NISSIN blesk Di600 Speedlite pro Sony
NISSIN blesk Di600 Speedlite pro Sony

NISSIN blesk Di600 Speedlite pro Sony

Nissin
Kód produktu: 2032082

Externí blesk Nissin Di600.
Více o produktu »

  • Rychlé použití
  • Vysoká všestrannost
  • Univerzální kompatibilita
222 929 015 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Základní popis

  • Rychlé použití
  • Vysoká všestrannost
  • Univerzální kompatibilita

Parametry

Popis produktu NISSIN blesk Di600 Speedlite pro Sony

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

TTL řízení blesku

Blesk Di600 je kompatibilní se systémy řízení záblesku Canon E-TTL, Canon E-TTL II a Nikon i-TTL. Tyto nové systémy TTL řízení záblesku nabízejí přesnější a stabilnější dávkování zábleskového světla.

Osvětlení nepřímým zábleskem

Reflektor blesku pokrývá obrazové úhly digitálních objektivů s ohniskovými vzdálenostmi od 14 mm (při použití vestavěné širokoúhlé rozptylné předsádky) do 70 mm (*). Při použití objektivů s delšími ohniskovými vzdálenostmi zůstává reflektor blesku v pozici 70 mm. Hlavu blesku lze vyklápět v úhlu až 90° směrem nahoru a horizontálně natáčet v úhlu 270° pro osvětlení nepřímým zábleskem. Hlava blesku je vybavena malou odraznou kartou pro vyjasňování zábleskem.
(*) Ohniskové vzdálenosti objektivů pro klasické kinofilmové jednooké zrcadlovky je třeba vynásobit faktorem 1,5.

Bezdrátový zábleskový provoz

Blesk Di600 je vybaven bezdrátovým zábleskovým režimem SLAVE. S tímto režimem lze vytvářet tvůrčí osvětlení za pomoci více zábleskových jednotek z různých směrů. K dispozici jsou 3 režimy SLAVE.
Slave Digital (SD): Blesk Di600 je synchronizován se systémem měřicích předzáblesků. Blesk MASTER na fotoaparátu se nastaví na režim TTL (E-TTL u přístrojů Canon a i-TTL u přístrojů Nikon).
Slave Film (SF): Blesk Di600 je synchronizován s tradičním systémem jednoho záblesku. Blesk MASTER se v tomto případě nastaví na manuální zábleskový režim M. Tento režim je vhodný pro studiové blesky. Rovněž jej lze použít s časem závěrky B pro postupné osvětlování scény více záblesky a pro kombinaci se standardními blesky dostupnými na trhu. Wireless TTL: Blesk Di600 je synchronizován s bezdrátovým zábleskovým režimem REMOTE. V tomto režimu je třeba nastavit blesk MASTER na komunikační kanál 1 a skupinu A.

Korekce TTL záblesku

Zábleskovou expozici lze upravovat pomocí korekce TTL zábleskové expozice.
Zatímco celková expozice snímku je upravována funkcí korekce expozice na fotoaparátu, lze pomocí korekce zábleskové expozice upravovat pouze expozici hlavního objektu, bez většího ovlivnění expozice pozadí snímku.
Korekci zábleskové expozice lze nastavovat v rozmezí ±1,5 EV v rocích po 0,5 EV.

Speciální funkce „MY TTL“

Úroveň TTL zábleskové expozice je přesně kalibrována podle standardů společnosti Nissin. Budete-li potřebovat tuto standardní úroveň zábleskové expozice změnit na vámi preferovanou úroveň, můžete ji upravit v rozmezí ±0,75 EV v krocích po 0,25 EV.
Po vypnutí blesku je předvolená hodnota uložena do paměti jako nová standardní hodnota zábleskové expozice.
Korekce TTL zábleskové expozice poté bere tuto hodnotu jako výchozí hodnotu zábleskové expozice.
Kontakt X a externí synchronizační konektor Blesk Di600 lze používat v kombinaci s fotoaparáty, které nejsou vybavené standardními sáňkami pro blesk se středovým kontaktem. Některé fotoaparáty nabízejí namísto standardních sáněk pouze synchronizační konektor pro připojení blesku. Pro tyto typy fotoaparátů je blesk Di600 vybaven externím synchronizačním konektorem s kontaktem X.

OSVĚTLENÍ VHODNÉ PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST

Mnoho fotografů si myslí, že používat blesk je vhodné pouze v noci nebo za nízké hladiny osvětlení. Blesk však může být velmi užitečný rovněž za denního světla. Pomocí blesku lze například eliminovat stíny pod stromy. Doplňkové osvětlení blesku může také pomoci zdůraznit fotografovaný objekt. Blesk je dále vhodný pro získání lesku v očích fotografovaných osob a pro zmrazení rychlých pohybů. Vyzkoušejte blesk ve více situacích, budete překvapeni jeho praktičností.

 

DALŠÍ VYBAVENÍ

Vysoký výkon

Blesk nabízí směrné číslo 32 (ISO 100/35 mm) (hodnoty platné pro obrazové pole velikosti kinofilmu). Pro srovnání: směrná čísla vestavěných blesků ve fotoaparátech se pohybují okolo hodnoty 16 pro ISO 200).

Motorický zoom

Vyzařovací úhly reflektoru blesku jsou automaticky upravovány v souladu s ohniskovou vzdáleností použitého objektivu. Vysoce kvalitní krokový motor sleduje změny nastavení zoomu objektivu stejně rychle jako u originálních blesků výrobce fotoaparátu.

Systém úspory energie

Blesk Di600 je vybaven dvojím systémem úspory energie.
Blesk se automaticky přepíná do režimu spánku po 5 minutách nečinnosti a lze jej znovu aktivovat namáčknutím tlačítka spouště nebo stisknutím libovolného tlačítka na blesku.
Není-li blesk používán po dobu 30 minut, automaticky se vypne. Při nastavení blesku do režimu SLAVE nepracuje režim spánku a blesk se automaticky vypne až po uplynutí 60 minut nečinnosti.

Nastavitelný výkon záblesku

Blesk nabízí směrné číslo 32 (ISO 100/35 mm) (hodnoty platné pro obrazové pole velikosti kinofilmu). Pro srovnání: směrná čísla vestavěných blesků ve fotoaparátech se pohybují okolo hodnoty 16 pro ISO 200).

Pomocné světlo AF

Ve tmě a za nízké hladiny osvětlení vysílá blesk Di600 červený paprsek světla vytvářející potřebný kontrast pro systém automatického zaostřování fotoaparátu, který je následně schopen za těchto podmínek správně zaostřit na fotografovaný objekt.

Blokování expozice

Blesk Di600 je kompatibilní se systémem blokování zábleskové expozice FE lock (Canon) a FV lock (Nikon).

Synchronizace na 2. lamelu

Fotoaparáty Nikon a některé fotoaparáty Canon umožňují nastavit blesk do režimu synchronizace na druhou lamelu závěrky. Blesk Di600 MARK II akceptuje tyto řídicí signály vysílané příslušnými modely fotoaparátů.

Redukce červených očí

Toto vybavení je dostupné pouze pro fotoaparáty Nikon. Malý okamžik před odpálením hlavního záblesku je spuštěn slabý záblesk pomáhající potlačit výskyt efektu červených očí u portrétů osob.

 

Poradna k produktu

NISSIN blesk Di600 Speedlite pro Sony

Přidat příspěvek

Zatím nebyl přidán žádný příspěvek.

Kam dále

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace