...
                • Super Speed přenos dat rychlostí až 5 Gbit/s
                • Velké rozestupy mezi USB zásuvkami umožňují i více zařízení s velkým konektorem najednou
                NIKON SB-700 Blesk

                NIKON SB-700 Blesk

                *****
                (9 recenzí)
                NIKON SB-700 Blesk
                Doprava zdarma
                • výkonný blesk disponující inteligentním systémem i-TTL komunikace umožňuje všestranné...
                • vylepšení oproti modelu SB-600: větší rozsah zoomu (24 - 120 mm), inovované obvody...
                8 290,-
                Skladem 4 - 5 ks
                NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

                NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon

                NISSIN makroblesk MF18 pro Nikon
                Doprava zdarma
                • Směrné číslo 16 (ISO 100)
                • Řízení zábleskové expozice Nikon i-TTL
                • Vhodný pro objektivy s filtrovým závitem 49 až 82 mm
                9 990,-
                Skladem 2 - 3 ks
                NIKON SB-500 Blesk

                NIKON SB-500 Blesk

                NIKON SB-500 Blesk
                Doprava zdarma
                • Kompaktní blesk s i-TTL řízením záblesku
                • Směrné číslo 24 (m; ISO 100) při nastavení hlavy blesku na 24 mm (formát FX)
                • Vestavěné LED světlo s intenzitou 100 lx pokrývá široký obrazový úhel objektivu 24 mm
                6 490,-
                Skladem > 5 ks
                NIKON SB-5000 Blesk

                NIKON SB-5000 Blesk

                • první blesk s vestavěným chladicím systémem
                • minimalizuje prodlevu mezi jednotlivými záblesky a zvyšuje jejich počet
                • směrné číslo 34,5, pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností 24–200 mm
                16 990,-
                Skladem 2 - 3 ks
                3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black

                3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black

                3 LEGGED THING Zelda L destička pro Nikon Z6 a Z7 Black
                Doprava zdarma
                • Pro Nikon Z 5, Z 6, Z 7, Z 6 II a Z 7 II
                • Kompatibilita s Arca-Swiss
                • 1x černá destička
                2 490,-
                Skladem 2 - 3 ks
                Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

                Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

                Začínáme fotit fotoaparátem Nikon

                Fotografujete s fotoaparátem Nikon již delší dobu, ale pořád máte pocit, že s vámi úplně nesrostl? Jednodenní kurz je určený pro nové majitele digitálních přístrojů...

                1 990,-
                > 3 volných míst
                Základy ovládání digitálního fotoaparátu

                Základy ovládání digitálního fotoaparátu

                Základy ovládání digitálního fotoaparátu

                Poznejte svůj fotoaparát, než začnete fotografovat! Připravili jsme pro vás kurz, kde se budeme věnovat vaší (bez)zrcadlovce či pokročilému kompaktu od prvního...

                890,-
                > 3 volných míst
                Jak na externí blesky

                Jak na externí blesky

                Jak na externí blesky

                Naučte se efektivně ovládat externí blesk, a dodat tak nový rozměr fotografiím prostřednictvím práce s umělým světlem. Zkušený lektor Vojta Kubec vám prozradí tipy a...

                1 690,-
                1 - 3 volná místa
                Učíme se fotit v praxi

                Učíme se fotit v praxi

                Učíme se fotit v praxi

                Nebaví vás nudná, leč nezbytná, teorie a chcete se naučit jak správně nastavit váš fotoaparát v praxi? Kurz je určen pro všechny, kdo začínají s focením, nebo už mají...

                1 790,-
                > 3 volných míst
                NIKON MC-N10 ovládací grip

                NIKON MC-N10 ovládací grip

                NIKON MC-N10 ovládací grip
                Doprava zdarma
                • Pro fotoaparáty Z9, Z7 II, Z6 II
                • Umožňuje vzdálené ovládání
                • Používá kabelové připojení USB-C
                12 990,-
                PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7

                PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7

                PIXEL spoušť rádiová s časosběrem TW-282/DC1 pro Nikon D70/80/D5600/7500/610/750,Z6/7
                Doprava zdarma Sleva
                • Rádiová spoušť s funkcí intervalového snímání
                • Podsvětlený LCD displej
                • Napájení 2× AAA baterie
                1 290,-
                Poslední kus
                NIKON FTZ II adaptér

                NIKON FTZ II adaptér

                *****
                (2 recenze)
                • Pro objektivy Nikon F na bezzrcadlovky Nikon Z
                • Odolný tubus z hořčíkové slitiny
                • Detekce bočního náklonu u objektivů s redukcí vibrací
                6 490,-
                Skladem > 5 ks
                BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR

                BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR

                BLACKMAGIC Video Assist 12G 7" HDR
                Doprava zdarma
                • LCD dotykový 7" s rozlišením 1920 × 1200 b
                • Nahrávejte až DCI nebo UHD 4K HDR video
                • HDMI a 12G-SDI video vstupy a výstupy
                27 790,-
                Skladem 2 - 3 ks

                Výhodné sety

                Poradna k produktu

                NIKON Z6 II + 24-70 mm

                Přidat příspěvek
                • Aneta Votavová
                 Odpovědět

                 Sony nebo Nikon

                 Aneta Votavová před 27 dny
                 Dobrý den, prosím o radu, jsem začátečník a chci fotit profesionální fotky, především se teď zaměřuji na newborn focení v ateliéru, rodinné fotky a děti v přírodě, a potom bych se ráda ještě zaměřila na portréty, svatby a jiné příležitosti. Přemýšlím nad koupí fotoaparátu NIKON Z6 II + 24-70 mm nebo SONY Alpha A7 III + FE 28-70 mm. Jaký byste mi doporučil Vy? Děkuji za radu.
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:Sony nebo Nikon

                  Vojtěch Kubec před 13 dny

                  Dobrý den, rozhodně doporučuji variantu s Nikonem, Z 6II je o několik let novější, snímač má lepší výstup v barevné hloubce, která právě u portrétů hraje důležitou roli, oba fotoaparáty mají ostření na oči, ale Nikon má novější algoritmy, spolehlivější. Samostatnou kapitolou je objektiv, Nikkor Z 24-70/4 S je špičkový profesionální, jeden z nejostřejších a nejlépe korigovaných základních setových objektivů vůbec, naopak objektiv v setu s A7 III FE 28-70mm je nejstarší průměrný obejektiv s podprůměrnou světelností, nedoporučuji.

                • Michaela Vobořilová
                 Odpovědět

                 ostřící bod

                 Michaela Vobořilová 12.01.2024 21:09:03
                 Dobrý den,pořídila jsem si tuto bezzrcadlovku a teď tápu v jedné věci. U D850 jsem byla zvyklá zablokovat si ostřící bod v režimu AF-S tak, aby zůstal na jednom místě ve středu a nepohyboval se. To se mi zatím u Z6II nepodařilo a tento bod musím stále nastavovat do středu.Prosím o radu, zda toto nějak jde řešit. Díky předem za odpověď.
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:ostřící bod

                  Vojtěch Kubec 16.01.2024 09:08:29

                  Dobrý den, fotoaparát Nikon Z 6 nemá možnost zablokovat ostřící oblast (pole, bod) jako to měla zrcadlovka D850 (a mnoho dalších). Rychlé nastavení bodu do středu lze pomocí tlačítka "OK". -vk

                • Ctibor L.
                 Odpovědět

                 ISO kroky a priorita času ve videu

                 Ctibor L. 29.09.2023 00:09:45
                 Dobrý den, je možné nějak nastavit posun ISO po celých násobcích? Nikde jsem to nenašel a volba b1 bohužel to neřeší, i když to tak možná vypadalo . Jedinou možnost, kterou nepočítám, je přes dotykový displej, (šipky >> a šipky > pro třetinkový)

                 Mám takový blbý pocit, že Z7 to umí(případně 15 let starý D200). Je nějaký důvod proč Z6 ii ne?

                 Dál je někde možnost v Playback modu filtrovat snímky a videa?

                 A poslední, leč zásadní dotaz je režim priority času v režimu videa. Funguje vůbec? Mám pocit, že režim videa rozezná pouze režim "M", "A" a zbytek. V režimu "S" se chová divně, nejenže vůbec čas nejde nastavit, ale chová se podobně jako V "P"- nějak sám dle libovůle se mění v násobcích 180° shutter angle (90,45). Což bych ještě pochopil a skousnul, tohle omezení, ale aby šel expoziční čas ve videu proboha nastavit v "P"/"S." Zkoušel jsem i volbu exposure , (zámečky u těch hodnot se zobrazí)- ale nedělá to co chci a možná jen v režimech než kterých chci.
                 A lze ještě ve videu nastavit konstantní ISO kromě režimu "M"
                 • Ctibor L.
                  Odpovědět

                  RE:ISO Kroky a priorita času v videu

                  Ctibor L. 16.10.2023 18:46:47
                  Je tak, to je škoda, přitom jde o to zpříjemnění ovládání, na které vlastně není nic složitého naprogramovat a nebo je jen tak nedostupné.
                  Ten postup s f5 mi přijde trochu kostrbatý, ale v nouzi postačí. Nejde o každodenní záležitost.
                  S tím videem mě to překvapilo, naposledy jsem měl Nikona, když na zrcadlovkách nešlo ani točit video. Nevím jestli je to takhle záměr nebo bug.
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:ISO kroky a priorita času ve videu

                  Vojtěch Kubec 02.10.2023 12:17:44

                  Dobrý den, postupně odpovím na vaše dotazy.

                  Nastavení ISO po celých násobcích jde pouze u profi modelů Nikon DSLR Dx a Dxxx, pouze Z 8/9 to umí, u ostatních (včetně Z 6) to jde po 1/3 a 1/2 EV ("tužka" nabídka b/1).

                  V Playback modu je možné filtrovat snímky pomocí Pomocného příkazového voliče (to je roller z přední strany těla fotoaparátu) a to na základě nastavení v "tužce" v nabídce f/5 a pak volba "Proch. snímků pom. přík. voličem" kde lze nastavit procházení podle hodnocení snímků atd.

                  Režim záznamu video sekvencí jde plně ovládat "pouze" v manuálním expozičním režimu "M", všechny ostatní režimy jedou v plné expoziční automatice "auto", nemá proto smysl je zkoušet nějak nastavovat. V režimu "M" můžete nastavit ISO ručně tak i automatickou regulaci, jako ve foto režimu. -vk
                   

                • Radka V.
                 Odpovědět

                 Z5 vs Z6 II

                 Radka V. 05.09.2023 11:38:56
                 Dobrý den,
                 mám dotaz ohledně výběru bezzrcadlovky. Aktuálně mám Nikon D610, sigmu 24/1.8 art a nikon 85/1.8G. Fotím převážně portréty lidí i zvířat, cestovatelské fotografie, reportáž.
                 Od nového fotoaparátu si slibuji zejména lepší ostření a obrazovou kvalitu, skladnější rozměry pro cestování, snazší propojení s telefonem/počítačem a větší možnosti videa (ale to spíše okrajově).
                 "Stačil" by mi Nikon Z5 nebo se vyplatí investovat do Nikon Z6 II? A druhá otázka je, zda budou moje objektivy s adaptérem s těmito fotoaparáty plně funkční?
                 Děkuji
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:Z5 vs Z6 II

                  Vojtěch Kubec 10.09.2023 15:14:16

                  Dobrý den, na cestování a portréty lidí a zvířat i v pohybu rozhodně Nikon Z 5 stačí. Přes adaptér FTZ budou Vaše objektivy bez problémů ostřit. -vk

                • Bohuslav K.
                 Odpovědět

                 Detekce očí lidí a zvířat

                 Bohuslav K. 29.08.2023 18:29:02
                 Chci se zeptat, zdali tuto funkci fotoaparátu lze použít jen v živém náhledu?
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:Detekce očí lidí a zvířat

                  Vojtěch Kubec 30.08.2023 09:32:19

                  Dobrý den, fotoaparáty typu bezzrcadlovka, tak tedy i Nikon Z6 II má režim focení pouze přes živý náhled (focení přes elektronický náhled na displeji či v hledáčku). Takže ano, lze použít "jen" v živém náhledu, protože jinak ani fotoaparát nefotí (nemá optický hledáček jako zrcadlovka). -vk

                • Karel E.
                 Odpovědět

                 návod

                 Karel E. 25.03.2023 19:05:06
                 Dobrý den, je prosím někde k sehnání k Z6II návod, a tím nemyslím tu parodii na návod, která je dodávána v balení, je to sice v 10 jazycích, ale asi tak nejdůležitější, co se tam člověk dozví je, že si nemá omotat popruh kolem krku.
                 Myslím skutečně několikasetstránkový návod, jaký byl u původní Z6. Ono se to sice moc lišit nebude, ale přeci jenom tam je něco přidáno a všude jsem našel jen tento návod původní. Děkuji
                 • Lukáš P.
                  Odpovědět

                  Navod na strankach Nikonu

                  Lukáš P. 29.05.2023 18:26:41
                  Ahoj, na strankach nikonu v Centru stahovani se da proklikat k navodu. Pokud centrum stahovani zobrazuje anglickou rez, vpravo nahore je zmena jazyka.

                  Tady jsem vystrachal navod v Cestine:
                  https://downloadcenter.nikonimglib.com/cs/products/556/Z_6II.html
                  • Vojtěch Kubec
                   Odpovědět

                   RE:Navod na strankach Nikonu

                   Vojtěch Kubec 26.06.2023 16:01:59

                   Děkujeme!

                • Zdeněk K.
                 Odpovědět

                 Nikon z6

                 Zdeněk K. 05.02.2023 21:49:39
                 Dobrý den dá se koupit dálková bezdrátová spoušť k fotoaparátu z6 ? Děkuji
                 • Vojtěch Kubec
                  Odpovědět

                  RE:Nikon z6

                  Vojtěch Kubec 06.02.2023 02:01:39

                  Dobrý den, ano dá se koupit taková spoušť na Nikon Z6, podívejte se na naši nabídku, vytvořil jsem filtr na našem webu ZDE V TOMTO ODKAZU.

                • Jan H.
                 Odpovědět

                 Přechod z D3400 na Z6 II nebo raději D7500

                 Jan H. 19.03.2022 16:36:44
                 Jsem amatér, rád fotím makro, portréty, přírodu. Aktuálně používám D3400. Mám v oblibě pevná skla, především fotím na Sigma 105 Macro, Nikkor 50 mm, Nikkor 17-55, Yongnuo 35 mm, Sigma 17-70 občas Tamron 70-180.

                 Zvažuju koupi nového těla. Na starém těle D3400 mi hlavně vadí velká zrnitost při vyšším ISO a osekané funkce (chybějící bracketing, přenos do mobilu jen přes Bluetooth...).

                 Do nových objektivů se mi investovat nechce, jsem s nimi spokojený.

                 Je dobrý nápad koupit Z6 II a redukci FTZ II, nebo je lepší koupit třeba D7500? Na mirrorless mě láká, že (pokud vím) lépe ostří video a celkově je to novější koncept.

                 Je ta FTZ redukce ok pro plnohodnotné amaterské použití, nebo je to spíš nouzové řešení?
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:Přechod z D3400 na Z6 II nebo raději D7500

                  Jakub Valdivia 21.03.2022 09:42:08

                  Dobrý den,

                  objektivy Nikon 17-55 mm a Sigma 17-70 mm nedokáží vykreslit celé políčko full-frame snímače. Pro tyto účely by bylo lepší pořídit objektivy pro plné políčko snímače. Jinak za nás je volba Nikon Z6 II velmi dobrou volbou, kterou můžeme doporučit. Případně model Z50 s menším snímačem, kde by stávající objektivy fungovaly bez omezení. 

