OLYMPUS E-M5 Mark III černý + 12-45 černý objednejte | FotoŠkoda

OLYMPUS E-M5 Mark III černý + 12-45 černý

*****
(1 recenze) | Kód produktu: 4015853 | PN: V207092BE000

Olympus OM-D E-M5 Mark III disponuje mimořádně kompaktním designem, množstvím funkcí, vysokou rychlostí, přesnosti a všestranností. Díky 20,4 Mpx snímači MOS a obrazovému procesoru TruePic VIII nabízí E-M5 Mark III rychlé sériové snímání rychlostí až 10 sn./sek. s mechanickou závěrkou resp. 30 sn./sek. s elektronickou závěrkou. Kvalita videa je zde DCI a UHD 4K. Kombinace snímače a procesoru poskytuje rozsah citlivosti až do ISO 25 600.
Více o produktu »

LOWEPRO HighLine 300 AW - batoh
Dárek v hodnotě 2 590,-LOWEPRO HighLine 300 AW - batoh
222 929 020 V případě dotazů se můžete obrátit na naše specialisty

Obsah výhodného setu

OLYMPUS E-M5 Mark III tělo černé

OLYMPUS E-M5 Mark III tělo černé

OLYMPUS E-M5 Mark III tělo černé Olympus OM-D E-M5 Mark III disponuje mimořádně kompaktním designem, množstvím funkcí, vysokou rychlostí, přesnosti a všestranností. Díky 20,4 Mpx snímači MOS a obrazovému procesoru TruePic VIII...

31 490,-

OLYMPUS M.Zuiko 12-45 mm f/4 ED PRO

OLYMPUS M.Zuiko 12-45 mm f/4 ED PRO

OLYMPUS M.Zuiko 12-45 mm f/4 ED PRO Efektivní konfigurace čoček v objektivu Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm F4.0 PRO umožňuje nejkompaktnější a nejlehčí design na světě, který pokrývá ohniskovou vzdálenost od širokoúhlého 24 mm...

17 990,-

Základní popis

 • Live MOS senzor 20,4 Mpx
 • Micro Four Thirds formát (Micro 4/3)
 • Obrazový procesor TruePic VIII
 • OLED EVF 2,36 mil bodů / 0,67x zvětšení
 • LCD otočný a dotykový 3,0" 1,04 mil bodů
 • Záznam videa DCI 4K/24p a UHD 4K/30p
 • 5-osá stabilizace obrazu s posunem snímače
 • Fotografování 10 fps (mech. Závěrka), resp. 30 fps (elektr. Závěrka)
 • Rozsah hodnot ISO 200 – 25 600
 • 121-bodové AF s fázovou detekcí křížového typu
 • Konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům
100%
*****

hodnotilo 1 uživatelů

Parametry

BajonetMicro 4/3
Barvačerná
Časosběrano
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Druh snímačeLive MOS
Formát snímkuRAW | JPEG
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0"
Max. citlivost v ISO25 600
Min. citlivost v ISO200

Popis produktu OLYMPUS E-M5 Mark III černý + 12-45 černý

Rozlišení 20,4 Mpx (snímač MOS), obrazový procesor TruePic VIII, rychlé sériové snímání 10 sn./sek. s (s mechanickou závěrkou) resp. 30 sn./sek. (s elektronickou závěrkou), dále kvalita videa DCI a UHD 4K nebo rozsah citlivostí až ISO 25 600. Sofistikovaný 5-osý systém stabilizace obrazu s posunem snímače má zisk až 6,5 EV. Konstrukce snímače doplňuje zobrazovací specifikace a zahrnuje také 121 bodů fázové detekce, z nichž všechny jsou křížového typu, spolu se 121 oblastmi detekce kontrastu pro rychlé a přesné ostření a sledování objektu.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 1

Výkonný a přesto stylový

Navzdory všem svým vlastnostem zaměřených na výkon si E-M5 Mark III dokáže zachovat elegantní design, který je mj. utěsněn pro použití v náročných povětrnostních podmínkách. Hledáček OLED s vysokým rozlišením 2,36 mil bodů a 0,67× zvětšením je vybaven 3,0" dotykovým LCD displejem s 1,04 mil bodů, vyznačující se otočným designem, vhodným pro práci z různých úhlů záběru. Vestavěné Wi-Fi a Bluetooth umožňují bezdrátový přenos a dálkové ovládání fotoaparátu z propojených mobilních zařízení.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 2

Vysoký výkon a rychlost

Rozlišení 20,4 Mpx Live MOS snímač s vysokým rozlišením spolupracuje s obrazovým procesorem TruePic VIII a podporuje rychlé fotografování, rozsah citlivosti od ISO 200 do 25 600 a všestranné možnosti záznamu 4K videa. Kombinace snímače a procesoru, ideální pro fotografování pohybujících se objektů, také využívá rychlost sériového snímání v plném rozlišení 10 sn./sek. až pro 150 po sobě jdoucích RAW souborů při práci s mechanickou závěrkou. Při fotografování s tichou elektronickou závěrkou rychlost snímání zvýšit až na 30 sn./sek s jednosnímkovým AF až pro 23 po sobě jdoucích nezpracovaných snímků nebo fotografování na 10 snímků za sekundu s kontinuálním AF až pro 152 po sobě jdoucích nezpracovaných snímků. Pokud nahráváte JPEG, je možné neomezené sekvenční snímání, dokud není paměťová karta plná.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 3

Pokročilé video

Snímač a procesor podporují záznam filmů DCI (4096 x 2160) a UHD (3840 x 2160) 4K. Při práci v DCI se používá skutečná snímková frekvence 24,00 fps spolu s kompresí IPB a přenosovou rychlostí 237 Mb/s. Video UHD 4K je k dispozici se snímkovou frekvencí až 29,97p a přenosovou rychlostí 102 Mb/s. Podporováno je také nahrávání Full HD 1080p a HD 720p. Záznam zvuku je možný pomocí vestavěného stereo mikrofonu a pro lepší kvalitu záznamu zvuku je k dispozici konektor pro externí mikrofon. Použití externího nahrávacího monitoru je také možné přes výstup HDMI, který podporuje 4:2:2 8-bitové barvy pro větší rozsah korekce barev. K dispozici je také nastavení Full HD a HD time-lapse, stejně jako vysokorychlostní nastavení Full HD se snímkovou frekvencí 120 fps.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 4

Rychlý a přesný Autofocus

Pokročilý systém automatického ostření kombinuje 121 bodů fázové detekce na čipu a 121 oblastí detekce kontrastu pro výkonné ostření, které je rychlé a přesné. Všech 121 bodů fázové detekce je také křížového typu, což umožňuje lepší přesnost v horších světelných podmínkách a také vylepšené možnosti sledování objektu. K dispozici jsou různé režimy ostření vhodné pro práci v různých podmínkách fotografování, včetně 121-bodového pro všeobecné použití; Skupina 25 bodů pro pohybující se objekty; Skupina 9 bodů pro menší a vzdálenější předměty; Skupina 5 bodů pro práci s bližšími pohyblivými objekty; Single AF - pro práci se statickými nebo malými předměty, které se nepohybují; Small AF pro práci s blízkými objekty. Lze také nastavit vlastní cíle AF pro práci s konkrétním počtem ostřících bodů v mřížce 121 bodů. Funkce omezovače AF zase umožní redukovat zaostřovací vzdálenost v určeném rozsahu pro rychlejší odezvu.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 5

5-osá stabilizace obrazu s posunem snímače

Stabilizace obrazu s posunem snímače v těle pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 5,5 EV při použití jakéhokoli objektivu a kompenzuje pohyby fotoaparátu, které jsou zvláště patrné při práci s teleobjektivem, makrosnímky a dlouhými expozicemi. Tento jedinečný systém stabilizace obrazu navíc pracuje v pěti osách, aby kompenzoval vertikální rotaci úhlu, horizontální rotaci úhlu, horizontální posun, vertikální posun a pohyb chvění fotoaparátu. Rozsah detekovaných pohybů je výhodou pro tradiční fotografování statických snímků, stejně jako pro efektivnější nahrávání filmů a práci s pohybujícími se objekty. Při spárování s vybranými objektivy s optickou stabilizací obrazu je navíc možná kompenzace otřesů až o 6,5 EV.

OLYMPUS E-M5 Mark III image 6

Další funkce

 • Pro sledování úrovně očí je k dispozici elektronický hledáček s vysokým rozlišením 2,36 mil bodů a s maximálním zvětšením 0,67x.
 • Zadní 3,0" LCD dotykový monitor s 1,04 mil bodů se vyznačuje otočným designem pro podporu práce z různých úhlů. Navíc lze k optimalizaci použít režim Live View Boost, jas obrazovky a upřednostnění snímkové frekvence při práci na tmavých místech.
 • Přiložená dobíjecí lithium-iontová baterie BLS-50 poskytuje přibližně 310 snímků na jedno nabití.
 • Nabíjení baterie ve fotoaparátu je podporováno prostřednictvím portu micro-USB.
 • Jeden slot pro paměťovou kartu SD je kompatibilní s UHS-II pro vysoké rychlosti čtení/zápisu.
 • Široká kompatibilita příslušenství je zajištěna začleněním portu pro mikrofon, horní patice, portů micro-USB a micro-HDMI a 2,5 mm portu pro volitelné dálkové ovládání.
 • Robustní konstrukce odolná proti stříkající vodě, prachu a mrazu zahrnuje rozsáhlé těsnění v celém designu těla, aby bylo možné pracovat i v náročnějších místech.
 • Filtr Supersonic Wave Filter a prachotěsný povlak výrazně snižují pravděpodobnost, že se na snímač dostane prach.
 • Vestavěné Wi-Fi a Bluetooth umožňují bezdrátové sdílení snímků a dálkové ovládání fotoaparátu z propojeného smartphonu nebo tabletu při použití speciální aplikace O.I.Share pro iOS a Android.
 • Režim High Res Shot nabízí ekvivalentní výstup 50 Mpx obrázku JPEG nebo 80 Mpx RAW zkombinováním osmi sekvenčně zaznamenaných snímků do jediného většího obrázku.
 • Mezi jednotlivými expozicemi se mechanismus stabilizace posunu senzoru mírně pohne, aby získal více informací než při jedné expozici, a tyto snímky jsou poté složeny do konečného snímku s větším rozlišením a barevnými detaily.
 • Zpracování TruePic VIII napomáhá této funkci snímání kompenzací jakéhokoli rozmazání pohybu objektu a tuto funkci lze také nakonfigurovat pro záznam 25MP snímků pro flexibilitu velikosti souboru.
 • Live Composite je jedinečný režim dlouhé expozice, který umožňuje postupně vytvářet expozici v průběhu času, aniž by došlo k přeexponování klíčových prvků v záběru.
 • Nastavení Live Bulb a Live Time lze použít k vytvoření kreativních snímků s dlouhou expozicí. Live Bulb vám umožní podržet závěrku otevřenou až jednu minutu a Live Time vám umožní stisknout spoušť jednou pro otevření závěrky a poté znovu stisknout během minuty pro ukončení expozice.
 • Režim Pro Capture Mode je jedinečné nastavení, které zahájí nahrávání a ukládání do vyrovnávací paměti JPEG nebo RAW snímků v plném rozlišení před úplným stisknutím spouště. Jakmile namáčknete tlačítko spouště, začnou se zaznamenávat snímky a po úplném domáčknutí spouště se snímek uloží vedle předchozích 35 snímků.
 • Intervalové snímání je podporováno až pro 999 snímků s intervalem expozice od 1 sekundy do 24 hodin.
 • In-Camera Focus Stacking automaticky zaznamená osm snímků objektu, přičemž mírně posune rovinu zaostření, a poté tyto expozice složí do jednoho snímku, aby se projevila větší hloubka ostrosti.

Parametry produktu

BajonetMicro 4/3
Barvačerná
Časosběrano
Druh pamětiSDHC | SDXC | SD
Druh snímačeLive MOS
Formát snímkuRAW | JPEG
Hledáčekelektronický | barevný
LCD obrazovka3,0"
Max. citlivost v ISO25 600
Min. citlivost v ISO200
NapájeníLi-Ion
Počet fotografií za vteřinu30
Režimy zaostřovacích políDetekce oka | Face detection | Jednotlivý AF bod | Automatický výběr AF bodu | Sledování objektu | Skupiny bodů | Skupiny bodů - volitelný počet bodů | Sledování předdefinovaných objektů
Rozlišení LCD (px)1 040 000
Rozlišení v Mpx20
Scénické režimyHDR | ano
Stabilizace obrazumechanická (posunem snímače)
Velikost snímačemicro 4/3 (crop 2×)
Vlastnosti tělakovové
Zaostřovací body (křížové)121
Záznam videaFull HD (1920 x 1080) | 4K/UHD (3840x2160)
Další doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

NISI 9 mm f/2,8 pro MFT

NISI 9 mm f/2,8 pro MFT

NISI 9 mm f/2,8 pro MFT
 • Bajonet MFT (Olympus, Panasonic)
 • Ohnisko 9 mm (18 mm ekv. 35 mm/full frame)
 • Rozsah clon: f/2,8 až f/16
12 390,-
Poslední kus
ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT

ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT

ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT
 • Bajonet MFT / Olympus, Panasonic
 • Ohnisko 28 mm / ekv. 35 mm (full frame)
 • Světelnost f/4,5
2 490,-
Poslední kus
TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT

TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT

TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT
 • Bajonet MFT / Micro Four Thirds
 • Pro: Olympus a Panasonic (MFT)
 • Ohnisko 50 mm (ekv. 35 mm)
Další podobné produkty

Alternativy k produktu

Uživatelské recenze

avatar
100%*****
19.05.2022 19:54:19

 • koupil jsem ho jako druhý k EM10 Mark II k objektivu 100-400mm
 • je rychlejší
 • lepší stabilizace
 • větší grip
 • stejná baterka a nabiječka
 • více polohovatelný displej
 • no prostě super
  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Příslušenství k produktu OLYMPUS E-M5 Mark III černý + 12-45 černý

  NISI 9 mm f/2,8 pro MFT

  NISI 9 mm f/2,8 pro MFT

  NISI 9 mm f/2,8 pro MFT
  • Bajonet MFT (Olympus, Panasonic)
  • Ohnisko 9 mm (18 mm ekv. 35 mm/full frame)
  • Rozsah clon: f/2,8 až f/16
  12 390,-
  Poslední kus
  ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT

  ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT

  ASTRHORI 14 mm f/4,5 pro MFT
  • Bajonet MFT / Olympus, Panasonic
  • Ohnisko 28 mm / ekv. 35 mm (full frame)
  • Světelnost f/4,5
  2 490,-
  Poslední kus
  TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT

  TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT

  TTARTISAN 25 mm f/2 pro MFT
  • Bajonet MFT / Micro Four Thirds
  • Pro: Olympus a Panasonic (MFT)
  • Ohnisko 50 mm (ekv. 35 mm)
  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Alternativy k produktu

  Poradna k produktu

  OLYMPUS E-M5 Mark III černý + 12-45 černý

  Přidat příspěvek
  • František Roubal
   Odpovědět

   Olympus OM-D E-M5 Mark III + 12-40 vs. Fujifilm X-S10 + 18-55 mm

   František Roubal 11.12.2022 13:44:24
   Dobrý den, prosím Vás o radu. Váhám nad koupí tohoto setu Olympus OM-D E-M5 Mark III + 12-40 a
   Fujifilm X-S10 + 18-55 mm. Fotoaparát budu využívat výlety, cestování, a na fotografování krajiny. Předem děkuji za odpověď.
   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:Olympus OM-D E-M5 Mark III + 12-40 vs. Fujifilm X-S10 + 18-55 mm

    Jakub Valdivia 12.12.2022 09:45:48

    Dobrý den,

    fotoaparát Olympus bude mít výhodu v menším rozměru a váze těla i objektivu. Pokud je tedy prioritou váha a rozměr, volte Olympus. Fujifilm má výhodu v mírně větším snímači, díky čemu lze získat lepší kvalitu obrazu. 

  • Miroslava Schärfnerová
   Odpovědět

   Olympus E-M5 Mark III vs. Nikon Z50

   Miroslava Schärfnerová 28.10.2022 00:11:13
   Dobrý den, prosím Vás o radu. Váhám nad koupí tohoto setu a setu Nikon Z50 + 16-50 mm. Fotogafuji krajinu, pokročileji. Ovšem nemohu si z finančních důvodů dovolit FF. Poradili byste mi prosím? Jak je třeba rozdíl mezi fotoaparáty, co se týče podání barev, šumu ... A nebo by byla lepší úplně jiná varianta, jiný fotoaparát? A ještě poslední dotaz. Chystáte na FotoŠkoda Fest na tyto fotoaparáty nějaké slevy, má cenu čekat? Předem Vám děkuji za odpověď.
   • Jakub Valdivia
    Odpovědět

    RE:Olympus E-M5 Mark III vs. Nikon Z50

    Jakub Valdivia 31.10.2022 12:10:16

    Dobrý den,

    pokud je pro Vás prioritou obrazová kvalita, je lepší volba v podobě Nikonu Z50. Díky většímu snímači nabídne lepší výsledky. Olympus zase nabídne malé rozměry a díky menšímu snímači snažší přiblížení vzdálených objektů. Do příštího týdne určitě vydržte. 

  Další podobné produkty

  Alternativy k produktu

  Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

  Kompletní informace »

  Čekejte prosím...