                • HS
                 Odpovědět

                 Sigma EX 105 2,8D Macro

                 HS 28.02.2022 14:41:38
                 Dobrý den, zvažuji koupi Nikonu Z6 II. Bude přes adapter použitelný objektiv Sigma EX 105 2,8D Macro?
                 Ještě přemýšlím nad Sony Alpha A7 IV. Co myslíte, že by byla lepší volba.
                 Děkuji
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:Sigma EX 105 2,8D Macro

                  Jakub Valdivia 28.02.2022 14:50:59

                  Dobrý den,

                  objektiv Sigma lze přes FTZ adaptér použít, doporučujeme aktualizaci firmwaru u redukce. Je také třeba brát v potaz že se nejedná o originální objektiv a automatické ostření nemusí být tak přesné a rychlé. 
                  Model Sony A7 IV je o něco novějším přístrojem a nabídne zase mírně vylepšenou obrazovou kvalitu, či rychlost ostření. Navíc přes redukci MC-11: https://www.fotoskoda.cz/sigma-mc-11-adapter-objektivu-canon-eos-na-telo-sony-e/ , lze plnohodnotně používat objektivy s Canon bajonetem. 

                • LK
                 Odpovědět

                 Prechod z Nikon 7200

                 LK 07.02.2022 19:18:19
                 Dobrý den, uvazuji o změně z Nikon D7200 (objektiv zakladni 18-140 DX, Tamron 100-300 a Tokina 11-16) k bezzrcadlovce FX. Rada bych si nechala doporučit bezzrcadlovku (použití krajina, městska zátiší, rodinna) a k ni objektivy, které by nahradily stávající set, především Tokinu. Nemusi byt nutne od Nikonu, ale docela se mi líbí svou univerzálností Nikon Z6II s objektivem 24-200. Dekuji.
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:Prechod z Nikon 7200

                  Jakub Valdivia 08.02.2022 09:59:49

                  Dobrý den,

                  fotoaparát Nikon Z6 II je skvělou volbou mezi bezzrcadlovkami a můžeme jej určitě doporučit. Pro začátek a univerzální fotografování může být set s objektivem 24-200 mm vhodnout variantou. 

                  • LK
                   Odpovědět

                   Prechod z Nikon 7200

                   LK 08.02.2022 14:17:56
                   Velice děkuji za odpověď. Ještě bych chtěla poprosit o doplnění, jaky sirokouhly objektiv (ne nutně od výrobce Nikon) by se hodil k doplnění základního kitu. Dekuji.
                   • Jakub Valdivia
                    Odpovědět

                    RE:Prechod z Nikon 7200

                    Jakub Valdivia 08.02.2022 14:20:32

                    Aktuálně nejdostupnější nativní objektiv pro Nikon Z fotoaparáty je: https://www.fotoskoda.cz/nikon-z-14-30-mm-f-4-s/ , případně koupit FTZ redukci a použít alternativu od jiného výrobce z Nikon F bajonetu, kde je větší výběr. 

                • Pavel D.
                 Odpovědět

                 kit

                 Pavel D. 06.02.2022 15:23:48
                 Děkuji za předchozí odpověď
                 doporučil by ste kit s objektivem 24-70 nebo 24-200?
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:kit

                  Jakub Valdivia 07.02.2022 09:20:36

                  Dobrý den,

                  záleží na vašich potřebách. Objektiv 24-70 mm má menší světelnost, nabídne rychlejší ostřní i lepší obrazovou kvalitu. Univerzální objektiv 24-200 mm je vhodný na cestování, když vám stačí jen objektiv "na všechno". 

                • Pavel D.
                 Odpovědět

                 kontabilita

                 Pavel D. 06.02.2022 09:48:01
                 dobrý den
                 bude fungovat objektiv Tamron 150-600 g2 s adaptérem FTZ včetně ostření?
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:kontabilita

                  Jakub Valdivia 06.02.2022 11:46:40

                  Dobrý den,

                  po aktualizaci firmwaru redukce a fotoaparátu, bude objektiv kompatibilní. 

                • Matty F.
                 Odpovědět

                 možné použití nikon objektivů D přes FTZ adaptér

                 Matty F. 22.07.2021 15:08:26
                 Dobrý den
                 Jsem vlastníkem pevných objektivů nikon řady D....bude přes ftz adaptér fungovat ostření ?
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:možné použití nikon objektivů D přes FTZ adaptér

                  Jakub Valdivia 22.07.2021 15:12:05

                  Dobrý den,

                  přes adaptér nefunguje ostření u objektivů AF-D. 

                • Honza M.
                 Odpovědět

                 Ostření Z6 II + Tamron 24-70 G2 přes FTZ

                 Honza M. 19.05.2021 11:00:22
                 Dobrý den,

                 jak si stojí uvedené kombo těla a objektivu z hlediska rychlosti a přesnosti ostření? Byl by například lepší volbou Z objektiv 24-70 f4?

                 Děkuji.
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:Ostření Z6 II + Tamron 24-70 G2 přes FTZ

                  Jakub Valdivia 19.05.2021 13:49:34

                  Dobrý den,

                  z hlediska ostření je rychlejší a přesnější objektiv Nikon Z 24-70/4.

                  • Honza M.
                   Odpovědět

                   RE: Ostření Z6 II + Tamron 24-70 G2 přes FTZ

                   Honza M. 19.05.2021 15:36:32
                   Děkuji za odpověď. Tamron (s posledním FW) nicméně na těle nějak použitelný bude, ne?
                   • Jakub Valdivia
                    Odpovědět

                    RE:RE: Ostření Z6 II + Tamron 24-70 G2 přes FTZ

                    Jakub Valdivia 19.05.2021 16:02:47

                    Dobrý den,

                    samozřejmě Tamron bude použitelný a díky lepší světelnosti poskytne určitě výhody. Ostření však bude mírně pomalejší (ne o moc) než nativní objektiv s bajonetem Z. Plus je Tamron větší a těžší, což pro někoho může být nevýhoda. 

                • Standa
                 Odpovědět

                 DOTAZ

                 Standa 28.12.2020 10:34:40
                 Dobrý den. Mám dotaz trochu mimo tento fotoaparát. Existuje přístroj, který spojuje výhody fotoaparátu a mobilu? Myslím velký čip fotoaparátu a umělou inteligenci k dobarvování obrázků u mobilu.
                 Děkuji
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:DOTAZ

                  Jakub Valdivia 28.12.2020 11:35:45

                  Dobrý den,

                  aktuálně nám není znám žádný mobilní telefon s výrazně velkým snímačem a odpovídající optikou, která dokáže výrazně snížit rozdíl mezi fotoaparátem a mobilem. 

                   

                   

                  • Standa
                   Odpovědět

                   Odpověď

                   Standa 28.12.2020 12:37:16
                   Děkuji za odpověď. Myslel jsem to spíše opačně, zda se některý výrobce fotoaparátů nevydal touto cestou a nepokusil se skloubit tyto přednosti dohromady, myslím, že by o takový fotoaparát byl velký zájem.
                   • Jakub Valdivia
                    Odpovědět

                    RE:Odpověď

                    Jakub Valdivia 28.12.2020 12:46:39

                    Dobrý den,

                    u výrobců fotoaparátů byly nějaké snahy o skloubení, zatím však nebyl žádný z těchto produktů dostatečně úspěšný a přesvědčivý v reálném využití. 

                • David š.
                 Odpovědět

                 kompatibilita

                 David š. 13.11.2020 19:55:59
                 Dobrý den,

                 rád bych se zeptal zda-li lze přes FTZ adaptér používat i DX objektivy..
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:kompatibilita

                  Jakub Valdivia 18.11.2020 12:13:05

                  Dobrý den, 

                  objektivy lze použít, dojde ale k ořezu snímače na APS-C. 

                • Michal Č.
                 Odpovědět

                 Dostupnost

                 Michal Č. 03.11.2020 15:57:04
                 Dobrý den, už prosím víte dostupnost? Prý 6.11.2020. Je možné si tento set vyzvednout u vás na prodejně?
                 • Jakub Valdivia
                  Odpovědět

                  RE:Dostupnost

                  Jakub Valdivia 04.11.2020 12:50:44

                  Dobrý den,

                  první kusy fotoaparátu očekáváme v nejbližší době, je na ně však pořadník a nedokážeme zaručit kdy budou k dispozici skladem. 

                Instagram feed
                Instagram feed
                Instagram feed
                Instagram feed
                I nás baví Instagram.
                @fotoskodacz
                Servisní knížka plná výhod
                • 4 servisní prohlídky
                • základní kurz ovládání zrcadlovky
                • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

                Kompletní informace »

                Čekejte prosím...